کدامیک از افزونه های تبلیغات در گوگل را می توان در ایران استفاده کرد؟

کدامیک از افزونه های تبلیغات در گوگل را می توان در ایران استفاده کرد؟

افزونه ها، یکی از هیجان انگیزترین ویژگی های تبلیغات در گوگل هستند. اما اینکه کجا، چطور و به چه دلیل از آنها استفاده کنیم، مسئله ی مهمی است که باید همیشه پس ذهن خود داشته باشیم. اضافه کردن همه ی افزونه های ممکن و شلوغ کردن تبلیغات ممکن است به کاهش CTR شما منجر شده و تاثیر منفی بر روی تبلیغات گوگلی شما بگذارد.

محدودیت کاراکتر

اضافه کردن یک عالمه اطلاعات به تبلیغات گوگلی، عملاً غیر ممکن است. شما شماره کسب وکار خودتان، پیشنهادات ویژه و لینک های مختلفی از سایت خود را می خواهید در تبلیغات در گوگل خود بیاورید. به علاوه کلمات کلیدی، فرخوان های عمل و مزیت های کسب وکارتان نیز از جمله مواردی هستند که خیلی دوست دارید در تبلیغات گوگل خود از آنها نام ببرید. اینجاست که افزونه ها، وارد میدان می شوند و خیلی از محدودیت های شما برای تبلیغات در گوگل را از بین می برند. اگر نمی توانید همه اطلاعاتی که می خواهید را در قسمت توضیحات تبلیغات در گوگل خود بیاورید می توانید از افزونه های تبلیغات در گوگل استفاده کنید.

افزونه ها، تبلیغ شما را با اطلاعات بیشتر کامل تر کرده و دلایل محکم تری برای انتخاب کسب و کار شما، به کاربران می دهند.

چرا باید از افزونه های تبلیغات در گوگل استفاده کنیم؟

افزونه ها فقط ابعاد تبلیغ شما را بزرگ تر نمیکنند بلکه CTR تبلیغ شما را تا ۲۰ درصد افزایش می دهند. افزایش CTR به معنی افزایش میزان فروش و بازگشت سرمایه به کسب و کار شماست و خبر خوشحال کننده تر اینکه اضافه کردن این افزونه ها هیچ هزینه ی اضافی برایتان نخواهد داشت.

افزونه کال اوت Callout تبلیغات در گوگل

افزونه کال اوت یکی از پرکاربردترین و ساده ترین افزونه های ممکن است. هر کسی می تواند از آن استفاده کند و اضافه کردن آن به تبلیغ چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد. نیازی نیست یک شرکت داشته باشید با آدرس مشخص. احتیاجی هم نیست که صاحب فروشگاه باشید. همچنین به شماره تلفن کسب وکار و امکان ارسال پیام هم احتیاجی ندارید. تنها چیزی که به آن نیاز دارید، متنی است که باید به عنوان افزونه تایپ کنید! به همین سادگی.

افزونه ی کال اوت معمولاً در تبلیغ به این شکل نمایش دارد:

تبلیغات در گوگل

عبارات کوتاه و ساده ای که تمرکز اصلی آنها بر ویژگی ها و اطلاعات مجاب کننده که مشتریان را به انجام خرید ترغیب میکنند. با اضافه کردن این افزونه ها در تبلیغ، می توانید دو تا شش عبارت را یک جا، پایین متن اصلی تبلیغتان نمایش دهید. وقتی از این افزونه ها استفاده میکنید بهتر است متن آن را تا حد امکان کوتاه نگه دارید. تا ۲۵ کاراکتر می توانید در این قسمت استفاده کنید، اما سعی کنید تا جایی که امکان دارد، کوتاه تر صحبت کنید.

مزیت ها، برای کاربران جالب تر هستند تا ویژگی ها. اما می توانید خصوصیاتی که شما را از رقبا متمایز میکند مانند ارسال رایگان، تخفیف ویژه ی نوروز یا پاسخگویی ۲۴ ساعته را هم به عنوان افزونه کال اوت بیاورید. بهترین کار استفاده از ترکیبی از مزیت ها و ویژگی های خاص و اضافه کردن افزونه های متناسب هر کمپین است.

پیش از اضافه کردن افزونه کال اوت به تبلیغات در گوگل، می توانید از گزینه تنظیمات،  دستگاه، زمان نمایش و سایر ویژگی های افزونه کال اوت را مشخص کنید.

تبلیغات در گوگل

برای مثال اگر فروش ویژه ی فصلی دارید میتوانید برای آن زمان شروع و پایان در نظر بگیرید. اگر امکان پاسخگویی در ساعت های مشخصی دارید، میتوانید افزونه پاسخگویی را در زمان هایی که در شرکت هستید، فعال کنید. به همین سادگی می توانید تبلیغ خود را جذاب تر کنید.

افزونه سایت لینک تبلیغات در گوگل

این افزونه هم به دلیل سهولت استفاده و مزیت های زیادی که دارد، جز پرطرفدارترین ها در تبلیغات گوگلی است. این افزونه گزینه های بیشتری در اختیار  کاربران قرار می دهد تا بر روی آن صفحه فرودی بروند که به خواسته آنها نزدیک تر است.

بیشتربدانید: تبلیغات یوتیوب

اگر کار تبلیغات در گوگل را انجام داده باشید می دانید که در هر تبلیغ باید لینک مقصد را قرار دهید. این لینک میتواند صفحه فرود شما باشد و هر تبلیغ می تواند یک لینک مقصد داشته باشد. این ویژگی برای زمانی که می خواهید مشتریان را به سمت صفحات بیشتری هدایت کنید، برایتان محدودیت ایجاد میکند. با استفاده از افزونه سایت لینک می توانید از این محدودیت خلاص شوید. به این ترتیب که می توانید بیش از یک لینک مرتبط را به تبلیغ خود اضافه کنید. نکته کلیدی در این افزونه مرتبط بودن لینک ها با هم است. اگر تبلیغ جوراب می روید لینک انواع جوراب های خود را قرار دهید.

در افزونه سایت لینک تبلیغات در گوگل،  می توانید متن هم اضافه کنید. برای متن افزونه محدودت ۲۵ کاراکتری دارید، به علاوه اینکه توضیح ۳۵ کاراکتری دیگری را هم می شود به هر افزونه اضافه کرد.

اگر فقط متن افزونه سایت لینک را به کار ببرید، مثل افزونه کال اوت به نظر میرسند با این تفاوت که قابل کلیک کردن هستند. چنانچه بخواهید توضیحاتی به افزونه خود اضافه کنید تبلیغ شما به شکل زیر نمایش خواهد داشت.

توصیه ای که ما برای شما داریم این است که

 • در کنار افزونه کال اوت، افزونه سایت لینک را به همراه توضیح به تبلیغ خود اضافه کنید.
 • افزونه سایت لینک را بدون توضیحات بیاورید و از افزونه کال اوت هم برای شلوغ شدن بیش از اندازه تبلیغتان استفاده نکنید.

نکته ی قابل توجه در مورد افزونه سایت لینک این است که به صورت پیش فرض این افزونه در سطح اکانت و روی همه ی تبلیغات شما اعمال می شوند.

تبلیغات در گوگل

می توانید در قسمت تنظیمات این افزونه را مختص هر کمپین یا گروه تبلیغات قرار دهید.

به علاوه می توانید تنظیماتی که روی افزونه کال اوت اعمال کرده اید در مورد این افزونه هم به کار ببرید. برای مثال اگر قابلیت های خاصی دارید که مختص موبایل است می توانید موبایل را به عنوان دستگاه ترجیحی انتخاب کنید.

افزونه ها تماس تبلیغات در گوگل

افزونه تماس، برگ برنده شما است برای جذب مشتری هایی که به خدمات و محصولات شما نیاز دارند و می خواهند سریعاً در این مورد اطلاع کسب کنند. دیگر لازم نیست آنها فرم بلند بالایی را پر کنند و منتظر تماس شما باشند. وقتی عبارتی را در گوگل جست و جو می کنید، افزونه تماس بسته به کوئری، نمایش خواهد داشت.

در موبایل، افزونه تماس برای سهولت استفاده به صورت یک گزینه قابل کلیک نمایش دارد. در صورتی که آمادگی پاسخگویی ندارید، اضافه کردن افزونه تماس در تبلیغات گوگل یک ریسک بزرگ است. اینکه مشتریان با شما تماس بگیرند و در دسترس نباشید، آنها را برای همیشه می پراند. پیش از اضافه کردن افزونه تماس تبلیغات در گوگل، از توانایی مجموعه خود در پاسخ گویی به نیاز مشتریان احتمالی،‌اطمینان حاصل کنید. می توانید در قسمت تنظیمات، افزونه تماس را تنها در ساعات اداری در تبلیغات گوگلی خود نمایش بدهید.

 افزونه Structured Snippets

این افزونه، بهترین راه برای افزودن اطلاعات اضافی به تبلیغات گوگلی به صورت چرخشی و متغیر است. وقتی که یک کاربر در گوگل جست و جو میکند، نیت جست و جو از عبارتی به عبارت دیگر متفاوت است.  کسی که به دنبال یک لپ تاپ دل با رم ۸ گیگابایتی میگردد دقیقا می داند چه می خواهد. اما کسی که یک لپ تاپ سبک می خواهد این ویژگی را ندارد. گوگل، برای جست و جوهای متفاوت، مرتبط ترین افزونه ی structured snippets را بر اساس نیت هر کوئری به نمایش می گذارد. در حال حاضر از بین گزینه های زیر می توانید یکی را انتخاب کنید:

 • تسهیلات Amenities
 • برندها Brands
 • ترم ها Courses
 • مدارج Degree programs
 • مسافت Destinations
 • هتل های خاص Featured hotels
 • پوشش بیمه Insurance coverage
 • مدل ها Models
 • همسایگی Neighborhoods
 • کاتالوگ سرویس Service catalog
 • نمایش ها Shows
 • استایل ها Styles
 • انواع Types

برای مثال گزینه ی کاتالوگ سرویس این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا خدمات متفاوت کسب وکار خود را در تبلیغات گوگلی خود بیاورید. در مورد مدارج،‌میتوانید تمامی مدارج یا مدارکی گه افراد از طریق موسسه شما دریافت کنند را نام ببرید. این افزونه ها هم در موبایل هم در دسکتاپ نمایش خواهند داشت. پیشنهاد گوگل این است که برای هدلاین حداقل چهار گزینه ی مختلف را معرفی کنید. برای مثال اگر نوع پوشش بیمه را به عنوان هدلاین افزونه Structured snippet استفاده میکنید، حداقل چهار مدل بیمه مختلف را ذکر کنید.

افزونه Structured snippet از این نظر که اطلاعات کلیدی کسب و کار شما را بازگو میکنند، شبیه به افزونه کال اوت است اما تفاوت اصلی اش این است که گوگل انتخاب می کند کامیک از آنها برای چه کلمه کلیدی نمایش داشته باشد.

افزونه پیام تبلیغات در گوگل

افزونه های پیام به این شکل نمایش دارند. این افزونه ها به کاربران اجازه می دهد برای گرفتن اطلاعات بیشتر به جای برقراری تماس با شما، به شماره ای که در افزونه قرار داده اید، پیام بدهند.  این افزونه، جایگزین مناسبی برای افزونه تماس تبلیغات در گوگل است.

ادامه ی توضیحات مربوط به افزونه های تبلیغات در گوگل را در پست آینده خواهیم آورد. با ما همراه باشید.

کدامیک از افزونه های تبلیغات در گوگل را می توان در ایران استفاده کرد؟
افزونه ها، یکی از هیجان انگیزترین ویژگی های تبلیغات در گوگل هستند. اما اینکه کجا، چطور و به...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید