برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

آموزش استفاده گوگل ادز: نکات مهم استفاده از گوگل ادز

آموزش استفاده گوگل ادز: نکات مهم استفاده از گوگل ادز

تبلیغات آنلاین با استفاده از گوگل ادز که سابقاً با گوگل ادوردز معروف بود، یکی از بهترین روش‌های بازاریابی آنلاین و معرفی برند و در نتیجه افزایش فروش است. در این مقاله با موضوع آموزش استفاده از گوگل ادز همراه ما باشید تا با بهینه‌سازی حساب کاربری گوگل ادوردز ، بهترین نتیجه را کسب نمایید.

همراهان عزیز، قبل از این که به معرفی مهم‌ترین نکات استفاده از گوگل ادوردز بپردازیم، لازم به ذکر است که شما می‌توانید ساخت اکانت گوگل ادز ، گوگل ادسنس ، گوگل ادموب و گوگل دولوپر را به ما بسپارید.

تماس با ما

گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادز یکی از زیر شاخه‌های شرکت گوگل است که به عنوان پلتفرمی جهت تبلیغ آنلاین در فضای اینترنت از آن استفاده می‌شود. از گذشته تا کنون بسیاری از افرادی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ کار می‌کنند، در سراسر جهان از این روش برای تبلیغاتشان استفاده می‌کنند.

برای تبلیغ در گوگل از این طریق، می‌توان از دو روش مختلف استفاده کرد. تبلیغ در شبکه جستجوی گوگل و تبلیغ نمایشی.

تبلیغ در شبکه جستجوی به نوعی همان تبلیغ کلیکی است. به این معنا که تبلیغ کننده با در نظر گرفتن بودجه‌ای برای هزینه با ازای هر کلیک، کلمات کلیدی مرتب با کسب‌وکارش را تعیین می‌کند، تا توسط ابزار سرچ گوگل به کاربران پیشنهاد داده شود.

در این روش برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب، ابزارهای مختلفی وجود دارد که مهم‌ترینشان عبارت هستند از :

تبلیغات نمایشی در گوگل ، به تبلیغی گفته می‌شود که از طریق بنرهای مختلف در وب‌سایت‌هایی که جزء شبکه نمایشی گوگل هستند، نمایش داده می‌شوند. با استفاده از این شیوه تبلیغ در گوگل ادوردز ، می‌توانید به 90 درصد از کاربران اینترنت دسترسی داشته باشید.

آموزش ایجاد حساب کاربری گوگل ادوردز

برای ایجاد حساب کاربری گوگل ادوردز نیاز به طی کردن مراحل سخت و پیچیده‌ای نیست. فراموش نکنید که گوگل همیشه به دنبال آسان‌تر کردن همه چیز برای شما است. بنابراین تنها نیاز است که به سایت Google Adwords مراجعه کنید و با انتخاب گزینه Sign Up ثبت نام در این ابزار را انجام دهید. البته به خاطر داشته باشید که هنگام حساب کاربری گوگل ادوردز ، مهم‌ترین نکته‌ای که باید مد نظر داشته باشید، تعیین بودجه و شیوه قیمت‌گذاری است! بالا بودن و یا پایین بودن این هزینه در هر دو حالت شما را به نتیجه مطلوب نمی‌رساند.

به همین جهت به شما توصیه می‌کنیم که حساب کاربری گوگل ادوردز به متخصصان افراک بسپارید. افراک هم‌زمان با راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی شما، دسترسی کامل به حساب کاربری‌تان می‌دهد تا از نزدیک شاهد روند تبلیغاتتان باشید.

اگر در رابطه با تعرفه تبلیغ در گوگل نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، می‌توانید از مقالات زیر استفاده کنید :

آموزش بهینه‌سازی گوگل ادز

هنگامی که حساب کاربری گوگل Adwords خود را ایجاد کردید، نوبت به بهینه‌سازی گوگل ادز می‌رسد. (در صورتی که اکانت شما توسط گروه افراک ساخته شده باشد، این مرحله توسط ما انجام می‌گیرد.) انجام این کار از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که به طور مستقیم روی کیفیت تبلیغات و پارامترهای مختلف مانند امتیاز کیفی (Quality Score) تأثیر می‌گذارد.

ایده آل ترین روش برای بهینه‌سازی گوگل ادز این است که برای هر تبلیغ، یک گروه کلمه کلیدی، متن و صفحه فرود منحصر به فرد تعیین کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید هر تبلیغی را بسته به نوع خدمت، محصول، موقعیت جغرافیایی، مخاطب هدف و … از تبلیغات دیگر جدا کنید. هرچه که این بخش‌بندی بسته به نیاز شما، جزئی‌تر باشد، مدیریت تبلیغ گوگل ادورز نیز ساده‌تر می‌شود!

مزایای بهینه‌سازی گوگل ادورز چیست؟
  • افزایش نرخ کلیک و نمره کیفی (و در نتیجه هزینه کمتر به ازای هر کلیک)
  • افزایش راحتی استفاده از گوگل ادز
  • مدیریت راحت‌تر سایت‌های مختلف (توصیه ما به شما این است که برای هر سایت، یک کمپین جدا راه‌اندازی کنید چرا که مدیریت هر کمپین راحت‌تر خواهد بود. علاوه بر این در صورتی که برای یکی از کمپین‌ها مشکل ایجاد شود، احتمال تأثیرپذیری سایر کمپین‌ها نیز وجود دارد!)

آموزش استفاده از گوگل ادز

اگر به طور خلاصه می‌خواهید با نحوه استفاده از گوگل ادز آشنا شوید، می‌توانید از اینفوگرافیک زیر که از 11 بخش مختصر و مفید تشکیل شده است، استفاده کنید :

استفاده از گوگل ادز

بعد از ثبت نام در گوگل ادوردز ، نیاز به شناسایی کلمات کلیدی مورد نظر است. همان طور که گفته شد شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای متنوعی که وجود دارد، عبارتی که کاربران در گوگل جستجو می‌کنند، پیدا کنید.

بعد از تعیین کلمات کلیدی، نوبت به تعیین متن تبلیغ می‌رسد. به خاطر داشته باشید که برای تعیین متن تبلیغ، تعداد کاراکتر محدودی در اختیار دارید. اما جای نگرانی نیست چرا که می‌توانید با استفاده از افزونه‌های گوگل ادوردز فضای بیشتری به تبلیغتان اختصاص دهید و سهم نمایشش را در مقایسه با رقبایتان افزایش دهید.

همراهان عزیز، آموزش استفاده از گوگل ادز در این قسمت به پایان می‌رسد. توجه داشته باشید که تبلیغ در گوگل در عین حال که ساده به نظر می‌رسد، پیچیدگی‌های خودش را نیز دارد. چرا که برای راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی موفق، نیاز به در نظر گرفتن پارامترهای مختلفی است، که هر فردی از آن اطلاع ندارد. بنابراین با ما در ارتباط باشید و سؤالات خود را در رابطه با تبلیغات گوگل از ما بپرسید!

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید