روش های افزایش سهم نمایش تبلیغ چیست؟

روش های افزایش سهم نمایش تبلیغ چیست؟

زمانی که اولین کمپین تبلیغاتی در گوگل را ایجاد می کنید، معمولا تصور می کنید با توجه به هزینه بالایی که برای انجام این کار کرده اید، می توانید به ازای تمام کلمات کلیدی که مد نظر دارید، در جستجوهای گوگل نمایش داده می شود. اما در واقعیت نتیجه کمی متفاوت تر خواهد بود چرا که احتملا استراتژی قیمت گذاری که کرده اید، روشی که برای کاهش هزینه CPA و CPC به کار برده اید، چندان موثر نبوده و باعث می شود که شما در تمامی جستجوهایی که مد نظر دارید، پیشنهاد داده نشوید. اما نگران نباشید، چرا که در این مقاله، گروه افراک مهمترین عواملی که در افزایش سهم نمایش تبلیغ یا Impression Share موثر هستند را به شما آموزش می دهد، تا شاهد تاثیر تبلیغ در گوگل در رشد کسب و کار و افزایش ترافیک و فروش سایت خود باشید.

سهم نمایش تبلیغ چیست و چه اهمیتی دارد؟

داشتن جایگاه تبلیغاتی مناسب یکی از مواردی است که برای بسیاری دارای اهمیت زیادی است. جالب است بدانید که اگر شما یک کلمه کلیدی را دو بار جستجو کنید، هر دو بار نتیجه متفاوت خواهید گرفت. این مسئله خصوصا برای کلمات کلیدی که دارای رقابت زیادی هستند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین دلیل است که باید از همان ابتدای راه اندازی کمپین تبلیغاتی، کلمه کلیدی درستی را انتخاب کرد. پس همیشه به خاطر داشته باشید که کلمه کلیدی همیشه ثابت می ماند، اما تبلیغی که نمایش داده می شود، فرق می کند.

بیشتر بدانید: علاوه بر تبلیغ در گوگل، تبلیغات در یوتیوب نیز تأثیر زیادی در رونق کسب وکار و افزایش مشتریان شما دارد. اگر تاکنون این روش تبلیغاتی را تجربه نکرده‌اید؛ پیشنهاد می‌شود از کارشناسان افراک راهنمایی بگیرید.

با استفاده از نرخ سهم نمایش تبلیغ یا Impression Share شما متوجه می شوید که سهم تبلیغ شما در تمامی امکان نمایش های مختلف چقدر بوده است. بنابراین می توان گفت که این پارامتر به صورت زیر محاسبه می گردد :

سهم نمایش تبلیغ = تعداد کل آگهی های واقعی / تعداد کل آگهی های واجد شرایط که شما به طور بالقوه می توانستید ظاهر شوید.

“واجد شرایط” در اینجا به معنی تعداد موقعیت هایی است که در واقع شانس حضور در آن را داشتید و شامل فاکتورهای مختلفی مانند هدف گیری، کلید واژه و حتی قیمت گذاری می شود.

بنابراین لازم نیست که بگوییم هرچه که مقدار این پارامتر بالاتر باشد، شانس شما برای برقراری ارتباط با مشتری افزایش پیدا می کند.

افزایش سهم نمایش تبلیغ

معرفی روش های افزایش سهم نمایش تبلیغ یا Impression Share

حتما می دانید که گوگل ادوردز برای ارائه بهترین امکانات به کاربران خود، ابزار و داده های مختلفی در اختیارشان قرار می دهد که استفاده درست از آنها، منجر به افزایش بهره وری از تبلیغشان می شود. در ادامه ما روش هایی را به شما معرفی می کنیم، که با استفاده از این داده ها، تاثیر تبلیغات شما را دو چندان می کنند :

ارزیابی مواردی که منجر به افول سهم نمایش تبلیغ یا Impression Share شده است

در قسمت مدیریت تبلیغات در حساب کاربری گوگل ادوردز می توانید اطلاعاتی به صورت گرافیکی در مورد این نرخ داشته باشید. در این نمودار، میزان سهم نمایشی که گرفته اید با سبز، میزان نمایشی که به دلیل پایین بودن رتبه نگرفته اید با زرد و میزان سهم نمایش از دست داده به دلیل محدودیت های بودجه ای که داشته اید، با آبی نمایش داده می شود. با استفاده از این نمودار و داده های آن می توانید متوجه شوید که مشکل از کجا ناشی می شود تا بتوانید افزایش سهم نمایش تبلیغ یا Impression Share را به درستی انجام دهید.

تمرکزتان را روی بهبود رتبه تبلیغ قرار دهید

اگر شما به دلیل پایین بودن رتبه تبلیغات، سهم نمایش تبلیغ یا Impression Share پایینی دارید، احتمالا به دلیل پایین بودن نمره کیفی یا قیمت گذاری نامناسب است. رتبه شما با ضرب نمره کیفیت و حداکثر قیمت CPC محاسبه می شود، بنابراین اگر هر یک از آنها کم باشد، رتبه تبلیغ شما کم خواهد بود. بنابراین شما دو گزینه پیش روی خود خواهید داشت، نمره کیفی یا بودجه تان را افزایش دهید!

توجه : بالا بردن میزان بودجه شاید ساده ترین و سریع ترین روش برای بتوانید افزایش سهم نمایش تبلیغ یا Impression Share باشد، اما باید دید که آیا ROAS را بالا نگه می دارد یا نه!

افزایش سهم نمایش تبلیغ

بودجه تبلیغ در گوگل را درست تنظیم کنید

بالا بردن بودجه ای که برای تبلیغ در گوگل در نظر گرفته اید، شاید همیشه برای همه افراد راهکار مناسبی نباشد. به همین دلیل روش های جایگزین که منجر به کاهش هزینه اما افزایش اثربخشی تبلیغ می شوند، می تواند بهترین راه حل و البته خطرناک ترین روش باشد چرا که اگر به درستی انجام نشود، معمولا با نتیجه عکس همراه است. تبلیغات بنری گوگل یکی از روش‌های تبلیغاتی با هزینه پایین است که می‌تواند بازدهی بالایی برای شما داشته باشد.

کلمات کلیدی را به درستی انتخاب کنید

هر کلمه کلیدی که شما برای کمپین تبلیغاتیان در نظر می گیرید، در واقع به طور مستقیم روی اثر بخشی تبلیغتان تاثیر می گذارید. به عنوان مثال تصور کنید که تبلیغ شما در رابطه با آفت کش برای موریانه هاست. پس انتخاب کلمه کلیدی آفت کش موریانه دارای نتیجه بهتری است تا انتخاب عبارت روش های جلوگیری از آفت.

شما از کدام یک از تکنیک ها برای افزایش سهم نمایش تبلیغ یا Impression Share استفاده کرده اید؟! به نظر شما کدام روش ها تاثیربخشی بهتر و سریعتری دارد؟

روش های افزایش سهم نمایش تبلیغ چیست؟
زمانی که اولین کمپین تبلیغاتی در گوگل را ایجاد می کنید، معمولا تصور می کنید با توجه به...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید