۵ نکته در مورد راه اندازی کمپین رقابتی گوگل

۵ نکته در مورد راه اندازی کمپین رقابتی گوگل

یکی از مزیت های راه اندازی یک کمپین تبلیغات در گوگل این است که شما می توانید بر روی یک کلمه ی کلیدی سخت و پر زحمت، هزینه کنید. کلمه ای که شاید رتبه بندی سایت بر اساس آن، با استفاده از سئو خیلی برایتان دشوار باشد.در این مطلب ۵ نکته راه اندازی کمپین رقابتی گوگل را بررسی خواهیم کرد؛ با افراک همراه باشید. لازم به ذکر است که شما برای شارژ حساب گوگل ادز می توانید از خدمات افراک بهره مند شوید.

مثال خوبی برای این مسئله، هزینه بر روی نام برندهای رقیب یا اسم محصولات آنهاست. برای مثال اگر کسب وکار شما تولید کفش های ورزشی باشد شاید به ذهنتان رسیده باشد که روی کلمه نایک یا هر برند شناخته شده ای که فکر میکنید رقیب شماست تمرکز کنید و برای آن درکمپین های تبلیغات در گوگل خود هزینه پرداخت کنید. در این صورت اگر تمرکز کمپین های تبلیغات در گوگل شما، رقابت نباشد، به احتمال زیاد از این کارزار تبلیغاتی عقب خواهید ماند.

 راه اندازی کمپین رقابتی گوگل

در ادامه به پنج قدمی که در راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی رقابتی در گوگل ادوردز باید آن ها را طی کنید،‌ می پردازیم:

کمپین رقابتی تبلیغات در گوگل (گام اول): تحقیق کنید

مهم ترین نکته ها همیشه اول سروکله شان پیدا می شود. کاری که باید در اولین مرحله انجام دهید تهیه لیستی از رقبا و بررسی دقیق کلمه کلیدی مهم برای تک تک آنهاست.

در این بررسی باید میزان سرچ ماهیانه کلمات، کلمات کلیدی مرتبط، هزینه تقریبی هر کلمه، هرگونه کلمه کلیدی مشابه یا هم معنا – برای مثال کلمه ی کلیدی اپل که هم نام یک برند بزرگ است و هم می تواند به معنی سیب در زبان انگلیسی باشدـ را هم شامل بشود. به علاوه تحقیق را نباید محدود به نام برندهای رقیب کنید بلکه تمامی محصولاتی که شرکت شما در تولید آن با شرکت های دیگر رقابت می کند را هم باید در بررسی خود، لحاظ کنید.

اگر می خواهید کار تبلیغات گوگلی را شروع کنید و کمپین هایی با هدف رقابت با بزرگترین رقبای خود، راه اندازی کنید، افراک می تواند در این زمینه به شما کمک کند. کافی است با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۶۲ تماس بگیرید یا در سایت درخواست مشاوره بدهید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس میگیرند.

تبلیغات در گوگلبرای دیدن تعرفه های تبلیغات در گوگل و برآورد هزینه های تبلیغ در گوگل می توانید با لینک زیر مراجعه کنید.

هزینه ی تبلیغات کلیکی گوگل با افراک

شارژ اکانت گوگل ادوردز با درهم، دلار یا لیر؟

کمپین رقابتی تبلیغات در گوگل (گام دوم):

بعد از اینکه تحقیقات خودتان را بر روی کلمات کلیدی مناسب انجام دادید، باید لیست خود را محدود کنید و فقط به سه رقیب مهم اکتفا کنید و تمرکز خود را روی آنها بگذارید. چرا فقط سه تای اول؟ برای اینکه مطمئن باشید پیام تبلیغات در گوگل شما و صفحه فرود تبلیغتان، با تمرکز بر هر یک از رقبا و با تاکید بر تفاوت ها و نقاط قوت محصولات شما در مقایسه با آنها، مرتبط تر و دقیق تر طراحی می شوند. حالا چطور سه رقیب اصلی تان را بشناسید و انتخاب کنید؟

بعد از طی کردن مرحله اول، داده هایی را که به شما نشان می دهند کدام یک از کلمات کلیدی مرتبط با رقبا و محصولات رقیب شما، ارزش سرمایه گزاری در ادوردز را دارند به دست آورده اید. نکته اینجاست که نباید فقط به اعداد و ارقام اکتفا کنید. باید استراتژی های کسب و کار خود را که اهمیت بیشتری نسبت به حجم سرچ ماهیانه ی کلمه کلیدی یا میانگین هزینه ی آن کلمات دارد را مد نظر قرار دهید. برای مثال تصور کنید که قرار است در ماه آینده، محصول جدیدی را روانه بازار کنید و می خواهید که حسابی سروصدا راه بیندازید.

بیشتر بدانید: تبلیغات یوتیوب

در این صورت، مطمئن شوید که موارد زیر را کاملاً رعایت کنید:

  • اگر رقم سرچ ماهیانه برند رقیبتان، نجومی است، از نحوه ی انطباق exact match استفاده کنید. در این نوع نحوه انطباق، شما به گوگل می گویید اگر کاربران دقیقا همین کلمه را جست و جو کنند، به تبلیغ شما برسند.
  • برند و محصول رقیبتان به هر شکلی که توسط کاربرران سرچ می شود،‌ آن کلمات را هم مد نظر قرار دهید. حتی غلط های تایپی را هم اضافه کنید.
  •  به کوئری های زیر هم دقت کنید ـ جایگزین ( نام رقیب شما)، رقبای (نام شرکت)، (رقیب اول) در مقایسه با (رقیب دوم). احتمالاً لازم است از این کلمه ها در کمپین تبلیغات در گوگل خود استفاده کنید.

کمپین رقابتی تبلیغات در گوگل (گام سوم): صفحات فرود

بهتر است با واقعیت روبرو شوید. صفحات فرود اسب بخار تبلیغات شما هستند. به همین خاطر، بهتر است برای هر رقیب یک صفحه فرود مشخص طراحی کنید. شاید فکر کنید که موضوع زمان زیادی از شما میگیرد و شک دارید که آیای ارزشش را دارد؟

پاسخ این سوال بله است و دلایل آن هم روشن. به دست آوردن هماهنگی بیشتر در تبلیغات گوگل. هماهنگی بین کلمات کلیدی و متن صفحه فرود از این جنبه برای شما اهمیت دارد که شما قرار است بخشی از ترافیک وب سایت رقیب را از آن خودتان کنید و مسیر آنها را به سمت صفحه فرود خود تغییر دهید. این موضوع مشکلی ندارد اما برای دستیابی به این هدف، لازم است که داده های مورد نیاز آنها و آنچه به دنبالش می گشته اند را نیز برایشان فراهم کنید

برای ساختن یک همچین صفحه فرودی باید به نکات زیر توجه داشته باشید.

اول از همه باید مشخص کنید که محتوای صفحه شما بین شما و رقیب اصلیتان مقایسه ای را ترتیب می بیند. از آنجاییکه افراد به احتمال زیاد نام کمپانی رقیب شما را بسیار جست و جو میکنند، لازم نیست اطلاعاتی که همیشه در دسترس دارند را برایشان فراهم کنید،  بلکه لازم است بر مزیت های محصول و شرکت خود شما در مقایسه با رقیب تاکید کنید. برای مثال با ایجاد یک جدول سه ردیفه، که در ردیف اول ویژگی ها و قابلیت های موجود را نام برده و در دو ردیف بعدی به ترتیب عملکرد خود و رقیبتان در فراهم کردن آنها نام ببرید و مقایسه کنید. این روش، راهی ساده و قابل مشاهده استکه از طریق آن می توانید اطلاعاتی که کاربران به دنبال آن می گشتند را برایشان فراهم کنید.

برای رسیدن به بهترین نتیجه، مطمئن شوید که محتوای صفحه فرود شما اطلاعات مفیدی را برای مقایسه بهتر در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد.

کمپین رقابتی تبلیغات در گوگل (گام چهارم): انجام آزمون A/B  

برای انجام تست های مختلف در این زمینه می توانید برای مثال، نام رقیب خودتان را مستقیم در متن تبلیغ در گوگل خود نیاورید. البته بسته به صنعتی که در آن فعال هستید و سطح رقابت شما،‌ این موضوع ممکن است برای شما دردسر ساز شود یا نه. اگر شرکت رقیب شما علامت تجاری ثبت شده داشته باشد ممکن است استفاده از نام تجاری او در متن تبلیغ، منجر به پذیرفته نشدن تبلیغ شما از سوی گوگل شود.

برای انجام آزمون های مختلف در متن تبلیغ در گوگل شما بهتر است روی تمایزهای برجسته خود با رقیبتان تمرکز کنید. دلیلش هم مشخص است. به دلیل محدودیت کاراکتردر طراحی تبلیغات در گوگل، شما فقط مجاز به وارد کردن نکات مهم و برجسته هستید.

دقت داشته باشید این تمایزها و نکات برجسته باید در متن صفحه فرود شما هم به کار برده شوند.

دست آخر هم با انجام این آزمون ها می خواهید با تغییر یک ویژگی کوچک از تبلیغ، تاثیر آن را بر عملکرد تبلیغ در گوگل خود بفهمید. اگر در هر بار، بیش از یک فاکتور را تغییر دهید تشخیص اینکه کدام تغییر به بهبود عملکرد تبلیغات در گوگل شما کمک کرده است، سخت تر می شود.

کمپین رقابتی تبلیغات در گوگل (گام چهارم): کیفیت یا کمیت؟

در آخرین مرحله، بگذارید در مورد سرنخ ها صحبت کنیم. دلیل اصلی راه اندازی کمپین رقابتی تبلیغات در گوگل. شرکت های زیادی روی عامل اشتباهی تمرکز می کنند، تعداد سرنخ ها. نکته ای که شرکت ها باید روی آن تمرکز کنند کیفیت سرنخ های جذب شده است. آیا آنها همان مخاطبانی هستند که از شما خرید خواهند کرد؟

راه اندازی یک کمپین تبلیغات در گوگل موفق با هدف جذب مخاطبان سایت رقیب، کار دشواری است. از مرحله راه اندازی تا بهینه سازی و گزارش گیری، فرایند مداوم جمع آوری اطلاعات،‌آنالیز، تولید محتوا و آزمون است. در صورتی که مراحل بالا را در نظر داشته باشید، می توانید این فرایند را سریع تر و راحت تر طی کنید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید