اهمیت لینکدین در بازاریابی اینترنتی

اهمیت لینکدین در بازاریابی اینترنتی

اگر در حال مطالعه این مقاله هستید، به احتمال زیاد با مبحث بازاریابی آنلاین، استراتژی محتوا و تولید محتوا آشنایی مختصری دارید. اما چیزی که شاید بسیاری از ما از آن خبر نداریم، اهمیت لینکدین در بازاریابی اینترنتی است. با توجه به توسعه و پیشرفتی که لینکدین در طول این چند سال اخیر داشته است، به راحتی می‌توان نتیجه گرفت که استفاده از این شبکه اجتماعی در کنار سایر روش‌های بازاریابی اینترنت مانند تبلیغات گوگل، تبلیغات اینستاگرام ، تبلیغات یوتیوب و … مؤثر خواهد بود. پس از تبلیغ در لینکدین غاف نشوید!

همان‌طور که حتماً می‌دانید برای برقراری ارتباط با کاربران و مشتریانتان علاوه بر تبلیغات باید از محتوای مناسب استفاده کنید. حتماً همیشه هم شنیده‌اید که این محتوا باید منحصر به فرد و پاسخگوی نیاز افراد باشد. اما نکته مهم دیگری که بسیاری از افراد از آن غافل مانده‌اند، محلی است که باید محتوایشان را در آن به اشتراک بگذارند. به همین دلیل است که در این مقاله ما به معرفی اهمیت لینکدین در بازاریابی اینترنتی می‌پردازیم.

لینکدین یکی از شبکه‌های اجتماعی است که در یکی دو سال اخیر در بین کاربران ایرانی اهمیت زیادی پیدا کرده است. همین مسئله فرصت خوبی در اختیار کسب‌وکارهای مختلف قرار می‌دهد تا خودشان را به دیگران معرفی کرده تا شانس جذب مشتری را بالا ببرند. اگرچه استفاده از این شبکه اجتماعی برای تجارت‌های B2C مناسب است، اما برای کسب‌وکارهای B2B فوق العاده است! به همین دلیل است که استفاده از این شبکه اجتماعی باید بخش عمده‌ای از بازاریابی اینترنتی شما را تشکیل دهد.

مقالات مرتبط :

آموزش صفر تا صد لینکدین

نحوه تبلیغات در لینکدین

انواع تبلیغات در لینکدین

اهمیت استفاده از لینکدین در بازاریابی اینترنتی

ساده‌ترین استفاده‌ای که از لینکدین می‌توانید داشته باشید، قرار دادن محتوا در آن و به روز نگه داشتن صفحه کاربری‌تان است. بنابراین برای این که بتوانید از مزایای تبلیغ در لینکدین که در ادامه معرفی می‌کنیم بهره ببرید، تولید محتوا برای این رسانه اجتماعی را در نظر داشته باشید.

دسترسی آسان به مخاطبین هدف

در حال حاضر لینکدین دارای بیش از 575 میلیون کاربر فعال در سطح جهان است. خوشبختانه با استفاده از فیلترهای مختلفی که این شبکه اجتماعی در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد، دسترسی به جامعه مخاطبین هدف کار سختی نخواهد بود.

اهمیت لینکدین در بازاریابی اینترنتی

ساختاری مناسب برای ارتباط با افراد حرفه‌ای

هر شبکه اجتماعی برای یک هدف خاص ایجاد شده است. معمولاً افرادی که در لینکدین عضو می‌شوند، افراد حرفه‌ای هستند که به دنبال بهبود شرایط علمی و کاریشان هستند. بنابراین اگر شما بتوانید محتوای مورد نیاز این دسته از افراد را در اختیارشان قرار دهید، شانس اینکه تا 80 درصد مخاطب را به کاربر دائمی‌تان تبدیل کنید، وجود دارد.

تنوع محتوا در لینکدین

یکی از مواردی که موجب افزایش اهمیت لینکدین در بازاریابی اینترنتی در سال‌های اخیر شده است، تنوع محتوا و روش‌های تبلیغاتی است که در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همان‌طور که می‌دانید محتوای بصری مانند فیلم و اینفوگرافیک دارای تأثیر بیشتری در مخاطبین است. به همین دلیل چندی پیش این شبکه اجتماعی روشی مناسب برای اشتراک‌گذاری ویدئو و فیلم در اختیار کاربرانش قرار داده است.

از جمله خدمات مجموعه‌ی افراک، انجام امور مرتبط با تبلیغات در لینکدین است. چنانچه مایل به سفارش تبلیغ در لینکدین برای مجموعه‌ی خود هستید میتوانید از طریق دکمه‌ی زیر سفارش خود را ثبت کنید.

درک نیاز کاربر در لینکدین

یکی دیگر از مواردی که به عنوان اهمیت لینکدین در بازاریابی اینترنتی شناخته می‌شود، درک درست از نیاز کاربران است. این مسئله برای تمامی کسب‌وکارها فارغ از نوع فعالیتشان از اهمیت زیادی برخوردار است. داده‌هایی که لینکدین از مخاطبینش جمع می‌کند، کار شما را برای بازاریابی آنلاین ساده‌تر می‌کند. چه قصد تولید محتوا برای این پلتفرم را داشته باشید چه تبلیغات، با استفاده از این داده‌ها، به راحتی می‌توانید استراتژی‌تان را بر اساس نیاز کاربر تدوین کنید.

اهمیت لینکدین در بازاریابی اینترنتی

افزایش ترافیک سایت

اگر می‌خواهید مخاطبینتان را از آخرین تغییرات سایتتان باخبر کنید، بهترین گزینه‌ای که در اختیار دارید، شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند لینکدین و اینستاگرام است. با اشتراک‌گذاری جدیدترین محتواهایتان در لینکدین، می‌توانید ترافیک بیشتری برای سایتتان ایجاد کنید.

برقراری ارتباط با کاربران

باز هم تأکید می‌کنیم، بازاریابی اینترنتی چیزی فراتر از قرار دادن محتوا و تبلیغ در پلتفرم‌های مختلف است. به عبارت دیگر شما با استفاده از این دو روش باید یک ارتباط مؤثر با کاربرانتان ایجاد کنید. خوشبختانه لینکدین این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد که از کاربرانتان در زمینه‌های مختلف نظرخواهی کنید، مانند اینستاگرام!

نظر شما در رابطه با اهمیت لینکدین در بازاریابی اینترنتی چیست؟ آیا شما هم با ما هم عقیده هستید؟

اهمیت لینکدین در بازاریابی اینترنتی
اگر در حال مطالعه این مقاله هستید، به احتمال زیاد با مبحث بازاریابی آنلاین، استراتژی محتوا و تولید...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید