کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

تبلیغ همزمان چند سایت در گوگل امکان پذیر است؟

تبلیغ همزمان چند سایت در گوگل امکان پذیر است؟

همانطور که می دانید برای تبلیغ در گوگل نیاز به داشتن حساب کاربری گوگل ادوردز است. بسیاری از افراد به دلیل اینکه صاحب چند سایت هستند، معمولا این سوال برایشان ایجاد می شود که آیا امکان تبلیغ همزمان چند سایت در گوگل وجود دارد یا نه!؟ در این مقاله آژانس تبلیغات آنلاین افراک پاسخ کامل این سوال به همراه مزایا و معایب انجام این کار را به شما می دهد.

امکان تبلیغ همزمان چند سایت در گوگل وجود دارد؟

به طور کلی جواب این سوال مثبت است اما ما انجام این کار را به شما پیشنهاد نمی کنیم. به عبارت دیگر گوگل نیز امکان استفاده از یک حساب ادوردز را برای تبلیغ چند سایت را در اختیار کاربرانش قرار داده است ( البته در نظربگیرید نباید کلمات کلیدی سایت ها یکسان یا مشابه باشد و باید سایت ها و خدمات مجزا و متفاوت باشند) اما اگر کمی بیشتر تحقیق کنید، متوجه می شوید که انجام این کار سودآوری چندانی برای شما ندارد. چه معایبی دارد این کار؟

معایب تبلیغ همزمان چند سایت در گوگل

با توجه به قوانین گوگل، برای هر سایت شما باید یک اکانت ادز مخصوص داشته باشید. اگر برای هر سایت یک اکانت گوگل ادز داشته باشید، مشکلی پیش نمی‌آید ولی اگر با یک اکانت همزمان برای چند سایت تبلیغات گوگل انجام دهید، مشکلات زیر به وجود می‌آید:

مشکل امنیتی یک سایت منجر به از بین رفتن کل استراتژی تبلیغاتی شما می شود

برخی مواقع به دلیل اشتباهاتی که افراد هنگام انجام تبلیغ در گوگل انجام می دهند، به جای آنکه شاهد اثربخشی انجام این کار باشند، از سوی گوگل به دلیل نقض قوانین به حالت تعلیق در می آیند. مشکل اصلی این است که شما زمانی متوجه این تحریم می شوید که دیر شده و دیگر دسترسی به حساب کاربری خود ندارید.

به همین دلیل است که معمولا توصیه نمی شود که تبلیغ چند سایت را از طریق یک حساب کاربری انجام دهید چرا که قطعا نمی خواهید به خاطر یک اشتباه، سرمایه گذاری کلی که انجام داده اید از بین برود.

کاهش نمره کیفی Quality Score از سوی گوگل

همان طور که می دانید روش های مختلفی برای قیمت گذاری در گوگل وجود دارد که برخی از آنها به صورت هوشمند و با هدف گیری های مختلف انجام می شوند. بسیاری از کاربران زمانی که قصد انجام تبلیغ در گوگل را دارند، به دنبال روش هایی هستند که منجر به کاهش هزینه تبلیغ در گوگل شود. اگر شما هم به دنبال این روش ها هستید، می توانید از مقالات زیر استفاده کنید :

روش های کاهش هزینه به ازای هر کلیک CPC چیست؟

روش های کاهش هزینه CPA تبلیغات گوگل چیست؟

یکی از فاکتورهایی که منجر به کاهش هزینه های شما می شود، بالا بودن نمره کیفی Quality Score است. این پارامتر مقداری بین1 تا 10 دارد که گوگل به هر یک از کلمات کلیدی اختصاص می دهد. به همین دلیل است که انتخاب کلمه کلیدی از اهمیت زیادی برخوردار است. به عبارت دیگر داریم :

نمره کیفیت * حداکثر مقدار CPC = رتبه تبلیغات

با نگاهی دقیق به این فرمول به راحتی می توان فهمید که زمان و مکان نمایش تبلیغ شما به طور مستقیم به نمره کیفیتان بستگی دارد. بنابراین زمانی که شما یک کلمه کلیدی جدید به تبلیغات خود اضافه می کند، خواه ناخواه رتبه کیفی سایر کلمات را نیز تحت تاثیر قرار می دهید. و همین مسئله یکی از مهمترین دلایلی است که باعث می شود تبلیغ همزمان چند سایت در گوگل توصیه نشود.

تبلیغ همزمان چند سایت در گوگل

تحلیل گزارش ها و داده های ارسالی از سوی گوگل آنالیتیکس Google Analytics مشکل می شود

همان طور که می دانید گوگل برای راحتی شما ابزاری تهیه کرده است که با استفاده از گزارشهایی که برای شما آماده می کند، می توانید متوجه شوید که آیا برنامه تبلیغاتی شما موثر است یا نه. تا هر زمان که خواستید سریعا آن را تغییر داده و بهبود ببخشید. بنابراین زمانی که آدرس دامنه های مختلفی را وارد می کنید، طبیعتا مدیریت گزارش های مختلفی که دریافت می کنید، کار دشوارتری خواهد بود.

پرداخت هزینه تبلیغ در گوگل

زمانی که شما تبلیغ همزمان چند سایت در گوگل را از طریق یک حساب کاربری انجام می دهید، برای پرداخت هزینه آنها نمی توانید جداگانه اقدام کنید. پس این مسئله هم مدیریت هزینه ها را برای شما دشوار می کند.

تنظیمات حساب کاربری گوگل ادوردز

از همان ابتدا که حساب کاربریتان را ایجاد می کنید، باید مواردی مانند موقعیت زمانی و ارز مد نظر جهت پرداخت هزینه را تعیین نمایید. چون شما یک جساب ایجاد کرده اید، فرقی نمی کند که چند سایت را به آن لینک کرده اید، برای همه آنها این دو مورد به صورت یکسان تعیین می شود.

امیدوتریم که پاسخ سوال خود را در رابطه با تبلیغ همزمان چند سایت در گوگل پیدا کرده باشید، با این وجود اگر سوالی دارید می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با مشاوران ما در ارتباط باشید.

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید