کتابچه راهنمای طراحی کاور ویدیوهای یوتیوب
دانلود

گوگل ادز آسان ترین راه برای افزایش آگاهی از برند

گوگل ادز آسان ترین راه برای افزایش آگاهی از برند

آگاهی برند ممکن است فرایند پیچیده ای به نظر برسد ، اما تنها مسئله مهم در چنین فرایندی این است که برند خود را در مقابل افراد مناسب قرار دهید. هنگامی که به ایده ای عالی می رسید یا کسب و کار جدیدی را راه اندازی می کنید ، چگونه نام برند خود را معرفی می کنید؟ چگونه به افراد کمک می کنید تا از آنچه که ساخته اید یا می خواهید بفروشید آگاهی بیشتری کسب کنند؟ گزینه ها برای تبلیغ متنوع هستند؛ از بیلبوردها و بنرهای شهری گرفته تا بازاریابی دهان به دهان یا تلفنی. با این حال ، روش های آسان تری نیز وجود دارد. از جمله تبلیغات کلیکی گوگل که با استفاده از آن می توانید باعث افزایش آگاهی برند کسب و کار خود شوید.

افزایش آگاهی برند

آگاهی برند چیست و چرا مهم است؟

در بسیاری از مواقع، آگاهی برند در مورد میزان شناخته شدن شما است. البته ، در دنیای دیجیتال امروزی، که برندها همیشه برای جلب توجه رقابت می کنند ، ایجاد آگاهی برند ممکن است سخت یا پیچیده به نظر برسد؛ هرچند آگاهی برند برای برندهای جدید یا برندهای تجاری که بازار هدف آن ها کوچک است چندان دشوار نیست.

افزایش آگاهی برند و ارتباط آن با تبلیغات PPC

همان طور که می دانید تبلیغات در گوگل نوعی تبلیغات PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) است. از چنین تبلیغاتی می توانید برای افزایش آگاهی برند کسب و کار خود استفاده کنید. با ایجاد تبلیغاتی که نام یا لوگو کسب و کار شما را در ذهن مخاطبان حک می کند می توانید در چشم آن ها بدرخشید. حتی می توانید به عنوان مقدمه از آن استفاده کنید.

از دیگر سرویس‌های گوگل ادز، تبلیغ در یوتیوب است که با استفاده از آن می‌توانید برند خود را به بازدیدکنندگان زیادی معرفی کنید.

اگر در تبلیغات گوگل ادز میزان نمایش تبلیغ یا Impressions از نرخ کلیک برای شما مهمتر است. پس کمپین های خود را برای دو هدف انتخاب کنید:

 • ابتدا توجه کنید که تبلیغ چقدر نمایش گرفته است یا در واقع Impressions آن چگونه است. سپس میزان کلیک بر روی تبلیغ را بررسی کنید.

اهداف کمپین آگاهی برند

هرچند گوگل توصیه می کند برای ایجاد آگاهی برند، روش PPI یا پرداخت به ازای نمایش را در نظر بگیرید، ساخت آگاهی برند می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. از فقط شنیدن نام برند یا دیدن برند تا کلیک کردن ، جستجو در وب سایت و یادگیری بیشتر. پس مخاطبان هدف ممکن است برند شما را از راه های مختلف بشناسند.

چگونه هدف کمپین آگاهی برند خود را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب هدف کمپین می توانید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • Impressions: این المان، تعداد نمایش تبلیغات شما را نشان می دهد.
 • تعداد کلیک: وقتی نوبت به آگاهی عمومی می رسد ، تعداد افرادی که روی سایت شما کلیک می کنند مهم است.
 • CTR: این یک پارامتر ساده برای فهمیدن تعداد افرادی است که روی کمپین کلیک می کنند ، در مقایسه با تعداد افرادی که تبلیغ شما را مشاهده می کنند. در واقع CTR یا نرخ کلیک، نسبت دو پارامتر گفته شده را نشان می دهد.

نکاتی برای افزایش آگاهی برند با PPC وسایر کمپین ها

افزایش آگاهی برند فرصت های خلاقانه زیادی به همراه دارد. شما با استفاده از تصمیمات استراتژیکی که در ابتدا می گیرید باعث افزایش اعتبار خود و در نهایت موفقیت در کسب و کارتان می شوید.

افزایش آگاهی برند

بازار هدف شما کیست؟

آیا می دانید چه کسی محصول یا خدمات شما را خریداری می کند؟ آیا می دانید دقیقاً می خواهید کمپین آگاهی برند خود را برای چه کسی بسازید؟ اگر که سعی دارید وارد بازار جدید شوید یا تمرکزتان را روی کار جدیدی قرار دهید ، این کار نیاز به مهارت دارد. پس از اهمیت آن غافل نشوید.

آسیب های بازار هدف را شناسایی کنید

با شناخت مخاطبان خود، متوجه می شوید که آنها روزانه چه کاری انجام می دهند؛ کجا آنلاین می شوند؛ از چه برنامه ها یا ابزاری استفاده می کنند و در کدام سایت ها و رسانه های اجتماعی فعالیت دارند.

به نمایش گذاشتن تبلیغات به کاربران خارج از بازار هدف ، اتلاف وقت و هزینه است. دقت کنید که در مورد احساسات و روانشناسی آنها نیز فکر کنید. دغدغه های آنها چیست؟ الگوی آنها کیست؟ و غیره. در حالی که در این مورد تحقیق می کنید ، به دنبال فرصت های خوب باشید. وقتی بازار هدفتان را مشخص کردید، ایده می گیرید که از چه راهی تبلیغ کنید.

از کلمات کلیدی خلاقانه و عبارات مناسب استفاده کنید

استفاده از کلمات کلیدی و عبارات دقیق به این معنی است که بازار هدف شما تبلیغات خدماتتان را درست در زمانی که به این خدمات نیاز دارند می بینند.

نکته جالب در مورد افزایش آگاهی برند از طریق کمپین های PPC این است که با استفاده خلاقانه از کلمات کلیدی موفقیت تبلیغات خود را تضمین کنید. در ادامه چند ایده استفاده از کلمات کلیدی را باهم بررسی می کنیم:

 • کلمات کلیدی رقبای شما
 • کلمات کلیدی روز
 • کلمات کلیدی پرطرفدار
 • کلمات کلیدی غلط املایی
 • کلمات کلیدی خارج از کسب و کار شما که بازار هدفتان به دنبال آن است.

بنابراین در انتخاب کلمات کلیدی خلاقیت کافی به خرج دهید.

کلام آخر

معروف شدن با تبلیغ وسوسه انگیز است اما فراموش نکنید که هدف اصلی شما افزایش آگاهی برند است. تا مردم برند شما را بشناسند. شما چه تجربه ای در افزایش برند اورنس با استفاده از تبلیغات گوگل ادز دارید؟ با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

گوگل ادز آسان ترین راه برای افزایش آگاهی از برند
آگاهی برند ممکن است فرایند پیچیده ای به نظر برسد ، اما تنها مسئله مهم در چنین فرایندی...
5 از 2 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید
جدیدترین مفیدترین
 1. سلام مقاله مختصر مفید بود. جوری نوشته شده که هم متخصص و هم تازه کار متوجه میشه

  آیا مفید بود؟