کتابچه راهنمای طراحی کاور ویدیوهای یوتیوب
دانلود

با گوگل ادز، آگاهی از برند (brand awareness)‌ کسب‌وکارتان را افزایش دهید

با گوگل ادز، آگاهی از برند (brand awareness)‌ کسب‌وکارتان را افزایش دهید

تا به حال با کاربرانی که خود را طرفدار و متعهد به برندهای خاصی مانند اپل یا نایکی می‌دانند برخورد داشته‌اید؟ این دستاوردی است که افزایش آگاهی از برند یا Brand Awareness برای یک کسب‌وکار به ارمغان می‌آورد! شاخص «آگاهی از برند» نشان می‌دهد چقدر مخاطبان هدف شما با برندتان آشنا هستند و آن را می‌شناسند. برندهایی که آگاهی از برند بالا دارند، معمولا با عنوان‌هایی مانند «برندهای ترند» یا «برندهای محبوب» شناخته می‌شوند. این شاخص، خصوصا در مراحل اولیه توسعه یک کسب‌وکار، در بازاریابی و معرفی محصولات و خدمات به کاربران اهمیت زیادی دارد.

متدها و ابزارهای متنوعی برای افزایش آگاهی از برند وجود دارد؛ از کارآمدترین آنها می‌توان به سرویس تبلیغات در گوگل یا گوگل ادز (google Ads) اشاره کرد. در ادامه با ابزارهایی که این سرویس برای افزایش آگاهی از برند کسب‌وکارها در نظر گرفته است، آشنا می‌شوید. با افراک همراه باشید.

در صورتی که با سرویس گوگل ادز آشنا نیستید، توصیه می‌شود پیش از مطالعه ادامه نوشتار، این مطالب را بخوانید:


افزایش آگاهی از برند (Brand Awareness) با گوگل ادز

کمپین‌های brand-engagement

بهترین کمپین تبلیغاتی که در گوگل ادز برای افزایش آگاهی از برند می‌توانید استفاده کنید، کمپین‌هایی است که به منظور ارتباط مخاطبان با برند ساخته می‌شوند و اصطلاحا brand-engagement نام دارند. هدف این کمپین‌ها ایجاد آگاهی و ارتباط مثبت مخاطبان با کسب‌وکار، محصولات و خدمات آن و در نهایت افزایش آگاهی از برند است.

بیشتربدانید: تبلیغ در یوتیوب

مشتریان به شیوه‌های متعددی می‌توانند با برند شما در تعامل باشند؛ مانند تماشای ویدئو، بازدید از قسمت‌های مختلف وب‌سایت، ارتباط با سایر مشتریان و حتی بازی کردن! هنگام ساخت کمپین‌های brand-engagement، این شیوه‌ها را مد نظر داشته باشید.

اگر علاقه‌مند هستید با استفاده از کمپین‌های brand-engagement در گوگل ادز، آگاهی از برند کسب‌وکار خود را افزایش دهید، شبکه نمایش گوگل (یا google display network ـ از ابزارهای مهم گوگل ادز) این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با مشتریان در زمان و مکان مناسب ارتباط بگیرید. همچنین با هدف‌گذاری نمایش تبلیغات در گوگل ادز، در معرض دید مخاطبان هدفتان قرار می‌گیرید و با قالب‌هایی مانند تبلیغات چندرسانه‌ای یا روش‌هایی مانند پرداخت در ازای نمایش (CPM) آگاهی از برند کسب‌وکار خود را افزایش می‌دهید.

افزایش آگاهی از برند با کمپین‌های تبلیغاتی گوگل ادز

در واقع کمپین‌های brand-engagement در موارد زیر به شما کمک می‌کنند:

  • افزایش تعامل کاربران با برند شما
  • ایجاد ارتباط مثبت با مخاطبان
  • افزایش وفاداری مخاطبان به برند شما
  • ایجاد انگیزه در مشتریان برای استفاده از خدمات و محصولات شما

ابزارهای گوگل ادز برای افزایش آگاهی از برند

  • هدف‌گذاری نمایش تبلیغات

به وسیله هدف‌گذاری نمایش تبلیغات در گوگل ادز، شما می‌توانید در شبکه نمایش گوگل، وب‌سایت‌ها یا قسمت‌های مشخصی از آن‌ها را برای نمایش تبلیغات خود انتخاب کنید. این وب‌سایت‌ها می‌توانند بر اساس موضوعات مشخص یا مخاطبان هدفی باشند که برای دسترسی به آنها تلاش می‌کنید.

ابزاری که در این زمینه به شما کمک می‌کند ابزار «برنامه‌ریزی نمایش» (یا Display Planner) است. هدف این ابزار معرفی ایده‌های کارآمد در هدف‌گذاری نمایش تبلیغات است. مشخصات مشتریان خود، مانند علایق آنها یا وب‌سایت‌هایی که معمولا از آنها بازدید می‌کنند را در این ابزار وارد کنید تا لیستی از ایده‌های هدف‌گذاری نمایش برای تبلیغات‌تان به دست آورید.

  • قالب‌های مناسب تبلیغات

از آنجایی که هدف کمپین‌های brand-engagement، ایجاد تعامل با مشتریان است، توصیه می‌کنیم در این کمپین‌ها از قالب‌های جذاب تبلیغات (که تنها محدود به متن نیستند) استفاده کنید. این نوع قالب‌های تبلیغاتی اصطلاحا rich-media نام دارند. با استفاده از شبکه نمایش تبلیغات گوگل، شما می‌توانید به وسیله تبلیغات متنی در معرض دید مخاطبان هدف قرار بگیرید؛ اما علاوه بر تبلیغات متنی، از المان‌های بصری جذاب مانند تصاویر، انیمیشن‌ها و ویدئوها نیز می‌توانید استفاده کنید.

  • روش پرداخت در ازای نمایش

هدف شما از استفاده از کمپین‌های brand-engagement نمایش حداکثری برند شما در سایت‌های مرتبط است؛ بنابراین روش پرداخت در ازای نمایش، گزینه خوبی برای این نوع کمپین‌ها است. در این روش، در ازای رسیدن به هدف‌های کارکردی که برای کمپین خود مشخص کرده‌اید، هزینه پرداخت می‌کنید.

کلام آخر

کلید موفقیت شما در بازاریابی کسب‌وکارتان، در دستان شاخص آگاهی از برند است! در تبلیغات و برنامه‌های بازاریابی خود به نحوی عمل کنید که آگاهی مشتریان از برند شما افزایش یابد. با در نظر داشتن این موضوع مهم و با استفاده از کمپین‌های brand-engagement در گوگل ادز (و دیگر ابزارهای آن)، در ذهن مشتریان حک شوید.

می‌خواهید یک کمپین موفق تبلیغات گوگل راه‌اندازی کنید اما نمی‌دانید چطور؟

می‌توانید ساخت اکانت گوگل ادز و راه‌اندازی کمپین تبلیغات گوگلی خود را به افراک بسپارید. ما آماده‌ایم تا در مورد تبلیغات گوگل، هر گونه اطلاعاتی که نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهیم. برای مشاوره رایگان کافی است این فرم را پر کنید یا با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۶۲ تماس بگیرید.

با گوگل ادز، آگاهی از برند (brand awareness)‌ کسب‌وکارتان را افزایش دهید
تا به حال با کاربرانی که خود را طرفدار و متعهد به برندهای خاصی مانند اپل یا نایکی … مطالعه بیشتر
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید