برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

تبلیغات CPM چیست؟

تبلیغات CPM چیست؟

CPM کلمه اختصاری برای عبارت Cost Per Mille است. Mille در زبان لاتین به معنای هزار است. برای بازکردن مساله باید بگوییم که CPM مقدار هزینه ای است که هر تبلیغ دهنده به ازای هر 1000 بازدید پرداخت می کند. این روش پرداختی در زمینه ی تبلیغات آنلاین بسیار پر طرفدار است  و اکنون اکثر متد های پرداختی در وب به همین صورت است. از تبلیغات CMP به عنوان تبلیغات نمایشی نیز یاد می شود زیرا بر اساس بازدید سنجیده می شوند. برای آشنایی بیشتر با تبلیغات CPM با مجموعه افراک از برترین های ارائه دهنده تبلیغات گوگل ادورز همراه باشید.

در دنیایی که تبلیغات در بین بنر های بزرگ و عکس های تبلیغاتی و ویدئو بسیار رایج است، تبلیغات CPM جایگاه خود را دارد. برای به دست آوردن فاکتور تبلیغات CPM ابتدا کل بازدید ها را در می آورند و سپس تقسیم بر هزار می کنند. پس از این مرحله بودجه ی کمپین تبلیغاتی خود را تقسیم این عدد می کنند. CMP اینگونه به دست می آید. محاسبه این اعداد کمک می کند که چه بودجه ای را تعیین کنید و چه میزان بازدیدی بگیرید.

تبلیغات cpm

فاکتور تبلیغات CPM چه تفاوتی با دیگر فاکتور های تبلیغاتی دارد؟

مدل تبلیغات CPM کمی متفاوت تر از شکل های جدید تبلیغات در موبایل و داخل برنامه است زیرا در این مدل نیاز نیست کاربر حتما عملی انجام دهد تا تبلیغات به نتیجه ی خاصی برسد. با یک مثال مفهوم را توضیح می دهیم، تبلیغ دهندگان برای بازدید کل یک ویدئو هزینه پرداخت نمی کنند، ممکن است بیننده نخواهد تا پایان یک ویدئو را ببیند بنابراین مدل تبلیغاتی ویدئو با مدل تبلیغاتی کلیکی یا نصب اپلیکیشن متفاوت خواهد بود. پس تبلیغات CPM ، همه این رویکردهای جدید را از بین می برد و بازاریابی را به اصول اولیه باز می گرداند. در برخی سناریوهای کاری ، دقیقاً همان چیزی است که یک تبلیغ کننده به آن نیاز دارد.

مقالات مرتبط:

تبلیغات در گوگل چیست (Google Ads)؟

چرا تبلیغات CPM برای انتشار دهندگان و برنامه نویسان اهمیت دارد؟

برای ناشران بازی و برنامه ، تبلیغات CPM همچنین یک معیار مؤثر برای برآورد میزان درآمدی است که با نمایش تبلیغات در محصولات خود می توانند کسب کنند.  یک شبکه تبلیغی می تواند با استفاده از داده هایی مانند تعداد کاربران فعال برنامه در روز یا میانگین تعداد بازدید ها ، در آمد حاصل از تبلیغات نمایشی ، CPM (یا eCPM) را تخمین بزند.

دانستن این ارقام به همراه سایر معیارهای مهم مانند نرخ تبدیل IAP ، برای هر ناشر بازی یا برنامه موبایل بسیار مهم است. زیرا این امکان را به آنها می دهد تا اطمینان حاصل کنند که تلاشهای آنها برای توسعه برنامه بی نتیجه نخواهد ماند، و به وضوح نشان می دهد که چقدر زمان و منابع لازم برای به روزرسانی یا بهینه سازی ها را به برنامه خود اختصاص می دهد.

مقالات مرتبط:

آشنایی با بهترین ابزارهای تبلیغات کلیکی

چه زمانی و چرا باید تبلیغ کنندگان از کمپین تبلیغات نمایشی CPM استفاده کنند؟

شاید از خودتان بپرسید با وجود مدل های دیگر تبلیغاتی چرا باز تبلیغ دهندگان تبلیغات CPM را انتخاب می کنند؟ تبلیغاتی که بر اساس مدل های تبلیغی پرداخت به ازای کلیک، پرداخت به ازای بازدید کامل و پرداخت به ازای نصب برنامه هستند بهتر از تبلیغات به ازای نمایش یا تبلیغات CMP نیست؟

سوال شما بسیار منطقی است اکثر افراد دوست دارند پای خود را در جای محکمی بگذارند و در برابر گرفتن یک نتیجه ی خاص هزینه پرداخت کنند اما واقعیت این است که هنوز تبلیغات نمایشی برای برخی از کسب و کار ها بهترین انتخاب است. بهترین نتیجه ی تبلیغات CPM بالا بردن آگاهی از برند است. هنگامی که یک محصول یا خدمات به تازگی وارد بازار می شود، معرفی آن بسیار اهمیت دارد. در این حالت شما فقط باید آن محصول را در جلوی چشم مشتری بگذارید زیرا بادید کننده بر روی برندی که در موردش چیزی نمی داند، کلیک نمی کند. در این صورت تبلیغات CPM است که می تواند برند را جلوی چشم بازدید کننده بگذارد و مدام آن را یادآوری کند.

بیشتر بدانید: تبلیغ در یوتیوب

هر کمپین تبلیغاتی یک هدف گذاری جمعیتی دارد. تبلیغات CPM کمک می کند که جامعه آماری شما کوچک تر و بهینه تر شود. برای مثال شما در یک سایتی که بیشتر مخاطبانش ۱۸ تا ۳۵ سال دارند ثبت نام می کنید و در سایت دیگری که مخاطبان رنج سنی بالاتر نیز دارد تبلیغ می کنید. پس از بررسی نتایج می بینید که بهتر است جامعه آماری شما افراد جوان باشند بنابراین استراتژی بازاریابی خود را تغییر می دهید. تبلیغات CPM معیار بسیار مناسبی برای سنج علایق است، آن هم بدون اینکه هزینه ی گزافی پرداخت کنید.

به علاوه موارد بالا اگر تبلیغات نمایشی شما، جایگاه مناسبی داشته باشد احتمال اینکه کلیک بگیرد و به خرید منجر شو بسیار زیاد خواهد بود.

کلام آخر:

ایجاد کمپین های این چنینی به مورد آزمایش قرار دادن روش های تبلیغاتی و استراتژی بازاریابی نیاز دارد. پس اگر تا به حال کمپین تبلیغات نمایشی انجام نداده اید پیشنهاد می کنیم که از متخصصین این حوزه کمک  بگیرید. تیم افراک با ۹ سال تجربه در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ شما را در زمینه ی تبلیغات گوگل، طراحی صفحه فرود و تبلیغات نمایشی کمک خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره رایگان افراک استفاده کنید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید