راهنمای انواع تبلیغ در یوتیوب : مزایای یوتیوب و آمار

راهنمای انواع تبلیغ در یوتیوب : مزایای یوتیوب و آمار

اخیرا کسب و کارها برای ارتقا برند و افزایش بازدیدکنندگان سایت خود از تبلیغات در یوتیوب استفاده می کنند. حال این تبلیغات چگونه انجام می شود؟ تبلیغ در YOUTUBE از طریق تبلیغات ویدیویی گوگل ادز انجام می شود؛ تبلیغات شما ممکن است ویدیوی کوتاهی باشد که بازدیدکنندگان قبل از ویدیوهای دیگر آن را می بینند و یا اینکه در نتایج جستجوی یوتیوب به نمایش در می آید؛ تا کاربران آن را کامل ببینند. در ادامه انواع تبلیغات یوتیوب مزایای آن و آماری که یوتیوب منتشر کرده است را بررسی خواهیم کرد.

انواع تبلیغات در یوتیوب

تبلیغات overlay

این نوع از تبلیغات یوتیوب شاید ساده‌ترین نوع تبلیغات یوتیوب باشد. این تبلیغات، بنرهایی هستند که در پایین ویدیو دیده می‌شوند. تصویر زیر، نمونه‌ای از بنرهای Overlay را نشان می‌دهد. این تبلیغات می‌توانند کاملا مبتنی بر متن باشند.

بیشتر بخوانید:

میزان مالیات یوتیوب

تبلیغات skippable

تبلیغ In-Stream تبلیغات ویدئویی هستند که در ابتدا، حین و پایان پخش ویدیوها نمایش داده می‌شود و پس از 5 ثانیه می‌توان آنها را (با زدن دکمه skip ad) رد کرد.

تبلیغات Bumpers

Bumper ad ها به مدت ۶ ثانیه قبل از شروع یک ویدیو در یوتیوب نمایش داده می شوند. نکته مهم تر این است که نمی توان آن ها را رد کرد. این به این معنی است که بیننده چاره ای جز دیدن این تبلیغات ندارد. این نوع تبلیغات شاید نتواند اطلاعات کافی را در این زمان کوتاه انتقال دهد اما مکمل خوبی برای سایر انواع تبلیغات در یوتیوب است.

تبلیغات Non-skippable instream ads

اگر بخواهید بینندگان تبلیغات همه ویدیوی تبلیغاتی شما را مشاهده کنند، تبلیغات Non-skippable می‌تواند مناسب باشد. حداکثر زمان ویدیوی تبلیغاتی شما در این نوع ۱۵ ثانیه است که در ابتدا، بین و انتهای ویدیو نمایش داده می‌شود. هزینه تبلیغات در این نوع تبلیغات یوتیوب به صورت هزینه به ازای هر هزار نمایش (CPM) مشخص می‌شود. در صورتی که هدف شما افزایش آگاهی از برند باشد، می‌توانید از این نوع تبلیغات ویدیویی در یوتیوب استفاده کنید.

تبلیغات Sponsored card ads

کارت‌های اسپانسر دار یوتیوب، در داخل ویدیوها به نمایش در می‌آیند و تقریبا مثل پاپ‌آپ‌های کال تو اکشن (CTA) یا دعوت به اقدام هستند. این دسته از تبلیغات زیاد جلب توجه نمی‌کنند. این کارت‌ها پاپ هایی با سمبل حرف i هستند؛ که در گوشه بالا و سمت راست ویدیو دیده می‌شوند و وقتی بیننده روی آنها کلیک می‌کند، کارت باز  می‌شود. می‌توانند ویترینی برای ویدیوهای دیگر یوتیوب باشند یا محصولی را در کمپین خرید گوگل نشان دهند. گوگل یک راهنمای کامل و مفید برای کمک به ساخت کمپین خرید گوگل با استفاده از کارت‌ها دارد.

حتما بخوانید:

درآمد هر بازدید یوتیوب چقدر است؟

تبلیغات Display

این نوع از تبلیغات فقط زمانی که با کامپیوتر وارد یوتیوب می‌شوید فعال است و در سمت راست ویدیویی که می‌خواهید ببینید و یا در قسمت بالای لیست ویدیوهای پیشنهادی یوتیوب برای شما، نشان داده می‌شوند. تبلیغات Dispaly یکی از بهترین انتخاب ها برای تبلیغ کسب و کار است.

مزایای تبلیغات در یوتیوب

تبلیغات در یوتیوب مزایای زیادی دارد؛ از قابلیت‌های هدف‌گذاری و سفارشی‌سازی گرفته تا اندازه‌گیری و مقرون به صرفه بودن آن، اما مهمترین مزیت در واقع ساده‌ترین و ابتدایی ترین آن است. در ابتدای مطلب انواع تبلیغات یوتیوب را بررسی کردیم. شما می‌توانید با در نظر گرفتن برند خود، قالب تبلیغ مناسب را انتخاب کنید. در ادامه اصلی ترین مزایای تبلیغات در یوتیوب را باهم میخوانیم، با افراک تا انتها مطلب همراه باشید.

دسترسی گسترده به کاربران

در کنار حدودا دو میلیارد کاربر یوتیوب که ماهانه از این وب‌سایت بازدید می‌کنند، تعداد زیادی هم هستند که در یوتیوب ثبت نام نکرده‌ اما به صورت روزانه از آن بازدید می‌کنند. ویدیوهای یوتیوب به صورت روزانه پنج میلیارد بازدید دارند. با هر مشاهده ویدیو، امکان این وجود دارد که تبلیغ شما در معرض دید کاربرانی قرار بگیرد که به دنبال کسب و کار شما هستند، اصطلاحا تبلیغ شما در مقابل مخاطبین هدفتان قرار بگیرد.

از آنجاییکه یوتیوب دارای چندین جمعیت مختلف است و همین‌طور تبلیغات در YouTube به خوبی ارائه می‌شود، یکی از بهترین راه‌ها برای سرمایه گذاری است.

مزایای تبلیغات در یوتیوب

هدف گذاری بیشتر مشتریان

با تبلیغات YouTube شما می‌توانید ویدیوها را بر اساس موضوع، دسته و کلمه کلیدی هدف گذاری کنید. با یوتیوب، تبلیغ شما در معرض دید افراد بیشتری قرار خواهد گرفت. استفاده از ویژگی‌های هدف‌گیری باعث می‌شود از اینکه تبلیغاتتان در زمان مناسب در دید کاربران مناسب قرار می‌گیرد، اطمینان حاصل کنید. YouTube Advertising علاوه بر اینکه به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد مخاطبان مورد نظر خود را محدود کنند، سطح خاصی از قابلیت سفارشی‌سازی را اعطا می‌کند که اجازه می‌دهد تبلیغات شخصی‌تر از تبلیغات جستجویی گوگل شوند.

تبلیغات ویدیویی به کسب‌وکارها این ظرفیت را می‌دهد که تا آنجا که می‌خواهند خلاق باشند و صدایشان شنیده شود. با توجه به انواع مختلف تبلیغات YouTube، کسب‌وکارها این توانایی را دارند که قالب‌هایی را انتخاب کنند که به بهترین وجه به آن‌ها در دستیابی به اهدافشان کمک می‌کند.

سفارشی سازی تبلیغات

تبلیغات YouTube برخلاف تبلیغات متنی گوگل (که برای واجد شرایط بودن باید از دستورالعمل‌های دقیق پیروی کنند) به کسب‌وکارها در انتخاب رویکرد تبلیغاتی خود آزادی عمل بیشتری می‌دهد. برندها می توانند از این پلتفرم برای گفتن داستان‌هایی در مورد خود و مشتریانشان، به اشتراک گذاری اطلاعات ارزشمند، توضیح محصولات خود و موارد دیگر استفاده کنند. این گستره وسیع از امکانات، یوتیوب را به یکی از پویاترین و انعطاف پذیرترین پلتفرم‌های تبلیغاتی موجود تبدیل کرده است.

بیشتر بخوانید

نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب در ایران

کمپین های مقرون به صرفه

برای ایجاد تبلیغات خود لزوماً به یک دوربین فانتزی یا کمک یک آژانس خلاق نیاز ندارید! بلکه YouTube این راهنمای مفید را برای کمک به کسب‌وکارها در تهیه، فیلم‌برداری و ویرایش تبلیغات ویدیویی در تلفن‌های هوشمند گردآوری کرده است. نه تنها هزینه بازدیدهای ویدیویی نسبتاً ارزان هستند بلکه مانند تبلیغات PPC، تبلیغ‌کنندگان فقط زمانی هزینه را پرداخت می‌کنند که کاربران تصمیم بگیرند بر روی تبلیغات کلیک کنند. حتی در مقایسه با تبلیغات متنی، YouTube مزیت مقرون به صرفه ای دارد. از آنجایی که

تبلیغات یوتیوب در مقایسه با تبلیغات متنی مزیت مقرون به صرفه‌ای دارند، از آنجاییکه تبلیغات متنی کلیک سریع یک دکمه را به عنوان تعامل حساب می کند، قالب تبلیغات یوتیوبی فقط مشاهده پایدار را به عنوان تعامل حساب می‌کند. این بدان معناست که شما هرگز برای افرادی که تبلیغ شما را می‌بینند اما به سرعت از آن عبور می‌کنند، هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد.

تبلیغ در گوگل

سفارش

نتایج قابل اندازه‌گیری

برای بررسی تبلیغات یوتیوبی می‌توانید در در حساب YouTube خود زیر تب Analytics، می‌توانید درباره افرادی که تبلیغات شما را مشاهده کرده‌اند، اطلاعات بیشتری کسب کنید. بررسی این داده ها می‌تواند درک بیشتری را در مورد عملکرد واقعی تبلیغات شما ارائه دهد. به عنوان مثال، متوجه خواهید شد که مشتریان شما چه تبلیغاتی را چه مدت تماشا می‌کنند و دقیقاً کی آن را متوقف می‌کنند. همچنین می‌توانید از تب Analytics برای کمک به تعیین اینکه کدام یک از قالب‌های تبلیغاتی بهترین عملکرد را دارند، استفاده کنید. تشخیص اینکه کدام نوع تبلیغات برای کسب و کار شما منطقی تر است به آزمون و خطا نیاز دارد.

همچنین می‌توانید حساب YouTube خود را به حساب Google Analytics خود متصل کنید تا فهم بیشتری از داده‌های کمپین ویدیویی خود داشته باشید. برای مثال، می‌توانید «صفحات» برتر در کانال YouTube خود را با معیارهای عمیق‌تری مانند نرخ پرش، بازدید از صفحه منحصربه‌فرد، و میانگین زمان در صفحه مشاهده کنید.

آمار تبلیغات در یوتیوب

طبق آمارهایی که یوتیوب در اواخر سال ۲۰۲۱ منتشر کرده است؛ درآمد جهانی یوتیوب از تبلیغات در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ به هفت میلیارد دلار رسید که این عدد نشان دهنده افزایش ۴۳ درصدی نسبت به سال گذشته است. در سال ۲۰۲۱، تقریباً ۱.۸۶ میلیارد کاربر YouTube در سراسر جهان وجود دارد که به نسبت سال 2017، ۱.۴۷ میلیارد افزایش یافته است. این آمار نشان دهنده این است که روز به روز به تعداد کسانی که در یوتیوب فعالیت می‌کنند، افزوده می‌شود. به همین خاطر یوتیوب یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای تبلیغات است.

کلام آخر – انواع تبلیغ در یوتیوب

قبل از شروع تبلیغ در یوتیوب باید به صورت کلی یک نگاهی به مزایای آن بندازیم. تبلیغ در یوتیوب انواع مختلفی دارد؛ شما براساس نوع خدمات خود می توانید هریک از انواع تبلیغ در یوتیوب را انتخاب کنید. آمارهایی که یوتیوب منتشر می‌کند نشان دهنده این است که یوتیوب بدون شک یکی از بهترین و پر مخاطب ترین پلتفرم‌های تبلیغاتی است. اگر در زمینه تبلیغات در یوتیوب سوالی دارید یا به مشکلی برخورد کرده‌اید، کارشناسان افراک به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی تمامی سوالات شما هستند. آیا شما هم تجربه تبلیغات در یوتیوب را داشته اید؟ از کدام نوع استفاده کردید؟ تجربیات و نظرات خود را با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

راهنمای انواع تبلیغ در یوتیوب : مزایای یوتیوب و آمار
اخیرا کسب و کارها برای ارتقا برند و افزایش بازدیدکنندگان سایت خود از تبلیغات در یوتیوب استفاده می...
5 از 4 رای ثبت شده

نظر شما

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید