راهنمای کامل انواع تبلیغ در یوتیوب

راهنمای کامل انواع تبلیغ در یوتیوب

اخیرا کسب و کارها برای ارتقا برند و افزایش بازدیدکنندگان سایت خود از تبلیغات در یوتیوب استفاده می کنند. حال این تبلیغات چگونه انجام می شود؟ تبلیغ در YOUTUBE از طریق تبلیغات ویدیویی گوگل ادز انجام می شود؛ تبلیغات شما ممکن است ویدیوی کوتاهی باشد که بازدیدکنندگان قبل از ویدیوهای دیگر آن را می بینند و یا اینکه در نتایج جستجوی یوتیوب به نمایش در می آید؛ تا کاربران آن را کامل ببینند. در ادامه انواع تبلیغات یوتیوب را بررسی خواهیم کرد.

انواع تبلیغات در یوتیوب

تبلیغات overlay

این نوع از تبلیغات یوتیوب شاید ساده‌ترین نوع تبلیغات یوتیوب باشد. این تبلیغات، بنرهایی هستند که در پایین ویدیو دیده می‌شوند. تصویر زیر، نمونه‌ای از بنرهای Overlay را نشان می‌دهد. این تبلیغات می‌توانند کاملا مبتنی بر متن باشند.

بیشتر بخوانید:

میزان مالیات یوتیوب

تبلیغات skippable

تبلیغ In-Stream تبلیغات ویدئویی هستند که در ابتدا، حین و پایان پخش ویدیوها نمایش داده می‌شود و پس از 5 ثانیه می‌توان آنها را (با زدن دکمه skip ad) رد کرد.

تبلیغات Bumpers

Bumper ad ها به مدت ۶ ثانیه قبل از شروع یک ویدیو در یوتیوب نمایش داده می شوند. نکته مهم تر این است که نمی توان آن ها را رد کرد. این به این معنی است که بیننده چاره ای جز دیدن این تبلیغات ندارد. این نوع تبلیغات شاید نتواند اطلاعات کافی را در این زمان کوتاه انتقال دهد اما مکمل خوبی برای سایر انواع تبلیغات در یوتیوب است.

تبلیغات Non-skippable instream ads

اگر بخواهید بینندگان تبلیغات همه ویدیوی تبلیغاتی شما را مشاهده کنند، تبلیغات Non-skippable می‌تواند مناسب باشد. حداکثر زمان ویدیوی تبلیغاتی شما در این نوع ۱۵ ثانیه است که در ابتدا، بین و انتهای ویدیو نمایش داده می‌شود. هزینه تبلیغات در این نوع تبلیغات یوتیوب به صورت هزینه به ازای هر هزار نمایش (CPM) مشخص می‌شود. در صورتی که هدف شما افزایش آگاهی از برند باشد، می‌توانید از این نوع تبلیغات ویدیویی در یوتیوب استفاده کنید.

تبلیغات Sponsored card ads

کارت‌های اسپانسر دار یوتیوب، در داخل ویدیوها به نمایش در می‌آیند و تقریبا مثل پاپ‌آپ‌های کال تو اکشن (CTA) یا دعوت به اقدام هستند. این دسته از تبلیغات زیاد جلب توجه نمی‌کنند. این کارت‌ها پاپ هایی با سمبل حرف i هستند؛ که در گوشه بالا و سمت راست ویدیو دیده می‌شوند و وقتی بیننده روی آنها کلیک می‌کند، کارت باز  می‌شود. می‌توانند ویترینی برای ویدیوهای دیگر یوتیوب باشند یا محصولی را در کمپین خرید گوگل نشان دهند. گوگل یک راهنمای کامل و مفید برای کمک به ساخت کمپین خرید گوگل با استفاده از کارت‌ها دارد.

حتما بخوانید:

درآمد هر بازدید یوتیوب چقدر است؟

تبلیغات Display

این نوع از تبلیغات فقط زمانی که با کامپیوتر وارد یوتیوب می‌شوید فعال است و در سمت راست ویدیویی که می‌خواهید ببینید و یا در قسمت بالای لیست ویدیوهای پیشنهادی یوتیوب برای شما، نشان داده می‌شوند.

کلام آخر – انواع تبلیغ در یوتیوب

تبلیغ در یوتیوب انواع مختلفی دارد؛ شما براساس نوع خدمات خود می توانید هریک از انواع تبلیغ در یوتیوب را انتخاب کنید. کارشناسان افراک به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی تمامی سوالات شما در زمینه تبلیغات در گوگل هستند. آیا شما هم تجربه تبلیغات در یوتیوب را داشته اید؟ از کدام نوع استفاده کردید؟ تجربیات و نظرات خود را با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

راهنمای کامل انواع تبلیغ در یوتیوب
اخیرا کسب و کارها برای ارتقا برند و افزایش بازدیدکنندگان سایت خود از تبلیغات در یوتیوب استفاده می...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید