نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب در ایران

نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب در ایران

این روز ها بسیاری از افراد در ایران به کسب درآمد دلاری و بالا بردن سطح کار خود تا حد جهانی فکر می کنند. در حال حاضر منابع زیادی برای کار با کشور های خارجی، کسب درآمد از یوتیوب یا سایر سایت ها برای تمامی مردم جهان در دسترس است. در ایران اما به دلیل تحریم ها و نداشتن حساب های بانکی بسیاری از افراد تصور می کنند که نقد کردن درآمد از یوتیوب و سایت هایی نظیر آن دشوار است. اما روش نقد کردن درآمد یوتیوب چیست؟ در این مقاله به نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب و ساخت اکانت گوگل ادسنس اشاره می کنیم و مراحل آن را برای شما توضیح خواهیم داد.

روش نقد کردن درآمد یوتیوب

نقد کردن یوتیوب در ایران با دشواری هایی همراه است اما برای حل این مشکلات در حال حاضر راه حل هایی به وجود آمد است. پیش از شروع به درآمد زایی و رسیدن به مرحله ی نقد کردن درآمد  باید ابتدا کانال شما واجد شرایط درآمد زایی باشد و به اصطلاح کانال شما monetize شده باشد سپس کانال خود را به Google Adsense وصل کنید و پس از آن با استفاده از کارت های اعتباری خارجی مانند کردیت کارت و دبیت کارت حقوق خود را از یوتیوب دریافت کنید، در ادامه تک تک این مراحل را برای شما شرح خواهیم داد:

شرایط اولیه برای monetize شدن اکانت

برای شروع به درآمد زایی یوتیوب کانال شما را به صورت کامل بررسی می کند و در صورتی که شما شرایط عضویت به عنوان پارتنر یوتیوب را داشتید مبالغ شما را یوتیوب سه شرط مهم برای اینکار در نظر گرفته است:

 • حداقل 1000 دنبال کننده داشته باشید
 • طی 12 ماه گذشته حداقل  ویدئو های شما 4000 ساعت مشاهده شده باشند
 • کانال و محتوای شما باید به قوانین YouTube Partner Program واقف باشد و از آن ها پیروی کند.

ترفندهای افزایش سابسکرایب کانال یوتیوب

برای تایید صلاحیت، یوتیوب موارد زیر را نیز در نظر خواهد گرفت:

 • موضوع اصلی و منحصر به فرد بودن محتوای کانال
 • ویدئوهای بیشتر مشاهده شده
 • جدیدترین ویدیوهای منتشر شده
 • بیشترین نسبت زمان تماشا به تعداد ویدئو ها

یکی از نکاتی که بسیار اهمیت دارد این است که شما باید از قوانین کپی رایت جهانی پیروی کنید، هیچ کانالی حق انتشار محتواهایی که متعلق به خود نیست را ندارد و در صورت شکایت صاحب اثر تمامی حقوق یوتیوب شما قطع خواهد شد.

روش نقد کردن درآمد یوتیوب

کانال خود را برای آغاز کسب درآمد به گوگل ادسنس متصل کنید

پس از اینکه شرایط لازم را داشتید ، می توانید به فکر کسب درآمد باشید. YouTube یك فرآیند رسمی دارد كه باید قبل از شروع آن را انجام دهید. اولین قدم برای این کار پیوستن به YouTube Partner Program است. همه قوانین و شرایطی که یوتیوب دارد را قبول می کنید و در اصل تایید می کنید که قوانین یوتیوب را زیر پا نمی گذارید.

پس از این مرحله یوتیوب از شما می خواهد که به اکانت ادسنس که پیش از این ساخته اید و آن را وریفای کرده اید متصل شوید. اگر پیش تر حساب ادسنس ندارید یک حساب بسازید. برای وریفای کردن اکانت خود باید ادرس و شماره تلفن خارجی داشته باشید و به یکی از حساب های بانکی جهانی مانند دبیت کارت و کردیت کارت دسترسی داشته باشید.

مقالات مرتبط:

نحوه کسب درآمد از گوگل ادسنس Google AdSense

نوع تبلیغ خود در یوتیوب را مشخص کنید

بعد از انجام مراحل بالا، شما باید مشخص کنید که چه نوع تبلیغاتی را در برای کانال یوتیوب خود قبول خواهید کرد. در یوتیوب تبلیغاتی وجو دارند که بیننده در ابتدا یا حین پخش ویدئوی خود آن‌ها به صورت اجباری می بیند و هیچ راهی برای رد کردن آن ها ندارد. اما شما همچنین می توانید تبلیغ هایی را انتخاب کنید که در جایگاه های دیگر سایت نمایش داده شود.

این را بدانید که صرف اینکه تبلیغ در کانال شما نمایش داشته باشد شما نمی توانید مبلغی دریافت کنید. خود شما چندبار تا به حال بر روی تبلیغات گوگل کلیک کرده اید؟ به هر حال برای کسب درآمد باید بینندگان شما به نحوه با این تبلیغات درگیر شوند و فعالیتی انجام بدهند.

نحوه ی نقد کردن درآمد یوتیوب

انواع تبلیغ در یوتیوب به شرح زیر است:

 • تبلیغات نمایشی را در کنار ویدئوی خود نمایش دهید: با توجه به اینکه بیننده چند بار بر روی تبلیغ کلیک کرده است شما می توانید مبلغی را از تبلیغ دهنده دریافت کنید.
 • تبلیغات همپوشانی (تبلیغات کوچک در پایین یک ویدیو) : در این تبلیغ فقط در صورت کلیک یک بیننده مبلغی برای شما در نظر گرفته می شود.
 • تبلیغات ویدئویی قابل رد کردن (تبلیغاتی در ابتدای ویدئو که بیننده می تواند پس از پنج ثانیه از آن بگذرد) : این رایج ترین نوع تبلیغات YouTube است. اگر بیننده کل تبلیغ را تماشا کند (یا اگر تبلیغ طولانی تر باشد حداقل 30 ثانیه) یوتیوب برای آن تبلیغ به شما پول پرداخت می کند.
 • تبلیغات ویدئویی غیر قابل رد شدن (تبلیغاتی در ابتدا که بینندگان نمی توانند از آن رد شوند) و تبلیغات Bumper (تبلیغات کوتاه در ابتدای ویدیو در تلفن همراه) : اگر بیننده ای کل تبلیغ را تماشا کند ، حقوق شما پرداخت خواهد شد.
 • تبلیغات Midroll (تبلیغات در وسط یک ویدیوی طولانی تر) : پرداخت بستگی به شرایط گوناگون دارد ، اما معمولاً یک بیننده باید حداقل 30 ثانیه یک تبلیغ کامل را تماشا کند تا برای مبلغی ارسال شود.

تبلیغات در یوتیوب

شروع کنید

اگر وسوسه استفاده از تبلیغات غیر قابل رد شدن را دارید مراقب باشید. شما باید مخاطبان اختصاصی خود را ایجاد کنید که ابتدا شما را دوست دارند. اکثر مردم حوصله نشستن در یک تبلیغ غیر قابل رد شدن را ندارند ، مگر اینکه تمایل واقعی به دیدن فیلم داشته باشند. پس با انتخاب این نوع تبلیغ خطر از دست دادن برخی از بینندگان خود را خواهید داشت.

مقالات مرتبط:

راهنمای کامل انواع تبلیغ در یوتیوب

نحوه دریافت پول از یوتیوب

با فرض اینکه مراحل فوق را برای راه اندازی کانال خود برای کسب درآمد طی کرده اید ، تبلیغ کنندگان راضی هستند که تبلیغات خود را در ویدئوهای شما ارائه دهند و همچنین بینندگان تبلیغات شما را تماشا می کنند (و آنها را دور نمی زنند) ، فرآیند درآمد زایی شما شروع خواهد شد. پیش از اشاره به روش نقد کردن درآمد یوتیوب بهتر است با روش پرداخت این سایت آشنا شوید.

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، چند مرحله برای راه اندازی پرداخت لازم است. گوگل باید از اینکه شما یک شخص حقیقی هستید و ادرس و اطلاعات بانکی مشخصا برای خودتان هست اطمینان حاصل کند.

افزایش بازدید یوتیوب

گوگل تا زمانی که آستانه پرداخت را پر نکنید هیچ مبلغی به شما پرداخت نمی کند. این سقف پرداخت،  بسته به واحد پول شما دارد و در کشور های گوناگون متفاوت است ، اما در مورد دلار آمریکا ، سقف اولیه برای شروع پرداخت 100 دلار است. این بدان معناست که شما ابتدا باید حداقل 100 دلار درآمد کسب کنید، پس از آن گوگل به حساب شما مراجعه کرده و پرداخت های شما را شروع می کند. اگر آستانه پرداخت را پر کرده اید و مشکلی برای حساب شما وجود نداشته باشد ، گوگل ماهانه در زمان مشخصی مبالغی که شما دریافت کرده اید را پرداخت می کند. با ساخت حساب بانکی برای یوتیوب می‌توانید درآمد دلاری خود را نقد کنید.

نقد کردن درآمد یوتیوب

نحوه ی نقد کردن درآمد یوتیوب در ایران

هنگامی که شما می خواهید حساب ادسنس و قابلیت دریافت وجه از آن را وریفای کنید گوگل لیستی در کشور هایی که می توان در آن ها فعالیت کرد و دارای شرایط پرداخت هستند را به شما ارائه می کند. متاسفانه ایران در این لیست هیچ نام و نشانی ندارد بنابراین راه حل یوتیوبرهای ایران چیست؟

در حال حاضر تمامی خدمات ارزی در ایران توسط شرکت های واسط مانند ایرانیکارت انجام می شود. به عنوان مثال شما می توانید انواع کارت های اعتباری مانند ویزا کارت یا مستر کارت را از این شرکت ها به نام خود دریافت کنید اما متاسفانه این برای وریفای کردن حساب ادسنس شما کافی نیست. حال چگونه حساب بانکی برای یوتیوب ایجاد کنیم؟

مطالب مرتبط
درآمد هر بازدید یوتیوب چقدر است؟

برای نقد کردن درآمد یوتیوب خود در ایران در حال حاضر دو روش وجود دارد:

روش اول درخواست از دوستان: آموزش های مربوط به ساخت و وریفای کردن گوگل ادسنس را مشاهده کنید و از اطلاعات دوستان یا بستگان خود در خارج از ایران برای گرفتن تاییدیه کمک بگیرید. این روش دو مشکل اساسی دارد: اول اینکه بخاطر هزینه های مالیاتی که آن ها متحمل می شوند ممکن است درخواست شما را قبول نکنند و دوم اینکه پول به حساب آن ها واریز می شود و باز شما برای دریافت آن پول از خارج از کشور به حساب بانکی نیاز دارید.

روش دوم استفاده از خدمات آژانس افراک: برای اینکه درد سر های مربوط به وریفای کردن و انتقال وجه نداشته باشید به راحتی می توانید کانال یوتیوب خود را به حساب ادسنس آژانس افراک متصل کنید. افراک با در نظر گرفتن میزان کارمزدی، وجه را به دلار دریافت کرده و معادل ریالی آن را به حساب بانکی شما در ایران واریز خواهد کرد.

میزان مالیات یوتیوب به چه صورت است؟

کلام آخر

در ایران به دلایل تحریم ها محدودیت های زیادی در نقل و انتقالات مالی با سایر کشور ها وجود دارد. در این مقاله به نحوه ی نقد کردن درآمد یوتیوب در ایران پرداختیم. چنانچه شما ی کانال یوتیوب فعال دارید و نمی دانید کسب درآمد خود را به چه طریقی شروع کنید می توانید از مشاوره تیم افراک استفاده کنید. همچنین اگر تجربه یا پیشنهادی در مورد روش نقد کردن درآمد یوتیوب دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

درآمد یوتیوب به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد و نمی‌توان برای آن مقدار مشخصی تعیین کرد. فاکتورهایی که بر درآمد یوتیوب تأثیر گذار است؛ عبارت است از: تعداد بازدید ویدئوها، تعداد کلیک تبلیغات ویدئو، کیفیت تبلیغات، طول ویدئو، مسدود کننده ها

بله. می‌توانید از یکی از دوستانتان که خارج از کشور حساب دارد کمک بگیرید یا از خدمات آژانس افراک استفاده کنید.

هرچه ویدئوهای جذاب تری تولید کنید و بازدید بیشتری داشته باشد درآمدتان افزایش پیدا می‌کند. برای افزایش بازدید ویدئوهای یوتیوب خود می توانید از کارشناسان افراک راهنمایی بگیرید. برای افزایش بازدید کانال یوتیوب خود می‌توانید از کارشناسان افراک راهنمایی بگیرید.

نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب در ایران
این روز ها بسیاری از افراد در ایران به کسب درآمد دلاری و بالا بردن سطح کار خود...
4.54 از 26 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید
جدیدترین مفیدترین
 1. سلام
  ببخشید مزاحم شدم،
  من میخواستم یک کانال یوتیوب درست کنم و در آینده که تونستم کاربران و بازدید ها رو به حد نصاب برسونم، میخواستم از سایت شما کمک بگیرم برای درآمد زایی از یوتیوب.
  سوالی که الان خیلی ذهنم رو مشغول کرده اینه:
  اگه من با آی پی ایران، اکانت یوتیوب بسازم و تمام ویدیو ها رو با آی پی ایران آپلود کنم، بعد از اینکه کانالم به شرایط یوتیوب رسید و اجازه درآمد زایی داد، آیا فقط کافیه به سایت شما مراجعه کنم و شما بقیه کارها رو انجام بدید و یا از همین ابتدای کار باید با آی پی کشور خاصی، کانالم رو درست کنم و همیشه با اون آی پی ویدیو آپلود کنم؟
  ممنون میشم یه توضیح کامل و شفاف بفرمائید.
  با تشکر

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   برای انتشار ویدیوها به هیچ عنوان با لوکیشن ایران در کانالتان فعالیت نکنید، پیشنهاد می‌کنیم از vpn با IP ثابت استفاده کنید چون تغییر لوکیشن برای کانال شما خطرناک بوده و ممکن است به مرحله درآمد زایی نرسید و یا بعدا دچار مشکل شوید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 2. سلام میشه وقتی کانالو به حساب گوگل افراک وصل کردیم و بعدا رفتیم خارج خودمون حساب بسازیم و کانالو به حساب خودمون وصل کنیم

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید هر ۳۲ روز یکبار اکانت ادسنس را تغییر دهید. اما بعد از عقد قرارداد با افراک تا ۲سال نمیتوانید تغییر ادسنس دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان یوتیوب تماس بگیرید.
   02191092000
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 3. سلام وقت بخیر سوال داشتم. میخاستم بدونم من که ایتالیا هستم واسه مانیتایز کردن کانال یوتیوب بهتره کانال رو به گوگل ادسنس و حساب بانکی خودم که در ایتالیا دارم وصل کنم بهتره یا اینکه با شرکت های mcnهمکاری کنم و کانال رو به این شرکت ها وصل کنم؟
  یه موقع ممکنه مشکلی پیش بیاد یا گوگل ادسنس یا یوتیوب مشکلی پیش بیاد میتونه باعث بشه که حساب بانکیم به مشکل بخوره؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   تفاوت عمده ادسنس شخصی با شرکت‌های mcn در نوع ارائه خدمات ادسنس هست ک مفصل می‌تونید در مقاله زیر مطالعه کنید:
   ام سی ان یوتیوب چیست؟ مزایای mcn ها برای کانال یوتیوب
   اما درآمد ادسنس باعث مشکل‌دار شدن حساب بانکی شما نمی‌شود به‌ این خاطر که سورس پرداخت پول از طریق گوگل است و این سورس بسیار امن می‌باشد.
   اما از نظر موارد مالیاتی باید سیستم کشورتون رو بررسی کنید ک چقدر مالیات از پرداختی گوگل کسر میشود.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 4. سلام و خسته نباشید
  ایا برای ساخت اکانت اولیه ( هنوز 1000 تا ساب ندارم ) باید اکانت ایمیل و مشخصاتش یک فرد خارج از کشور را بدم ( خودم با ای پی ایران ایمیل ساختم )
  یا فقط برای اکانت ادسنس باید مشخصات فردی خارج از کشور رو بدم؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام رضا عزیز
   پس از رسیدن به شرایط یوتیوب، می توانید اطلاعات ادسنس موردنظر به کانال خود اضافه کرده و درآمدتان را نقد کنید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 5. سلام ، کانال من به 4000 ساعت بازدید و 1000 دنبال کننده رسیده
  برای ادامه مراحل اعم از ساخت و اتصال حساب ادسنس و نقد کردن افراک میتونه کمکی کنه یا فقط نقد کردن؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   آدرس کانال خود را از طریق تیکت در پنل ارسال کرده تا کارشناسان مجموعه با شما تماس بگیرند.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 6. با سلام خدمت شما خواستم بپرسم موقع ثبت کانال باید احراز هویت کرد چونکه خواهرم میخواد کانال یوتیوب راه اندازی کنه و نمیخواد احراز هویت کنه و دوم اینکه کانالهای سرگرمی هم ثبت میکنید که ویدیوهای شورت سرگرمی خارجی دارن برای اینکه خیلی کانالهای خارجی سرگرمی مانیتایز شدن خواستم بپرسم از نظر شما اشکالی نداره این جور کانالها با تشکر از شما

  آیا مفید بود؟
  • سلام
   بله برای شروع همکاری باید احراز هویت انجام شود. شما می‌توانید آدرس کانال خود را از طریق تیکت در پنل برای مجموعه ارسال کرده تا کارشناسان یوتیوب با شما تماس بگیرند.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 7. سلام خسته نباشید
  ایا ایرانی ها میتونند به جای حساب بانکی ادرس ولت بزارن؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام
   یوتیوب برای ایرانی ها و دیگر کشورهای دنیا فقط حساب بانکی را قبول می کند.

   آیا مفید بود؟
 8. سلام خسته نباشید ببخشید ویدیو هایی که محتوای بدون صدا و تصویر دارند را شرکت شما قبول خواهد کرد یا خیر؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   آدرس کانالتان از طریق تیکت ارسال کنید تا کارشناسان مجموعه با شما تماس بگیرند.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 9. سلام وقت بخیر چند تا سوال داشتم
  ۱_واسه ساخت و تایید کانال اگه لوکیشن ایران بزنیم و شماره موبایل هم ایرانی باشه بعدا کانال به مشکل نمیخوره؟
  ۲_مگه نباید جیمیل کانال و حساب ادسنس یکی باشه؟ یا فرقی نمی کنه؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   ایمیل و شماره تماس ایرانی تا به الان برای مانیتایز کانال مشکلی ایجاد نکرده است و نیاز نیست که ایمیل و ادسنس مشابه باشد.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 10. سلام, دیگه خدمات تبدیل درآمد ریالی کانال یوتیوب رو ندارین؟ بخش خدماتتون نمیتونم پیداش کنم…

  آیا مفید بود؟
 11. میگم یه جا خوندم جمیل که واس یوتیوب استفاده کنیم اسم فامیلی خودمون باید باشه و اگه شماره حساب به اسم خودمون نباشه نقدینگی صورت نمیگیره میشه راهنماییم کنید

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   درحال حاضر ارتباطی بین شماره حساب وارد شده در ادسنس و جیمیل شما وجود ندارد.

   آیا مفید بود؟
 12. سلام
  من اگر چنلم به هزار سابسکرایبر و 4000 ساعت بازدید برسه و درخواست مانیتیزیشن ندهم و همینطور به فعالیت ادامه بدم (مثلاً برای 2 سال نخوام برداشتی داشته باشم)، آیا بعد این که درخواست مانیتیزیشن دادم این 2 سال به حساب من واریز میشه ؟؟؟؟؟؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   درآمدزایی کانال شما و نمایش تبلیغات بر روی تمام ویدئو ها، از لحظه تایید ادسنس بر روی کانال شما اتفاق می افتد.
   در صورتی که ادسنسی به کانال شما متصل نباشد و بازدید های میلیونی نیز داشته باشید، یوتیوب هیچ هزینه ای به شما پرداخت نمی کند.

   آیا مفید بود؟
 13. سلام وقتتون بخیر
  برای اینکه مشکلی برای کانال یوتیوب مون پیش نیاد باید از همون اول با آی پی ثابت وارد بشیم ؟ یا از موقعی که به مانیتایز رسید ؟
  و اینکه خرید vps رو پیشنهاد می کنید یا vpn با آی پی ثابت ؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   پیشنهاد می کنیم از ابتدای راه اندازی کانال از IP ثابت و یا وی پی ان های غیررایگان استفاده کنید.

   آیا مفید بود؟
 14. سلام.
  من اگر از داخل ایران کانالی با یک اکانت جیمیل که اونم تو ایران سختم، درست کنم. و با فیلترشکن سایفون که همیشه روی ای پی آمریکا میزارم ویدئو آپلود کنم. می تونم بعدا که رفتم آمریکا، بخش درامدزایی رو فعال کنم؟
  این ویدئوها که تو ایران و با جیمیل ساخته شده در ایران آپلود کردم اوکی هستن یا اگر تو امریکا برای این کانال درخواست درامد کنم، می فهمن از ایران شروع به کار کرده و بهم درامدی نمیدن؟

  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  موفق باشید

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   ایمیل و شماره تماس ایران تا به الان مشکلی برای مانیتایز کانال یوتیوب ایجاد نکرده است.

   آیا مفید بود؟
 15. سلام وقتتون بخیر
  یک شوالی داشتم ازتون ، ایا استفاده از وی پی ان رایگان برای کسب ویو در یوتیوب ایرادی داره؟

  شما چه وی پی انی رو توصیه میکنید برای مانیتایز یوتوب ؟ ایا خودتون هم تهیه می کنید برای مشتری؟

  ممنون

  آیا مفید بود؟
 16. سلام، من بتازگی چنل یوتیوب باز کردم، برای همین تا رسیدن به مرحله درخواست مانیتایز کارم طول می کشه. الان هم مجبورم با وی پی ان آی پی ثابت ویدیو بذارم یا میتونم با وی پی ان رایگان که آی پی متغیر داره ویدئو آپلود کنم؟ بعدا وقت مانیتایز متوجه میشن آی پی من قبلا تغییر می کرده؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   با آرزوی موفقیت برای شما
   درحالت کلی استفاده از فیلترشکن رایگان برای آپلود ویدئو برای کانال مضر و خطرناک می باشد. پیشنهاد می‌کنیم از فیلترشکن های رایگان استفاده نکنید.

   آیا مفید بود؟
 17. سلام خسته نباشید من یه سوا در باره کپی رایت داشتم اگر مثلا من یه ویدیو از اینستا با ذکر منبع در صفحه یوتوب قرار بدم میتونم از یوتوب درامد داشته باشم یعتنی واجد شرایط هستم؟

  آیا مفید بود؟
 18. خسته نباشید. اگه کانال بخاطر ادسنس مشترک دیمانیتایز شه یا بسته شه در صورت بروز این مشکل چه کاری باید انجام داد؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   اگر ادسنس ساسپند بشود، مجموعه با مکاتبه با گوگل سعی می‌کند که ادسنس را رفع ساسپند کند، اما در صورتی که ادسنس بسته شود متاسفانه هیچ کاری نمیشه انجام داد.

   آیا مفید بود؟
   • کانالی که به درامد برسه سرمایه یه شخصه! وقتی شرکتی میاد ۲۰ درصد هم برای خودش برمی داره باید حداقل ها رو در اختیارت بذاره. ادسنس مشترک واقعا بی ملاحظه گی هست و کانالی بسته شه سرمایه چند ساله یه ادم رو به نابودی می کشید

    آیا مفید بود؟
    • سلام صبا عزیز
     دغدغه شما را کاملا درک می کنیم.
     متاسفانه به دلیل تحریم های موجود، امکان ساخت ادسنس اختصاصی برای هر شخص به سختی امکان پذیر می باشد.
     ما نیز در افراک با چک کردن روزانه اکانت ها و تمهیداتی که برای این چالش ها انجام داده ایم سعی در کمتر کردن این ریسک ها داشتیم اما بیش از ۲سال است که با این چالش ها دست و پنجه نرم می کنیم.
     می توانید با اطلاعات شخصی خارج از کشور اقدام به ساخت ادسنس اختصاصی نمایید اما لازم است قوانین و موارد مهم مربوط به ادسنس و خطرات تهدید کننده آن را نیز مطالعه فرمایید تا در مواقع مشکل بتوانید راه حل مناسبی را انتخاب نمایید.
     برای موارد مالیاتی نیز می توانید از حساب های فعال افراک استفاده نمایید.
     کارمزد افراک نیز درحال حاضر پس از کسر مالیات آمریکا 18% می باشد.

     آیا مفید بود؟
 19. سلام و خسته نباشید آیا شما روی کانال هایی که به ادسنس خود وصل کردید نظارت دارید؟اگه یکی قوانین کپی رایت رعایت نکرد شما بن میشید و درآمد بلوکه میشه چه تضمینی هست؟
  با تشکر

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   قبل از اتصال کانال به ادسنس، کانال هایی که خط قرمز مجموعه افراک هستند رد شده و همکاری نمی‌کنیم.
   و در حین همکاری و فعالیت، کانال ها بررسی می‌شوند.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
 20. سلام
  میخواستم بدونم که اگه من کانال راه‌اندازی کنم و سابسکرایب و ویو و … به حدنصاب برسه. بقیه‌ی کارها ( از وصل کردن به گوگل ادسنس تا دریافت وجه) رو خودتون انجام میدید؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   بله دوست عزیز پس از رسیدن به شرایط مانیتایز، می‌توانید آدرس کانال خود را ارسال کرده تا کارشناسان یوتیوب مجموعه با شما تماس بگیرند.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
  • سلام وقت بخیر. می خواستم بدونم برای آپلود محتوا باید از وی پی ان ثابت استفاده کرد؟ آی پی اون باید چه کشوری باشه…؟..ممنونم

   آیا مفید بود؟
   • سلام دوست عزیز
    بله بهتر است از VPN با IP ثابت استفاده کنید چون الگوریتم های یوتیوب لوکیشن فیلترشکن های رایگان را به راحتی تشخیص می‌دهند. پیشنهاد می کنیم لوکیشن خود را به دلیل مالیات روی کشورهای امارات قرار دهید. برای اطلاع از میزان مالیات یوتیوب کشورهای مختلف می‌توانید مطلب”میزان مالیات یوتیوب چقدر است؟“را مطالعه نمایید.
    با آرزوی موفقیت برای شما

    آیا مفید بود؟
 21. سلام وقت بخیر
  می‌خواستم بپرسم اگه من اول بخوام تو یوتیوب فعالیت داشته باشم سابسکرایب و بازدید ویدیو رو به حد لازم برسونم و بعد برای نقد کردن اقدام کنم و یوتیوبم رو به گوگل ادسنس وصل کنم و کارای دیگه رو انجام بدم مشکلی پیش نمیاد؟

  آیا مفید بود؟
 22. سلام وقت بخیر
  کانال من هنوز مانیتایز نشده اما یوتیوب تبلیغ روی آن گذاشته
  آیا درامدش بعدا به حشابم واریز میشود؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   خیر صرفا نمایش تبلیغ در کانال به منزله کسب درآمد نیست.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
   • ببخشید اگه بخوام از خدمات شما استفاده کنم( برای گوگل ادسنس) باید پول بپردازیم،
    بعد ببخشید کارمزد چجوریه مثلا از ۱ میلیون تومان چقدر کارمزد میگیرید؟
    ممنون میشم پاسخ بدید

    آیا مفید بود؟
    • سلام دوست عزیز
     هزینه کارمزد نقد کردن درآمد از یوتیوب ۱۸ درصد می‌باشد.

     موفق و پیروز باشید

     آیا مفید بود؟
    • خیلی پیج های خارجی بک گراند فیلم رو حذف و در بازی چند ثانیه از فیلم را گزاشته و تبدیل به ویدیویی با مفهوم جدید میکنند. ایا کپی رایت میگیرد؟(طبق قوانین امریکا که نوشته شده بود توی سایت یوتوب کپی رایت نداره) ایا شرکت هایی مثل شما این کانال رو مانیتایز میکنن؟

     آیا مفید بود؟
     • بله در صورت استفاده از ویدیو کانال های دیگر، امکان دریافت کپی رایت را خواهید داشت.
      برای کسب اطلاع بیشتر آدرس کانال خود را از طریق تیکت برای کارشناسان یوتیوب مجموعه ارسال کنید.
      با آرزوی موفقیت برای شما

      آیا مفید بود؟
  • ببخشید برای استفاده از خدمات شما برای گوگل ادسنس باید پول بپردازیم؟

   آیا مفید بود؟
  • با سلام دوست عزیز
   آدرس کانال خود را از طریق تیکت ارسال کرده تا کارشناسان مجنوعه با شما تماس بگیرند.
   موفق و پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 23. سلام وقت بخیر
  برای مانیتایزشن حتما باید اول ادسنس وصل باشه یا میشه مانیتایز کرد بعدا ادسنس رو وصل کرد؟ من چنلم تا فردا به 4000 ساعت میرسه و میتونم بزنم اما هنوز تصمیمی نگرفتم برای ادسنس، میخواستم بدونم تو این مدت میشه مانیتایز کرد تا درآمد ذخیره بشه؟
  و اینکه من اکثر مخاطبای چنلم از آمریکا هستن، شنیدم مالیات آمریکا فرق داره و … میشه توضیحی در این مورد بدید؟
  خیلی ممنونم.

  آیا مفید بود؟
 24. سلام
  وقتی چنل به درآمدزایی رسیده باشه آیا به بازدید های اون 4000ساعت اولیه درآمدی تعلق میگیره؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   خیر – درآمد بعد از مانیتایز شدن کانال مشمول میشود.
   موفق و پیروز باشید

   آیا مفید بود؟
 25. سلام ببخشید اگه از خدمات شما استفاده کردیم و بعد از چند ماه لزوم به همکاری ندیدیم ایا میشه ارتباط رو جوری قطع کرد که کانال اسیب نبینه؟ و در کل برای قطع ارتباط چکار میکنین

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   بعد از تایید کانال، برای همکاری قرار داد بسته خواهد شد که تا پایان مدت قرارداد امکان تغییر ادسنس وجود ندارد.
   بعد از پایان قرارداد می‌توانید بدون آسیب رسیدن به‌ کانالتان تغییر ادسنس انجام دهید و مشکلی برای کانالتان ایجاد نخواهد شد.
   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 26. سلام
  وقت بخیر
  همانطور که احتمالا میدونید میشه از طریق حساب گوگل ادسنس تبلیغاتی که روی ویدیوهای کانال نمایش داده میشه رو محدود کرد مثلا میشه نمایش تبلیغاتی که مربوط به مشروبات الکلی یا بازی های کامپیوتری و یا هر چیز دیگه رو برای کانالمون محدود کنیم (در صورت دسترسی مستقیم به حساب ادسنس)

  سوال من اینه اگر کانال یوتیوبم رو به حساب ادسنس شما متصل کنم میتونم این جور محدودیت هایی که در بالا گفتم روی کانال خودم اعمال کنم؟ (و یا شما میتونید اینکار رو برام بکنید؟)

  آیا مفید بود؟
  • سلام بر شما
   کارشناسان افراک نمایش تبلیغات نامناسب را برروی کانال شما محدود می کنند.
   حتی می‌توان موضوعات نامربوط را فیلتر کرد.
   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 27. آیا برای وصل کردن حساب یوتیوب ما به حساب گوگل ادسنس شما باید ایمیل و رمز ایمیل حساب یوتیوب رو به شما بدیم؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   خیر برای اتصال ادسنس به یوتیوب نیاز به ایمیل و رمز آن نیست و فقط دسترسی owner نیاز است.
   جهت اطلاع بیشتر می توانید با کارشناس مروطه تماس حاصل فرمایید. ۰۲۱۹۱۰۹۲۰۰۰ داخلی ۵۰۷

   آیا مفید بود؟
   • دسترسی owner بالاترین سطح دسترسی هست!!! چرا باید این سطح از دسترسی رو از دارنده پیج بگیرید؟! با این حساب متاسفانه شرکت قابل اعتمادی به هیچ وجه نیستید.

    آیا مفید بود؟
    • سلام دوست عزیز
     در صورتی که کانال شما Personal باشد، جهت اتصال ادسنس دسترسی Manager کافی است و دسترسی Owner تنها متعلق به خود شماست.
     در صورتی که کانال شما Brand باشد، جهت اتصال ادسنس نیازمند دسترسی Owner می باشد که در نهایت دسترسی شما Primary owner خواهد بود. (در نظر داشته باشید که دسترسی مجموعه Owner است ولی مالک کانال شما نیست.)
     در متن قرارداد نیز ذکر شده که افراک حق هیچ گونه دخل و تصرفی در کانال شما را ندارد و کانال متعلق به شماست.
     جهت اطلاعات بیشتر و بررسی دقیق تر می توانید در ساعات اداری با شماره 02191092000 تماس حاصل نمایید.

     آیا مفید بود؟
 28. سلام . تو رو خدا لطفا کمکم کنید ! متاسفانه پارسال فردی به جای من وارد حساب کاربری Google Ads من شده و بصورت غیر مجاز خرید هایی را کرده که بصورت پس پرداختی بوده . ایشان به جای من تبلیغات موسیقی سفارش داده و بصورت پس پرداخت گوگل ادز شروع به فعالیت کرده است . و از یکسال پیش تا الان حساب کاربری من 1480 یورو بدهکاری درونش هست که من دیروز بصورت تصادفی رفتم و چک کردم و متوجه قضیه شدم . حالا گوگل ادز 1480 یورو بستانکار است و من بدهکار . و از حساب کاربری من کلاه برداری شده است . لطفا اگر راه حلی دارد برای ایمیل من ارسال کنید یا اگر میتوانید مشکل را برای من حل کنید حتما با ایمیل با من در ارتباط باشید . ایشان برای سایت موسیقی شان 1480 یورو تبلیغات کرده اند به حساب من و شماره کارت ، آدرس و .. را بصورت فیک وارد کرده اند و متاسفانه گوگل ادز آن حساب و آدرس فیک را باور کرده است و به صورت پس پرداختی به فرد کلاهبردار خدمات داده است . خواهشمندم که هر چه سریعتر مشکل من را پیگیری بفرمایید . متشکرم
  درضمن ، اگر زمانی به مانیتایز رسیدم و گوگل درآمدی خواست به من بدهد از بدهکاری من که کم نمی کند ؟ یا مشکلی به وجود نمی آید ؟ تو رو خدا کمکم کنید

  آیا مفید بود؟
  • سلام بر شما
   برای راهنمایی و حل مشکل لطفا در سایت تیکت بزنید تا کارشناسان افراک با شما تماس بگیرند.
   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
  • سلام وقتتون بخیر. سوالی دارم. من قصد دارم کانالی درباره ی چیزهای شگفت انگیز و جالب بسازم و مطلالبی رو روی عکس ها و ویدئو های مختلفی بگم . یعنی حالت نریشن باشم و رو ویدئو ها صحبت کنم .مثلا درباره ی دیدنی ترین جاهای دنیا و عجیب ترین قبرستان های دنیا و…. اینجور مسائل . حالا سوالم اینه که آیا شرکت افراک برای نقد درامد این کانال رو قبول میکنه؟

   آیا مفید بود؟
   • سلام دوست عزیز
    درحال حاضر مجموعه افراک تنها با محتوای ۱۰۰٪ تولیدی کاربر همکاری می نماید. جهت بررسی کانال لازم است به شرایط درآمدزایی (‌ ۱۰۰۰ سابسکرایب و ۴۰۰۰ساعت واچ تایم )‌ رسیده باشید.
    با آرزوی موفقیت برای شما

    آیا مفید بود؟
 29. سلام. اگر یکی از کانال هایی که با شما قرارداد دارند بیشتر از دو استرایک بخورند به سایر کانال ها هم آسیبی وارد میشه؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام بر شما دوست عزیز
   اگر یک کانال سه استرایک بخورد دچار مشکل می شود.
   کارشناسان افراک به علت پیگیری زیاد و برقراری ارتباط با گوگل مانع می شوند که به سایر کانال ها آسیبی وارد شود.
   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 30. ببخشید من یه سوال داشتم
  چجوری میشه با شما مشارکت داشت؟
  یعنی اینکه به عنوان مثال من ۴۰۰۰ دقیقه کلیپ هایم دیده شده و ۱۰۰۰ دنبال کننده داره میخوام بدونم که چجوری در امدم رو از طریق شما به ریال تبدیل کنم

  آیا مفید بود؟
  • سلام
   آدرس کانال خود را از طریق تیکت برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما بعد از بررسی کانال با شما تماس بگیرند. پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 31. سلام و درود من یک سوال داشتم راجب ادسنس خب شما همیه اکانتای یوتیوب به یک حساب ادسنس وصل میکنید و اگه هم وصل کردید اگه یک اکانت یوتیوب سه اخطار بگیره و بن شه همه ی اکانت هایی که به گوگل ادسنس وصل کردید هم بن و بسته میشه شما راجب این مضوع چه کار میکنید ایا پیشگیری میکنید؟؟

  آیا مفید بود؟
 32. سلام من الان یک حساب گوگل ادسنس با vpn به کانال یوتیوب خودم وصل کردم ولی هنوز به شرایط کسب درآمد نرسیدم.اشکال ندارهوقتی به اون شرایط رسیدم حساب ادسنس خودم رو عوض کنم یا نه هرچه زودتر دسترسی اون رو قطع کنم؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام
   بله هر زمان که کانال شما مانیتایز شد می توانید ادسنس خود را تغییر دهید.
   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 33. سلام ببخشید شما میگید محتوای کانال باید متعلق به خود کانال باشه . چجوری بعضی کانال ها فیلم ها و سریال هایی که مال خودشون نیست بالاخره و سازنده یه نفر دیگه است رو میزارن و مانیتایز میشن و تبلیغ هم می یاد برای ویدیو هاشون . ایا برای یوتیوب فقط این مهمه که این محتوا اپلود شده رو کس دیگه ای دریوتیوب اپلود نکرده باشه ؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام بر شما
   نمایش تبلیغ در هر ویدئو حتما دلیل بر مانیتایز بودن آن کانال نیست.
   یوتیوب به دلخواه بر ویدئوهای مختلف تبلیغ به نمایش می گذارد.
   بعضی از کانال ها با سازنده ویدئو، قرارداد می بندن و ویدئوی آن ها را در کانالشان به اشتراک می گذارند.
   همچنین می توان تاییدیه حق کپی رایت را گرفت. در صورتی که تاییدیه را امضا نکرده باشید یوتیوب و گوگل به شما اخطار کپی رایت می دهد، ویدئوی شما را پاک می کند و استراکت هم می دهد.
   در صورتی که مایل به انتشار ویدئو از شخص دیگری هستید، حتما با سازنده ویدئو هماهنگ کرده و از طریق یوتیوب تاییدیه رعایت کپی رایت را بگیزید.
   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 34. با سلام ، آیا چنلی که وارنینگ گرفته هم قبول میکنید؟(استرایک نگفته تاحالا)

  آیا مفید بود؟
  • سلام بر شما
   لازم است که لینک چنلتونو از طریق تیکت واسمون ارسال کنید، ما بررسی دقیق میکنیم و اگه اخطار استرایکش چیز مهمی نباشه، میتونید از خدمات افراک استفاده کنید.

   آیا مفید بود؟
 35. سلام می خواستم بدونم که چطوری می تونم از اعتبار سایت شما مطمئن بشم چون بحث پول وسطه دیگه

  آیا مفید بود؟
  • سلام
   شرکت افراک یکی از زیرمجموعه ی شرکت ایرانیکارت است. در حال حاضر بیش از ۲۰۰ یوتیوبر با مجموعه همکاری می کنند و برای اطمینان خاطر قرارداد مکتوب برای شما ارسال می شود.
   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 36. سلام. وقتتون بخیر
  ببخشید ایا میشه بعد از مدتی حساب گوگل ادسنس رو تغییر داد؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام بر شما
   بله امکان تغییر ادسنس وجود دارد ولی ریسک بالایی دارد.

   آیا مفید بود؟
 37. سلام خسته نباشید
  یه سوال داشتم
  لوکیشنی که شرکت شما برای درامد زایی انتخاب میکنه کدوم کشوره و درصد مالیات کشور چقدر هست؟
  ممنون

  آیا مفید بود؟
  • سلام
   لوکیشن گوگل ادسنس مجموعه امارات است؛ و مالیاتی ندارد. در حقیقت میزان مالیات بستگی به این دارد که اکانت گوگل ادسنس شما مربوط به چه کشوری است و اکانت شما حقیقی است یا حقوقی.
   بعنوان مثال، در کشورهای عربی، معمولاً در صورتیکه اکانت گوگل ادسنس را بصورت یک فرد حقیقی ساخته باشید، شما برای این درآمد نیاز به پرداخت مالیات ندارید.
   ولی اگر شما یک فرد حقیقی در کشورهای اروپایی، آمریکا یا انگلستان باشید، باید بابت این درآمد مالیات بپردازید.
   البته این مالیات بسیار متغیر است، و به میزان درآمد شما هم بستگی دارد.
   پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟
 38. ایا ما درامدی که کسب میکنیم از اون درامد ایرانکارت درصدی بر میداره

  آیا مفید بود؟
  • سلام بله مجموعه افراک ۱۸ در صد کارمزد می گیرد، که در صورت همکاری مداوم و طولانی مدت میزان کارمزد کاهش می یابد. موفق باشید

   آیا مفید بود؟
  • سلام کارمزد ۱۸ درصد است. در صورتی که رقم درآمد کانال یوتیوب شما از حد تعیین شده بیشتر باشد و همکاری مداوم و طولانی مدت صورت بگیرد، درصد کارمز کاهش می یابد. با امید موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟
  • برای مشاوره رایگان با کارشناسان تماس بگیرید.

   آیا مفید بود؟
 39. اگر تحریم ها برداشته شود آن وقت میتوان درایران نیز یوتیوبر شد؟؟؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام در حال حاضر و با وجود تحریم ها نیز می توان از یوتیوب کسب درآمد کرد. تنها کافی است محتوایی مناسب با قوانین یوتیوب تولید و منتشر کنید و شرایط اولیه یوتیوب برای Monetize شدن را کسب کنید. بعد از به درآمد رسیدن کانال یوتیوب، افراک درآمد دلاری شما را به ریال تبدیل می کند. موفق باشید.

   آیا مفید بود؟
 40. سلام من چند تا سوال داشتم.
  ۱. برای متصل شدن به گوگل ادسنس
  ما ایمیل و رمز خود را در اختیار شما می زاریم؟
  ۲. هر چند مدت میتونیم برداشت بزنیم
  ۳. کانال برای خودمونه
  ۴. حتماً باید کانتنت یا ویدیومون به زبان
  فارسی باشه؟
  ۵. باید در ویدیو حضور داشته باشیم؟
  ممنون و خسته نباشید.

  آیا مفید بود؟
  • سلام
   ۱. خیر – ما اکانت ادسنس مجموعه افراک را با کانال شما به اشتراک می گذاریم. فقط نیاز است که به گوگل اکانت مجموعه افراک از کانال یوتیوبتان دسترسی منیجر بدهید؛ تا امکان این اتصال برقرار شود.
   ۲. حداقل یک ماه. در نظر داشته باشید که یوتیوب هر ماه درآمد ماه قبل را با شما تسویه می کند.
   ۳. قطعا کانال شماست.
   ۴. به هر زبانی که بخواهید می توانید تولید محتوا کنید. محدودیتی وجود ندارد.
   ۵. خیر می توانید در بک ویدئوها حضور داشته باشید. به حوزه ی فعالیت خود حتما توجه داشته باشید. در صورت لزوم در ویدئو حضور داشته باشید.
   موفق باشید.

   آیا مفید بود؟
 41. سلام وقتتون بخیر سه تا سوال داشتم.
  من اگر زودتر 12 ماه چنلم به هزار سابسکرایبر و 4000 ساعت بازدید برسه میتونم درخواست مانیتیزیشن بدم؟
  دو اینکه همونطور که میدونید برای مانیتیزیشن شدن لوکیشن ایران قابل قبول نیست و باید لوکیشن کشور دیگه ای انتخاب بشه.سوال من اینه فرقی نمیکنه که کی این لوکیشن رو تغییر بدیم؟منظورم اینه که من میخوام بزارم همون موقع که چنلم به شرایط لازم برای مانیتیزیشن رسید لوکیشن رو تغییر بدم مورد نداره؟
  سه اینکه شما خودتون کارایی مانند تغییر لوکیشن به یک کشور دیگه و انجام میدین؟

  آیا مفید بود؟
  • سلام اگر زودتر از ۱۲ ماه شرایط لازم را کسب کردید می توانید به گوگل درخواست Monetize بدید. لوکیشن خود را هر چه که بخواهید می توانید انتخاب کنید، اما توصیه ی ما به شما این است؛ که از هر سروری که معمولا به یوتیوب متصل می شوید، لوکیشن آن را انتخاب کنید. به طور مثال لوکیشن vpn شما آلمان است؛ پس لوکیشن یوتیوب خود را آلمان قرار دهید. تغییر لوکیشن موردی ندارد و در صورت درخواست برای شما تغییر لوکیشن انجام دهیم. با امید موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟