مزایای تبلیغ در گوگل ادز چه هستند؟

مزایای تبلیغ در گوگل ادز چه هستند؟

پس از گذر سال ها دنیای بازاریابی از حالت سنتی به دیجیتال تغییر یافته است. در این عصر رقابت کسب و کار ها در تبلیغات آنلاین است. اگر کسب و کاری وارد فضای اینترنت نشود کم کم از رده خارج خواهد شد. در شرایط این چنینی برای دسترسی به بازار بیشتر، باید وقت و هزینه ی بیشتری گذاشت. تبلیغ در گوگل یک روش تبلیغاتی بسیار قوی است که شما را برای معرفی بهتر محصولات و خدماتتان کمک می کند. نتیجه ی سریع و دیده شدن برندتان بهترین مزیت این پلتفرم است. در ادامه مزایای تبلیغ در گوگل ادز را بیان خواهیم کرد.

۶ مزیت برتر گوگل ادز

پیش از شروع کار با پلتفرم گوگل ادز بهتر است انوع تبلیغ در گوگل را بشناسید. تبلیغات در گوگل مزایای فراوانی برای کسب کار شما خواهد داشت که ما به ۶ مزیت برتر آن اشاره می کنیم:

  • بالا بردن آگاهی از برند

اگر در مورد اصطلاح آگاهی از برند نمی دانید مقاله ی آگاهی از برند چیست را مطالعه کنید. آگاهی از برند دقیقا نتیجه ی کاری است که تبلیغات روزنامه، بیلبرد، رادیو و تلویزیون انجام می دادند. با تبلیغ در گوگل، برند ها محصولات خود را کسانی که پیشتر با برند آن ها آشنا نبودند، نمایش می دهند. تبلیغات نمایشی و تبلیغات متنی گوگل برای دستیابی به این هدف مناسب تر هستند. آگاهی از برند یکی از بهترین مزایای تبلیغ در گوگل ادز است.

مقالات مرتبط:

کاهش هزینه ی گوگل ادوردز تنها با رعایت چند نکته ی کلیدی

  • نتیجه ای سریع تر از سئو دارند

دیده شدن در نتایج سرچ در گوگل یه روش بسیار قظعی برای بالا بردن فروش است و از هر روش دیگری بازدهی بیشتری دارد. در نتایج جست و جو کسب و کار ها این موقعیت طلایی را دارند که دقیقا در مقابل کسانی که به دنبال خدمات و سرویس هایشان هستند قرار بگیرند.

از آنجایی که این فرصت تضمین فروش است، رقابت برای آن بالا می رود. رنک گرفتن در گوگل مستلزم تلاش و هزینه ی فراوانیست و فرآیند نسبتا طولانی دارد. با تبلیغ در گوگل رسیدن به این هدف بسیار سرعت می گیرد. هنگامی که حتی رقابت در گوگل ادز نیز پیشی می گیرد، فاکتور های امتیاز کیفی گوگل مانند بهینه سازی صفحه ی فرود، مرتبط بودن تبلیغات باعث بالا بردن جایگاه تبلیغات شما می شود و البته هزینه ها را کاهش می دهد.

  • تحت تاثیر قرار دادن رقبا برای فروش

تا به حال چند بار اتفاق افتاده است که بعد از اولین بازدید از یک سایت، شما خرید انجام دهید؟ معمولا خیر.

دلیل این است که در دنیای اینترنت دسترسی بسیار آسان است و با چند کلیک بازدید کننده می تواند مراحل خرید خود را طی کند. بنابراین قبل از خرید حتما سایت رقبا را بررسی می کند، قیمت ها را مقایسه می کند. با تبلیغ در گوگل شما خود را در معرض دید قرار می دهید، اگر از استراتژی های بسیار حرفه ای برای فروش استفاده کنید، احتمال جذب این مشتریان بالقوه بالا می رود.

تبلیغ در گوگل

  • بالا رفتن بازدید سایت توسط مشتریان بالقوه

یک تصور اشتباه میان تبلیغ دهندگان در گوگل وجود دارد که در همه کلید واژه ها بالا باشند و ۱۰۰ درصد بازدید کنندگان که وارد سایت می شوند خرید انجام دهند، این مساله ممکن نیست. همه ی بازدیدکنندگان مشتری شما نیستند ممکن است برخی از آن ها رقبای شما باشند و تنها سایت شما را بررسی کنند و یا کسانی باشند که قصد خرید ندارند.

یکی از مزایای تبلیغ در گوگل این است که می توان تنظیمات را به گونه ای تغییر داد که تا حدود زیادی تبلیغ به خریداران واقعی نمایش داده شود. تنظیمات زیادی مانند، جنسیت، موقعیت جغرافیایی، انتخاب زبان باعث می شود دایره ی مخاطبان کوچک تر شود و نسبت کلیک به خرید یا اصطلاحا نرخ تبدیل بیشتری داشته باشید.

  • قابلیت بالا بردن بازدهی از طریق امتحان کردن

بیایید در نظر بگیریم که شما ویژگی جدیدی به محصول خود اضافه می کنید که فکر می کنید مشتری را جذب کند ، بنابراین این ویژگی را با ویژگی های موجود در نسخه های تبلیغاتی خود جایگزین کرده و همین مورد را در صفحه فرود خود به روزرسانی می کنید. در این حالت شما محصول جدید خود را تست می کنید.

طی یک ماه ، عملکرد AdWords از نظر CTR و تبدیل ها بهبود می یابد. شما نتایج را بررسی می کنید و می بینید که روند به سمت مثبت پیش می رود. تنها مشکلی که وجود دارد این است که ممکن است شما متوجه نشوید که این کدام یک از ویژگی های  جدید باعث پیشرفت شده اند.

نگران نباشید پلتفرم ادوردز به شما این امکان را می دهد که در یک بازه ی زمانی مشخص در هر کمپین یک تغییر مشخص انجام داده شود. پس از اعمال این تغییرات متوجه خواهید شد که نمونه های قبلی کارآمدتر بودند یا آن هایی که به تازگی انجام داده اید.

مقالات مرتبط:

ترفندها و نحوه تبلیغ در گوگل ادز 

  • امکان زمان بندی تبلیغات به منظور دسترسی به مخاطبان هدف گذاری شده

یکی از مزایای تبلیغ در گوگل این است که شما می توانید روز و ساعت انتشار تبلیغ را مشخص کنید. شاید شما تصور کنید که تبلیغات ۲۴ ساعته مناسب تر باشند اما اینگونه نیست. این مساله کاملا به حوزه ی فعالیت شما، محصولات و خدمات شما دارد.

راه کار مناسب برای هدفگذاری دقیق تر این است که پس از ۳ یا ۶ ماه اطلاعات بازدید های روزانه و هفتگی را با یک دیگر مقایسه کنید. با این کار زمان هایی که هزینه ی شما را هدر داده است به دست خواهید آورد. پس از آن می توانید تبلیغ را بر اساس آن ها بهینه کنید. به عنوان مثال مشخص کنید که در آن ساعت ها کمپین نمایش داده نشود و یا بودجه ی آن را در آن ساعت و یا آن روز کاهش دهید. پس از آن کمپین خود را امتحان کنید و ببینید آیا تغییری در روند کلیک ها و نرخ تبدیل انجام شده است یا خیر.

کلام آخر

تبلیغ در گوگل یک راه کار سریع و پیشرفته برای رسیدن به به صفحات اول جست و جو است. برای شروع کار به این پلتفرم بهتر است ابتدا بدانید که گوگل ادز چیست و چه امکاناتی را در اختیار شما می گذارد. اگر پیش تر با این پلتفرم کار کرده اید و به تمامی جزئیات آن آشنا هستید تنها با شارژ گوگل ادز خود می توانید تبلیغات را شروع کنید. در ایران به دلیل مشکلات تحریم و عدم دسترسی به حساب های مالی شارژ حساب را توسط شرکت های واسط مانند ایرانیکارت می توانید انجام دهید. اما اگر تجربه ی شما در استفاده و شروع کمپین ها کمتر است به شما پیشنهاد می کنیم از خدمات افراک استفاده کنید. افراک با ۹ سال سابقه در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ می تواند شما را به خوبی در امر مدیریت کمپین ها راهنمایی کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره رایگان بهرمند شوید.

مزایای تبلیغ در گوگل ادز چه هستند؟
پس از گذر سال ها دنیای بازاریابی از حالت سنتی به دیجیتال تغییر یافته است. در این عصر...
5 از 3 رای ثبت شده

نظر شما

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید