مهم‌ترین مزیت‌های تبلیغات نمایشی گوگل

مهم‌ترین مزیت‌های تبلیغات نمایشی گوگل

اگر یک شرکت تازه تأسیس هستید که نمی‌خواهید؛ بودجه زیادی برای تبلیغات گوگل خود خرج کنید یا افراد زیادی با محصولات یا خدمات شما آشنایی ندارند و آن را در گوگل جستجو نمی‌کنند؛ استفاده از تبلیغات بنری گوگل (GDN) می‌تواند کمک زیادی به رشد کسب‌وکار شما بکند. در ادامه شما را با مهم‌ترین مزیت‌های شبکه نمایش تبلیغات گوگل آشنا می‌کنیم.

ایجاد آگاهی از برند

مهم ‌ترین مزیت تبلیغات نمایشی گوگل، ایجاد آگاهی از برند (Brand Awareness) است. مشتریان زیادی هستند که قبلا کمپین های تبلیغاتی Brand اجرا کرده‌اند و وقتی حساب گوگل ادز آن‌ها را در اختیار می‌گیریم؛ می‌بینیم CPC و CPA خوبی دارند به همین خاطر اصرار دارند در ابتدا کمپین‌های Brand برایشان راه‌اندازی شود. نکته‌ای که باید توجه کنید این است که این نوع کمپین‌ها به رشد کسب و کارهای کوچک کمکی نمی‌کنند. وقتی به این مشتریان پیشنهاد می‌کنیم؛ کمپین‌های Non-Brand خود را بیشتر کنند به دلیل تفاوت زیاد CPC و CPA این دو کمپین تردید دارند.

ایجاد آگاهی از برند با تبلیغات نمایشی گوگل

بیشتر بدانید: افزایش آگاهی از برند با استفاده از تبلیغات در گوگل

تبلیغ برای کلمات کلیدی گران‌تر با نرخ تبدیل پایین، پیشنهاد جذابی نیست به همین خاطر تردید این مشتریان منطقی است. از آن‌جایی که کلمه کلیدی برند دیگری وجود ندارد که بخواهیم برای کمپین Brand این مشتریان استفاده کنیم؛ استفاده از تبلیغات نمایشی گوگل (Google Display Network) پیشنهاد می‌شود. با تبلیغات نمایشی گوگل می‌توانید؛ افراد زیادی را با برند خود آشنا کنید. لری کیم اهمیت افزایش آگاهی از برند را به خوبی با جمله زیر نشان داده است:

پیش بینی اینکه آیا افراد از شما خرید می‌کنند یا نه تا حد زیادی به این بستگی دارد که قبلا درباره شما شنیده‌ باشند.

طبق تجربه‌ای که ما از تبلیغات مشتریان به دست آورده‌ایم؛ صرف هزینه برای تقویت نام تجاری (برند) آن‌ها تا حد زیادی به افزایش CTR و کاهش CPA کمپین‌های non-branded کمک می‌کند. هرچه افراد بیشتری با برند شما آشنا باشند؛ احتمال اینکه اعتماد کنند بیشتر است. در کل هر چه برند شما بیشتر در ذهن افراد بماند؛ افراد بیشتری آن را جستجو خواهند کرد یا مستقیم وارد سایت شما می‌شوند.

نحوه ایجاد آگاهی از برند با هدف‌گیری مخاطب

اکنون که با اهمیت آگاهی از برند آشنا شدید؛ راه‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید به مخاطب هدف خود برسید را نشان می‌دهیم. مهم‌ترین قدمی که در ابتدا برای تبلیغات باید بردارید این است که کاربر هدف خود را پیدا کنید. برای پیدا کردن مخاطب هدف و آنالیز رفتار آن‌ها لازم نیست بودجه زیادی صرف کنید. گوگل ابزارهای رایگانی دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. گوگل آنالیتیکس و Google Ads Audience Insights دو نمونه از این ابزارها هستند. با این ابزارها متوجه می‌شوید؛ بهترین مشتریان شما چه کسانی هستند و چگونه می‌توانید به مشتریان بیشتری مانند آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

افزایش ترافیک وب سایت

نرخ کلیک (CTR) تبلیغات نمایشی برای هر کسب و کاری متفاوت است اما به طور میانگین 0.46 درصد است. شاید این عدد به ظاهر کم باشد اما می‌تواند برای کسب و کار شما هزاران دلار سود ماهانه داشته باشد. شما با میانگین CPC 0.63 دلار می‌توانید تبلیغات نمایشی خود را با حداقل ریسک پیاده‌سازی کنید.

افزایش ترافیک سایت با تبلیغات بنری گوگل

افزایش فروش

این که مشتریان شما را با یکی از محصولات یا خدماتتان بشناسند خوب است اما این که چقدر به شما وفادار باشند؛ مهم‌تر است. طبق نظر سنجی 90% افراد گفته‌اند تبلیغات بر تصمیمات آن‌ها برای خرید محصولات تأثیرگذار است. با تبلیغات نمایشی گوگل می‌توانید؛ محصولات خود را به کاربرانی که شبیه آن را اخیرا دیده‌اند یا خرید کرده‌اند نشان دهید.

قیمت مناسب

تبلیغات کلیکی ارزشمند است زیرا زمانی هزینه از شما کم می‌شود که کاربری که خدمات شما را جستجو کرده، بر روی سایت شما کلیک کند اما قیمت هر کلیک آن معمولا بالا است. با تبلیغات در شبکه نمایش گوگل می‌توانید با صرف هزینه کم‌تر، تعداد کلیک بیشتری دریافت کنید. هر چند ارزش کلیک در شبکه جستجو گوگل نسبت به تبلیغات در شبکه نمایش بالاتر است اما تبلیغات نمایشی گوگل به تنهایی یا همراه با تبلیغات کلیکی برای رشد کسب و کار شما بسیار کمک کننده است. یکی از مزیت‌های شبکه نمایش تبلیغات گوگل که باعث می‌شود افراد زیادی از آن استفاده کنند؛ قیمت مناسب است.

بیشتربدانید: روش‌های کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

تنوع تبلیغاتی زیاد

از مزیت‌های تبلیغات نمایشی گوگل، تنوع تبلیغاتی زیاد است. در GDN گزینه‌های زیادی از جمله: تصویر، ویدئو، گرافیک و صدا برای تبلیغ وجود دارد. تصاویر قدرت بالایی در جذب مخاطب دارند. انسان‌ها معمولا با عکس بهتر از متن ارتباط می‌گیرند. با این شیوه تبلیغ می‌توانید با تصاویر جذاب، مشتریان خود را افزایش دهید و با قرار دادن لوگو در تبلیغات افراد زیادی را با برند خود آشنا کنید. با افزایش محبوبیت سایت‌هایی مانند یوتیوب، تبلیغات ویدئویی جنبه حیاتی‌تری پیدا کرده است؛ می‌توانید از محصولات خود ویدئو تهیه کرده و در شبکه نمایش تبلیغات گوگل کاربران زیادی را ترغیب به خرید کنید.

مزیت‌های تبلیغات بنری گوگل

بیشتربدانید: مهم‌ترین مزایای تبلیغ در گوگل

گزینه‌های هدف گذاری متعدد

در تبلیغات نمایشی گوگل، مخاطب هدف باید حتما محصولات شما را سرچ کند اما در کمپین دیسپلی این طور نیست. تنوع گزینه‌های هدف گذاری در این شبکه زیاد است. در تبلیغات نمایشی گوگل می‌توانید مخاطبین خاص را بر اساس علایق، رفتار، سن، جنسیت، وب سایت خاص هدف قرار دهید؛ علاوه بر این مخاطب سفارشی بسازید و گروه‌های تبلیغاتی مختلف با هدف‌های متفاوت ایجاد کنید.

بیشتربدانید: 6 روش طلایی شناسایی و انتخاب بازار هدف

ریمارکتینگ برای افرادی که قبلا کلیک کرده اند

یکی از قابلیت‌های مهم تبلیغات نمایشی گوگل امکان بازاریابی مجدد برای کاربرانی است که قبلا بر روی تبلیغات شما کلیک کرده‌اند. با این قابلیت می‌توانید؛ تبلیغات ویژه‌ای به افراد که قبلا از صفحات خاص سایت شما بازدید کرده‌اند نشان دهید. این تبلیغ ویژه می‌تواند تخفیف، امتیاز رایگان و هر چیز دیگری باشد.

کلام آخر

در این مقاله شما را با مهم‌ترین مزیت‌های تبلیغات نمایشی گوگل آشنا کردیم تا متوجه ضرورت استفاده از آن برای رشد کسب و کار خود بشوید. اگر برای استفاده از این شیوه تبلیغ در گوگل تصمیم قطعی گرفته اید؛ می‌توانید از کارشناسان افراک راهنمایی بگیرید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید