کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

چطور با استفاده از کلمات کلیدی broad match تبلیغ در گوگل خود را بهینه کنیم؟

چطور با استفاده از کلمات کلیدی broad match تبلیغ در گوگل خود را بهینه کنیم؟

اگر با تبلیغ در گوگل آشنا هستید و کار طراحی و راه اندازی کمپین های تبلیغات کلیکی را خودتان انجام می دهید حتماً تا به حال به اهمیت انتخاب کلمات کلیدی مناسب و نحوه ی تطبیق آنها پی برده اید. خیلی وقت های نحوه ی تطبیق کلمه کلیدی نقش بسزایی در تعیین کیفیت تبلیغ شما دارد. در این مقاله می خواهیم به یکی از فوت های کوزه گری تبلیغ در گوگل، کلمات کلیدی broad match اشاره کنیم که ممکن است به عنوان نیروی ادوردزکار شرکتتان قبلاً جور دیگری به آن نگاه می کردید. لازم به ذکر است شما برای شارژ حساب گوگل ادوردز خود می توانید از خدمات افراک بهره مند شوید.

مجموعه افراک علاوه بر تبلیغ در گوگل، تبلیغات یوتیوب نیز انجام می‌دهد. اگر قصد دارید با تبلیغ در یوتیوب، مشتریان خود را افزایش دهید؛ می‌توانید از کارشناسان این مجموعه راهنمایی بگیرید.

حتماً می دانید که هنگام استفاده از کلمات کلیدی broad match، تبلیغ در گوگل شما برای کلید واژه های مرتبط با بار معنایی مشابه هم نمایش خواهد داشت. این یعنی اگر کلمه کلیدی شما لپ تاپ باشد می توانید برای عبارت های جست و جویی کلی بازی های کامپیوتری در لپ تاپ یا عبارت های دقیق تر لپ تاپ یا لپ تاپ سبک نمایش داشته باشید.
گوگل به صورت اتوماتیک تبلیغ در گوگل شما را برای همه ی این عبارت های جست و جو شده نمایش نمیدهد. بودجه ی تبلیغات در گوگل شما و امتیاز کیفی تبلیغتان مشخص می کند که کدام کوئری مثل قلابی تبلیغ شما را شکار کرده و نمایش می دهد.

تبلیغ در گوگل اگر کمپین های تبلیغ در گوگل خود را راه اندازی نکرده اید و هنوز در این مورد به کمک نیاز دارید می توانید در سایت ما در خواست مشاوره بدهید.

به طور کلی دو عامل اساسی در نمایش تبلیغ در گوگل شما برای عبارت های مشابه تاثیر گذار است:

امتیاز کیفی
بودجه تبلیغات

بهینه سازی تبلیغ در گوگل با استفاده از broad match

همین طور که امتیاز کیفی تبلیغ در گوگل شما بالا می رود گوگل میفهمد که تبلیغ شما تا چه حد مرتبط است و درنتیجه برای تعداد بالاتری از کوئری های مرتبط آن را نمایش می دهد. اما اگر قصد صرفه جویی در بودجه ی تبلیغات گوگلی خود دارید به صورت رندوم برای برخی از این کوئری ها نمایش خواهید داشت نه همه یا بخش قابل توجهی از آنها. به محض افزایش بودجه تبلیغات در گوگل و حفظ امتیاز کیفی خوب کلمات کلیدی شما برای عبارات جست و جوی بیشتر و متنوع تری نمایش خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: شارژ اکانت گوگل ادوردز با لیر یا درهم یا دلار؟ 

حتماً بخوانید: روش های کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

برای مثال اگر کلمه ی کلیدی لپ تاپ را در اکانت گوگل ادوردز خود داشته باشید و بودجه و امتیاز کیفی تبلیغ شما پایین باشد ممکن است فقط برای کلماتی مانند لپ تاپ، لپ تاپ جدید، لپ تاپ دست دوم و سایر عبارات مشابه با غلط های تایپی نمایش داشته باشید. اما گر امتیاز کیفی تبلیغ در گوگل شما بالا باشد، ممکن است برای عبارت هایی مانند کامپیوتر، کامپیوترهای سامسونگ و سایر عبارت های مشابه هم نمایش داشته باشید.

کلمات کلیدی broad match

همین طور که کلمه ی کلیدی شما برای کوئری های بیشتری نمایش دارد CTR شما کم می شود چونکه خیلی از این کوئری ها با تبلیغ در گوگل شما مرتبط نیستند. از آنجاییکه تبلیغ شما نمایش بسیار بالایی میگیرد، با CTR پایین، تبلیغ شما در پایین صفحه نمایش داده میشود.
به این دلیل که تبلیغ شما در پایین صفحه اول نمایش داده میشود، سهم نمایش تبلیغ در پایین صفحه شما (bottom impression share) بالا می رود و سهم نمایش تبلیغ صد در صد و نمایش در بالای صفحه شما top and absolute-top impression share کاهش می یابد.
اگر در این مرحله تغییراتی در تبلیغ در گوگل خود اعمال کنید و امتیاز کیفی شما پایین بیاید، تبلیغ شما برای تعداد کمتری از کوئری های مشابه نمایش خواهد داشت. در این زمان، CTRشما دوباره بالا می رود و برخی از این نمایش ها و بازدیدهای جدید را از تبلیغ خود دریافت نخواهید کرد و بنابراین top impression share and absolute top impression share تبلیغ در گوگل شما به مرور بالا می رود.

نکته آخر

استفاده از کلمات کلیدی Broad match در تبلیغ در گوگل مزیت های زیادی دارد از جمله می توان به – امکان نمایش در کوئری های چند زبانه برای دربرگرفتن طیف وسیعی از عبارت های جست و جو شده- اشاره کرد. اما به هنگام استفاده از Broad match به اینکه برای چه موضوعی ترند ی شوید توجه داشته باشید چراکه این شیوه از تطبیق ممکن است به این دلیل که میزان نمایش برای عبارات جست و جوی متفاوت را افزایش و سپس کاهش می دهد، ممکن است برخی داده های مهم تر از نظر شما دور بمانند.

چطور با استفاده از کلمات کلیدی broad match تبلیغ در گوگل خود را بهینه کنیم؟
اگر با تبلیغ در گوگل آشنا هستید و کار طراحی و راه اندازی کمپین های تبلیغات کلیکی را...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید