کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

حذف علامت تبلیغات‌ در گوگل ـ چگونه؟

حذف علامت تبلیغات‌ در گوگل ـ چگونه؟

ظاهر جدید نتایج جست و جو در موتور جست و جوی گوگل، با علامت AD مشکی در کنار تبلیغات در گوگل، به برندینگ کسب و کارها کمک شایان توجهی می کند و جست و جو در موبایل را برای انواع مختلف محتوا و اقدامات متفاوت کاربران، درست از صفحه نتایج جست و جو ی گوگل، آماده می کند. در این مطلب بررسی می کنیم که چگونه علامت تبلیغات‌ در گوگل را حذف کنیم؟ گوگل قصد دارد ظاهر  نتایج جست و جوی نمایش داده شده بر روی موبایل را تغییر دهد. این تغییر، ظاهر صفحه اول نتایج اورگانیک و تبلیغات در گوگل را تغییر خواهد داد.

تبلیغات گوگلی چه تغییری خواهند کرد؟

علامت مشکی AD که گوگل طی چند ماه گذشته آن را به صورت آزمایشی برای تبلیغات در گوگل، راه اندازی کرده است، با این آپدیت جدید فعال می شود. این علامت جایگزین برچسب سبز رنگ AD سابق می شود که گوگل در سال ۲۰۱۷ آن را معرفی کرده بود.

تبلیغات در گوگل

علامت سیاه رنگ مخصوص تبلیغات در گوگل، حالا کنار لینک مقصد تبلیغ و بالای هدلاین تبلیغات در گوگل نمایش داده می شود. از این به بعد اگر کاربری برای پیدا کردن کالا یا خدماتی در گوگل جست و جو کند و متناسب با کلمه کلیدی جست و جو شده تبلیغی در گوگل وجود داشته باشد، یک علامت AD با رنگ مشکی و به صورت پررنگ، در بالای نتایج اورگانیک و بالادست وب سایت هایی که رتبه سئو خوبی دارند، نمایش داده میشوند و به این ترتیب متمایز می گردند.

  برای نتایج جست و جوی اورگانیگ چه اتفاقی خواهد افتاد؟

سایت هایی که به صورت اورگانیک رتبه بندی می شوند از این به بعد، با علامت فاویکون favicon نمایش داده می شوند. در آپدیت جدید، نام وب سایت با رنگ مشکی در کنار فاویکون و بالای عنوان لینک همان طور که در تبلیغات در گوگل می بینید نمایش خواهند داشت. پیش از این آپدیت، نام وب سایت به رنگ سبز زیر عنوان لینک می آمد.

بیشتر بخوانید:

پنج نکته ای که لازم است در مورد تبلیغات دیسکاوری گوگل بدانید

گوگل همچنین خط خاکستری رنگ زیر عنوان اورگانیک رو هدلاین تبلیغات در گوگل را حذف کرده است، بنابراین هر دو بیشتر شبیه به یک واحد مجزا به نظر می رسند. بنا به گفته خود گوگل، نام وب سایت و آیکون آن در بالای کارت قرار می گیرد تا هر نتیجه را به صورت لنگر نگاه دارد.

چطور برای هر نتیجه جست و جوی اورگانیک فاویکون بگیریم؟ اگر وب سایت شما فاویکون دارد، که نماینده ی تصویری برند شما است باید یک تگ لینک  <Link> در هدر سایت با سینتکس مشخص قرار دهید. اگر دقیقا نمیدانید این کار را چطور می شود انجام داد، این لینک به خوبی شما را راهنمایی میکند.

تبلیغ در گوگلتبلیغات در گوگل را حساب شده و به صرفه شروع کنید. راه اندازی کمپین های تبلیغات کلیکی خود را به افراک بسپارید و مطمئن باشید که به صرفه ترین تعرفه ها را برای خرید اکانت گوگل ادز خود انتخاب کرده اید. برای شروع کار تبلیغاتی خود کافی است در سایت درخواست مشاوره بدهید، یا با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۲۸۴۲۶۲

وقتی خزنده های گوگل وارد صفحه ی اصلی وبسایت شما می شوند، آن را پیدا کرده و فاویکون شما را آپدیت خواهند کرد. فاویکون شما باید یک مربع ۴۸ پیکسلی و با فورمت فاویکونی ای که پشتیبانی می شود باشد، اما توجه داشته باشید که گوگل تضمین نمیکند که فاویکون شما حتی درصورت تایید شدن صد در صد هم نمایش داشته باشد.

از تازه ترین به روز رسانی های تبلیغات در گوگل باخبر شوید:

حتماً بخوانید: 

همه چیز در مورد تبلیغات گالری گوگل Gallery Ads

اهمیت این به روزرسانی در چیست؟

این به روز رسانی، گوگل را قادر می سازد،  محتواهای نمایش داده شده در نتیجه جست و جوها را تکامل دهد. این محتواها شامل ویدیو، عکس های باکیفیت 3D و عمل هایی است که مستقیما از طریق نتایج جست و جو هم فعال شدن می شوند. به علاوه تبلیغات در گوگل را به شکل بولدتری از نتایج اورگانیک متمایز می کند.

بیشتربدانید: تبلیغات یوتیوب

از آنجایی که گوگل قالب های جدید محتوا و اقدامات فعال را مورد آزمایش قرار می دهد، از بلیت سینما گرفته تا پلی کردن پادکست هاـ این طراحی جدید اجازه می دهد فراخوانهای عمل جدید و مفیدی در کارت های نمایش داده شده در نتایج جست و جو جای بگیرند.  در حالیکه دید بهتری از محتوای صفحات وب و منبع آنها به دست آید.

بازاریابان، صاحبان سایت ها و سئوکاران منتظرند تا تاثیر بالقوه این به روز رسانی و شکل و شمایل تازه را بر روی ترافیک جست و جوی موبایل ببینند. این آپدیت ابتدا برای موبایل فعال می شود و در چند روز آینده به طور کلی دیده خواهد شد. در مدت زمان آزمایش، تعداد زیادی از کاربران تشخیص وب سایت ها برایشان راحت تر بوده و دو سوم آنها اعلام کرده اند که نتیجه جست و جوها را سریعتر بررسی کرده اند.

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید