افزایش فروش با ایمیل مارکتینگ

افزایش فروش با ایمیل مارکتینگ

بر خلاف آنچه افراد در پست های فضای مجازی در مورد دیجیتال مارکتینگ در مورد آن صحبت می کنند ـ ایمیل مارکتینگ به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط با مشتری، به این راحتی ها محبوبیت خود را از دست نمی دهد. آمارها نشان می دهند که فارغ از اینکه کاربران از چه دستگاهی برای جست و جو در اینترنت استفاده می کنند، چک کردن ایمیل همچنان یکی از دلایل مهم برای حضور در فضای مجازی است. به علاوه استفاده از ایمیل مارکتینگ به عنوان ابزاری برای بازاریابی مستقیم همچنان یکی از گزینه های دیجیتال تاثیر گذار و در دسترس برای بسیاری از استارتاپ ها است.

ایمیل مارکتینگ

چرا ایمیل مارکتینگ؟

جالب است بدانید که:

  • مدت زمانی که افراد برای چک کردن و خواندن ایمیل های خود صرف می کنند هر سال ۱۷ درصد افزایش دارد و این موضوع نشان می دهد کاربران هر سال بیشتر از سال پیش با تلفن همراه ایمیل های خود را چک می کنند.
  • ۸۷ درصد افراد بین ۱۸ تا ۲۴ سال برای چک کردن ایمیل های خود از تلفن همراه استفاده میکنند.
  • ۶۸ درصد پاسخ دهندگان تحقیق گفته اند که ترجیح می دهند از طریق ایمیل با برندهای مورد علاقه ی خود ارتباط برقرار کنند.
  • ایمیل مارکتینگ یکی از تاثیر گذارترین ابزارهای خرید در میان نسل های مختلف است.

و در نهایت شرکت کنندگان در نظرسنجی صورت گرفته توسط (Adobe Digital Insights (ADI) در پاسخ به این سوال که – وقتی بحث دریافت پیشنهادات ویژه در میان است – دوست دارید برندها از چه طریقی با شما ارتباط برقرار کنند، ایمیل درگاه مورد علاقه ی اکثر آن ها بوده است.

پاسخ آنها در نمودار زیر نشان می دهد که ترجیح اکثر آنها برقراری ارتباط از طریق ایمیل مارکتینگ است.

افزایش میزان بازدهی ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

استفاده از ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین روش های توسعه ی استارتاپ ها و افزایش تعداد فروش است. هدف شما ترغیب دریافت کنندگان به باز کردن ایمیل شماست. به محض باز کردن ایمیل، شما اولین قدم را برای برقراری ارتباط با آن ها برداشته اید.

اما اگر مخاطبان ایمیل های شما را باز نکنند چطور؟

در این پست میخواهم به بررسی دلایلی که باعث می شود به ایمیل های بازاریابی شما بی محلی شود بپردازم. همچنان در مورد نکته هایی که می تواند به بالا بردن کیفیت ایمیل ها و در نتیجه افزایش نرخ بازگشایی آنها و در نتیجه افزایش کارایی ایمیل مارکتینگ شما منجر می شود بپردازیم.

یکی دیگر از ابزارهای قوی در حوزه ی دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی از طریق ارسال ایمیل، تبلیغ در جیمیل است. شاید تا به حال هنگام باز کردن لیست ایمیل های دریافتی خود، ایمیل هایی با علامت زرد رنگ AD در کنارشان، در بالای لیست ایمیل ها  توجه تان را جلب کرده باشد. این ها همان ایمیل های اسپارنسری جیمیل هستند که از جمله ابزارهای قدرتمند دیجیتال مارکتینگ به حساب می آیند.

ایمیل مارکتینگ

معیار استاندراد برای نرخ بازگشایی ایمیل چیست؟

بیایید واقع گرایانه به مسئله نگاه کنیم: قطعا همه ی دریافت کنندگان، ایمیل شما را باز نمی کنند. باید انتظار خود را پایین بیاورید چرا که تنها درصد کمی ازمخاطبان بر روی ایمیل شما کیلک میکنند. به علاوه نرخ باز شدن ایمیل از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است:

بر اساس تحقیقات، ۲۷٪ ایمیل های مربوط به صنعت تفریحات باز می شوند. ایمیل های دولتی و ایمیل های هنری در رتبه ی دوم و سوم قرار دارند. ایمیل های دیجیتال مارکتینگ و تجارت الکترونیک در رده ی بعدی نرخ بازگشایی قرار دارند. این موضوع نشان می دهد برای افزایش نرخ بازگشایی ایمیل در ایمیل مارکتینگ، لازم است به دامان ترفندهای جدیدی شویم. بنابراین کار کردن بر روی ایمیل مارکتینگ نتایج بسیار خوبی به همراه خواهد داشت.

چرا کسی ایمیل من را باز نمی کند؟

ایمیل مارکتینگ

اگر نرخ بازگشایی ایمیل شما پایین تر از متوسط میزان نرخ بازگشایی در بین استارتاپ های همکار شماست احتمال این وجود دارد که دارید راه را اشتباه می روید.

روزانه بالای ۱۰۰ میلیارد ایمیل اسپم می شوند. برای همین است که خیلی از ایمیل های ناخواسته شامل ویروس و بدافزارهای ناقض قانون هستند. خنثی کردن این عوامل می تواند فیلتر خوبی برای ایمیل های شما ایجاد محسوب شود. یکی از راهکارهای آن که نرم افزار ارسال ایمیل شما کلمات کلیدی مرتبط با اسپم را بررسی کند.

از به کار بردن کلماتی که ممکن است ایمیل شما را روانه ی فولدر اسپم کنند در متن ایمیل خود جلوگیری کنید. اگر چه ممکن است این مشکل به دلیل پایین بودن آمار دلیوری پلتفرم ارسال ایمیلتان همچنان پابرجا باشد. در این صورت بهتر است پلتفرم ارسال ایمیل خود را تغییر دهید تا درصد دلیوری ایمیلتان افزایش یابد و در نتیجه میزان کارایی ایمیل مارکتینگ شما بهبود یابد.

موضوع ایمیلتان اصلا جذاب نیست

طبق تحقیقات ۳۳ ٪ ایمیل ها بر اساس نوع موضوعشان باز می شوند. بنابراین موضوع ایمیل و دقت در انتخاب آن برای نیروی دیجیتال مارکتینگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

برای افزایش نرخ بازگشایی، در قسمت موضوع ایمیل پرسشی مطرح کنید. تا جایی که می توانید خاص عمل کنید و ضرورت مسئله را در موضوع ایمیل به مخاطب نشان دهید.

همیشه کوتاه، صحبت کنید و بروید سر اصل مطلب. برای افزایش درصد بازگشایی ایمیل خود تا ۲۰٪،  موضوع ایمیل را شخصی سازی کنید.

می توانید از آزمون A/B برای سنجش جذابیت موضوع ایمیل خود استفاده کنید. به این ترتیب که عملکرد دو ایمیل با محتوای مشابه و موضوعات متفاوت را با هم مقایسه کنید.

ایمیل های خود را شخصی سازی نکرده اید

ایمیل های خود را با به کار بردن نام کامل مخاطب و حرفه او شخصی سازی کنید و مطمئن شوید که متن ایمیل غلط املایی نداشته باشد. تاثیر شخصی سازی متن ایمل در بالابردن درصد بازگشایی و کلیل ایمیل امری ثابت شده است.

شخصی سازی فقط استفاده از نام مخاطبان نیست. شما همچنین می توانید از اطلاعاتی که از مخاطبان خود جمع آوری کرده اید در متن ایمیل استفاده کنید.

نگذارید موضوع ایمیل شما از ۱۰ کلمه فراتر رود.

موضوع ایمیل باید کوتاه مفید و مختصر باشد. چنانچه امکان آن وجود دارد به ده کلمه یا کمتر از آن تقلیل دهید. قطعا شما دوست ندارید حوصله ی مخاطب با جملات طولانی و اضافی سر برود.

واژه ها را با استراتژی خاص انتخاب کنید. سعی کنید آنقدر موضوع ایمیلتان جذاب باشد که مخاطبان ترغیب شوند روی آن کلیک کنند. در عین حال مراقب باشید موضوع ایمیل نقش طعمه ای برای کلیک را بازی نکند، چرا که در آن صورت احتمال سرازیر شدن آن به صندوق اسپم و خراب کردن کل کمپین ایمیل مارکتینگ شما وجود دارد.

ایمیل ها را برای افراد مناسب ارسال کنید

ارسال ایمیل ها نباید به صورت رندوم و بدون هدف مشخص باشد. اینجا کیفیت مهم تر از کمیت است. لیست دریافت کنندگان ایمیل خود را طبقه بندی کنید تا مطمئن شوید به افراد علاقه مند ایمیل ارسال می کنید . ارسال ۲۰ ایمیل به افرادی که پتانسیل بالایی دارند بهتر از ارسال ۱۰۰ ایمیل به مخاطبانی است که احتمال پاسخ گویی آن ها به شما تقریبا صفر است. طبقه بندی لیست ایمیل به شما این امکان را می دهد که در وقت و هزینه ی خود صرفه جویی کنید. به علاوه به قوی تر کردن ارتباط شما با مشتریانتان منجر می شود.

ایمیل های خود را به شکل مناسبی زمانبندی کنید


همه ی ساعت های روز برای ارسال ایمیل تبلیغاتی مناسب نیست. بر اساس تحقیقات صورت گرفته بهترین زمان برای دریافت ایمیل ساعت ۱۰ صبح است. یعنی زمانی که اکثر افراد ایمیل های خود را چک می کنند. افراد بیشتر تمایل دارند ایمیل های جدیدتر را باز کنند تا اینکه به لیست بالابلند ایمیل های ارسالی شان بروند و ایمیل های قدیمی را از میان انبوهی از ایمیل ها بیرون بکشند.

۶ صبح و هشت شب هم ساعت های خوبی هستند چرا که درصد چک کردن ایمیل ها در این ساعات زیاد است.

بنابراین

اگر نرخ بازگشایی ایمیل های خود را بهینه سازی نکنید در ایمیل مارکتینگ موفق نخواهید بود. بهتر است این موضوع را در ذهن داشته باشید که کسب و کارهای کوچک و بزرگ برای افزایش نرخ بازگشایی ایمیل خود و درنتیجه افزایش میزان فروش، زمان و انرژی زیادی برای بهبود ایمیل مارکتیگ خود صرف می کنند.

افزایش فروش با ایمیل مارکتینگ
بر خلاف آنچه افراد در پست های فضای مجازی در مورد دیجیتال مارکتینگ در مورد آن صحبت می...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید