کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

۵ روش افزایش کوالیتی اسکور(Quality Score) گوگل ادز

۵ روش افزایش کوالیتی اسکور(Quality Score) گوگل ادز

برای انجام تبلیغات موفق در گوگل ادز باید به کوالیتی اسکور( Quality Score) توجه ویژه‌ای کنید. کوالیتی اسکور امتیازی است که نشان میدهد تبلیغات شما چقدر مفید است. در این مقاله از افراک، به شما کمک می‌کنیم امتیاز کیفی تبلیغات خود را افزایش دهید. این مقاله مهم و کاربردی از افراک را بادقت مطالعه کنید.

روش‌های افزایش Quality Score

امتیاز کیفی گوگل ادز، ابزار ارزشمندی برای بهبود تبلیغات، کلمات کلیدی و لندینگ‌پیج است. با استفاده از Quality Score می‌توانید نقاط ضعف تبلیغ را پیدا کنید و برای رفع آنها اقداماتی انجام دهید. کارهایی که می‌توانید در این زمینه انجام دهید، عبارت‌اند از:

۱- بررسی اجزای امتیاز کیفیت

Quality Score بر اساس سه عامل CTR مورد انتظار، مرتبط بودن آگهی و کیفیت صفحه فرود تعیین می‌شود. برای افزایش امتیاز کیفی باید به هریک از این سه عامل نگاه کنید و اقدامات لازم را برای بهبود آنها انجام دهید.

نکته مهم این است که نیاز کاربران خود را بشناسید و برای جلب رضایت آنها تلاش کنید. بهتر است بر اهداف بلندمدت متمرکز شوید و راه‌هایی برای بهبود تجربه کاربری پیدا کنید.

۲- مرتبط کردن تبلیغات با کلمات کلیدی

اگر وضعیت ارتباط آگهی گوگل ادز «زیر میانگین» یا «متوسط» است، می‌توانید با انجام کارهای زیر امتیاز را افزایش دهید:

 • زبان متن آگهی را با عبارت مورد جستجوی کاربر بیشتر انطباق دهید.
 • به دنبال گروه‌های تبلیغاتی با کلمات کلیدی زیاد و متنوعی باشید که به‌آسانی نمی‌توان آنها را به یک آگهی مرتبط کرد. این گروه‌های تبلیغاتی را به گروه‌های چندگانه تقسیم کنید تا با جستجوهای کاربر انطباق بهتری داشته باشند.
 • سعی کنید کلمات کلیدی خود را به لحاظ مضمون دسته‌بندی کنید تا ارتباط‌ها افزایش پیدا کند. این تم‌ها یا مضمون‌ها می‌توانند بر اساس محصولات، خدمات یا دسته‌های دیگر باشند. به طور مثال اگر فروشنده انگشتر هستید، یکی از گروه‌ها می‌تواند برای «حلقه نامزدی» و گروه دیگر کلمات کلیدی برای «حلقه عروسی» باشد.

توجه داشته باشید که انتقال یک گروه تبلیغاتی با تبلیغات و کلمات کلیدی مشابه به کمپین یا حساب دیگر، تأثیری بر کیفیت تبلیغ نمی‌گذارد.

۳- افزایش نرخ کلیک CTR

اگر Exp. CTR «زیر میانگین» یا «متوسط» است، این کارها را انجام دهید:

 • متن آگهی را ویرایش کنید تا تبلیغ برای مخاطب هدف جذاب‌تر شود.
 • مطمئن شوید که جزئیات آگهی با هدف کلمات کلیدی انطباق دارد.
 • یکی از مزیت‌های منحصربه‌فرد محصول یا خدمت خود را مانند ارسال رایگان و… برجسته کنید.
 • CTAهای مختلف را امتحان کنید و مطمئن شوید «دعوت به اقدام» انتخابی، بیشترین نزدیکی را با صفحه فرود دارد.
 • با استفاده از کلماتی مانند «خرید»، «سفارش»، «ثبت‌نام» و کلمات مشابه، CTAهای قانع‌کننده‌ای ایجاد کنید.
 • متن آگهی را دقیق بنویسید.

گاهی ممکن است یک آگهی CTR کمی داشته باشد، اما نرخ تبدیل Conversion Rate آن زیاد باشد. باید تعادلی بین این دو شاخص کلیدی عملکرد ایجاد کنید تا بهترین نتیجه به دست آید.

۴- به‌روزرسانی صفحه فرود

ورود افراد به سایت تنها بخشی از بازاریابی آنلاین است. باید لندینگ‌پیج به قدری خوب باشد که مخاطبان به خرید از سایت شما علاقه‌مند شوند یا بخواهند اقدام موردنظرتان را انجام دهند. کارهایی که می‌توانید دراین‌رابطه انجام دهید، عبارت‌اند از:

 • همان چیزی را به مخاطبان ارائه دهید که می‌خواهند. کلمه‌ای که کاربر به‌خاطر آن وارد سایت شده است، باید به محصول یا خدمت سایت مرتبط باشد. نباید محصولی متفاوت و غیرمرتبط با کلمه کلیدی ارائه کنید.
 • پیامی که منتقل می‌کنید از آگهی تا صفحه فرود باید یکپارچه و یک‌دست باشد. مطمئن شوید Landing Page از ابتدای صفحه تا CTA یک پیام را انتقال می‌دهد.
 • سعی کنید از نرخ تبدیل به‌عنوان نشانه‌ای برای سنجش و ارزیابی کیفیت لندینگ‌پیج استفاده کنید. اگرچه Conversion Rate تأثیری بر وضعیت صفحه فرود نمی‌گذارد، اما راهنمای خوبی برای اندازه‌گیری و بهینه‌سازی Landing Page است.
 • وب‌سایت خود را برای دستگاه‌های تلفن همراه بهینه کنید. برای این کار می‌توانید لندینگ‌پیج را تست کنید و ببینید چقدر موبایل فریندلی است.
 • سرعت بارگذاری Landing Page را ارتقا دهید. سرعت بارگذاری یک وب‌سایت بر تصمیم مشتریان برای خرید از وب‌سایت یا رهاکردن آن تأثیر زیادی می‌گذارد.

توجه کنید که لازم نیست کلمات کلیدی شما عیناً در لندینگ‌پیج آگهی وجود داشته باشد. شما باید بر ایجاد تجربه عالی کاربری تمرکز کنید تا نیاز کاربر از ورود به وب‌سایت برطرف شود.

۵- استفاده هم‌زمان از شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI

شاخص‌های کلیدی عملکرد نظیر نرخ کلیک، نرخ تبدیل، تعامل سایت و… می‌توانند به شما در افزایش Quality Score کمک کنند. این شاخص‌ها نقاط قابل‌اصلاح تبلیغ Google Ads را نشان می‌دهند.

کلمات کلیدی باکیفیت را پیدا کنید و از امتیاز کیفی گوگل ادز بفهمید کدام‌یک از آنها را می‌توانید ارتقا دهید. از Quality Score پایین و وضعیت مؤلفه‌ها، برای پیداکردن روندهای ضعیف تبلیغات نظیر نرخ کلیک و تجربه صفحه فرود استفاده کنید. بر اساس این اطلاعات برنامه‌های بلندمدتی تنظیم کنید و برای افزایش شاخص‌ها و امتیاز کیفی گوگل ادز بکوشید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید