اهمیت تبلیغ در گوگل

اهمیت تبلیغ در گوگل

چرا تبلیغات در گوگل ؟

چرا باید در گوگل تبلیغ کنم؟ آیای تبلیغ در گوگل برای کسب و کار من بازدهی دارد؟ تبلیغات گوگلی چه قدر سودآور هستند؟ این سوال ها خیلی سوالات آشنایی هستند؟ قبل از انجام تبلیغات گوگلی، خیلی ها در ذهنشان با این پرسش ها دست و پنجه نرم می کنند. تعجبی ندارد. صاحبان کسب و کارها، دوست ندارند وقت و انرژی خود را صرف کار بیفایده و زیان بار بکنند. در این مقاله سعی داریم از مهم ترین مزیت ها و ویژگی های تبلیغات در گوگل حرف بزنیم. اگر هنوز در انتخاب انجام تبلیغات کلیکی به خصوص تبلیغ در گوگل ادز (گوگل ادوردز) وامانده اید این مطلب شما بیشتر تردید ها را از ذهنتان دور می کند.

با تبلیغ در گوگل هدفمند نشانه گیری کنید.

یکی از مهم ترین چالش های پیش روی بازاریابان پیدا کردن منبع معتبری برای جذب سرنخ ها و مشتریان احتمالی با نرخ صعودی است تا مجبور نباشند هفت برابر تلاش کنید تا هفت برابر مشتری جذب کنید. دلیل اینکه خیلی از کسب و کارهای بزرگ سالیه میلیون ها دلار صرف تبلیغ در گوگل می کنند این است که سود حاصله از این تبلیغات قابل پیش بینی است. یعنی چه؟ اگر یک کمپینن تبلیغات گوگلی راه اندازی کرده اید که سود و نرخ تبدیل متناسبی دارد کافی است بودجه ی تبلیغات در گوگل خود را افزایش دهید تا شاهد افزایش میزان سود در کسب وکار خود باشید. این موضوع گوگل ادز (گوگل ادوردز) را برای کسب وکارهای بزرگی که به تعداد بسیار بالایی سرنخ یا مشتری احتمالی در مدت زمان کمی احتیاج دارند جذاب و دوست داشتنی کرده است.

تبلیغ در گوگل اگر در زمینه تبلیغات در گوگل تجربه ای ندارید و نمیدانید این نوع تبلیغات می تواند برای کسب وکار شما مفید باشد یا نه؟ اگر با نحوه ساخت اکانت گوگل ادوردز و مدیریت کمدین های تبلیغاتی خود آشنایی ندارید و یا اصلا نمیدانید یک کمپین تبلیغاتی خوب در گوگل ادوردز چه ویژگی هایی دارد کافی است در سایت ما درخواست مشاوره بدهید.

با تبلیغ درگوگل نتیجه ها را دقیق اندازه گیری کنید

به طور کلی، بازاریابی اینترنتی در مقایسه با تبلیغات تلویزیون و یا انتشار آگهی در مجله یا روزنامه دید روشن تری از نتایج حاصله از تبلیغ در اختیار شما قرار میدهند. تبلیغ در گوگل از این نظر در صدر جدول قرار دارد. به این معنی که اندازه گیری نتایج به دست آمده از این نوع تبلیغ بسیار دقیق و حساب شده است. این ویژگی تبلیغات گوگلی نسبت به سئو مزیت چشمگیری به حساب می آید. چرا که در مورد سئو سنجش دقیق عواملی که باعث افزایش یا کاهش ترافیک وردودی و افزایش رتبه ی وب سایت شما شده اند کار خیلی سختی است. شبکه های اجتماعی هم خیلی روشن و قابل اندازه گیری نیستند. در عوض تبلیغات در گوگل ادز (گوگل ادوردز) صدها  مقیاس ریز و درشت در اختیارتان قرار می دهد تا دقیقا ببینید کجای کار میلنگد و کدام قسمت ها دارند موفق عمل میکنند. با تبلیغ در گوگل خیلی سریع میفهمید کدامیک از کمپین ها دارند پول بیخودی هزینه میکنند و کدامیک موجب بازگشت سرمایه به کسب و کار شما می شوند.

گوگل ادز (گوگل ادوردز) هزاران گزینه در اختیار شما قرار می دهد تا کمپین های تبلیغاتی خود را آنطور که می خواهید بسازید و متناسب با نیازهای صنعت و کسب وکار خود پیش بروید و مخاطبان هدف خود را دقیق تر نشانه گیری کنید.

گزینه هایی که تبلیغ در گوگل در اختیار شما قرار می دهند عبارت اند از:

نحوه تطبیق کلمات کلیدی را مشخص کنید ـ‌ برای مثال اگر یک شرکت هواپیمایی دارید و میخواهید وقتی افراد عبارت تور چارتری را جست و جو کردند به تبلیغ شما برسند، می توانید عبارت های کلی دیگری را که ممکن است کاربران را بیخود و بی جهت به تبلیغ شما برساند را از کلمات کلیدی خود حذف کنید. برای مثال اگر کسی تور ماهیگیری را سرچ کرد به تبلیغ شما نرسد!

از افزونه های مختلف در تبلیغ گوگلی خود استفاده کنید ـ برای نشان دادن تصویر محصولات خود، نمایش شماره تلفن شرکت یا کارخانه خود، لینک های مرتبط به سایت یا صفحات فرود مورد نظر خود یا حتی آدرس واقعی خود (این قابلیت متاسفانه در حال حاضر برای کسب وکارهای ایران غیر فعال است) را در تبلیغ گوگلی خود نمایش دهید. به علاوه می توانید افزونه پیام یا ایمیل را اضافه کنید که کاربران مستقیما از طریق تبلیغتان به آدرس شماره تلفن یا ایمیلی که شما تعیین کرده اید پیامی ارسال کنند.

مشتریان واقعی خود را پیدا کنید ـ‌ با استفاده از تعیین موقعیت جغرافیایی، زمان مشخص، مرور گر یا نوع دستگاهی که کاربر از آن استفاده می کند و قابلیت های دیگر تبلیغات گوگلی می توانید بازه ی مخاطبان خود را محدود تر کنید. در مورد سئو اما، خیلی از تلاش های شما ممکن است بی فایده باشند چراکه ممکن است برای مثال هدف شما جذب مشتریان ساکن ایران باشد اما نیمی از ترافیک ورودی به وب سایت شما را هندی ها تشکیل بدهند. در مورد تبلیغات گوگل شما مجبور نیستید تبلیغ خود را در سرتاسر کره خاکی به نمایش بگذارید.

به میلیون ها کاربری که در شبکه ی جست و جو حضور ندارند دسترسی پیدا کنید ـ‌ تبلیغ در گوگل امکان تبلیغ در جیمیل، تبلیغ در یوتیوب و هزاران سایت همکار خودش را دراختیارتان قرار میدهد.

به شبکه نمایش Display network نفوذ کنید ـ برای افزایش آگاهی کاربران از برند خود و افزایش نرخ تبدیل با هزینه ی کمتر از جست وجو در گوگل می توانید در این شبکه تبلیغ کنید.

تبلیغ در گوگل

تبلیغ در گوگل تند وتیز تر از سئو است

وقتی می گوییم تند و تیز یعنی چه؟‌ برای وب سایت های تازه کار و کسب و کارها نوپا ماه ها وقت و انرژی لازم است تا در سئو به نتیجه برسند. این ویژگی گوگل ویژگی سندباکس گوگل نامیده می شود ـ افراد تصور میکردند گوگل به عمد وب سایت ها ی جدید را در نتایج جست و جوی خود نمی آورد. به احتمال زیاد مسئله این است که رقابت شدید است و زمان میبرد تا یک وب سایت خودش را ثابت کند و اعتبار و لینک به دست بیاورد.

گوگل ادز (گوگل ادوردز)‌ میدان مناسبی برای کسب و کارهای نوپا است. چرا که با تبلیغ در گوگل با صرف کمترین زمان ممکن می توانند به نتیجه برسند. به علاوه می توانید منابع مورد استفاده در سئو سایت خود را در کمپین های تبلیغات گوگلی خود به کار بگیرید و سریع تر نتیجه بگیرید. از آنجایی که تبلیغات گوگلی خیلی سریع ما را به نتیجه می رسانند می توانیم بفهمیم کدامیک از کلمات کلیدی یا مخاطبان ارزش و نرخ تبدیل بالاتری دارند و تمرکز خود را در فعالیت های سئوی خود بر روی آنها قرار دهیم و دراین موارد محتوا تولید کنیم. ( فقط یکی از مواردی که تبلیغات در گوگل و سئو دست در دست هم می توانند به رونق کسب و کار شما کمک کنند)

به علاوه گوگل برای کاربرانی که طرفدار پروپاقرص تبلیغ در گوگل هستند جایزه هایی در نظر گرفته است. گوگل این جایزه های را به اکانت های جدید و در قالب پروموشن کد یا ووچر کد ارائه می دهد. به خصوص اگر گوگل پارتنر باشید و تراکنش های بالایی در گوگل ادز (گوگل ادوردز) داشته باشید گوگل دست و دلباز تر می شود و به همه ی اکانت های جدید ساخته شده توسط شما پروموشن کد می دهد. افراک این امتیاز را دارد. یعنی اگر اکانتی را از طریق افراک بسازید می توانید تا سقف ۴۵۰ درهم پروموشن کد دریافت کنید.

برای اطلاع در تعرفه ها و هزینه ی تبلیغات در گوگل می توانید به لینک زیر مراجعه کنید

حتما بخوانید: کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید