تبلیغ در گوگل: مزایای تبلیغ در گوگل چیست؟

 تبلیغ در گوگل: مزایای تبلیغ در گوگل چیست؟

گوگل، هر سال ویژگی های جدیدی برای سهولت مدیریت اکانت گوگل ادوردز و افزایش بازگشت سرمایه از طریق تبلیغ در گوگل به گوگل ادز (گوگل ادوردز) اضافه می کند. این موتورجست و جوی غول پیکر، نهایت تلاش خود را می کند تا فرایند انجام تبلیغات گوگلی، تا جایی که امکان دارد کاربر پسند باشد. همیشه تنظیمات جدیدی هستند که به بیشتر دیده شدن تبلیغات گوگلی شما کمک می کنند و ممکن است شما از آن بی خبر باشید. در این مقاله قصد داریم به هفت نکته ای که بلافاصله بعد از افتتاح اکانت گوگل ادوردز و راه اندازی تبلیغات گوگلی به موفق شدن شما کمک خواهند کرد، بپردازیم. لازم به ذکر است که یکی از خدمات اصلی افراک شارژ گوگل ادز است. با مزایای تبلیغ در گوگل چیست همراه باشید.

تبلیغ در گوگل: هزینه ی مزایده تبلیغ خود را تنظیم کنید.

گوگل ادوردز این امکان را در اختیار شما قرار داده تا هزینه مزایده تبلیغات خود را بر اساس روز نمایش، ساعت ها ی مشخص، دستگاهی که افراد از آن برای دیدن تبلیغ در گوگل شما استفاده می کنند، بازه سنی کاربرانی که تبلیغ شما را می بینند، مکان و سطح درآمد آنها، تنظیم کنید.

این قابلیت ، برای زمان هایی کاربرد دارد که هزینه مزایده تبلیغات در گوگل را بر اساس اطلاعاتی که در گذشته از کاربران جمع آوری کرده اید، تعیین می کنید. بعد از اینکه اکانت گوگل ادز ( گوگل ادوردز) شما یک تا سه ماه اطلاعات از کاربران کسب کرد می تواند انتخاب کند که کدام بخش ها نرخ تبدیل بالاتری داشته و به بازگشت سرمایه بیشتری برای کسب وکار شما منجر می شوند.

بیشتر بدانید: تبلیغات یوتیوب

با استفاده از این داده ها، می توانید تنظیمات هزینه مزایده را به صورت جزیی و دقیق می توان انجام داد به این صورت که هر چه کاربری وارد این مکان ها شد، هزینه مزایده برای هر کلیک برای آن کاربر خاص افزایش می یابد. هزینه ی کلیک آن کاربر بالاتر از میزان استاندارد است اگر چه بر اساس داده های جمع آوری شده، احتمال اینکه این افراد خریدی انجام دهند بسیار بالاتر است. این افزایش قیمت شما را دقیقا جلوی چشم افرادی که قصد خرید و برقراری ارتباط باشما دارند را افزایش می دهد و هزینه های کلی شما را در دراز مدت کاهش می دهد.

تبلیغ در گوگلافراک می تواند به شما در ساخت و راه اندازی کمپین های پربازده تبلیغات در گوگل کمک کند. کافی است در سایت درخواست مشاوره بدهید یا با شماره ی زیر تماس بگیرید: 021284262 

تبلیغ در گوگل: استراتژی های مختلف را در مورد قیمت گذاری تبلیغات گوگلی، امتحان کنید.

بعد از آن که مزایای تبلیغ در گوگل چیست را متوجه شدیم وقت آ» رسیده که هزینه  تبلیغات را بدانیم.  راهکار بالا زمانی کاربرد دارد که مدیریت اکانت گوگل ادوردز و هزینه مزایده تبلیغ در گوگل خود را به صورت دستی تنظیم کنید. گوگل ادز (گوگل ادوردز) خودش اما، چندین سیستم تعیین هزینه دارد که بر اساس هدف شما که ممکن است افزایش بازدید، کلیک، نرخ تبدیل یا حتی رسیدن به هزینه به ازای تبدیل مشخص، هزینه های تبلیغات گوگلی شما را تخمین می زند.

پیش از استفاده از این استراتژی های قیمت گذاری چراکه تاریخچه گذشته اکانت گوگل ادوردز نقش زیادی در میزان تاثیر گذاری آن ایفا می کند.

تبلیغ در گوگل

تبلیغ در گوگل: امتیاز کیفی تبلیغ خود را افزایش دهید

امتیاز کیفی، جایگاه و هزینه ی مزایده bid تبلیغ در گوگل شما را مشخص می کند. حتی اگر می خواهید هزینه مزایده خود را بر اساس بالاتر نشان داده شدن نسبت به رقبایتان، تعیین کرده باشید، در صورت داشتن امتیاز کیفی متوسط یا پایین باید برای اثبات جایگاه خود در زمینه تبلیغ در گوگل تلاش کنید. امتیاز کیفی تبلیغ در گوگل شما بر اساس سه عامل تعیین می شود:

  • میزان مرتبط بودن تبلیغات شما: هماهنگی و ارتباط کلمات کلیدی با متن تبلیغ
  • میزان مرتبط بودن صفحه فرود: میزانی که صفحه فرود شما با کلمات کلیدی ارتباط و هماهنگی دارد.
  • میزان CTR مورد انتظار شما: بر اساس اطلاعاتی که در گذشته به دست آورده اید، چقدر احتمال می دهید که کاربران بر روی تبلیغ شما کلیک کنند؟

افزایش ارتباط میان صفحه فرود و متن تبلیغ با کلمات کلیدی تبلیغات گوگلی،‌ امتیاز کیفی شما را افزایش داده و جایگاه شما را در رقابت نسبت به سایرین بهبود می بخشد. اگر امتیاز کیفی تبلیغ در گوگل شما کمتر از ۶ باشد. باید به فکر اعمال یک سری تغییرات بر روی تبلیغات گوگل و صفحه فرود خود باشید تا بازه ی هدف گذاری اکانت گوگل ادز خود و میزان ارتباط آنها با هم را افزایش دهید. تنظیم این مورد ممکن است زمان بیشتری از شما بگیرد جرا که به تاریخچه اکانت شما و عملکرد آن در چند روز قبلی بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: افزایش بازدهی تبلیغات در گوگل

حتما بخوانید: شارژ اکانت گوگل ادوردز با درهم، دلار یا لیر؟!

تبلیغ در گوگل: از قالب های جدید در متن تبلیغ در گوگل خود استفاده کنید

در طول یک سال و نیم گذشته، گوگل قالب های متنوعی را برای تبلیغات در گوگل معرفی کرده است. اگر از آن زمان تا به حال قالب تبلیغات گوگلی خود را تغییر نداده اید، بهتر است حتما این قابلیت های جدید گوگل ادوردز را امتحان کنید. پیش از این، بازاریابان تنها به یک فضای محدودی برای وارد کردن متن تبلیغ خود دسترسی داشتند. حالا، گوگل فضای مورد نیاز برای متن تبلیغ در گوگل را تقریبا دو برابر کرده است و تبلیغات دینامیک را معرفی کرده که گزینه های زیادی در اختیار شما قرار می دهد تا تبلیغات در گوگل خود را مختص هر کاربر طراحی کنید. به علاوه،‌ تبلیغات منحصراً تماس برای افرادی که از تلفن همراه استفاده می کنند بسیار مفید و پربازده خواهد بود.

 تبلیغ در گوگل: فعالیت رقبای خود را در تبلیغات گوگلی مد نظر داشته باشید

از آنجایی که مستقیما و دقیق نمیتوانید بفهمید رقبای شما برای هر کلمه کلیدی چقدر در گوگل هزینه می کنند، اطلاعات زیادی در بخش auction insights وجود دارد که می تواند به شما در زمینه بهبود عملکرد تبلیغات گوگلی، کمک کنند. این بخش اطلاعاتی در مورد اینکه کدامیک از رقبای شما در زمینه تبلیغ در گوگل فعال هستند، تبلیغات آنها بر اساس کلمات کلیدی مشترک در چه جایگاهی از صفحه نتایج جست و جو در گوگل نمایش داده می شوند. اگر گوگل ادوردز تشخیص دهد که هزینه مزایده ی کلمات کلیدی شما برای بالاتر دیده شدن نسبت به رقبا باید افزایش یابد، می توانید رقبا را ببینید و بفهمید،‌ کدامیک از آنها بیشتر از شما هزینه می کنند.

تبلیغ در گوگل:‌ میزان نمایش تبلیغ در گوگل خود را کنترل کنید

راه اندازی کمپین تبلیغات در گوگل خود راه اندازی کرده اید به این معنا نیست که برای کلمات کلیدی انتخابی خود همیشه و در همه حال نمایش دارید. گاهی اوقات به دلیل پایین بودن امتیاز کیفی تبلیغ خود ممکن است بالاتر دیده نشوید و باید بر روی امتیاز کیفی تبلیغ خود کار کنید. برخی اوقات هم ممکن است به خاطر محدودیت در بودجه تبلیغات در گوگل خود نمایش ندارید. با استفاده از سهم نمایش، می توانید بفهمید که وقتی افراد کلمات کلیدی شما را جست و جو می کرده اند چقدر دیده شده اید.

تبلیغ در گوگل: از بازاریابی مجدد استفاده کنید

یکی دیگر از مزایای تبلیغ در گوگل چیست؟ بازاریابی مجدد. اگر با مفهوم بازاریابی مجدد آشنا نیستید، از تحقیق در مورد آن ضرر نمی کنید. با استفاده از این قابلیت می توانید تبلیغات خود را به کسانی که مشغول وبگردی هستند، نشان دهید. با هدف گیری مجدد یا Retargeting می تواند برخی از صفحات خاص وب سایت خود را هدف قرار دهید. برخی اوقات بهتر است مثل تبلیغ بر روی  بیلبوردها و در  تبلیغات تلویزیون و رادیو، برخی کاربران پیش از امدن به وب سایت شما، برند شما را چندین بار در طول روز ببینند. با بازاریابی مجدد، می توانید مدام به آنها یادآوری کنید که بهتر است از وب سایت شما دیدن کنند و همین موضوع کلیک بر روی تبلیغ اولیه را ارزشمند تر کرده و تبلیغات را حتی پس از اینکه از وب سایت شما خارج شدند هم، در سایت های دیگر ببینند.

با رعایت نکات بالا، می توانید هزینه های کلی تبلیغ در گوگل خود را کاهش داده و میزان ارتباط، تمرکز افراد با برند خودتان را افزایش دهید. یادتان باشد که تمرکز خود را بر روی کاربرانی که از تبلیغ شما دیدن کرده اند افزایش داده و آنها را در پروسه خرید نگه دارید. تجربیات خود را از تبلیغ در گوگل با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

 تبلیغ در گوگل: مزایای تبلیغ در گوگل چیست؟
گوگل، هر سال ویژگی های جدیدی برای سهولت مدیریت اکانت گوگل ادوردز و افزایش بازگشت سرمایه از طریق...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید