همه چیز درباره روش های بهبود سئو در صفحه اصلی وب سایت (قسمت اول)

همه چیز درباره روش های بهبود سئو در صفحه اصلی وب سایت (قسمت اول)

بهبود سئو در صفحه اصلی وب سایت مفهوم ساده‌ای به نظر می‌رسد. از کلمات کلیدی استفاده کنید. محتوای خوب و جذاب در آن بگنجانید و اکنون شما یک صفحه اصلی با سئوی خوب دارید. اما آیا همه ماجرا همین است؟ مسلما نه! شما نیاز به آگاهی بیشتری در زمینه روش های بهبود سئو در صفحه اصلی وب سایت دارید.

اجازه دهید با یک مثال توضیح دهیم. شما یک صفحه اصلی با در نظر گرفتن کلمه کلیدی برند خود طراحی می‌کنید. مثلا عنوان سایت (یا برندتان) را «دنیای بازاریابی» انتخاب می‌کنید. در نتیجه انتظار دارید با جست‌وجوی عبارت دنیای بازاریابی، سایت شما در لینک اول نمایش داده شود. منطقی به نظر می‌رسد. اما این اتفاق به همین سادگی نیست. چرا که در عنوان سایت شما از کلمه «بازاریابی» استفاده شده است. کلمه‌ای که خود به عنوان یک کلمه کلیدی مستقل، تحت رقابت است و این رقابت بر عملکرد نام برند شما در جست‌وجوها اثر می‌گذارد. حالا متوجه می‌شویم چطور یک موضوع ساده، می‌تواند پیچیده شود! 

موضوع اینجاست: صرفا تمرکز شما بر یک کلمه کلیدی در صفحه اصلی، منجر به نتیجه دلخواهتان نمی‌شود. چندین نکته در روش های بهبود سئو در صفحه اصلی وب سایت نهفته است که باید به آنها توجه کنید. نکاتی که در این مطلب بیشتر با آنها آشنا می‌شوید. با افراک همراه باشید. 

فوت و فن بهبود سئو در صفحه اصلی وب سایت 

مهم‌ترین اهدافی که شما برای بهبود سئو در صفحه اصلی وب سایت خود باید در نظر بگیرید این موارد هستند: 

  • به گوگل و کاربران توضیح دهید خدمات شما دقیقا درباره چیست 
  • پیمایش وب‌سایت خود را تا حد ممکن بهینه کنید. ساختار صفحه اصلی شما باید به گونه ای باشد که کاربران به راحتی آنچه را می‌خواهند پیدا کنند 
  • به سوالات کلیدی که ممکن است کاربران با دیدن وب‌سایت شما برایشان پیش بیاید بهترین پاسخ را بدهید 

با در نظر گرفتن این اهداف، یک معامله برد-برد-برد رقم می‌زنید! هم کاربران تجربه خوبی در وب‌سایت شما دارند. هم گوگل از کارکرد وب‌سایت شما راضی است و هم شما به نتیجه دلخواه خود دست می‌یابید. 

چطور به این اهداف برسیم؟ 

یکی از بهترین ساختارهای منطقی که بر اساس روش های بهبود سئو در صفحه اصلی وب سایت ، شامل قسمت‌های زیر است: 

  • لوگو و نوار پیمایش (منو) 
  • المان‌های بصری برای معرفی یا توضیح بیشتر درباره شرکت، خدمات و محصولات 
  • سوالات کلیدی و متداول و پاسخ به آنها 
  • نظرات مشتریان ، معرفی مشتریان شاخص و نشان دادن اعتبار 
  • انواع فراخوان به اقدام (CTA) 

لوگو و نوار پیمایش 

این قسمت نیاز به توضیحات خاصی ندارد. مشخص است که هر وب‌سایتی به منو یا نوار پیمایش نیاز دارد. با قرار دادن لوگوی خود در این نوار می‌توانید به برند اورنس خود کمک کنید. همچنین در نظر داشته باشید منوی شما باید کاملا آشکار و منطقی باشد به گونه‌ای که کاربران بتوانند به راحتی به قسمت مورد نظر خود دسترسی داشته باشند و سردرگم نشوند. 

در تصاویر زیر دو نمونه از طراحی ساده، منطقی و کارآمد این قسمت را می‌بینیم:

روش های بهبود سئو در صفحه اصلی وب سایت : نوار پیمایش و منو

روش های بهبود سئو در صفحه اصلی وب سایت : نوار پیمایش و منو

خدمات خود را معرفی کنید 

این نکته مهمی است! شما باید به سادگی و با دقت بالا توضیح دهید خدمات یا محصولات شما درباره چیست و چطور به کاربران کمک می‌کند. به یک مثال خوب در این زمینه نگاه کنید: 

روش های بهبود سئو در صفحه اصلی وب سایت : معرفی خدمات

با دیدن این قسمت کاملا برای ما مشخص می‌شود که خدمات این شرکت در حوزه زیرساخت‌های ابری است. 

به عبارت دیگر شما باید نقطه منحصر به فرد فروش خود (USP) را در این قسمت کاملا مشخص کنید. علاوه بر آن محتوایی منطقی و جذاب برای این قسمت در نظر بگیرید. توجه داشته باشید کیفیت محتوا در این قسمت بسیار مهم‌تر از تعداد کلمات آن است. 

به کارگیری کلمات کلیدی 

حرف آخر را اول می‌زنیم: تنها بر مجموعه کوچکی از کلمات کلیدی تمرکز کنید. 

شاید فکر کنید از مهم ترین روش های بهبود سئو در صفحه اصلی وب سایت این است که تا حد ممکن از کلمات کلیدی مرتبط با برندمان در این صفحه استفاده کنیم. اما این فقط یک افسانه است! 

شما تنها باید بر مجموعه محدودی از مهم‌ترین کلمات کلیدی تمرکز کنید. رنک گرفتن در کلمات کلیدی کاملا اختصاصی، وظیفه دیگر صفحات وب سایت شما مانند بلاگ یا کاتالوگ خدمات است. اگر وب‌سایت خود را مانند یک کتاب فرض کنید، در واقع صفحه اصلی در نقش جلد، مقدمه و فهرست آن است! پس تنها باید بر مجموعه‌ای از کلمات کلیدی تمرکز کنید و گوگل و همین‌طور کاربران خود را با محتوای بیش از حد، سردرگم نکنید. 

از بهترین ابزارهای برای انتخاب کلمات کلیدی، ابزاری از گوگل به نام کیورد پلنر است. علاوه بر کیورد پلنر، ابزار سمراش یکی از بهترین ابزارهای سئو سایت است؛ برای خرید این ابزار می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

خرید اکانت SEMrush

سفارش

روش های بهبود سئو در صفحه اصلی : انتخاب کلمات کلیدی با google keyword planner

نکته قابل توجه در این زمینه این است که بهتر است از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید. اهمیت هدرها 

هدرها نقش قابل توجهی در روش های بهبود سئو در صفحه اصلی وب سایت ایفا می‌کنند. بهتر است از مزیت‌های آنها بیشترین استفاده را کرده و از کلمات کلیدی به صورت منطقی در آنها استفاده کنید. ولی بهتر است از کدام مقیاس هدرها استفاده کنیم؟ 

حالت مطلوب این است که فقط از یک تگ H1 در صفحه استفاده کنید. این هدر باید کاملا مرتبط با برند و تم کلی وب‌سایت شما باشد. در ادامه می‌توانید از تگ‌های H2 ، H3 و حتی H4 در جاهایی که به آنها نیاز است استفاده کنید. در هر صورت توجه کنید ساختار مطلب شما منطقی به نظر برسد. 

کلام آخر 

آگاهی از روش بهبود سئو در صفحه اصلی وب سایت، موضوعی مهم است. در این مطلب از اهمیت لوگو و نوار پیمایش، معرفی شرکت یا خدمات و هدرها صحبت کردیم. در قسمت بعدی درباره دیگر المان های مهم در این زمینه بیشتر خواهیم گفت.

همه چیز درباره روش های بهبود سئو در صفحه اصلی وب سایت (قسمت اول)
بهبود سئو در صفحه اصلی وب سایت مفهوم ساده‌ای به نظر می‌رسد. از کلمات کلیدی استفاده کنید. محتوای خوب و جذاب در...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید