برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

روش‌های افزایش نرخ تبدیل تبلیغات کلیکی PPC

روش‌های افزایش نرخ تبدیل تبلیغات کلیکی PPC

در دنیای تبلیغات آنلاین، با استفاده از روش آزمون و خطا می‌توانید استراتژی تبلیغاتیان را بهبود ببخشید. هنگام استفاده از ابزار گوگل ادوردز یا گوگل ادموب برای تبلیغات سایت های خارجی یا تبلیغات اپلیکیشن، پارامترهای مختلفی باید تعیین گردند که در موفقیت یا عدم موفقیت کمپین تبلیغاتی شما تأثیر مستقیم دارند. به‌عنوان مثال گزینه‌های CTA ، تصاویر موجود در صفحه فرود و … ازجمله مواردی هستند که با آزمون A/B بهبود داده می‌شوند. اما درنهایت هدفی که همه تبلیغ‌کنندگان به دنبالش هستند، افزایش نرخ تبدیل تبلیغات کلیکی PPC است.

استفاده از روش‌های آزمون خطا اگرچه مفید هستند، اما معمولاً زمان و هزینه زیادی می‌طلبند. به همین دلیل است که بسیاری از تبلیغ‌کنندگان به دنبال روش‌های تست شده و تضمین شده جهت افزایش نرخ تبدیل تبلیغات کلیکی PPC هستند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، در ادامه همراه ما باشید تا شما را با تکنیک‌های مؤثر جهت افزایش اثربخشی تبلیغات گوگل آشنا کنیم.

چگونه نرخ تبدیل تبلیغات کلیکی PPC را افزایش دهیم؟

کمپین تبلیغاتی منحصر به خود را راه‌اندازی کنید

راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی برندینگ، یکی از مهم‌ترین گام‌هایی است که برای پیروزی در میدان رقابت باید بردارید. راه‌اندازی این کمپین شانس شما را برای افزایش نرخ تبدیل تبلیغات کلیکی PPC در مقابل رقبایتان افزایش می‌دهد. اما چگونه باید این کمپین را راه‌اندازی کرد؟

قبل از هر چیز باید به دنبال کلماتی باشید که توسط کاربران جستجو شده و برند شما مرتبط است.

بعد از آن باید به دنبال خدمتی باشید که با استفاده از آن می‌توانید بیشترین تأثیر را روی کاربران Google یا Bing داشته باشید. به عبارت دیگر چیزی را تبلیغ کنید که کاربران به دنبالش هستند.

با استفاده از این تکنیک می‌توانید برندتان را در ذهن کاربران ثبت کنید، نرخ CTR و مهم‌تر از همه، نرخ تبدیل را افزایش دهید.

افزایش نرخ تبدیل تبلیغات کلیکی

نکته مهم : تصور کنید که کاربر نام برند شما در گوگل و یا هر موتور جستجوی دیگر جستجو می‌کند. اگر نام برند شما در لینک اول ظاهر نشود، شانس اینکه مشتری احتمالی‌تان را به سمت رقبایتان سوق دهید، افزایش داده‌اید. چراکه بر اساس مطالعات انجام‌شده، قسمت اعظمی از کاربران تنها به لینک‌های ابتدایی صفحه جستجوی گوگل SERP اکتفا می‌کنند.

تأثیر تگ یا هدلاین در افزایش نرخ تبدیل

بعد از اینکه کمپین برندینگتان به درستی راه‌اندازی شد، باید چیزی را در اختیار کاربر قرار دهید که به دنبالش است. این مرحله به‌عنوان گام دوم جهت افزایش نرخ تبدیل تبلیغات کلیکی PPC در نظر گرفته می‌شود. حال که نیاز کاربر را می‌شناسید و برای رفع آن راه حلی دارید، چرا با استفاده از تگ H1، خدمتتان را در معرض دید وی قرار ندهید؟

بر اساس مطالعاتی که انجام‌شده است، نرخ تبدیل تبلیغات کلیکی PPC چیزی حدود 10 درصد افزایش می‌یابد، اگر نام تجاری یا برند شما در تگ اول نمایش داده شود.

استفاده از پارامتر جستجوی سهم نمایش یا Impression Share

اگر می‌خواهید بدانید از تعداد باری که تبلیغ گوگل شما نمایش داده شده است، کاربر به مشتری تبدیل‌شده است یا نه، باید از این معیار اندازه‌گیری استفاده کنید. هرچه که سهم نمایش شما کمتر باشد و نرخ تبدیلتان بیشتر، به این معناست که همه چیز بهتر از آنچه که تصور کنید در حال طی شدن است.

بنابراین اگر می‌خواهید نرخ تبدیل کمپین تبلیغاتی گوگلتان را افزایش دهید، بهتر است که با استفاده از بهترین استراتژی‌های قیمت‌گذاری و تعیین بودجه، با کمترین هزینه، بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

افزایش نرخ تبدیل تبلیغات کلیکی

بهینه‌سازی صفحه فرود برای افزایش نرخ تبدیل

صفحه فرود یکی از نقاط عطف تبلیغات کلیکی گوگل و یا هر شبکه اجتماعی دیگری است. برای طراحی این صفحه هیچ دستورالعمل ثابت و دقیقی وجود ندارد چراکه بسته به نوع کسب‌وکار، میزان رقابت و … متفاوت است. یکی از نکاتی که هنگام طراحی این صفحه باید مدنظر داشته باشید، این است که از گزینه‌های فراخوانی CTA  متعددی استفاده نکنید. چراکه موجب سردرگمی کاربر می‌شوید. بنابراین فراموش نکنید که با تغییرات کوچک در المان‌های مختلف صفحه فرود می‌توانید شاهد نتایج شگفت‌انگیز باشید.

هدف‌گیری مشتریان بالقوه

مشتریان بالقوه به افرادی گفته می‌شوند که به زمینه کاری شما علاقه داشته و یا به دنبال استفاده از آن هستند. هنگامی که مخاطبان تبلیغات گوگل ادز را در دسته‌های مختلف قرار می‌دهید، فراموش نکنید که کاربران این دسته مهم‌ترین مخاطبین هدف شما هستند. بنابراین برای افزایش نرخ تبدیل تبلیغات کلیکی PPC باید تبلیغتان را در معرض دید این دسته از مشتریان احتمالی قرار دهید.

همراهان عزیز فراموش نکنید که برای افزایش نرخ تبدیل تبلیغات کلیکی PPC روش‌های مختلفی وجود دارد. استفاده از هر یک بسته به نوع کسب‌وکار، بودجه، میزان رقابت و … برای برخی از مؤثر است. بنابراین اگر در این موردنیاز به مشورت دارید و می‌خواهید با کمترین هزینه بهترین نتیجه را دریافت کنید، همین الان با ما تماس بگیرید.

روش‌های افزایش نرخ تبدیل تبلیغات کلیکی PPC
در دنیای تبلیغات آنلاین، با استفاده از روش آزمون و خطا می‌توانید استراتژی تبلیغاتیان را بهبود ببخشید. هنگام...
5 از 3 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید