نحوه ساخت لیست کلمات کلیدی گوگل ادز

نحوه ساخت لیست کلمات کلیدی گوگل ادز

در هنگام ساخت کمپین های تبلیغاتی گوگل، شما باید لیستی از کلمات کلیدی خود را انتخاب کنید. برای انتخاب کلمات کلیدی راه ها و ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. انتخاب کلمات کلیدی مناسب کمک می کند که تبلیغات شما به مشتریان هدفتان نمایش داده شود. از طرفی باعث می شود کاربران به مشتریان بالقوه شما تبدیل شوند. کلمات کلیدی که برای تبلیغ در یوتیوب و گوگل انتخاب می کنید اهمیت زیادی دارند به همین خاطر در این مقاله به آموزش ساخت کلمات کلیدی گوگل ادز می پردازیم.

خودتان را جای مشتری قرار دهید!

سعی کنید هنگام ساخت لیست کلمات کلیدی مثل مشتری فکر کنید! در اولین قدم دسته بندی های مربوط به کسب و کار خود را مشخص کنید؛ پس از آن کلمات و عبارتی که با آن دسته مرتبط هستند را مشخص کنید؛ این عبارت شامل جملاتی می باشند که مشتریان شما برای توصیف محصولات یا خدمات شما استفاده می کنند.

به عنوان مثال

اگر در زمینه فروش انواع کفش فعالیت می کنید؛ مشتریان شما چند دسته هستند؛ زنان، مردان و کودکان حال برای هر دسته ازمحصولات اصطلاحات متداولی وجود دارد. مانند “کفش مجلسی مردانه”، “کفش تنیس زنانه” شما می توانید اصطلاحات مرتبط با خدماتتان را به کلمات کلیدی مورد نظر بیافزایید.

از کلمات کلیدی خاص استفاده کنید!

برای هدف قرار دادن مشتریانی که به یک محصول خاص علاقمند هستند باید از کلمات کلیدی خاصی که مستقیما با خدمات شما در ارتباط هستند؛ استفاده کنید. برای تاثیر گذاری بیشتر کمپین های تبلیغ در گوگل کی توانید از کارشناسان با تجربه کمک بگیرید.

به عنوان مثال

اگر شما فروشنده کفش ورزشی مردانه هستید احتمالا کلمه کلیدی مشخصی مثل ” کفش بسکتبال مردانه” را انتخاب میکنید زیرا این مدل کفشی است که شما ارائه دهنده آن هستید. در این حالت تبلیغات شما برای کسانی به نمایش درخواهد آمد که این مدل کفش ها را جستجو می کنند و یا از سایت های مربوط به ورزش بسکتبال دیدن کنند.

از کلمات کلیدی عمومی، که اکثرا استفاده می کنند، بهره ببرید!

اگر اولویت شما این است که در دید افراد بیشتری قرار بگیرید می توانید کلمات کلیدی کلی تری را انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید هنگام اضافه کردن کلمات کلیدی کلی ممکن است تبلیغ شما به افرادی که هیچ ارتباطی با خدمات کسب و کار شما ندارند و اصطلاحا جز مشتریان هدف شما نیستند نمایش داده شود. همچنین ، کلمات کلیدی کلی تر، رقابتی تر هستند و ممکن است به مبلغ پیشنهادی بیشتری نیاز داشته باشند.

کلمات کلیدی کلی و عمومی را آزمایش کنید و سپس تصمیم بگیرید کدام یک نتایج بهتری به شما می دهد. مهم نیست که کلمات کلیدی شما چقدر عمومی هستند ، همیشه باید به تبلیغات و وب سایت شما مربوط باشند.

به عنوان مثال

اگر یک فروشگاه بزرگ کفش دارید احتمالا کلمه کلیدی عمومی تری مثل “کفش” انتخاب کنید. در این حالت تبلیغات شما برای افرادی به نمایش درخواهد آمد که درباره خود کفش و طیف گسترده آن جستجو کرده اند و یا افرادی که از سایت هایی درباره مد و فشن بازدید کرده اند.

کلمات کلیدی مشابه را در گروه های تبلیغاتی گروه بندی کنید.

برای نمایش تبلیغات مرتبط به مشتریان بالقوه ، کلمات کلیدی و تبلیغات خود را بر اساس محصولات ، خدمات یا سایر دسته ها در گروه های تبلیغاتی گروه بندی کنید. علاوه بر تبلیغات کلیکی در تبلیغات بنری گوگل نیز می‌توانید مخاطبین خود را گروه‌بندی کنید. اگر چندین کلمه کلیدی با یک عبارت جستجو تطابق داشته باشد گوگل کلمه کلیدی را انتخاب میکند که بر اساس رتبه بندی این مقاله مشخص شده باشد. اگر همه کلمات کلیدی خود را به یک گروه تبلیغاتی اضافه کنید کاربری که به دنبال “کفش زنانه” میگردد ممکن است تبلیغات شما درباره “کفش تنیس مردانه” را نیز مشاهده کند.

به عنوان مثال

اگر صاحب یک فروشگاه کفش هستید ، می توانید ۲ گروه تبلیغاتی ایجاد کنید: ۱ برای کفش های مناسب دویدن و ۲ برای کفش های مناسب فعالیت روزانه. گروه تبلیغاتی شما برای کفش های دویدن می تواند شامل تبلیغاتی با کلمات کلیدی مانند “کفش دویدن” و “کفش ورزشی” باشد. گروه تبلیغاتی شما برای کفش مجلسی می تواند شامل کلمات کلیدی مانند “کفش شب” و “کفش مجلسی” باشد. به این ترتیب ، مشتریان بالقوه شما می توانند تبلیغ را در مورد کفش های شب هنگام جستجوی “کفش شب” مشاهده کنند – نه زمانی که “کفش دویدن” را جستجو می کنند.

کلام آخر – ساخت لیست کلمات کلیدی

مطابق گفته گوگل در این مقاله به راه های ساخت لیست کلمات کلیدی پرداختیم. سعی کنید از لیستی که برای خدمات شما مناسب تر است، استفاده کنید. تجربه شما در ساخت لیست کلمات کلیدی به چه صورت بوده است؟ تجربیات و نظرات خود را با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

نحوه ساخت لیست کلمات کلیدی گوگل ادز
در هنگام ساخت کمپین های تبلیغاتی گوگل، شما باید لیستی از کلمات کلیدی خود را انتخاب کنید. برای...
5 از 3 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید