بهترین استراتژی سئو سایت برای سال جدید

بهترین استراتژی سئو سایت برای سال جدید

اگر به دنبال ارتقای ترافیک اورگانیک وب سایت خودتان هستید و سئو سایت اهمیت بالایی برایتان دارد این مقاله ممکن است به دردتان بخورد. در ادامه به معرفی یک استراتژی ساده برای بهبود سئو سایت می پردازیم که یک راهکار کلی مناسب را برای ارتقای بهبود رتبه سایت در اختیارتان قرار می دهد.

هدف کلی همه صاحبان کسب و کارها از کار برو روی سئو سایت: بهبود رتبه بندی سایت بر اساس کلمات کلیدی مورد نظر است که موجب افزایش ترافیک و درآمد آن ها می شود.

بهترین و آسان ترین استراتژی سئو سایت

۱- سئو یا تبلیغات در گوگل؟

سئو سایت سفری طولانی و پرهزینه است اما تبلیغات در گوگل مثل پریدن بر روی پله ی پرشی است که در مدت زمان کوتاه لینک صفحه فروش شما را در میان چند لینک اول نمایش داده شده توسط گوگل قرار می دهد. به این ترتیب زمانی که مشتریان شما یکی از کلید واژه های مرتبط با کسب و کارتان را جست و جو کنند، وب سایت شما را آن بالا می بینند و احتمال اینکه بر روی تبلیغ شما کلیک کنند بسیار بالاست. اگر فکر میکنید نمی دانید بین کار بر روی سئو سایت یا تمرکز بر روی تبلیغات گوگلی  کدام را انتخاب کنید و از تعرفه های تبلیغات در گوگل چیزی نمی دانید لینک زیر می تواند کمک کننده باشد.

استراتژی سئو سایت

اگر شرکت هواپیمایی دارید عبارت بلیط هواپیما مناسب است اما خرید بلیط هواپیما و بلیط چارتری عبارات تاثیر گزار تری هستند. احتمال اینکه ترافیک اضافه شده به سایت از طریق این کلمات کلیدی مشتریان واقعی را به سمت سایت شما بکشاند بیشتر است. اما رتبه بندی سایتی که ارزش اقتصادی دارد کار دشواری است. مثلا صفحه ی پرداخت و پلن های خرید شما شاید خواستگاه نهایی شما برای کار بر روی سئو سایت است. در ادامه به معرفی یکی از استراتژی های موفق و تاثیر گزار برای بهبود سئو سایت در سال جدید می پردازیم.

زمان و انرژی کافی برای کار بلند مدت روی روی سئو سایت خودتان ندارید؟ می خواید تبلیغات در گوگل را امتحان کنید؟ هم اکنون می توانید یکی از پلن های تبلیغ گوگلی افراک را انتخاب کنید تا از مشاوره های مفید و رایگان ما بهره مند شوید.

مشاوره رایگان افراک

۲- چطور سئو سایت خود را بهبود ببخشیم

قبل از ورود به بحث بگذارید ساده بگوییم که:

موفقیت در سئو سایت به دو عامل کلی بستگی دارد:

  • بک لینک
  • محتوا

محتوا بسیار مهم است چراکه نمیتوانید بدون محتوا سئو سایت خود را بهبود ببخشید. بک لینک ها هم مهم اند از این جنبه که مانند امتیاز عمل می کنند و به موتورهای جست و جو نشان می دهند سایت شما ارزش رتبه بندی بالا را دارد.

نکته: وقتی از بک لینک صحبت میکنیم ، منظورمان لینک های داخلی و خارجی است.

بیشتر وب سایت ها دو مدل محتوا دارند:

  • اطلاعاتی:‌ پست های وبلاگ، ابزارهای تعاملی و هر محتوای غیر تبلیغی دیگر
  • تجاری: صفحات پرداختی که به افزایش درآمد منجر می شود. برای وب سایت های فعال در زمینه تجارت الکترونیک، صفحات معرفی و طبقه بندی محصولات از این دسته به شمار می روند. برای کسب و کارهای دیگر، صفحات فرود این نقش را ایفا می کنند.

در کل، کاربران خیلی از فرستاده شدن به سمت صفحات تبلیغاتی و تجاری  مانند صفحات فروش، خوشحال نمی شوند. این صفحات برای مخاطب کسب و کار شما ارزش پایینی دارند یا حتی می توان گفت که ارزشی ندارند.

استراتژی بهبود سئو سایت

۳- راه حل مناسب برای بهبود سئو سایت

فراموش نکنید که صفحات پرداختی یا صفحات فرود می توانند به پست های وبلاگ و سایر مطالب مفید در وب سایت شما به دلایل زیر لینک می شوند:

  1. برای توضیح بیشتر در مورد آماری که به مشتری ارائه داده اید.
  2. هدایت کاربران خود به سمت محتوای مفیدی که شاید خیلی طرفدارش نباشند.

در این مورد هاب اسپات نمونه ی جالبی است. ۸۸ درصد از صفحاتی که بیشترین لینک به آن ها شده است پست های وبلاگ و دوره های آموزش رایگان هستند. مشکل این جاست که: چون افراد بیشتر تمایل دارند به صفحات حاوی اطلاعات لینک بدهند، دریافت بک لینک های کافی به صفحات پرداختی برای بهبود سئو سایت دشوار است. اینجاست که روش جدیدی که در ادامه به معرفی آن می پردازیم کارساز خواهد بود. گیج شده اید؟ کارکرد این روش به این صورت است که :

  1. تعداد زیادی وب سایت وجود دارد که می توانند به محتوای شما لینک دهند. بگذارید نام آنها را لینک دهنده بگذاریم.
  2. شما صفحات پرداختی هم دارید
  3. از آنجاییکه خیلی از کاربران تمایل زیادی به لینک دادن به صفحات پرداختی شما ندارند می توانید واسطه ای اضافه کنید که می تواند یکی از محتواهای مرتبط از پست های بلاگ شما یا منابع مفید باشد.
  4. این واسطه ( مثلا پست وبلاگ) در دل کاربران نفوذ کرده و این موضوع می تواند او را از طریق لینک های داخلی به صفحات پرداختی شما بکشاند.

بیشتر بخوایند:

ابزارهای رایگان سئو 

چطور سئو سایت خود را با حضور در توییتر، ارتقاء دهید.

کلام آخر

حالا، در این مرحله، ممکن است ابهاماتی در مورد این روش بهبود رتبه ی سئو در ذهنتان وجود داشته باشد: از چه صفحاتی لینک بگیرم و به چه صفحاتی لینک بدهم؟ چطوراز این تکنیک استفاده کنم درحالیکه هیچ صفحه ی محتوا قدرتمندی بر روی سایتم ندارم. سوالات خوبی هستند. در مقاله ی بعدی به تفسیر کامل این روش برای بهبود سئو سایت شما می پردازیم.

بهترین استراتژی سئو سایت برای سال جدید
اگر به دنبال ارتقای ترافیک اورگانیک وب سایت خودتان هستید و سئو سایت اهمیت بالایی برایتان دارد این...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید