CPC چیست؟

CPC چیست؟

در زمینه تبلیغات گوگل یا تبلیغات کلیکی اصطلاحات زیادی وجود دارد که ممکن است با برخی از آن ها آشنایی نداشته باشید. CPC یکی از این اصطلاحات است که به فراوانی نیز به کار می رود. برای اینکه عملکرد تبلیغات گوگل ادورز خود را بهتر ارزیابی کنید یا بتوانید  استراتژی هزینه تبلیغات مناسب تری انتخاب کنید، باید با مفهوم CPC آشنا شوید. در این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ CPC چیست را دریابیم.

CPC چیست؟

CPC به معنی هزینه هر کلیک در تبلیغات گوگل می باشد. زمانی که CPC تبلیغات رو به کاهش است به معنی بهبود عملکرد تبلیغات شما می باشد. معمولاً تبلیغ کنندگان به دنبال تبلیغاتی هستند که کمترین هزینه و بیشترین بازدید را داشته باشند.

CPC چیست

تعریف CPC

CPC مخفف عبارت Cost Per Click می باشد که به قیمت واقعی هر کلیک در کمپین تبلیغات کلیکی شما اشاره دارد. هر کلیک روی تبلیغات ویدئویی یا تبلیغات متنی شما، نشان دهنده ی یک مراجعه به آن لندینگ پیج است.

این مراجعه ها هستند که در نهایت منجر به تبدیل مشتری یا خرید خواهند شد. به عبارت دیگر، هر کلیک نشان دهنده توجه از جانب یک کاربر است. کاربری که درواقع به دنبال خدماتی بوده که شما عرضه می کنید. این کلیک ها چیزی هستند که شما با تبلیغات گوگل سعی دارید افزایش دهید. به بیان دیگر با تبلیغات گوگل کلیک می خرید.

بیشتربدانید: تبلیغات یوتیوب

کاربرد CPC

مقدار CPC میزان موقفیت مالی تبلیغات شما را نشان می دهد. اینکه چه مقداری از سرمایه ای که صرف تبلیغات کلیکی شده است، منجر به جذب مشتری شده. هزینه هر کلیک به شما می گوید تبلیغات کلیکی دقیقاً چه مقدار هزینه برای شما به همراه دارد. نرخ بازگشت سرمایه شما (ROI) به هزینه هر کلیک و ارزش هر کلیک بستگی دارد. پس تبلیغ کننده به دنبال کلیک های ارزان تر و پر سود تر است.

همچنین با محاسبه CPC می توان تشخیص داد که آیا برای هر تبلیغ به اندازه کافی هزینه می کنیم. به عبارت دیگر با محاسبه هزینه ی تبلیغات می توانید استراتژی تبلیغات خود را تعیین کنید. با توجه به ارزش هر کلیک، درمی یابید که روی کدام تبلیغات باید بیشتر و روی کدام کمتر سرمایه گذاری کنید. همچنین می توانید تعیین کنید بهترین میزان حداکثری CPC چیست و برای افزایش هزینه هر کلیک سقف تعیین کنید.

محاسبه CPC

برای محاسبه هزینه هر کلیک، باید رتبه ی رقابتی تبلیغ خود را بر امتیاز کیفی خود تقسیم کرده و با 0.01 جمع کنید. این مقار مطابق زیر محاسبه می شود:

CPC چیست

CPC تبلیغات همواره از هزینه حداکثری که تعیین می کنید کوچکتر مساوی خواهد بود. چرا که در واقع معادل میانگین قیمت های پیشنهادی شما برای تبلیغات است. این قیمت ها در مقابل رقبای شما در یک بازه ی زمانی تعیین می شوند. با توجه به شیوه عملکرد مزایده های گوگل ادز هزینه تبلیغات شما تحت تاثیر شدید رتبه تبلیغات و امتیاز کیفی نزدیک ترین رقیب شماست.

فرق CPC با PPC

CPC بیان کننده هزینه هر کلیک در تبلیغات کلیکی شما است. اما PPC در واقع به نوع تبلیغات شما اشاره می کند که از نوع کلیکی هستند. به عبارت دیگر، CPC هزینه ی هر کلیک در تبلیغات PPC شما می باشد.

تبلیغات کلیکی

خلاصه

برای بررسی عملکرد تبلیغات کلیکی و برنامه ریزی برای سرمایه گذاری های آتی، نیاز به یک شاخص اندازه گیری است. یکی از مناسب ترین شاخص ها CPC است. CPC یا هزینه هر کلیک در کمپین تبلیغات کلیکی ، برابر با هزینه ای است که به ازای هر کلیک کاربران روی تبلیغات خود پرداخت می کنید. این شاخص یک مقدار حداکثری دارد. امتیاز کیفی، نرخ حداکثری قیمت تبلیغات و رتبه ی تبلیغات رقبای شما تعیین می کند در تبلیغات شما مقدار بهینه CPC چیست.

CPC چیست؟
در زمینه تبلیغات گوگل یا تبلیغات کلیکی اصطلاحات زیادی وجود دارد که ممکن است با برخی از آن...
4.5 از 2 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید