انواع کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل ادز کدام اند؟

انواع کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل ادز کدام اند؟

وقتی دارید برای تبلیغات گوگلی خود دنبال کلمات کلیدی مناسب می گردید، دانستن اینکه کلمات کلیدی تبلیغات گوگل ، در چند دسته مختلف طبقه بندی می شوند می تواند کمک کننده باشد. اما باید قبل از هر کاری هدف خود از تبلیغ در گوگل را مشخص کنید سپس به دنبال کلمه کلیدی مناسب باشید. در این مقاله همراه افراک باشید با انواع کلمه کلیدی در گوگل ادز آشنا شوید.

انواع کلمه کلیدی در گوگل ادز

کلمات کلیدی مرتبط با برند شما: این کلمات کلیدی شامل نام شرکت و کسب و کار شما می شود ( مانند ایرانیکارت )

کلمات کلیدی کلی: این نوع از کلمات کلیدی معمولاً شامل کلمات کلی و مبهم هستند که می توان آنها را در گروه کلمات کلیدی کوتاه قرار داد مانند ( کفش اسپرت). جان کلام کلمات کلیدی کلی این است که ما نیت کاربر در آنها را تشخیص نمی دهیم. نمی دانیم کسی که کفش اسپرت را جست و جو میکند قصدش خرید است یا فقط میخواهد مدل کفش های اسپرت را ببیند.

کلمات کلیدی پرواکنش

این کلمات کلیدی نیت خرید بالا و پایینی دارند. اگر نیت کاربر انجام خرید باشد، می توانیم کلمه کلیدی مد نظر را پرسود و اقتصادی در نظر بگیریم. مثلا کفش اسپرت نایک جز این کلمات کلیدی به شمار می رود.

کلمات کلیدی مرتبط با مکان

کلماتی که به هر شکل، به مکان کسب و کار شما اشاره دارند و در نوع خود کلمات کلیدی پرقدرتی برای کسب و کارهای محلی هستند. معمولاً نام شهر ( مثلاً فروش کفش در تهران ) شما را در برمیگیرند.

اگر می خواهید کار تبلیغ در گوگل را شروع کنید و کمپین های پربازده تبلیغات گوگل راه اندازی کنید، افراک می تواند به شما کمک کند. کافی است در سایت در خواست مشاوره رایگان بدهید یا با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۶۲ تماس بگیرید.

کلمات کلیدی طولانی

این نوع از کلمات کلیدی، سه چهارم کلمات کلیدی را در تبلیغات گوگل تشکیل می دهند. برای مثال ( کفش های نایک مخصوص ماراتن) این کلمات کلیدی عموماً خیلی پربازده هستند و سود زیادی برای کسب وکارها دارند. این یعنی نرخ تبدیل کاربر به مشتری در مورد آنها به نسبت سایر کلمات کلیدی بالاست.

کلمات کلیدی اطلاعی

آن دسته از کلمات کلیدی که کاربران برای کسب اطلاعات بیشتر به دنبال آنها می گردند، کلمات کلیدی اطلاعی هستند. این کلمات می توانند هر چیزی از خرید از آمازون در ایران باشد تا هر چه که کاربر در مورد آن به اطلاعات نیاز دارد. این کلمات معمولاً در گوگل ادوردز کاربرد زیادی ندارند.

نکته: اگر کلمه ی کلیدی تبلیغ در گوگل شما طولانی است به این معنی نیست که نمی تواند مرتبط با برند شما یا یکی از کلمات کلیدی اطلاعی باشد.

بیشتربدانید: تبلیغات یوتیوب

کلمات کلیدی در طول سفر مشتری

کلمات کلیدی ای که کاربر جست و جو می کند جایگاه او در سفر مشتری نشان می دهد.

انواع کلمه کلیدی در گوگل ادز

تبلیغ در گوگل لازم به ذکر است که اینکه دقیقا کاربر در کجای مسیر قرار دارد صد در صد قابل حدس نیست اما تا حد قابل توجهی قابل پیش بینی است.

با تحلیل کلمات کلیدی مورد جست و جوی کاربر می توان تا حدود زیادی تشخیص داد که او در کدامیکی از سه مرحله زیر قرار دارد:

مرحله آگاهی

وقتی کاربری به یک جفت کفش نایک احتیاج دارد معمولاً یکی از کلمات کلیدی اطلاعی را جست و جو میکند

مرحله بررسی

بعد از جست و جو، کفش های مخصوص دو را پیدا میکند که از میان آنها یک جفت مناسب سلیقه خودش و با قیمت مناسب پیدا می کند.

مرحله تصمیم گیری

حالا کاربر مطمئن می شود که یک جفت کفش دو بخرد. چه گزینه هایی پیش روی او وجود دارد؟

در این مرحله از کلمات کلیدی پر واکنش استفاده می کند. مثلاً مدل zoom fly کفش نایک . یا ممکن است از کلمات کلیدی مرتبط با مکان استفاده کند. شعبه نایک غرب تهران.

کلمات کلیدی هسته ای و توصیف کننده یا اصلاح کننده کلمات کلیدی

وقتی پای تبلیغات گوگل به میان می آید، دانستن تفاوت کلمات کلیدی هسته ای و توصیف کننده یا اصلاح کننده کلمات کلیدی خیلی می تواند به شما در راه اندازی کمپین های تبلیغاتی با کیفیت کمک کند.

  • کلمات کلیدی هسته ای: کلمه کلیدی اصلی را میگویند ( برای مثال کفش ورزشی)
  • توصیف کننده یا اصلاح کننده کلمات کلیدی: جست و جوهایی که همراه با توصیفات و تعاریف اضافه آورده می شوند برای مثال (نزدیک من یا دو ماراتن)

تمایز میان این دو دسته کلمات از این جنبه حائز اهمیت است که اگر بیشتر از کلمات کلیدی هسته ای در تبلیغات گوگل خود استفاده کنید، ممکن است هزینه ی زیادی صرف هر کلیک خود کنید و دست آخر هم به نتیجه ی خوبی نرسید.

اگر یک شرکت لوله کشی دارید با انتخاب کلمات کلیدی زیر در واقع دارید برای یک کلمه کلیدی هسته ای در تبلیغات گوگل خود استفاده می کنید:

  • خدمات لوله کشی
  • اتصالات لوله کشی
  • شرکت لوله کشی
  • نزدیک ترین شرکت لوله کشی به من

برای کسانی که تازه کار تبلیغات گوگل را شروع کرده اند، این چهار مثال، چهار کلمه کلیدی مجزا به حساب می آیند. اما اگر دقیق تر نگاه کنید، همگی یک کلمه کلیدی هستند. لوله کشی.

در عوض باید به دنبال کلمات کلیدی هسته ای جدید تر بگردید.

  • نشت لوله
  • لوله های شکسته آب

نتیجه اینکه

کلمات کلیدی ، اسکلت بندی تبلیغات گوگل ادز شما را تشکیل می دهند. پیش از راه اندازی کمپین تبلیغات گوگل، در مورد انواع کلمات کلیدی خوب تحقیق کنید. هدف تبلیغاتی خود را در نظر بگیرید و با توجه به آن، کلمات کلیدی مناسب با هدف کمپین خود را انتخاب کرده و سپس اقدام به راه اندازی کمپین تبلیغ در گوگل کنید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید