چگونه عملکرد تبلیغات‌ در گوگل را ارزیابی کنیم؟

چگونه عملکرد تبلیغات‌ در گوگل را ارزیابی کنیم؟

وبسایت wordstream سرویس رایگانی برای ارزیابی عملکرد تبلیغات‌ در گوگل طراحی کرده. ورد استریم با ارائه این ابزار نیاز اغلب کاربران گوگل ادز را پاسخ داد. این سرویس که Google Ads Performance Grader نام دارد، گزارشی از عملکرد تبلیغات‌ در گوگل در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در این گزارش موارد زیر به دقت بررسی می‌شوند.

 • سرمایه از دست رفته ( که صرف تبلیغات گوگل اشتباه شده اند )
 • امتیاز کیفی تبلیغات در گوگل یا همان Quality Scores
 • نرخ بازدهی کلیک یا CTR
 • فعالیت و تاریخچه حساب گوگل ادوردز
 • تبلیغات متنی گوگل
 • کلمات کلیدی طولانی
 • نرخ بازدید تبلیغات در گوگل یا Impression shares
 • نمایش تبلیغات در موبایل
 • عملکرد بهینه نرخ هزینه هر کلیک یا PPC

تبلیغ در گوگلبیشتر بدانید:

 • انواع تبلیغات متنی گوگل expanded google ads و عملکرد تبلیغات ریسپانسیو در گوگل هستند. برای مطالعه‌ی بیشتر مقاله‌ی زیر را بخوانید.

تبلیغات ریسپانسیو گوگل چیست؟

 • برای آشنایی بیشتر با مفهوم امتیاز کیفی مقالات زیر را بخوانید:

امتیاز کیفی ادوردز یا Quality Score چیست؟

چرا امتیاز کیفی یا Quality Score در تبلیغات گوگل اهمیت دارد؟

هماهنگی متن تبلیغ در گوگل با کلمات کلیدی، چه تاثیری در امتیاز کیفی آن دارد؟

آیا گمان میکنید که کمپین تبلیغ در گوگل ادوردز شما می توانند عملکرد بهتری داشته باشند؟ نیاز به تخصیص بودجه ی بیشتری برای تبلیغات در گوگل خود دارید؟ یا فقط کنجکاوید که آیا زحماتی که برای تبلیغات در گوگل کشیدید به ثمر نشسته؟ یا حتی میخواهید به همکاران خود درباره‌ی موفقیت های تبلیغات گوگل خود فخر بفروشید. همه ی سوال های بالا دلایل کافی برای استفاده از سرویس Google Ads Performance Grader هستند. تا بتوانید گزارشی رایگان و کامل از حساب خود بدست آورید و ببینید که معیارهای تبلیغات گوگل شما با بهینه ترین حالت چه اختلافی دارند.

عملکرد تبلیغات‌ در گوگل

اگر هنوز دلیل کافی برای استفاده از این ابزار ندارید، پس لازم است به دریافت جایزه‌ی Best Customer Engagement Driver اشاره کنیم. این جایزه به ابزارهایی تعلق می گیرد که بیشترین تعامل را از مشتری دریافت کنند.

بیشتر بدانید: تبلیغات یوتیوب

این سرویس چگونه کار می کند؟

سرویس Google Ads Performance Grader، یک ابزار رایگان گوگل ادز برای کسانی است که از تبلیغات گوگل استفاده می کنند. این ابزار به آنها کمک می‌کند بهتر عملکرد کمپین های تبلیغات گوگل خود را با حالت بهینه مقایسه کنند. این سرویس از یک الگوریتم برای رتبه بندی اولویت ها استفاده می کند که مبنی بر بیش از 60 عامل مختلف است.

گزارشی که از این سرویس به دست می آید شامل یک رتبه کلی و همچنین رتبه های اختصاصی در ده زمینه ی اصلی است که به هزینه هر کلیک یا PPC مربوط می باشند. این زمینه ها در ادامه توضیح داده می شوند.

 1. هزینه های از دست رفته: آیا به اندازه کافی از کلمات کلیدی منفی استفاده می کنید؟ یا هر ماه مبلغ زیادی صرف کلمات کلیدی ای می کنید که بی ربط هستند و هیچ وقت قرار نیست به تبدیل بیانجامند.
 2. امتیاز کیفی: آیا کمپین های تبلیغات گوگل شما تایید شده توسط گوگل هستند؟ امتیاز کیفی بالا روی نرخ بازگشت سرمایه ی شما اثر به سزایی دارند که رتبه ی شما را افزایش و هزینه های شما را کاهش می دهند.
 3. نرخ بازدید تبلیغات در گوگل: چند وقت یک بار تبلیغ شما در صفحه نتایج یک جستجوی مرتبط نمایش داده می شود؟ نرخ بازدید بالا می تواند بازدهی جدب مشتری جدید را چند برابر کند.
 4. نرخ بازدهی کلیک یا CTR: نرخ بازدهی کلیک مقیاسی است که به شما می گوید تا چه حد تبلیغات گوگل ادوردز هدفمند و دقیقی دارید. اگر این مقیاس پایین باشد، میتواند نشان دهنده این باشد که شما بخشی از مشتریان را به رقبا باخته اید.
 5. فعالیت و تاریخچه ی حساب گوگل ادوردز: برای حفط کیفیت عملکرد، لازم دارید بخشی از زمان خود را به حساب گوگل ادز خود اختصاص دهید. چند وقت یک بار از حساب کاربری خود بازدید می کنید.
 6. بهینه سازی کلمات کلیدی طولانی: آیا از کلمات کلیدی که طولانی اما دقیق تر هستند، در کمپین های تبلیغات گوگل ادز خود استفاده می کنید؟ اگر استفاده نمی کنید، دارید فرصت خود را برای بدست آوردن ترافیک ارزان با مقاصد مستقیم از دست می دهید.
 7. بهینه سازی محتوای متنی تبلیغات: آیا به اندازه کافی از تبلیغات متنی گوگل برای بهبود عملکرد در دریافت بازدید، کلیک و رتبه تبلیغات استفاده میکنید؟
 8. بهینه سازی صفحه فرود یا لندینگ پیج: صفحات فرود بیشتر به معنی پیام های هدفمند بیشتر است. نسبت به رقبای خود صفحات فرود کافی دارید؟
 9. تبلیغات در موبایل: با افزایش 200 درصد در سال ترافیک موبایل، حیاتی است که بهینه ترین حالت تبلیغات موبایل را داشته باشید. از افزونه تماس، لینک سایت و محتوای متنی بهینه شده برای موبایل استفاده کنید.
 10. عملکرد بهینه نرخ هزینه هر کلیک یا PPC: آیا برای بررسی عملکرد تبلیغات‌ در گوگل، از روش‌های تخصصی استفاده می‌کنید؟
عملکرد تبلیغات‌ در گوگل

برای آشنایی با کلمات کلیدی منفی به لینک زیر بروید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید