برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

تبلیغات در صفحه اول گوگل چطور رتبه بندی می شوند؟‌

تبلیغات در صفحه اول گوگل چطور رتبه بندی می شوند؟‌

هزینه مزایده یا bid مقدار پولی است که در تبلیغات گوگل ادورز به ازای هر کلیک پرداخت می کنید. فهمیدنش خیلی سخت نیست اما کلیک های هرز و نامرتبط بی فایده هستند و هزینه ی تبلیغات آنلاین شما را حیف و میل می کنند.

می توان با مدیریت صحیح، هزینه تبلیغات در گوگل و بازگشت سرمایه از طریق تبلیغات را کنترل کرد. راه دیگر کنترل هزینه های تبلیغات کلیکی استفاده از استراتژی bidding اتوماتیک برای رسیدن به حداکثر میزان نمایش است.

مدیریت هزینه های تبلیغات در گوگل برای بالاتر دیده شدن

در زمان تعیین میزان هزینه ی صرف شده به ازای هر کلیک برای دیده شدن در صفحه اول گوگل، برای کلمات کلیدی مختلف هزینه های متفاوتی در نظر گرفته می شود. در واقع هر چه کلمه ی کلیدی ارزش بیشتری داشته باشد هزینه ی بیشتری روی آن می شود. فهمیدن این نکته هم چندان سخت نیست.

گوگل پلنر ابزاری است که هزینه bidهای پیشنهادی به شما ارائه می دهد که به شما در تشخیص ارزش اصطلاحات و کلمات کلیدی کمک می کند. اما برای تعیین هزینه ی کلیک ها در تبلیغات در صفحه اول گوگل باید به راهکارهای بیشتری فکر کنید.

گوگل ادز (گوگل ادوردز) می تواند هزینه ی تبلیغات در گوگل شما را بیشتر به اصطلاحات ارزانتر اختصاص دهد و کار هماهنگی و تنظیمات هزینه های شما را با استفاده از یادگیری ماشین machine learning تا رسیدن به نتایج ایده آل ادامه دهد.

اگر خیلی در کار مدیریت کمپین های تبلیغات درصفحه اول گوگل ماهر نیستید می توانید در تعیین هزینه ها و بهینه سازی عملکرد تبلیغات گوگلی خود به گوگل ادز (گوگل ادوردز) اعتماد کنید.

تبلیغ در گوگلاگر میخواهید پیروز میدان تبلیغات در صفحه اول گوگل باشید می توانید کار تبلیغ در گوگل خود را به افراک بسپارید. برای این کار کافی است با ما تماس بگیرید یا همین جا درخواست مشاوره بدهید. تعرفه تبلیغات در گوگل مارا می توانید از این قسمت مشاهده کنید.

شماره تماس: ۰۲۱۲۸۴۲۶۲

هدف گزاری جغرافیایی در تبلیغات گوگل چه تاثیراتی بر تبلیغات شما دارند

در مجله ی موتور جست و جو بر تاثیر هدف گزاری جغرافیایی تاکیدشده است.در این مدل هدف گزاری می توانید مناطقی که نمیخواهید تبلیغ در گوگل شما آنجا نمایش داشته باشد را تعیین کنید. با اینکار هزینه ی تبلیغات در صفحه اول گوگل خود را کاهش می دهید و به طور همزمان نرخ تبدیل کاربر به مشتری برای کسب و کار شما افزایش می یابد. به علاوه هزینه به ازای هر کلیک تبلیغ در گوگل شما برای مناطق جغرافیایی مد نظر شما بهینه می شود.

تبلیغات در صفحه اول گوگل

امتیاز کیفی تبلیغ گوگلی شما با میزان مرتبط بودن تبلیغتان ارتباط خیلی نزدیکی دارد. نه تنها تبلیغ شما باید با کلمات کلیدی منتخبتان مرتبط باشد بلکه صفحه فرود شما هم لازم است با متن تبلیغ و کلمات کلیدی شما هماهنگی خوبی داشته باشد.

بیشتر بدانید: تبلیغات یوتیوب

بهینه سازی تبلیغ در گوگل برای دیده شدن در صفحه اول گوگل

برای مطمئن شدن از این کار برخی از کلمات کلیدی خود که بر روی آنها هزینه می کنید را در هدلاین و عنوان تبلیغ در گوگل خود بیاورید. می توانید پا را یک قدم فراتر بگذارید و این کلمات را در متن تبلیغ و متن صفحه فرود خود هم آورده و میزان ارتباط و هماهنگی این سه را به حداکثر برسانید. فقط مراقب باشید که شور تکرار کلمات کلیدی را در نیاورید. چر چیزی به اندازه اش قشنگ است!

گوگل صفحه فرود شما را بر اساس دو عامل مرتبط بودن و عملکرد مناسب بررسی و قضاوت می کند.

هماهنگی و هارمونی بین متن کلمات کلیدی، متن تبلیغ و صفحه فرود شما منجر به افزایش CTR تبلیغ گوگلی شما شده و به صورت همزمان CPC شما را کاهش می دهد. یعنی از این طریق است که می توانید هنگام تخصیص بودجه تبلیغاتی خود، روی کمتر خرج کردن حساب کنید. کلمات کلیدی پربازده خود را در متن تبلیغ و صفحه فرود خود پخش کنید. اینکار به ایجاد هماهنگی بین تبلیغ و صفحه فرود شما کمک میکند و منجر می شود تا تبلیغ و صفحه فرود شما نرخ تبدیل خوبی کسب کند و تبلیغات در صفحه اول گوگل برای شما آسانتر شود!

امتیاز کیفی تبلیغ شما و هزینه ی مزایده شما با هم جایگاه واقعی تبلیغ گوگل شما را تعیین می کنند. این موضوع به این معنی است که یک تبلیغ  با قیمت مزایده bid بالاتر و امتیاز کیفی کمتر، پایین تر از تبلیغی با قیمت مزایده کمتر اما امتیاز کیفی بالاتر قرار میگیرد.

نتیجه اینکه

پس هر چقدر پول بدهی همان قدر آش می خوری در مورد تبلیغات در صفحه اول گوگل صدق نمیکند. لازم است تا درایت بیشتری در زمینه ی طراحی متن تبلیغ و انتخاب کلمات کلیدی خرج دهید تا تبلیغ گوگلی شما در صدر جدول و در بالای سایر تبلیغات در صفحه اول گوگل، عرض اندام کند و به افزایش فروش و بازدهی کسب و کار شما منجر شود.

تبلیغات در صفحه اول گوگل چطور رتبه بندی می شوند؟‌
هزینه مزایده یا bid مقدار پولی است که در تبلیغات گوگل ادورز به ازای هر کلیک پرداخت می کنید....
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید