افزایش بازدید سایت از طریق تبلیغات گوگل و سئو

افزایش بازدید سایت از طریق تبلیغات گوگل و سئو

معمولاً زمانی که افراد به سراغ آژانس‌های بازاریابی آنلاین جهت تبلیغ در پلتفرم‌های مختلف مانند گوگل، بینگ، اینستاگرام، یوتیوب، لینکدین، pinterest و … می‌روند، اولین هدف آن‌ها افزایش بازدید سایت است. اگر شما در اینترنت به دنبال روش‌های مختلف انجام این کار بگردید، قطعاً با راه‌حل‌های مختلفی مواجه می‌شوید. اما اگر با کمی دقت به آن‌ها توجه کنید، متوجه می‌شوید که تمامی این روش‌ها را می‌توان در دو دسته تبلیغات گوگل و سئو قرار داد. بنابراین به راحتی می‌توان نتیجه گرفت که برای افزایش بازدید سایت، هیچ چیز بهتر از استفاده هم‌زمان از این دو ابزار نیست. اگر می‌خواهید بدانید چرا، در این مقاله همراه ما باشید.

قبل از معرفی روش های افزایش بازدید سایت از طریق تبلیغات گوگل و سئو، بهتر است که نکته مهم زیر را مطالعه فرمایید :

بر اساس تجربه‌ای که ما در طی این سال‌ها در زمینه تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی مختلف و گوگل کسب کرده‌ایم، به این نتیجه رسیده‌ایم که اگر روش تبلیغات گوگلی درست نباشد، نمی‌توان شاهد نتیجه مثبتی در رشد کسب‌وکار داشت. چرا که برای انجام این کار نیاز به پیاده‌سازی و تعیین فاکتورهای مختلفی است که اگر به درستی انجام نشود، نه تنها باعث عدم نمایش تبلیغ در گوگل می‌شود، بلکه هزینه‌های شما را افزایش می‌دهد.

بنابراین اگر برای پیاده‌سازی تکنیک‌های سئو به دنبال یک متخصص هستید، برای افتتاح حساب گوگل ادز و راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی در آن نیز به دنبال یک متخصص باشید.

اهمیت افزایش بازدید سایت از طریق تبلیغات گوگل و سئو

معمولاً زمانی که از تکینک های سئو برای بالا آوردن مطالب سایت استفاده می‌شود، نیاز به صبر و حوصله زیادی است چرا که هیچ چیز خوبی معمولاً راحت به دست نمی‌آید! علاوه بر این پشت سر گذاشتن رقبایی که زودتر از شما اقدام کرده‌اند، معمولاً کار دشواری است. چرا که برای رسیدن به این هدف معمولاً باید محتوایی بسیار ارزشمند در اختیار کاربر قرار داد که کار نسبت مشکلی است.

از طرف دیگر، اگر هدف گرفتن کلمات کلیدی پر رقابت از طریق تبلیغات کلیکی باشد، باید بودجه زیادی در نظر گرفت.

افزایش بازدید سایت

هزینه زیاد و زمان کم، باعث می‌شود که بسیاری از افراد ناامید شوند! در حالی که ناامیدی آخرین چیزی است که باید به آن فکر کنند. سئو و تبلیغات گوگلی دو ابزار ارزشمند است که گوگل برای پیشبرد اهداف تجاری تمامی کسب‌وکارها در اختیارشان قرار داده است. بنابراین اگر شما از تمام امکانات خود به درستی و البته به اندازه استفاده کنید، بدون شک شاهد نتیجه مثبتی خواهید بود.

از چه فاکتورهایی برای افزایش بازدید سایت از طریق تبلیغات گوگل و سئو می‌توان استفاده کرد؟

انتخاب مناسب کلمه کلیدی

فرقی نمی‌کند که شما برای افزایش بازدید سایت از تبلیغات گوگلی استفاده می‌کند، یا تکنیک‌های سئو! اگر نتوانید کلمه کلیدی درست را انتخاب کنید، قطعاً موفق نخواهید بود. شما می‌توانید با استفاده از ابزاری نظیر keyword planner از بهترین عبارات جهت خلق محتوا و تبلیغات کلیکی استفاده کنید چرا که متوجه میزان رقابت در هر کلمه کلیدی خواهید شد.

تولید محتوای مناسب

باز هم فرقی نمی‌کنید که شما از کدام تکنیک استفاده می‌کنید. باید به خاطر داشته باشید که تنها ابزار شما برای قانع کردن کاربر، محتوایی است که در اختیارش قرار می‌دهید. اگر از تبلیغات گوگلی استفاده می‌کنید، به یک صفحه فرود خود نیاز دارید که در طراحی آن تمام المان‌های لازم در نظر گرفته شده باشد. چرا که کاربر با کلیک روی تبلیغ شما به این صفحه هدایت شده و در همین صفحه است که به دنبال پاسخ نیازش می‌گردد. بنابراین اگر نتوانید وی را توجیه کنید که چرا باید از خدمات شما استفاده کند، هزینه‌ای که برای کلیک کاربر پرداخته‌اید، سوخت می‌شود!

افزایش بازدید سایت

از طرف دیگر، سئو محتوا است! این کار به مراتب سخت‌تر است چرا که محتوای شما به‌اندازه‌ای باید خوب باشد که تمام رقبای خود را با تیتری مشابه خود پشت سر گذارد. بنابراین اگر به دنبال افزایش بازدید سایت از طریق سئو هستید، رعایت نکات زیر را مد نظر داشته باشید :

  • استفاده از هدلاین نای مختلف و مناسب
  • استفاده از توضیحات متا برای هر مطلب
  • استفاده از تگ آلت متناسب با متن برای هر عکس
  • ایجاد دسته بندی نای مناسب و مختلف جهت ایجاد تجربه کاربری مطلوب

بهینه‌سازی عملکرد سایت

همراهان عزیز، علاقه افراد به منتظر ماندن روز به روز کم و کمتر می‌شود. خصوصاً اگر به دنبال جواب سؤالشان باشند. بنابراین در میان صدها رقیبی که شما در حوزه وب دارید، بهتر است که آن‌ها را با سرعت بارگذاری پایین مطالب سایتتان معطل نکنید! شما باید با بهینه‌سازی تمام قطعه کدهایی که در طراحی سایت استفاده کرده‌اید، سرعت سایت را به حداقل برسانید و به این ترتیب توجه کاربر را به خود جلب کنید. اگر به دنبال ابزاری جهت سنجش سرعت سایت هستید، می‌توانید از ابزار جی تی متریکس استفاده کنید.

در نهایت به این نکته توجه داشته باشید، که برای افزایش بازدید سایت از طریق تبلیغات گوگلی و سئو به یک استراتژی مدون و همیشگی نیاز دارید. به عبارت دیگر اگر از هر کدام برای یک مدت کوتاه استفاده کنید، بعد از مدتی به جایگاه قبلی‌تان بر می‌گردید. پس برای حفظ جایگاه مطلوبتان، همواره در راستای معیارهای گوگل تلاش کنید!

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید