کتابچه راهنمای طراحی کاور ویدیوهای یوتیوب
دانلود

تاثیر تبلیغات در اینستاگرام

تاثیر تبلیغات در اینستاگرام

برای رشد کسب و کارتان باید از تمامی فرصت‌های تبلیغاتی استفاده نمایید تا هم معرفی برندتان به خوبی انجام شود و هم ارتباط مؤثر و البته پیوسته‌ای با مشتریانتان برقرار شود. با استفاده از اینترنت و کانال‌های ارتباطی مختلفی که وجود دارد، تبلیغات آنلاین با هر بودجه‌ای و برای هر کسب و کاری امکان‌پذیر است. در میان تمامی شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین، یوتیوب و … اینستاگرام در میان مردم جهان خصوصاً ایران محبوبیت خاصی دارد. در این مقاله به بررسی اهمیت و تاثیر تبلیغات در اینستاگرام می‌پردازیم. همراه ما باشید.

چرا تبلیغات در اینستاگرام مؤثر است؟

جمعیت افرادی که در اینستاگرام فعالیت می‌کنند، روز به روز در حال توسعه است. در سال 2017، ماهیانه چیزی حدود 800 میلیون کاربر فعال در این شبکه وجود دارد. جالب است بدانید که با وجود این حجم کاربر فعال، روزانه چیزی حدود 34 بیلیون عکس در این شبکه به اشتراک گذاشته می‌شود. با وجود این آمار، به راحتی می‌توان متوجه تأثیر تبلیغات در اینستاگرام شد!

از طرف دیگر با توجه به قابلیت‌های اینستاگرام جهت هدف‌گیری مخاطبان، به تبلیغ‌کنندگان این فرصت داده می‌شود که با برنامه‌ریزی که انجام می‌دهند، بهترین نتیجه را از سرمایه‌گذاری‌شان در تبلیغات دریافت نمایند.

تاثیر تبلیغات در اینستاگرام

مزایا و تاثیر تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام را می‌توان مجموعه‌ای از تبلیغات در فیس‌بوک دانست با این تفاوت که فرصت‌های بازاریابی آنلاین بیشتری در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد. در ادامه به معرفی مهم‌ترین مواردی که موجب افزایش تاثیر تبلیغات در اینستاگرام نسبت به سایر کانال‌های تبلیغاتی شده است، می‌پردازیم.

استفاده از گزینه‌های Call to Action در تبلیغات اینستاگرام

اگر مقالات ما را در رابطه با تبلیغ در گوگل دنبال کرده باشید، یا خودتان تجربه تبلیغ آنلاین را داشته باشید، حتماً با اهمیت استفاده درست از گزینه‌های CTA آشنا هستید. برای اثربخشی تبلیغ سرویس تبلیغ در گوگل، باید از صفحه فرود یا لندینگ پیجی استفاده نمایید که به خوبی معرف خدمات شما به کاربر است. اما شما با استفاده از این صفحات نه تنها باید اعتماد کاربر به برندتان را جلب نمایید بلکه باید او را به مشتری تبدیل کنید. تبدیل کاربر به مشتری با استفاده از گزینه‌های CTA قابل انجام است. خبر خوب در رابطه با اینستاگرام این است که به تبلیغ‌کنندگان این فرصت را می‌دهد تا با لینک کردن تبلیغشان به یک سایت خارجی، فروشگاه آنلاین، صفحه دانلود و … کاربر به مشتری تبدیل نمایند.

روش‌های مختلف تبلیغات در اینستاگرام

بسته به اینکه مخاطب هدف شما کیست، چه مقدار سرمایه دارید و … روش تبلیغاتی شما متفاوت خواهد بود. اینستاگرام با ارائه 4روش مختلف تاثیر تبلیغات در اینستاگرام را افزایش داده است.

تبلیغات تصویری در اینستاگرام

تبلیغات با استفاده از عکس شاید یکی از رایج‌ترین گزینه‌هایی باشد که بسیاری از افراد به سراغ آن می‌روند. شما می‌توانید با قرار دادن یک عکس در حالت‌های مختلف مانند مربع، افقی یا عمودی و تعیین یک متن جذاب، نظر مخاطب را به خود جلب نمایید.

تبلیغات ویدئوی در اینستاگرام

اگر به دنبال افزایش تاثیر تبلیغات در اینستاگرام هستید، استفاده از ویدئو تبلیغاتی را فراموش نکنید.

تبلیغات چرخشی (Carousel) در اینستاگرام

این نوع از تبلیغات به ترکیبی از عکس‌ها و یا عکس و ویدئو می‌تواند باشد، به برقراری یک رابطه تعاملی با کاربر کمک زیادی می‌کند.

تبلیغات استوری در اینستاگرام

 اگر سرمایه‌گذاری در سایر روش‌های تبلیغ در اینستاگرام برای شما مشکل است، راحت‌ترین گزینه استفاده از استوری، این قابلیت جذاب، برای تبلیغات در اینستاگرام است.

تاثیر تبلیغات در اینستاگرام

دریافت گزارش از تبلیغات در اینستاگرام

در ابتدای مقاله به این نکته اشاره کردیم که تبلیغات در اینستاگرام به‌نوعی تبلیغ در فیس‌بوک در نظر گرفته می‌شود. چراکه تبلیغ‌کنندگان از مزایای تبلیغ در فیس‌بوک بهره‌مند ‌می‌شوند. با استفاده از این ابزار می‌توانید از   مانند سفارشی‌سازی، تست A / B ، دریافت گزارش عملکرد و … برای افزایش تاثیر تبلیغات در اینستاگرام بهره‌مند شوید.

رشد کسب و کار با تبلیغات در اینستاگرام

در این روش از تبلیغات، می‌توانید اطمینان داشته باشید که کسانی که به دنبال کنندگان شما اضافه شده‌اند، بدون اجبار و با خواسته خودشان بوده است. بنابراین نرخ تبدیل کاربر به مشتری شما حاکی از میزان اثربخشی تبلیغات در کاربران بوده است. شما تا کنون از کدام یک روش های تبلیغات استفاده کرده اید؟ به نظر شما تاثیر تبلیغات در اینستاگرام بیشتر است یا تبلیغ در گوگل؟

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید