کتابچه راهنمای طراحی کاور ویدیوهای یوتیوب
دانلود

راهکارهای افزایش بازدهی تبلیغات در گوگل _ قسمت اول

راهکارهای افزایش بازدهی تبلیغات در گوگل _ قسمت اول

راهکارهای هوشمندانه برای ایجاد تبلیغات گوگلی باکیفیت

تبلیغات در گوگل، یکی از زودبازده ترین روش های تبلیغی برای افزایش فروش در کسب و کار شماست. شاخص کلیدی عملکرد KPI در زمینه ی تبلیغات گوگلی برای کسب و کار شما مطرح است. شاخص کلیدی عملکرد KPI تقریبا در همه صنایع برای سنجش کیفیت عملکرد فعالیت های یک کسب و کار، مورد استفاده قرار میگیرد. در مورد تبلیغات گوگلی از شاخص کلیدی عملکرد می توان جهت ارزیابی میزان موفقیت کمپین های تبلیغاتی بهره گرفت. دانستن نکات کلیدی موثر در بهبود عملکرد کمپین تبلیغ گوگل ادوردز برای هر کسی که روی تبلیغات در گوگل کار می کند  لازم است. هدف هر کمپین تبلیغاتی در مرحله ی ساخت آن کمپین باید به شاخص های کلیدی عملکرد کسب و کارتان، مرتبط باشد. در ادامه راهکارهای افزایش بازدهی تبلیغات در گوگل را بررسی خواهیم کرد.

این موضوع که کمپین شما چه هدفی را دنبال می کند و ارزیابی دقیق کیفیت این کمپین ها، به شما کمک می کند تبلیغات گوگلی خود را از روز اول شکل دهی کمپین ها، به خوبی مدیریت کنید و نتایج تبلیغات در گوگل خود را رصد کنید.

چنانچه در مورد تبلیغات در گوگل سوالی دارید، کارشناسان ما به صورت ۲۴ ساعته آماده ی ارائه ی مشاوره به شما هستند. شماره ی تماس:  284262 – 021 

تبلیغ در گوگل

ارزیابی و اندازه گیری دقیق عملکرد کمپین های تبلیغ در گوگل ادوردز تنها راه تعیین نرخ بازگشت سرمایه ROI در مورد مشتریان و کارمندان شماست. در ادامه به ده تا از مهمترین راهکارهای کلیدی عملکرد برای افزایش بازدهی تبلیغات در گوگل اشاره می کنیم :

  • کلیک ها

هر تبدیل با کلیک شروع می شود. به همین دلیل است که کلیک ها شاخص اولیه موفقیت تبلیغات در گوگل هستند.

این شاخص تعداد افرادی که بر روی تبلیغ شما کلیک کرده اند را اندازه می گیرد. مدیران کمپین ها معمولا اکانت ها را ماهیانه چک می کنند و تبلیغاتی که کارایی لازم را ندارند متوقف کرده و نرخ تبلیغاتی که عملکرد خوبی دارند را افزایش می دهند.

کلیک ها شاخص های خوبی برای بررسی عملکرد کمپین ها در اواسط ماه هستند، اگرچه موفقیت یک کمپین تبلیغات در گوگل را نباید تنها بر اساس تعداد کلیک بر روی تبلیغ قضاوت کرد.

افزایش بازدهی تبلیغات در گوگل
  •  CTR

CTR با تقسیم نرخ کلی کلیک های دریافتی هر کمپین در ماه ( یا بازه ی زمانی مشخص شده) بر تعداد نمایش تبلیغ در همان بازه ی زمانی به دست می آید. برای مثال، این معادله به شما می گوید اگر تبلیغ شما مثلا ۱۰۰۰ بار نمایش داشته و ۱۰۰ بار کلیک خورده CTR شما ۱۰ درصد می شود.

آگاهی از CTR و نحوه ی اندازه گیری آن برای ارزیابی کلی کمپین های تبلیغات در گوگل ضروری است اما باید این نکته را هم در نظر بگیرید که هیچ راه حل ایده آل و مشخصی برای مدیریت CTR وجود ندارد. عملکرد تبلیغات گوگلی از صنعتی به صنعت دیگر و بر اساس تعداد کمپین های راه اندازی شده متغیر است.

ارزیابی و بهبود عملکرد CTR کمپین های مختلف نه تنها به عنوان ابزاری برای سنجش میزان موفقیت دارای اهمیت است بلکه شاخص های عملکرد دیگر را هم تحت تاثیر قرار می دهند، از جمله امتیاز کیفی تبلیغات در گوگل.

  •  امتیاز کیفی تبلیغات در گوگل QS

یکی دیگر از راهکارهای افزایش بازدهی تبلیغات در گوگل امتیاز کیفی است. امتیاز کیفی، زیرکانه ترین شاخص کلیدی عملکرد تبلیغات در گوگل است. این شاخص، معیاری طراحی شده توسط گوگل است که میزان مرتبط بودن تبلیغ شما را با استفاده از معیارهایی مانند CTR و سایر معیارهای سنجش عملکرد مانند سنجش عملکرد صفحه ی فرود تعیین می کند.

فهم امتیاز کیفی برای تبلیغ کنندگان در گوگل در مقایسه با سایر شاخص هایی که مستقیما قابل اندازه گیری هستند سخت است. با استفاده از نرخ  CTR، سنجش عملکرد صفحه فرود، مرتبط بودن تبلیغ و ساختار آگهی، گوگل می تواند نرخ کیفی کمپین تبلیغات در گوگل شما را مشخص کند.

گوگل در مورد نحوه ی ارزیابی امتیاز کیفی تبلیغات و اهمیت آنها، بسیار شفاف است.

  • امتیاز کیفی خوب (بین هفت تا ده) به این معنی است که شما برای تبلیغ در گوگل ادوردز خود کمتر هزینه می کنید.
  • امتیاز کیفی پایین (کمتر از ۶) یعنی شما پول بیشتری برای تبلیغات در گوگل پرداخت می کنید.

تغییر نحوه ی گزارش دهی گوگل در مورد امتیاز کیفی تبلیغات، گزارش گیری را برای شما آسان تر کرده و داده های زمان بندی شده برای بررسی شاخص های کلیدی عملکرد را هم در اختیارتان قرار میدهد.

با وجود اینکه این شاخص، به اندازه ی سایر شاخص ها شفاف و قابل اندازه گیری دقیق نیست همچنان بیشترین اهمیت را در میان کسانی که کار تبلیغات در گوگل انجام میدهند دارد چرا که مشخص می کند به ازای هر کلیک چه مقدار به گوگل پرداخت می کنید. در ادامه امتیاز کیفی تبلیغ سایر شاخص های عملکرد مانند CPC و CPA تاثیر میگذارد.

تبلیغات در گوگل

  • میانگین هزینه به ازای کلیک CPC

کسانی که کار تبلیغات در گوگل انجام می دهند، می دانند بر روی هر کمپین تبلیغاتی خود چه مقدار هزینه می توانند پرداخت کنند چرا که معمولا یک بودجه ی از پیش تعیین شده در نظر می گیرند. با این وجود، اگرچه آنها میزان بودجه ی مصرفی و میزا ( نرخ مزایده) bid را به هنگام راه اندازی کمپین تبلیغات گوگلی مشخص می کنند، اما این موضوع به این معنی نیست که دقیقا همان مقدار پول پرداخت می کنند.

تبلیغ کنندگان با استفاده از مدیریت هزینه ی تبلیغات خود، جایگاه تبلیغ خود نسبت به رقبا را کنترل می کنند.

بنابراین هزینۀ تبلیغات در گوگل و کلیک هایی که می خورد، عمدتا توسط سایر رقبا در مزایده تبلیغات در گوگل تعیین می شود.

CPC مقدار دقیقی که هر تبلیغ کننده پرداخت کرده را نشان می دهد. شما می توانید CPC را با تقسیم هزینه کلی پرداخت شده برای یک کمپین بر تعداد دفعاتی که تبلیغ در آن کمپین کلیک خورده، اندازه گیری کنید. اگر می خواهید به صورت دستی هزینه کمپین خود را بررسی کنید، می توانید مقدار CPC را با افزایش تعداد کلیک های کمپین مورد نظر افزایش دهید.

تبلیغات در گوگل

  • CPA

“هزینه ای که تبلیغ کنندگان به ازای به دست آوردن هر مشتری می پردازند، که بر اساس تقسیم کل هزینه های نرخ تبدیل به تعداد تبدیل هایی که حاصل شده است، CPA گفته می شود. گوگل CPA را براساس نمره کیفی تبلیغ شما تعیین می کند. “

مانند CPC شما می توانید هنگام تنظیم و ساخت کمپین تبلیغات در گوگل خود میزان مشخصی برای CPA را نیز مشخص کنید.

بیشتر بخوانید

میزان CPA را گوگل بر اساس مقداری که رقبا به ازای کسب هر مشتری پرداخت می کنند، تعیین میکند که این مبلغ از طریق تقسیم نرخ کلی تبدیل بر تعداد تبدیل های صورت گرفته، محاسبه می شود. گوگل CPA را بر اساس امتیاز کیفی تبلیغ شما مشخص می کند.

در مورد CPA کار کمی پیچیده تر است.

اگر چه میانگین نرخ CPA بسیار قابل فهم است تبلیغ کنندگان می توانند از CPA هدفمند استفاده کنند و تکنیک های کنترل هزینه را به هنگام ساختن کمپین تبلیغات در گوگل، مورد استفاده قرار دهند. CPA هدفمند به شما کمک می کند که به صورت اتوماتیک هزینه های خود را برای افزایش هر چه بیشتر نرخ تبدیل و جذب حداکثر میزان مشتری با استفاده از بودجه ی در دسترس خود، کنترل کنید.

سخن آخر

همه ی اینها زمانی امکان پذیر هستند که شما به روش های مختلف پیشنهاد هزینه bidding strategies تبلیغات در گوگل اشراف داشته باشید و نرخ تبدیل خود را به دقت محاسبه و رصد کرده و حداقل ۳۰ تبدیل در ۳۰ روز اخیر داشته باشید. تبلیغات در گوگل، یکی از به صرفه ترین و زودبازده ترین روش های تبلیغاتی برای کسب و کار شماست. باید این نکته را در ذهن داشته باشید که سایر روش های موفقیت و افزایش فروش در دنیای دیجیتال، به صرف زمان و انرژی زیادی نیاز دارد. تبلیغات در گوگل در مقایسه با این روش ها بسیار کم هزینه تر و زودبازده تر است.

تبلیغات در گوگل می تواند تا حد امکان کم هزینه باشد. لازمه ی این کار ساختن کمپین های کارآمد و پربازده است. ما در افراک در ساخت و مدیریت کمپین های تبلیغات در گوگل سودآور به شما کمک می کنیم تا بتوانید با صرف کمترین هزینه ممکن، بیشترین فروش را داشته باشید.

مشاوره رایگان

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید