کتابچه راهنمای طراحی کاور ویدیوهای یوتیوب
دانلود

چرا نباید از قیمت گذاری اتوماتیک تبلیغات گوگل استفاده کرد؟

چرا نباید از قیمت گذاری اتوماتیک تبلیغات گوگل استفاده کرد؟

در دنیای واقعی، برخی از چیزها خوب به نظر می‌رسند در حالی ‌که اصلاً مفید نیستند! چه بسا که ضرر زیادی نیز به همراه دارند. در مقابل کارهایی نیز وجود دارند که بسیاری از انجام آن غافل مانده‌اند. استفاده از ابزار مختلف گوگل مانند گوگل ادوردز، گوگل ادموب، گوگل ادسنس و … از جمله مواردی هستند که شما را به کسب درآمد ارزی می‌رسانند. تبلیغات در گوگل از جمله مواردی است که اگر بدون اشتباه انجام شود، اثربخشیزیادی جهت افزایش فروش و معرفی برند دارد. یکی از مواردی که در موفقیت یا عدم موفقیت استراتژی بازاریابی آنلاین نقش تعیین‌کننده‌ای دارد، قیمت گذاری اتوماتیک تبلیغات گوگل است.

در مقالاتی که ما تا کنون برای شما آماده کردیم، روش‌های مختلف قیمت گذاری هوشمند را معرفی کرده‌ایم :

اما مسئله‌ای که در این مقاله به آن می‌پردازیم، این است که چرا نباید از قیمت گذاری اتوماتیک تبلیغات گوگل استفاده کرد. بسیاری از افرادی که به تازگی وارد بازار تبلیغات آنلاین شده‌اند، به دلیل زمان کم، عجله زیاد، کافی نبودن اطلاعات و … استفاده از روش قیمت گذاری اتوماتیک تبلیغات گوگل را ترجیح می‌دهند.

اما بر اساس تجربه‌ای که ما در زمینه تدوین استراتژی تبلیغات گوگل داریم، به شما توصیه می‌کنیم که قبل از پیاده‌سازی قیمت گذاری اتوماتیک، به نکات زیر توجه داشته باشید.

قیمت گذاری اتوماتیک تبلیغات گوگل

مهم‌ترین نکاتی که در مورد قیمت گذاری اتوماتیک تبلیغات گوگل باید بدانید

سهم نمایش

قبل از هر چیز باید بدانید که قیمت گذاری روی یک کلمه کلیدی خاص، به معنای این نیست که با هر بار جستجوی آن تبلیغ شما نمایش داده می‌شود. درواقع احتمال اینکه تبلیغ شما به ازای این کلمه در هر بار جستجو نمایش داده شود، چیزی کمتر از  درصد است.

رایج‌ترین عاملی که موجب کاهش سهم نمایش تبلیغ می‌شود، پایین بودن رتبه تبلیغ است. با وجود اینکه نمره کیفی یا Quality Score نقش مؤثری در بهبود رتبه تبلیغ دارد، سریع‌ترین راه برای افزایش سهم نمایش، افزایش نرخ قیمت گذاری است.

اما اگر شما از قیمت گذاری اتوماتیک تبلیغات گوگل استفاده کنید، قادر به تغییر این نرخ نخواهید بود.

موقعیت نمایش تبلیغات گوگل

تحقیقات نشان داده‌اند که تبلیغات گوگل در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانند ترافیک سایت شما را افزایش دهند اگر موقعیت قرارگیری تبلیغ شما در صفحه نمایش نتایج گوگل مناسب باشد. به عنوان مثال، اگر به جای نمایش در ابتدای صفحه، تبلیغ در انتها نمایش داده شود، احتمال اینکه کاربر پست‌های ارگانیک را به شما ترجیح دهد، خیلی زیاد است.

این نتیجه خیلی دور از انتظار نیست. خودتان را به جای کاربر قرار دهید. هنگامی که جستجو کالا یا موضوع خاص، آیا بیش از 3 الی 4 لینک اول را چک می‌کنید؟

با استفاده از قیمت گذاری دستی، می‌توانید هزینه بیشتری برای نمایش تبلیغ در ابتدای صفحه در نظر بگیرید. درحالی‌که قیمت گذاری اتوماتیک تبلیغات گوگل همچین قابلیتی در اختیار شما قرار نمی‌دهد. و احتمال اینکه در یک کلمه کلیدی پررقابت در انتهای صفحه قرار بگیرید، وجود دارد.

 قیمت گذاری اتوماتیک تبلیغات گوگل

قیمت گذاری مشارکتی یا Stacked Bidding

Stacked Bidding یکی از محبوب‌ترین روش‌های قیمت گذاری است که بر اساس میزان مطابقت در تبلیغات کلیکی تعیین می‌شود. هرچه که این تطابق بیشتر باشد، نرخ کلیک یا CTR افزایش می‌یابد، نمره کیفی بیشتر می‌شود و درنهایت هزینه به ازای هر کلیک کاهش می‌یابد.

در هر حرفه‌ای برخی از کلمات نرخ بالاتری دارند با وجود اینکه هزینه کلی تبلیغ در گوگل را می‌توانند کاهش دهند. چرا که با وجود قیمت بالا، نرخ تبدیل بالایی نیز دارند. بنابراین چون این کلمات از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، بهتر است که زمان قیمت گذاری نرخ بیشتری برای آن‌ها تعیین شود. اما این مسئله از نظر گوگل برخلاف نظر تبلیغ‌کنندگان از اهمیت زیادی برخوردار نیست. گوگل از استراتژی‌های قیمت گذاری به‌گونه‌ای استفاده می‌کند که هزینه تعیین‌شده برای  CPC بهترین استفاده را ببرد.

بنابراین با توجه به اینکه قیمت گذاری اتوماتیک تبلیغات گوگل اجازه تغییر و ویرایش را به شما نمی‌دهد، بهتر است که خودتان نرخ Bid Stacking را تعیین نمایید.

قیمت‌گذاری‌های گران

یکی از مسائلی که بسیاری از صاحبان کسب‌وکار از ما می‌خواهند این است که با کمترین قیمت، بهترین نتیجه را در اختیارشان قرار دهیم.

با وجود اینکه گوگل از الگوریتم‌های هوشمند زیادی بهره می‌برد، اما نمی‌توان انتظار داشت که به بهترین شکل بودجه‌بندی را برای شما انجام دهد. بنابراین اگر حساب کاربری گوگل ادوردز شما نمره کیفی چندان مناسبی ندارد، بهتر است که قیمت گذاری دستی را انتخاب کنید.

درنهایت همراهان عزیز، نمی‌توان گفت که استفاده از قیمت گذاری اتوماتیک تبلیغات گوگل همیشه نتایج منفی به همراه دارد. همه‌چیز به نوع اکانت شما و سابقه پرداخت و قیمت‌گذاری‌تان بستگی دارد. به همین دلیل است که به شما پیشنهاد می‌کنیم برای راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی‌تان از افراد متخصص استفاده کنید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید