کتابچه راهنمای طراحی کاور ویدیوهای یوتیوب
دانلود

معرفی انواع تبلیغ در گوگل

معرفی انواع تبلیغ در گوگل

با توجه به اینکه تجارت در دنیای امروزی به تجارت آنلاین تغییر کرده است ، هزینه کردن و قرار دادن بودجه برای بازاریابی و تبلیغاتی مانند تبلیغ در گوگل (تبلیغات PPC) به یک الزام تبدیل شده است. گوگل ادز از اکتبر 2000 شروع به کار کرده است ، در مراحل اولیه تنها تبلیغات در نتایج جست و جو وجود داشتند اما در حال حاضر روند تبلیغ گسترده تر شده است. در این مقاله در مورد انواع تبلیغ در گوگل چیست؟ بحث می کنیم و با توضیحات مختصر آن ها را شرح می دهیم. تا انتهای مطلب با آژانس تبلیغات آنلاین افراک همراه باشید.

پنج مورد از انواع تبلیغ در گوگل

بیش از ۸۶% افراد برای جست و جو های خود از گوگل استفاده می کنند به همین دلیل تبلیغ در گوگل یک سرمایه گذاری پر بازده است. فرقی ندارد که شما می خواهید محصولات خود را بفروشید و دوست دارید در نتایج جست و جو اول باشید، انواع تبلیغات در گوگل برای اهداف متفاوتی ایجاد شده اند. گوگل ادز یک پلتفرم تبلیغاتی منعطف است که شما در آن به راحتی می توانید روند پیشرفت را بررسی کنید، هزینه ها را کنترل کنید و برای آینده برنامه های دقیق تری داشته باشید. در ادامه با دیدی کلی انواع تبلیغ در گوگل را به صورت مجزا بررسی می‌کنیم.

برای هر کسب و کاری چه تبلیغاتی بازدهی بیشتری دارد؟ مطالب زیر بر اساس تجربیات کارشناسان گوگل ادز مجموعه نوشته شده است.

۱. نتایج جست و جو

به طور متوسط 63000 جست و جو در ثانیه در گوگل اتفاق می افتد. با تبلیغ در گوگل کسب و کار خود را در برابر چشمان افراد زیادی قرار می دهید. فرآیند به این صورت است که شما در کلید واژه ها و عبارت هایی که خود تعیین می کنی بالاتر از رقبای خود در صفحات اول نمایش داده می شوید. در این نوع تبلیغ مدیر تبلیغات می تواند کمپین های متفاوتی در محیط ادوردز تعریف کند و در هر کمپین  AD GROUP های متفاوتی قرار دهد. در گروه تبلیغاتی کلید واژه هایی مشخص می شود که کاربر با جست و جوی آن ها به تبلیغ ما می رسد.

تبلیغ در نتایج گوگل

با مثال این مبحث را آشکار تر می کنیم، تصور کنید یک شرکت طراحی وب خدماتی مانند ، طراحی وب، سئو، شبکه های اجتماعی و … دارد. هر کدام از این موضوعات کمپین های مخصوص به خود هستند که می توان برای آن ها تبلیغات متفاوتی قرار داد و حتی استراتژی پرداختی آن ها را مشخص کرد. پس از وارد کردن کلیدواژه های مد نظرمان، تبلیغات دقیقا به کسانی که به دنبال محصولات و خدمات ما هستند نمایش داده می شود.

شروع تبلیغات در گوگل با افراک

خرید اکانت گوگل ادز

مقالات مرتبط:

تبلیغات گوگل برای دامنه ir

۲. تبلیغات فروشگاهی

از انواع تبلیغات در گوگل می‌توان به تبلیغات فروشگاهی اشاره کرد. این تبلیغ یک ابزار فوق العاده برای کسانی که سایت فروشگاهی دارند است. البته تبلیغات جست و جو نیز برای محصولات و خدمات و پیشنهاد های ویژه ی که آن ها پیشنهاد می دهند، استفاده می شود.  با استفاده از تبلیغات فروشگاهی شما می توانید تک تک محصولات را تبلیغ کنید و مجبور نیستید به ازای کلید واژه ها بودجه بندی را تنظیم کنید.

با ارسال فید کلیه محصولاتتان به Google Merchant Center و تعیین بودجه روزانه و پیشنهاد CPC ، محصولات شما در بستر خرید Google ظاهر می شوند. همچنین آن در صفحه Google Shopping ظاهر می شوند ، برخی موارد ممکن است ، تبلیغات ممکن است به شکل زیر نمایش داده شود.

تبلیغات فروشگاهی در گوگل ادز

از قابلیت های خاصی که پلتفرم فروشگاهی گوگل از اختیار شما می گذارد این است که قیمت محصولات شما در مقایسه با محصولات دیگران را نمایش می دهد. همچنین برای کاربران امکان فیلتر کردن نتایج بر اساس قیمت و دیگر فیلترها را فراهم کرده است. هنگامی که بر روی محصول خود تبلیغ فروشگاهی می گذارید اگر یک تگ تخفیف هم بگذارید عالی می شود زیرا این تگ در تبلیغات شما نمایش داده می شود و باعث جلب توجه کاربر خواهد بود.

مقالات مرتبط:

معرفی گوگل هتل ادز: تبلیغات هتل در گوگل

۳. تبلیغات ویدئویی

از سال 2006 گوگل بستر یوتیوب را با قیمت زیادی خریداری کرد. هدف گوگل ایجاد یک وب سایت بسیار جذاب و مناسب برای تبلیغات بود. از آن زمان تبلیغ در یوتیوب زیادی اجرا شده است؛ به همین خاطر این پلتفرم به یک فرصت فوق العاده برای تبلیغات تبدیل شد. یوتیوب هم اکنون فرمت های متفاوتی برای تبلیغات پیشنهاد می دهد.

 • In-stream video ads: نوعی تبلیغ پرکاربرد جهان در حال حاضر این تبلیغ است. در این نوع تبلیغ ویدئو های تبلیغی شما قبل یا بعد و با در حین ویدئو نمایش داده می شوند.
 • Outstream video ads : این تبلیغات بر خلاف تبلیغات بالا وابسته به یک ویدئو ی دیگر نیست بلکه خود به صورت ویدئویی مجزا نمایش داده می شود.

مطلب مرتبط:
راهنمای انواع تبلیغ در یوتیوب : مزایای یوتیوب و آمار

۴. تبلیغات موبایل

کمپین‌های موبایل به یک روش بسیار مناسب، برای تبلیغات اپلیکیشن‌ها از طریق بستر گوگل ادز است. فرمت‌های جدید تبلیغاتی بینندگان را به دانلود و نصب برنامه ها ترغیب می کند. این تبلیغات در نتایج جست و جو، در پلی استور گوگل و در یوتیوب نمایش داده می شوند. تبلیغات این نوع کمپین ها همیشه برای نصب بیشتر امکان بهینه سازی را دارند. تنها کاری که باید انجام شود نوشتن متن مناسب و مشخص کردن بودجه بندی است گوگل تمامی مراحل دیگر مانند ایجاد تبلیغات چندگانه و نمایش تبلیغ پر بازده را خود انجام می دهد.

تبلیغات موبایل
 • تبلیغات تماس: تبلیغات تماس موبایل مانند دیگر تبلیغات در نتایج جست و جو نمایش داده می شود. مانند تبلیغات متنی، تبلیغات تماس نیز باید یک url ، نام تجارت و توضیحات متنی داشته باشند. تنها تفاوت این است که عنوان اصلی با یک شماره تلفن جایگزین می شود. این باعث می شود که افراد بجای بازدید از سایت به صورت مستقیم تماس بگیرند. 

مقالات مرتبط:

چگونه عملکرد تبلیغات در گوگل را ارزیابی کنیم؟

۵. تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی در سایت هایی که خود به ادز اجازه داده‌اند تا به تبلیغات در وبسایت آن ها نمایش داده شود، قرار داده می شود.

 • تبلیغات متنی: این نوع تبلیغ از نظر قالب با تبلیغات متنی در شبکه جستجو یکسان است ، تفاوت این است که تبلیغ در وب سایت های دیگر نمایش داده می شود. شما با یک سنگ دو نشان میزنید، با انتخاب گزینه ی Search network with display select تبلیغ خود را هم در نتایج جست و جو و هم در تبلیغات نمایشی خواهید داشت.
 • تبلیغات عکس: یکی از جذاب ترین انواع تبلیغ در گوگل، تبلیغ عکس است، در اصل شما با یک عکس جذاب کاربران را به کلیک بر روی تبلیغ خود ترغیب می کنید.
 • تبلیغات ویدئویی: در این نوع تبلیغ شما کاربر را از طریق یک ویدئو جذب خواهید کرد.
تبلیغات نمایشی گوگل

در تبلیغات متنی، تبلیغ کننده بر روی کلید واژه ها بودجه بندی می کند و آن بودجه بندی مشکل می کند که این تبلیغات کجا نمایش داده شود. تبلیغات نمایشی اما سیستمی متفاوت دارد، تبلیغ کننده می تواند مکان های تبلیغ را انتخاب کند. تبلیغات نمایشی هدف گذاری های زیر را دارد:

 • هدف گذاری محتوایی: با انتخاب برخی از کلید واژه ها، تبلیغات محتوایی در وب سایت هایی که محتوای مشابه به سایت شما دارند نمایش داده می شوند. بازدید کنندگان در حال خواندن مقالات آن وب سایت تبلیغ شما رو خواهند دید.
 • هدف گذاری مکانی: این نوع هدف گذاری برای این مناسب است که تبلیغ کننده مشخص کند که تبلیغش در چه سایت هایی نمایش داده شود.
 • ریمارکتینگ: در این نوع تبلیغات تبلیغ به افرادی که قبلا از سایت شما بازدید کرده اند و یک مشتری بالقوه به حساب می آیند، نمایش داده می شود.
 • هدف گذاری موضوعی: این تبلیغ به شما اجازه می دهد که یک دسته بندی مخصوص در یک سایت را هدف گذاری کنید.
 • هدف گذاری جنسیتی، جغرافیایی، زبانی: اگر تبلیغ شما یک مخاطب خاص دارد، تبلیغات را برای گروه جغرافیایی و زبانی خاص می توانید محدود کنید.

کلام آخر

در این مقاله با انواع تبلیغات در گوگل چیست؟ آشنا شدید. با تبلیغ در گوگل می توان به راحتی در جایگاه اول جست و جو های گوگل قرار گرفت. اگر به تازگی سایت راه اندازی کرده اید و یا صفحات سایت شما در صفحه ی اول قرار نمی گیرند برای افزایش فروش محصولات و خدمات خود بهتر است از این بسر مناسب استفاده کنید.

تبلیغ در گوگل بر اساس پرداخت های خارجی انجام می گیرد بنابراین بهتر است کسی که این تبلیغات را انجام می دهد، دانش لازم در این زمینه را داشته باشد. اگر فرد متخصص مدیریت پنل را در دست بگیرد هزینه های تبلیغ شما تا بخش زیادی کاهش می یابد و از هدر رفتن بخشی از بودجه جلوگیری می کند. تیم افراک با سال ها تجربه در زمینه ی تبلیغات آنلاین و انتخاب بهنرین انواع تبلیغ در گوگل شما را در این امر راهنمایی خواهد کرد. برای استفاده از مشاوره رایگان و سفارش کلیک گوگل می توانید تماس بگیرید.

معرفی انواع تبلیغ در گوگل
با توجه به اینکه تجارت در دنیای امروزی به تجارت آنلاین تغییر کرده است ، هزینه کردن و … مطالعه بیشتر
5 از 22 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید