مهمترین نکات سئو و اولویت های گوگل

مهمترین نکات سئو و اولویت های گوگل

یکی از وبمسترهای گوگل در مصاحبه ای که اخیرا داشته، از مهم ترین رازهای رتبه بندی گوگل پرده برداشته است. به عنوان نیروی دیجیتال مارکتینگ احتمالاً مهم ترین فاکتورهای موثر در سئو سایت را می دانید اما شنیدن آن از زبان یکی از کارمندان گوگل و دانستن اولویت آنها برای گوگل می تواند بر روی تصمیم گیری های آینده وبرنامه ریزی سئو سایت شما تاثیر بسزایی داشته باشد. بعد از صحبت در مورد اساس کار موتورهای جست و جو و خزنده ها، سه مورد از مهم ترین نکات سئو که برای بهبود سئو سایت باید بر روی آنها تمرکز کرد در این مقاله ذکر شده است.

بهینه سازی سایت

مهمترین نکات سئو و بهینه سازی سایت

این موضوع خیلی کلی و چالش برانگیز است اما پاسخ دقیق و جامع به آن در سه گزینه ی کلی می گنجد:

  • محتوای مرتبط و مفید تولید کنید

یکی از اصلی ترین نکات سئو سایت تولید محتوای مرتبط و مفید برای کاربر است. احتمالاً، متعجب نشدید. چرا که  از وقتی یادتان می آید، بر روی تولید محتوا در بهبود سئو سایت تاکید شده است. گوگل خیلی وقت است که می گوید تولید محتوای با کیفیت و مفید مهم تر از سایر فاکتورهای سئو به بهبود رتبه وبسایت شما کمک میکند. اگر به کلمات کلیدی مورد استفاده خود و نیتی که کاربران در پشت جست و جوی آن کلمات دارند دقت میکنید، درست ترین رویکرد را در پیش گرفته اید. باید در این مورد همیشه به روز باشید. مرتب کلمات کلیدی پرسرچ مشتریان بالقوه خود را جست و جو کنید و با در نظر گرفتن نیت و قصد آنها، محتواهایی تولید کنید که متناسب با نیاز آنها باشد.

تبلیغ در گوگلپیشنهاد افراک به شما عزیزان
چنانچه فکر میکنید بهبود سئو سایت زمان و هزینه زیادی از شما می برد، برای بیشتر دیده شدن می توانید تبلیغات در گوگل را امتحان کنید. تفاوت عمده ای که سئو سایت با تبلیغ در گوگل دارد مدت زمان دیدن نتیجه کار در هر دو شکل است. در تبلیغات گوگلی، امکان اینکه شما بلافاصله بعد از ساختن اکانت گوگل ادز، تبلیغ خود را بالای نتایج جست و جوی گوگل ببینید وجود دارد و لازم نیست تا ماهها بر روی کیفیت سایت و سایر عوامل موثر در سئو سایت خود کار کنید.

اگر تصمیم به راه اندازی کمپین تبلیغات در گوگل گرفته اید، افراک در این زمینه می تواند به شما کمک کند و با کمترین هزینه ی ممکن بهترین و با کیفیت ترین کمپین تبلیغ در گوگل را برایتان راه اندازی کند. برای شروع کار کافی است در سایت در خواست مشاوره بدهید یا با ما تماس بگیرید: 021284262

درخواست مشاوره رایگان

  • فراداده یا متادیتای خود را بهینه سازی کنید

فراداده یا متادیتا ی یک صفحه مشخص از وب سایت شما شامل عنوان صفحه page title و توضیحات صفحه page description میشود. وقتی کاربری به نتایج اورگانیک موتور جست و جو نگاه میکند، فراداده یا متادیتا ی ناشر را میبیند. متن هایپر لینک آبی رنگ، عنوان است ـ متن زیر آن را ( که گاهاً بخشی از کوئری های جست و جو در آن پررنگ تر نشان داده می شوند) توضیحات تشکیل می دهند. بهینه سازی متادیتا به گوگل و کاربران این امکان را می دهد که حدس بزنند چه محتوایی در وب سایت خواهند یافت. به همین سادگی!

مقالات مرتبط:

تاثیر تبلیغات گوگل بر سئو seo چیست؟

 تکنیک‌های سئو برای بهبود رتبه سایت

بهترین استراتژی سئو سایت برای سال جدید

  • عملکرد وبسایت خود را بهبود ببخشید

اگر چه عبارت بهبود عملکرد در زمینه سئو سایت، خیلی کلی است، اما می توانیم به صورت مجزا بگوییم که منظور از این عبارت رسیدگی به سرعت وبسایت، امنیت و navigability بالایی داشته باشد. علاوه بر انتشار مختوای مرتبط و باکیفیت که مطابق با نیت و قصد کاربران است، نگه داشتن وضعیت وبسایت در حالت پرسرعت، امن و درک پذیر برای بهبود موقعیت وب سایت شما در نتایج اورگانیک بسیار خوب است. در هر حال، اگر تجربه با کیفتی برای کاربران رقم نزنید، چرا گوگل به شما رتبه ی خوبی در سئو بدهد؟

هیچ کدام از فاکتورهای موثر در سئو سایت بالا برایتان جدید نیستند. طبیعی است اما از آنجاییکه یکی از کارمندان گوگل بر روی فاکتورهای بالا تاکید کرده است نشان می دهد که این عوامل از دید گوگل مهم ترین و تاثیرگذارترین فاکتورهای تاثیرگذار بر روی رتبه بندی سایت هستند.

کلام آخر

بهتر است برای سئو و بهینه سازی سایت خود برنامه ریزی داشته باشید. اما اگر فکر میکنید که این کار زمان زیادی نیاز دارد و به فکر فروش بیشتر هستید به تبلیغات فکر کنید. شما می توانید با استفاده از تبلیغات گوگل در لینک اول گوگل قرار گیرید و بهتر شناخته شوید. مجموعه افراک می تواند شما را در این راستا همراهی کند.

 

مهمترین نکات سئو و اولویت های گوگل
یکی از وبمسترهای گوگل در مصاحبه ای که اخیرا داشته، از مهم ترین رازهای رتبه بندی گوگل پرده...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید