ام سی ان یوتیوب چیست؟ مزایای mcn ها برای کانال یوتیوب

ام سی ان یوتیوب چیست؟ مزایای mcn ها برای کانال یوتیوب

ام سی ان ( Multi-Channel Network ) شرکتی است که به تولیدکننده های محتوای ویدئویی، خدمات ارائه می‌دهد. این شرکت‌ها مورد تأیید یوتیوب هستند و به صورت رسمی در اروپا یا آمریکا ثبت شده اند و به‌ جای یوتیوب سرویس‌های مختلفی را به تولیدکنندگان ویدئو ارائه می‌دهند. شرکت‌های MCN یوتیوب در واقع شرکت‌های واسط بین شما و یوتیوب هستند؛ دارنده ی یک اکانت ادسنس مرکزی هستند؛ که چندین کانال یوتیوب به آن متصل است و پول تمامی کانال ها در انتهای ماه به آن حساب ادسنس منتقل می‌شود. در واقع ام سی ان ها فرآیند قانونی کسب درآمد از یوتیوب را ساده تر می‌کند. در ادامه این مطلب خدمات mcn های یوتیوب را بررسی خواهیم کرد، با افراک همراه باشید.

خدمات شرکت های ام سی ان یوتیوب

فعالیت شرکت ها ام سی ان از نظر گوگل قانونی است و در تمامی کشورها، شرکت های MCN فعال هستند. علاوه بر اینکه درآمد را دریافت و انتقال می دهند، بلکه یکی دیگر از اصلی ترین خدمات آن ها بهینه کردن رسانه و افزایش درآمد تبلیغاتی است چون فعالیت در یوتیوب بسیار تخصصی است و شاید بهتر باشد صاحب کانال روی تولید محتوا تمرکز کند و فعالیت های مربوط به کپی رایت محتوا و روش های بازاریابی و رشد کانال را به شرکت های ام سی ان بسپارد. در ایران و به دلیل تحریم های شکل گرفته از جانب گوگل، خدمت دریافت و انتقال پول در شرکت های واسطه پر رنگ تر است و معمولا شرکت ها به این کار به صورت ویژه می پردازند. در ادامه اصلی ترین خدمات شرکت های ام سی ان را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد.

ام سی ان یوتیوب

نقد کردن درآمد یوتیوب

یکی از خدمات اصلی شرکت های ام سی ان، نقد کردن درآمد یوتیوب است، بر اساس تحریم های یوتیوب در برابر ایرانیان، نقد کردن درآمد یوتیوب کاری مشکل و زمان بر می شود که با وجود شرکت های ام سی ان، کار یوتیوبرها آسان می گردد. شرکت های واسطه ادسنس خود را به کانال یوتیوبرها متصل می کنند و هرماه درآمد آن ها را به ریل تبدیل می کنند و سپس با کسر کارمزد از آن برای خود، پول یوتیوبرها را به حساب‌ شان در ایران واریز می‌کنند.

مطالب مرتبط

نحوه نقد کردن درآمد یوتیوب


فعال کردن مانتایزیشن کانال

زمانی که یوتیوبرها به شرایط کسب درآمد از یوتیوب رسیدند باید درخواست خود را برای پیوستن به برنامه یوتیوب پارتنر ارسال کنند. که در این بین اگر مشکلی وجود داشته باشد کانال یوتیوبی مانیتایز نمی شود. برای مثال اگر مشکل کپی رایت استرایک داشته باشید به احتمال بسیار زیاد درخواست مانیتایز کانال شما رد می‌شود؛ ام سی ان ‌ها به دلیل تجربه های بیشتر و ارتباط نزدیک با یوتیوب می‌توانند این مشکل را حل کنند و دیگر نیازی نیست تا ۹۰ روز منتظر بمانید؛ تا این استرایک حذف شود و بعد دوباره درخواست خود را به یوتیوب ارسال کنید. علاوه بر این به دلیل اتصال حساب ادسنس ام سی ان‌ ها به کانال یوتیوبی شما، از نظر یوتیوب معتبر شناخته می شود، کانال بعد از ۲۴ ساعت می‌تواند مانیتایز شود.

مطالب مرتبط

شرایط جدید یوتیوب برای مانیتایزیشن یوتیوب

کانتنت آیدی

YouTube از یک سیستم قوی به نام Content ID پشتیبانی می کند که به صاحبان آثار این حق و اجازه را می دهد از موسیقی خود محافظت کنند. هر بار که ویدیوئی را بارگذاری می کنید، یوتیوب آن را با استفاده از اطلاعات موجود در پایگاه داده Content ID خود اسکن می کند تا تشخیص دهد ویدئوی شما دارای موسیقی دارای حق کپی رایت است یا خیر. ام سی ان ها علاوه بر نقد کردن درآمد مزایای دیگری نیز دارند، می‌توانند با گرفتن کانتت آی دی از محتوای کانال شما در یوتیوب محافظت ‌کنند؛ برای مثال اگر در حوزه ی موسیقی فعالیت می‌کنید و یا محتوای خاص دیگری دارید که دوست ندارید کسی بدون اجازه در ویدیو یا کانال خود از آن استفاده و کپی کند از طریق ام سی ان می‌توانید بر روی موسیقی خود لیبل بزنید و اعلام کنید که صاحب اثر هستید.

mcn یوتیوب

پروموت محتوای تولید شده

شرکت‌های ام سی ان با کانال های متعددی همکاری می کنند، این شرکت‌ها می‌توانند کانال شما را در دیگر کانال ها پروموت کرده و به دیگر افراد پیشنهاد دهند؛ در نتیجه شما می‌توانید بازدید، واچ تایم و سابسکرایبر بیشتری را جذب نمایید؛ در واقع این‌کار به شما کمک می‌کند تا رشد کانال شما به شدت افزایش پیدا کند.


مشاوره برای تولیدمحتوا 

به علت همکاری شرکت های mcn یوتیوب با کانال های یوتیوبی زیاد، یکی از مهم ترین مزایای آن ها، تجربه بسیار زیاد درحوزه یوتیوب است؛ مشاوره‌های مفیدی برای تولید محتوا به شما ارائه می‌دهند به عنوان مثال: چطور تگ بزنید، چگونه تامنیل جذاب داشته باشید و چه سبک ویدیو هایی را تولید کنید و در نهایت به چه صورت به افزایش سابسکرایب در یوتیوب برسید.

مطالب مرتبط

آموزش تولید محتوا برای سایت

افزایش درآمد

یکی دیگر از مزیت های همکاری با شرکت‌های mcn، این است که علاوه بر اینکه به تمام سؤالاتتان برای فعالیت در یوتیوب پاسخ می‌دهند و به شما مشاوره رایگان می‌دهند تا پیشرفت بیشتری داشته باشید؛ به دلیل آن‌که ادسنس این شرکت‌ها به چندین کانال مختلف متصل می باشد؛ عملاً به کسب درآمدتان از یوتیوب کمک می‌کنند؛ به این صورت که به‌طور اتوماتیک بعد از اتصال به ادسنس، cpm بالاتری می‌گیرید و در نتیجه درآمد بیشتری هم کسب می‌کنید.

ارتباط مستقیم با یوتیوب

وقتی که به این شرکت‌ها وصل می‌شوید به خاطر دلایلی که بالاتر گفته شد؛ رفتار یوتیوب برای تأیید مطالب کانال‌تان نسبت به کانال‌های دیگر بسیار منصفانه‌تر و عادلانه‌تر است. پس اگر بخواهم در یک جمله ساده بیان کنم: «ام سی ان‌ها تنها راه ارتباطی مستقیم با یوتیوب است که حتی این کار با تلفن هم امکان‌پذیر می باشد؛ درحالی‌که این کار برای افراد عادی غیرممکن است.

کلام آخر

ام سی ان های یوتیوب علاوه بر نقد کردن درامد یوتیوب، مشاورهای با تجربه ای برای یوتیوبران هستند. با توجه به بررسی‌های انجام شده کارمزد شرکت های ام سی ان در بازه ۲۰ تا ۴۰ درصد است و این رقم بسته به کشوری که در آن  اقامت دارند و حاشیه سودی که برای خودشان در نظر گرفته‌اند متفاوت است. آژانس افراک یکی از ام سی ان های موجود در ایران است ؛ که به صورت رایگان و ۲۴ ساعته پاسخگوی تمامی سوالات شما است. تجربه شما از همکاری با ام سی ان های معتبر چگونه بوده است؟ با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

ام سی ان یوتیوب چیست؟ مزایای mcn ها برای کانال یوتیوب
ام سی ان ( Multi-Channel Network ) شرکتی است که به تولیدکننده های محتوای ویدئویی، خدمات ارائه می‌دهد....
4.67 از 3 رای ثبت شده

نظر شما

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید