ایمیل مارکتینگ چیست و چرا باید به آن اهمیت دهیم؟

ایمیل مارکتینگ چیست و چرا باید به آن اهمیت دهیم؟

صرف نظر از مقیاس هر کسب‌وکار، شیوه اختصاص بودجه بازاریابی آن، موضوعی بسیار مهم است. این نکته خصوصا برای کسب‌وکارهای کوچک که بودجه‌ای محدود دارند حائز اهمیت است. یکی از بهترین شیوه‌ها برای این کسب‌وکارها، بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ است. در این مطلب به این پرسش پاسخ می‌دهیم که ایمیل مارکتینگ چیست و چرا برای کسب‌وکار ما اهمیت دارد؟ با افراک همراه باشید.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

هر مقدار پولی که در بازاریابی هزینه می‌شود، باید ارزشش را داشته باشد و کسب‌وکارهای کوچک معمولا به دنبال شیوه‌هایی از بازاریابی هستند که به وسیله آنها بتوانند با یک تیر، چند هدف را نشانه بگیرند. این کسب‌وکارها معمولا بودجه راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی متعدد که رسانه‌های مختلفی را پوشش دهد، در اختیار ندارند. بازگشت سرمایه برای آنها بسیار مهم است.

بازاریابی ایمیلی، شیوه‌ای کارآمد برای کسب‌وکارهای کوچک است که به وسیله آن می‌توانند به مشتریان خود، دسترسی پیدا کنند؛ مشتری جدید جذب کنند و آوازه برند خود را گسترش دهند. علاوه بر این، مدیریت یک کمپین ایمیلی، بسیار ساده‌تر از آن است که اکثر افراد فکر می‌کنند!

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که ارسال ایمیل به هر نحوی می‌تواند به نوعی تبلیغ برند و محصولاتشان باشد. در حالی که گاهی اوقات بازاریابی ایمیلی به اندازه‌ای بد انجام می‌شود که تأثیر منفی در رشد کسب‌وکار دارد. به همین دلیل است که روش حذف ایمیل‌های اسپم و تبلیغات ایمیلی یکی از پر جست‌وجوترین کلمات کلیدی در گوگل است. این در حالی است که در واقع هدف ما از ایمیل مارکتینگ، هدایت مشتریان در طول سفر مشتری و رساندن او به این نتیجه است که می‌خواهد از محصولات و خدمات ما استفاده کند و رابطه‌ای قوی و طولانی مدت با برند ما برقرار کند.

ایمیل مارکتینگ چیست و چرا باید به آن اهمیت دهیم؟ / با بازاریابی ایمیلی، ارتباط قوی با مشتریان خود برقرار می‌کنید

روش‌های بهبود عملکرد ایمیل مارکتینگ

پس از پاسخ به پرسش ایمیل مارکتینگ چیست ، اکنون وقت آن است که از روش‌های بهبود عملکرد این شیوه از دیجیتال مارکتینگ بیشتر بگوییم:

بهترین پیشنهاد خریدتان را به مشتریان بگویید

از هر روش تبلیغاتی که استفاده می‌کنید، باید سعی کنید با استفاده از آن بهترین تأثیر را روی مخاطبتان داشته باشید. در ایمیل مارکتینگ، انجام این کار سخت‌تر است. چرا که عنوان ایمیل باید به اندازه‌ای جذاب و وسوسه‌انگیز باشد که مخاطب را به باز کردن ایمیل تشویق کند. بنابراین سعی کنید بهترین پیشنهاد‌های خرید خود را در بازاریابی ایمیلی قرار دهید.

مخاطب هدفتان را به درستی تعیین نمایید

هرچقدر هم که استراتژی تبلیغات شما با دقت و در نظر گرفتن تمام نکات تعیین شده باشد، نتیجه‌بخش نخواهد بود اگر نتوانید تبلیغتان را در اختیار مخاطب هدف قرار دهید. در تبلیغات گوگلی این کار با تعیین کلمه کلیدی ، موقعیت جغرافیایی، زمان‌بندی و … انجام می‌شود. در تبلیغات لینکدین این کار با توجه به داده‌هایی که لینکدین از کاربران جمع‌آوری کرده است انجام می‌شود. اما در سرویس ایمیل مارکتینگ ، این کار با داده‌هایی که شما از مخاطبان‌تان جمع‌آوری کرده‌اید انجام می‌شود؛بنابراین سعی کنید با استفاده از سرویس‌های مختلفی که در حوزه ارسال ایمیل تبلیغاتی فعالیت دارند، اطلاعاتی که از کاربران‌تان دارید را در دسته‌های مختلف قرار داده و برای هر کدام یک نوع ایمیل تبلیغاتی تعیین نمایید.

صبور باشید!

هر ایده‌ای که در ابتدا مطرح می‌شود به احتمال زیاد در آینده نیاز به تغییرات زیادی خواهد داشت. بنابراین زمانی که از پنل ایمیل مارکتینگ استفاده می‌کنید، نتیجه کسب نتیجه بعد از راه‌اندازی اولین کمپین تبلیغاتی را نداشته باشید. برای سنجش میزان موفقیت بازاریابی ایمیلی، حتماً از ابزار تحلیل و آنالیز استفاده کنید. با استفاده از این ابزار می‌توانید اطلاعات دقیقی در رابطه با زمان مناسب جهت ارسال ایمیل، تعداد دفعاتی که ایمیل باید ارسال شود و … به دست آورید.

کلام آخر

شاید بسیاری از افراد این طور فکر کنند که ایمیل مارکتینگ ارزش وقت و هزینه را ندارد. اما واقعیت چیز دیگری است! این شیوه از بازاریابی دیجیتال، از پربازده‌ترین روش‌هاست. برخی آمارها حکایت از این دارند که با صرف هر ۱ دلار در ایمیل مارکتینگ، حدود ۵۰ دلار به شما باز می‌گردد. بنابراین هرگز از اهمیت آن غافل نشوید.

در این مطلب به این پرسش پاسخ دادیم که ایمیل مارکتینگ چیست و چرا باید به آن اهمیت دهیم. اگر در این زمینه به مشاوره یا اطلاعات بیشتر نیاز دارید، یک مشاوره رایگان را مهمان افراک باشید!

امتیازی ثبت نشده است

Your Comment

Enter Your Great Ideas