کتابچه راهنمای طراحی کاور ویدیوهای یوتیوب
دانلود

سئو چیست؟

سئو چیست؟

اگر به دنبال افزایش بازدید سایت خود هستید, قطعا کلمه سئو و سئو کار را شنیده اید. اما سئو چیست؟ موتور های جستجوی گوگل چه مواردی را در نظر میگیرند؟ اگر به دنبال افزایش رتبه سایت در گوگل هستید, باید سئو را بهتر بشناسید. افراد زیادی برای کسب رتبه بالا در جستجو گوگل از تبلیغات گوگل استفاده میکنند. اما سئو و گوگل ادورز مکمل هم هستند. در این مطلب با اهمیت سئو و هر آنچه نیاز دارید بدانید, آشنا خواهید شد.

سئو چیست؟

سئو مخفف کلمه search engine optimization است. به معنی بهینه سازی موتور جستجو میباشد. سئو باعث افزایش ترافیک ارگانیک سایت در صفحه نتیجه جستجوی گوگل است. بنابراین اگر میخواهید رتبه سایت خود را در تمام کلمات کلیدی سایت خود افزایش دهید, باید سئو انجام دهید.
سئو مجموعه فعالیت های است که در طراحی سایت, تعیین استراتژی محتوایی و تولید محتوا انجام میدهیم.
زمانی که شما یک کسب و کار را شروع کرده اید و سایت خود را راه اندازی میکنید.
بی شک زمانی که کلمات کلیدی مرتبط را جستجو کنید, سایت شما در صفحه اول نمایش داده نمیشود. دلایلی این امر موارد زیر میتواند باشد:

  •  رقبای شما محتوای بسیار خوبی داشته باشند.
  •  شما از کلمات کلیدی ضعیفی استفاده کرده باشید.
  • مشتریان در وبسایت شما تجربه خوبی نداشتند و سریع خارج شدند.
  • ممکن است سایت شما در گوگل به درستی ایندکس نشده باشد.

امروزه معنی سئو بیشتر به سمت بهینه سازی تجربه کاربری از جستجو, یا به عبارت دیگر افزایش رضایت کاربر از نتیجه یافت شده نیز تغییر یافته است. به این معنی که هرچه رضایت کاربر و تجربه او در سایت شما بهتر باشد,  رتبه بالاتری در صفحه جستجوی گوگل کسب میکنید.

اهمیت سئو چیست؟

میلیون ها نفر در جهان برای مضوعات مختلف درحال جستجو هستند. تمام جستجو ها و ترافیک بالای آنها هدفمند هستند. شما میتوانید با استفاده از سئو, سایت خود را میان این نتایج قرار دهید.
افراد بسیاری با استفاده از تبلیغات آنلاین لینک سایت خود را در صفحه اول قرار میدهند ولی فراموش نکنید که سئو میتواند قدرت تبلیغات را نیز بیشتر کند.
همچنین با صرف هزینه های کم و بلند مدت شما را در صفحه اول نتایج قرار دهد. این امر بازدید سایت شما را افزایش خواهد داد و درنتیجه خدمات و محصولات شما به کاربران معرفی میشود.
برای مثال اگر محصولات و خدمات شما مربوط به ماشین باشد و سئوی سایت خوبی برای هر کلمه کلیدی مرتبط خود داشته باشید. یک کاربر هر زمان برای محصولات یا خدماتی برای ماشین در گوگل جستجو کند نام شرکت شما نمایان میشود.
در نتیجه فروش شما افزایش پیدا میکند و نام برند شما در ذهن کاربر ماندگار میشود.
فراموش نکنید; زمانی که کاربران نام شما را در نتایج جستجو چندین بار ببینند, زودتر به شما اعتماد خواهند کرد.

مهمترین مراحل سئو سایت چیست؟

سئو سایت چیست

تکنیک ها و روش های زیادی برای کسب جایگاه بالاتر گوگل وجود دارد. اما سه بازوی اصلی و تاثیر گذار در موفقیت سئو چیست؟

  • سئو تکنیکال: این مرحله برای زمانی است که میخواهید سایت خود را راه اندازی کنید. در این مرحله برای سئو سایت خود باید به معماری آن توجه کنید. استاندارد های کد نویسی, رعایت اصول سئو در طراحی, بهینه سازی سرعت سایت و موارد مشابه را سئو تکنیکال میگویند.
  • محتوا: شناسایی کلمات کلیدی قوی و ضعیف مرتبط با کسب و کار, آنالیز رقبا, تولید محتوای ارزشمند و مفید, لینک سازی های داخلی و موارد دیگر از فعالیت های سئو محتوا است.
    فراموش نکنید بدون محتوا, رسیدن به موفقیت در سئو غیر ممکن است. شما میتوانید از ابزار های گوگل مانند گوگل کیورد پلنر و گوگل سرچ کنسول برای بهبود کار خود استفاده کنید.
  • لینک سازی: یکی از فاکتور هایی که در نهایت شما را به بالاترین رتبه میرساند. برای رقابت با رقبای قوی باید حواستان به این مرحله باشد. این فعالیت ها شامل: فعالیت در شبکه های اجتماعی, تولید محتوای اینفوگرافیک و تصویری, پاسخ به کامنت های سایت و استفاده از لینک های سایت و موارد دیگر است.

نتیجه

بنابراین یک سئو کار فعالیت هایی با توجه به الویت های گوگل در بهینه سازی سئو انجام میدهد. برای دانستن این سوال که سئو چیست؟, میتوانید از ابزار رایگان سئو و استراتژی های مختلف استفاده کنید و قدرت آن را ببینید. تبلیغات آنلاین و کلیکی هم میتواند به سایت شما بسیار کمک کند. میتوانید برای ساخت اکانت گوگل ادوردز و تبلیغات گوگلی از گروه افراک مشاوره بگیرید. (021284262)

سئو چیست؟
اگر به دنبال افزایش بازدید سایت خود هستید, قطعا کلمه سئو و سئو کار را شنیده اید. اما...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید