برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

6 گام برای افزایش تاثیر سرویس ایمیل مارکتینگ

6 گام برای افزایش تاثیر سرویس ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی یکی از روش‌های بازاریابی آنلاین و بازاریابی دیجیتال در حوزه دیجیتال مارکتینگ برای افزایش ترافیک سایت در کنار سئو است. با استفاده از پنل ایمیل مارکتینگ شما می‌توانید به راحتی به کاربرانی که به خدمات و محصولات شما علاقه دارند دست پیدا کنید. با وجود قدیمی بودن سرویس ایمیل مارکتینگ هنوز هم بسیاری در کنار استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین، اینستاگرام ، یوتیوب و تبلیغات گوگل از این روش برای جذب مشتری استفاده می‌کنند. اگر شما هم می‌خواهید در این روش بازاریابی دیجیتالی موفق شوید، در این مقاله همراه ما باشید.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که ارسال ایمیل به هر نحوی می‌تواند به نوعی تبلیغ برند و محصولاتشان باشد. در حالی که گاهی اوقات بازاریابی ایمیلی به اندازه‌ای بد انجام می‌شود، که تأثیر منفی در رشد کسب‌وکار دارد. به همین دلیل است که روش حذف ایمیل‌های اسپم و تبلیغات ایمیلی یکی از پر جستجوترین کلمات کلیدی در گوگل است. بنابراین اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که نمی‌خواهید سرمایه‌گذاری‌تان برای استفاده از پنل ایمیل مارکتینگ به هدر برود، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

روش‌های افزایش تاثیر سرویس ایمیل مارکتینگ

بهترین پیشنهاد خریدتان را در ایمیلتان قرار دهید.

از هر روش تبلیغاتی که استفاده می‌کنید، باید سعی کنید با استفاده از آن بهترین تأثیر را روی مخاطبتان داشته باشید. در ایمیل مارکتینگ، انجام این کار سخت‌تر است. چرا که عنوان ایمیل باید به اندازه‌ای جذاب و وسوسه‌انگیز باشد، که مخاطب را به باز کردن ایمیل تشویق کند. بنابراین سعی کنید بهترین پیشنهاد‌های خرید خود را در بازاریابی ایمیلی قرار دهید و برای استراتژی‌تان را برای رسیدن به آن تدوین نمایید.

به خاطر داشته باشید، هدف از ارسال ایمیل تبلیغاتی فروش کالا و خدمات نیست. شما تنها باید از این طریق کاربر را در مورد آنچه انجام می‌دهید، مطلع کرده و سپس با استفاده از گزینه‌های Call to Action که قرار می‌دهید، او را برای ورود به سایت تشویق نمایید.

سرویس ایمیل مارکتینگ

مخاطب هدفتان را به درستی تعیین نمایید.

هرچقدر هم که استراتژی تبلیغات شما با دقت و در نظر گرفتن تمام نکات تعیین شده باشد، نتیجه‌بخش نخواهد بود اگر نتوانید تبلیغتان را در اختیار مخاطب هدف قرار دهید. در تبلیغات گوگلی این کار با تعیین کلمه کلیدی ، موقعیت جغرافیایی، زمان‌بندی و … انجام می‌شود. در تبلیغات لینکدین این کار با توجه به داده‌هایی که لینکدین از کاربران جمع‌آوری کرده است انجام می‌شود. اما در سرویس ایمیل مارکتینگ ، این کار با داده‌هایی که شما از مخاطبینتان جمع‌آوری کرده‌اید انجام می‌شود. بنابراین، سعی کنید با استفاده از سرویس‌های مختلفی که در حوزه ارسال ایمیل تبلیغاتی فعالیت دارند، اطلاعاتی که از کاربرانتان دارید را در دسته‌های مختلف قرار داده و برای هر کدام یک نوع ایمیل تبلیغاتی تعیین نمایید.

دقت داشته باشید، روش‌هایی که در این قسمت معرفی کردیم، برخی از مهم‌ترین اصول افزایش تاثیر سرویس ایمیل مارکتینگ هستند. بنابراین تنها به رعایت این نکات اکتفا نکنید.

بازاریابی ایمیلی را به عنوان یکی از روش‌های بازاریابی شبکه اجتماعی در نظر بگیرید.

یکی از مسائلی که موجب موفقیت روش‌های بازاریابی می‌شود، این است که مخاطب متوجه نشود که د حال مشاهده یک تبلیغ است. به این ترتیب شانس موفقیتتان را بیشتر کرده‌اید چرا که جلب اعتماد کاربر راحت‌تر است. بنابراین در انتخاب نوع نگارش و جملاتی که برای ارتباط با مخاطب انتخاب می‌کنید، نهایت دقت را داشته باشید.

برای گرفتن نتیجه از سرویس ایمیل مارکتینگ صبور باشید.

هر ایده‌ای که در ابتدا مطرح می‌شود به احتمال زیاد در آینده نیاز به تغییرات زیادی خواهد داشت. بنابراین زمانی که از پنل ایمیل مارکتینگ استفاده می‌کنید، نتیجه کسب نتیجه بعد از راه‌اندازی اولین کمپین تبلیغاتی را نداشته باشید.

بنابراین برای سنجش میزان موفقیت بازاریابی ایمیلی حتماً از ابزار تحلیل و آنالیز استفاده کنید. با استفاده از این ابزار می‌توانید اطلاعات دقیقی در رابطه با زمان مناسب جهت ارسال ایمیل، تعداد دفعاتی که ایمیل باید ارسال شود و … دریافت نمایید.

سرویس ایمیل مارکتینگ

ارزش کمپانی‌تان را به وضوح بیان کنید

برای ساخت ایمیل تبلیغاتی باید با نهایت دقت تمام المان‌های مورد نیاز را انتخاب نمایید. به عنوان مثال هدلاین ها، عکس و … . اگر تجربه کار با سئو را داشته باشید، حتماً می‌دانید که برای موفقیت در سئو تنها چند ثانیه زمان دارید تا نظر کاربر را به خود جلب نمایید. در ایمیل مارکتینگ هم شرایط به همین صورت است اما کمی متفاوت‌تر!

زمانی که کاربر به وب‌سایت شما مراجعه می‌کند، احتمالاً از برند شما اطلاعی داشته است و یا قصد استفاده از خدمات شما را دارد. اما زمانی که فرد با ایمیل تبلیغاتی شما مواجه می‌شود، برای اینکه تصمیم به استفاده از محصولات و خدمات شما بگیرید، باید ارزش اعتماد به شما به وی ثابت شود.

بنابراین طراحی استراتژی بازاریابی ایمیلی را با هدف عدم حذف تبلیغ توسط کاربر انجام دهید! در این صورت است که می‌توانید نرخ کلیکتان را افزایش دهید.

در بازاریابی ایمیلی چیزی نفروشید

آیا تا کنون شما هم ایمیلی دریافت کرده‌اید که گزینه فراخوانی آن شامل پرداخت هزینه بوده است؟ به عنوان مثال اشتراک ماهیانه تنها با 30 هزار تومان! این بدترین اشتباهی است که شما در استفاده از سرویس ایمیل مارکتینگ می‌توانید انجام دهید. بنابراین هنگام استفاده از پنل ایمیل مارکتینگ از کاربر هیچ انتظاری نداشته باشید جز اینکه روی گزینه فراخوانی شما کلیک کند!

همراهان عزیز، هنگام استفاده از سرویس ایمیل مارکتینگ سعی کنید برقراری ارتباط با کاربر را یکی از اولویت‌های بازاریابی ایمیلی قرار دهید. چرا که کاربر می‌خواهد به نیازش و احساساتش توجه نشود نه آن که با او شبیه یک عابر بانک رفتار شود!

6 گام برای افزایش تاثیر سرویس ایمیل مارکتینگ
بازاریابی ایمیلی یکی از روش‌های بازاریابی آنلاین و بازاریابی دیجیتال در حوزه دیجیتال مارکتینگ برای افزایش ترافیک سایت...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید