برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

پنج راهکار مفید برای توسعه ی دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۱۹

پنج راهکار مفید برای توسعه ی دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۱۹

با شروع سال میلادی جدید، کسب و کارها نیز به دنبال راهکارهای رقابتی جدی تری برای جذب مشتری های بیشتر هستند. آفتاب جذابیت دیجیتال مارکتینگ هنوز غروب نکرده و توجهات به آن همچنان بسیار زیاد است. برای همین، صاحبان کسب و کارها می کوشند تا با شیوه های تبلیغاتی مختلف مخاطبان بیشتری را به محصولات و خدمات خود جذب نمایند. در این مطلب راهکار های دیجیتال مارکتینگ را بررسی خواهیم کرد.


یکی از روش های پرکاربرد افزایش بازدید از وب سایت و در نتیجه افزایش فروش شما، حضور در صفحه ی اول گوگل است. این کار را می توانید از طریق ساخت اکانت گوگل ادز (گوگل ادورز) و دیده شدن توسط مخاطبان هدفتان انجام دهید. افراک این کار را برای شما انجام می دهد و از زمان ساخت اکانت تبلیغات در گوگل و شروع کار تبلیغتان تا رسیدن به نتیجه ی مطلوب با شما همراه خواهد بود.

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مکالمه محور خواهد شد

زمانه ی نگاه کردن به پست های شبکه های اجتماعی به عنوان درگاه های ارتباطی یک طرفه، سر آمده است. در سال ۲۰۱۹ برندهای معتبر از شبکه های اجتماعی برای دریافت و توجه به نیازها و درخواست های مشتریان خود و پاسخ گویی مستقیم به آنها استفاده می کنند. گوش سپردن به مکالمات و درخواست های مشتریان در شبکه های اجتماعی می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چه محتوایی برای مخاطبان محصولات و خدمات شما جذاب تر است. روش های دیگری که به ایجاد رابطه ی نزدیک تری میان شما و مشتریانتان کمک می کند شامل موارد زیر می شود:

• طرح سوال های مرتبط با نیازهای مخاطب و پاسخ گویی به آن ها
تولید و انتشار محتوا با موضوعات جذاب
• پاسخ گویی سریع طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از طرح سوال

پس بهتر است امسال هم به حضور فعال در شبکه های اجتماعی ادامه دهید و در مقابل پرسش های مخاطبان خود حساس و پاسخ گو باشید. چرا که این روند به افزایش میزان آگاهی مخاطبان از برند شما و افزایش میزان اعتماد و وفاداری مشتریان به محصول و خدمات شما منجر می شود.

استفاده از ویدیو برای سئو

سئو برای صاحبان کسب و کارها این امکان را فراهم می کند که رفتار کاربران خود را رصد کنند. از زمانیکه که موتورهای جست و جو مدام به روز رسانی می شوند تا مطمئن شوند سایت های کاربرپسند و جذاب برای افراد نمایش دارند. کسب و کارها باید خودشان را با الگوریتم های جدید تنظیم کنند تا جایگاه خود را در نتایج نمایش موتورهای جست و جو حفظ کنند. استفاده از ویدیو، همین جا می تواند کارساز باشد.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، ویدیو ها 1,200% بیشتر از متن ها و لینک ها هر دو با هم به اشتراک گذاشته می شوند. به این ترتیب، ویدیوها برای کاربران جذاب تر هستند و کاربران بیشتری را به وب سایت شما می کشانند و به این ترتیب رابطه ی معنوی خوبی بین مخاطب و شما ایجاد می کنند.

پیش بینی می شود که امسال کسب و کارها توجه بیشتری بر تولید محتوای تصویری با کیفیت برای بهینه سازی رتبه ی سایت و سئو سایت خود شوند و از این طریق دیجیتال مارکتینگ خود را توسعه دهید. 

مطمئن شوید که کلمه های کلیدی پرکاربردتان در این سه مکان دیده شود:

• عنوان ویدیو
• توضیحات مربوط به ویدیو
• لینک ویدیو

می توانید در عنوان ویدیوی خود سوالی کلیدی را مطرح کرده یا پاسخ سوالهایی که مخاطبان شما ممکن است جست و جو کنند بیاورید. به ویدیو های خود زیر نویس اضافه کنید که شامل کلمات کلیدی پرکاربرد در متن زیر نویستان می شود بنابراین گوگل می تواند موضوع ویدیو را حدس زده و به رتبه بندی شما را بر همین اساس انجام دهید. به خاطر داشته باشید که محتوای ویدیو شما باید به روز مرتبط و جذاب باشد. با رعایت این نکته ها می توانید میزان توجه کاربران به شبکه های اجتماعی مانند Instagram خود را افزایش داده، مشتریان احتمالی بیشتری جذب کنید، از فراخوان های عمل بهتری استفاده کرده و میزان فروش خود را بالا ببرید. هر چه استراتژی سئو شما دقیق تر باشد همان مخاطبانی که مورد نظرتان هست را جذب خواهید کرد.

ژئو مارکتینگ یا بازاریابی جغرافیایی گسترش خواهد یافت

مدتی است که کسب و کارها ژئو مارکتینگ یا بازاریابی جغرافیایی را با راهکار های دیجیتال مارکتینگ خود ادغام کرده اند. اما رسیدن به نتایج دقیق تر مستلزم استفاده از تکنولوژی های جدیداست تا کسب و کار خودتان را یک قدم به مشتریان خود نزدیک تر کنید.

تبلیغات آنلاین برای کاربران تلفن همراه در یک محدوده ی جغرافیایی خاص راهکار دیگری برای تمرکز و استفاده از ژئو مارکتینگ است. برای مثال، کسب و کارها می توانند محدوده ی جغرافیایی خاص بر اساس لوکیشن مشتریان رقبای شما تعریف کنند. هر زمان که کاربری به محدوده ی جغرافیایی مورد نظر وارد شود تبلیغ شما برایشان نمایش داده می شود. این پیام های هدف گزاری شده راهکاری عالی برای جذب مشتری و افزایش آگاهی مخاطب از برند  هستند.

ایمیل مارکتینگ شخصی تر می شود

حالا مشتریان بیش از همیشه بر روی شخصی سازی پیام ها حساسیت نشان می دهند. وقتی بحث ارتباط با برندها پیش می آید مصرف کنندگان می دانند که توجه به جزییات در این زمینه بسیار مهم است. به همین خاطر است که با شخصی سازی ایمیل ها گامی بزرگ در جهت جذب مشتریان وفادارتر و افزایش نرخ تبدیل برخواهید داشت. زمانی که در حال نوشتن متن ایمیل های کمپین های بازاریابی خود هستید این نکات را حتما مد نظر داشته باشید:

• بر اساس بخش های مختلف بازار ایمیل های متفاوت بنویسید.
• سرویس ها و خدماتی که برای همان دسته از مخاطبانتان جذاب است را تبلیغ کنید.
• محتوای کوتاه اما تاثیر گذار و به یادماندنی بنویسید.
• خلاقانه عمل کنید و محتوایی که جذاب بوده و میتواند نماینده ی برند شما باشد تولید کنید.

تغییری که صورت گرفته این است که نه تنها ایمیل ها شخصی تر شده اند بلکه کسب و کارهای بیشتری هستند که تمرکز خودشان را به نحوه ی نمایش ایمیلشان بر روی دستگاههای تلفن همراه قرار داده اند. بر اساس آخرین تحقیقات، ۸۴ درصد پاسخ دهندگان تمایل بیشتری به استفاده از موبایل خود برای چک کردن ایمیل های شخصی دارند. مطمئن شوید که محتوای ایمیلتان شخصی سازی شده و مهم تر از همه اینکه برای نمایش در تلفن همراه بهینه سازی شده است.

دست آخر اینکه

برای اینکه بتوانید از تغییروتحولات دنیای دیجیتال عقب نمانید، مدت زمان خاصی را در طول هفته به آشنایی با آنچه در دنیای دیجیتال اتفاق می افتد اختصاص دهید تا زمانی که پلتفورم ها و ابزارهای جدید مرتبط با شبکه های اجتماعی وارد عرصه ی دیجیتال می شوند شما اولین کسی باشید که از ویژگی های آن ابزارها مطلع می شوید. شاید بهتر باشد به در RSS فیدهای مهم و معتبر دنیای دیجیتال ثبت نام کنید.

آشنایی با این راهکار های دیجیتال مارکتینگ لازم است اما کافی نیست. لازم است با ترکیب خلاقانه ی آنها به مناسب ترین راهکار برای رشد کسب و کارتان دست یابید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید