برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

معرفی انواع افزونه ‌های گوگل ادوردز : Ad Extensions

معرفی انواع افزونه ‌های گوگل ادوردز : Ad Extensions

موفقیت در تبلیغات کلیکی گوگل به المان‌های مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین مواردی که در رابطه با هر تبلیغ گوگلی مطرح است، موقعیت نمایش آن در صفحه نتایج گوگل است. هرچه که تبلیغ شما در قسمت ابتدایی صفحه نتایج گوگل یا SERP باشد، شانس اینکه کاربران آن را مشاهده کنند بیشتر می‌شود. اما چگونه می‌توان سهم نمایش تبلیغ گوگل را افزایش داد؟ در این مقاله همراه ما باشید، تا شما را با یکی دیگر از ابزارهای گوگل، یعنی انواع افزونه ‌های تبلیغات گوگل  آشنا کنیم.

افزونه گوگل ادوردز چیست؟

افزونه گوگل ادز به ابزاری گفته می‌شود که با استفاده از آن‌ها می‌توانید فضای بیشتری از صفحه نتایج گوگل را به تبلیغتان اختصاص دهید. چرا که این ابزار به شما این امکان را می‌دهند که با قرار دادن لینک‌های اضافی در متن تبلیغتان، توجه کاربر را به خدماتی که ارائه می‌دهید جلب کنید. استفاده از انواع افزونه ‌های گوگل ادوردز موجب می‌شود که نرخ تبدیل تبلیغتان بالا رفته و در نتیجه هزینه کلی تبلیغاتتان کم شود. در ادامه به معرفی انواع افزونه ‌های گوگل ادوردز ، نحوه کار، زمان استفاده از آن‌ها و … می‌پردازیم.

انواع افزونه‌ های گوگل ادوردز

افزونه موقعیت مکانی یا Location Extensions

با استفاده از این افزونه می‌توانید آدرس محل کارتان را مانند شرکت، فروشگاه و … به متن تبلیغتان اضافه کنید. استفاده از این افزونه برای کسب‌وکارهای محلی بسیار مؤثر است چرا که هزینه‌های نامربوطشان را کاهش می‌دهد. تصور کنید شما شرکتی در حوزه عایق کار ساختمان دارید. مسلماً احتمال اینکه شما بتوانید به سایر شهرهای ایران نیز خدمات‌رسانی کنید کم است. بنابراین در صورتی که تبلیغ شما برای شهرهای نامربوط نمایش داده شود، احتمال اینکه هزینه کلیکی را بپردازید که قرار نیست مشتری شود نیز بالا می‌رود. در نتیجه بهتر است که با نمایش آدرس، تعداد کلیک‌هایتان را تنها به مشتریان واقعی محدود کنید.

افزونه تماس یا Call Extensions

یکی دیگر از انواع افزونه ‌های گوگل ادز افزونه تماس است. با استفاده از این افزونه می‌توانید شماره تماستان را در اختیار کاربر قرار دهید تا با کلیک روی آن، با شما تماس بگیرید. استفاده از این افزونه در جلب اعتماد کاربران بسیار مؤثر است، چرا که مطمئن می‌شوند یک راه ارتباطی با شما وجود دارد. خصوصاً افرادی که در زمینه وکالت، فروش خودرو، معلم خصوصی و … فعالیت دارند.

انواع افزونه تماس گوگل ادوردز

افزونه تماس را می‌توانید به دو شکل استفاده کنید :

  • نمایش شماره تماس (در نسخه دسکتاپ): در این حالت کاربر شماره شما را مشاهده می‌کند. و در صورت نیاز می‌تواند با تلفن همراهش شماره شما را بگیرد.
  • نمایش دکمه تماس (در نسخه موبایل): در این حالت دکمه تماس در اختیار کاربر تلفن همراه قرار داده می‌شود تا با استفاده از آن بدون هیچ معطلی با شما تماس بگیرید.

توجه : استفاده از دکمه تماس، مانند تبلیغات کلیکی برای شما هزینه دارد. بنابراین برای اینکه متوجه شوید کدام یک از تماس‌ها برای شما هزینه‌ای بیشتری دارد، از ابزار Google Ads UI استفاده کنید.

انواع افزونه ‌های گوگل ادوردز

افزونه سایت لینک یا Sitelink Extensions

همان‌طور که حتماً می‌دانید، داشتن یک صفحه فرود خوب می‌تواند شانس تبدیل کاربر به مشتری را بالا ببرد. اما اگر شرکت شما ارائه دهنده خدمات مختلفی باشد، قرار دادن تمام اطلاعات مورد نیاز در یک لندینگ پیج مسلماً کار دشواری خواهد بود. بنابراین بهتر است که با استفاده از انواع افزونه ‌های گوگل ادوردز خدمات خود را تحت لینک‌های مختلف در اختیار کاربر قرار دهید. با استفاده از این افزونه رایگان گوگل ادز می‌توانید با یک عنوان تبلیغاتی پیشنهادات مختلفی در اختیار کاربر قرار دهید. بنابراین اگر به دنبال افزایش نرخ کلیک هستید، می‌توانید از این افزونه استفاده کنید.

افزونه کال آوت یا Callout Extensions

اگر کمپانی شما به نسبت رقبایتان خدمات بهتری ارائه می‌دهید، چرا این تفاوت‌ها را در تبلیغتان نشان ندهید؟ با استفاده از این ابزار می‌توانید درست زیر متن تبلیغ، وجه تمایزتان با رقبایتان را بیان کنید. به عنوان مثال پشتیبانی 7 روز هفته و 24 ساعته، تحویل رایگان و … . بنابراین اگر پیشنهاد ویژه‌ای برای مشتریانتان دارید، حتماً با استفاده از این افزونه آن را به بازدیدکنندگان اعلام کنید.

افزونه Structured Snippet

اگر خدمات و محصولات متنوعی دارید، با استفاده از افزونه Structured Snippet که یکی از انواع افزونه ‌های گوگل ادوردز است، آن‌ها را به صورت لیستی در تبلیغتان نمایش دهید. این افزونه مشابه با همان سایت لینک است، با این تفاوت که به قسمتی از سایت لینک نمی‌شود!

افزونه قیمت یا Price Extensions

فراموش نکنید که قیمت قبل از هر چیز برای کاربران اهمیت دارد. پس باز هم اگر می‌خواهید در میدان رقابت پیروز شوید و مطمئن هستید قیمتتان به نسبت کیفت خدماتتان مناسب است، حتماً کاربران را از این مسئله آگاه کنید.

افزونه اپلیکیشن یا App Extensions

همان‌طور که می‌دانید با استفاده از گوگل ادز می‌توانید تبلیغات اپلیکیشن انجام دهید و میزان نصب برنامه‌تان را افزایش دهید. بعد از آن می‌توانید با استفاده از گوگل دولوپر و گوگل ادموب به کسب درآمد ارزی بپردازید. پس اگر برای تلفن همراه برنامه‌ای دارید، بهتر است از این طریق شانس موفقیتتان را افزایش دهید.

توجه : همراهان عزیز استفاده از قسمت اعظمی از انواع افزونه ‌های گوگل ادوردز رایگان است. بنابراین اگر به دنبال کاهش هزینه تبلیغات گوگل هستید، بهتر است استفاده از آن‌ها را مد نظر داشته باشید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید
جدیدترین مفیدترین