10 مورد از نوآوری های تبلیغات در گوگل سال 2018 : قسمت دوم

10 مورد از نوآوری های تبلیغات در گوگل سال 2018 : قسمت دوم

در قسمت اول، در رابطه با تغییراتی که در تبلیغات گوگل ایجاد شده است صحبت کردیم و برخی از مهمترین آن‌ها را که باعث افزایش بهره وری و همچنین کاهش هزینه‌ها است را به شما معرفی کردیم. همچنین بیان کردیم که با استفاده از ابزارهایی نظیر گوگل ادوردز، گوگل ادسنس و یا جایگزین های آن‌ها مانند سایت BuySellAds و سایت Blogads احتمال موفقیت شما افزایش خواهد یافت. اما در این مقاله به ادامه معرفی مهمترین نوآوری های تبلیغات در گوگل می پردازیم، تا شما هم متوجه کارآمدی این شیوه تبلیغات در کسب و کار خود شوید.

نوآوری های تبلیغات در گوگل

تغییرات برای تطابق بهتر

در ماه سپتامبر گوگل یک فرم جدیدی از پارامترها را برای نحوه نمایش و پیشنهاد تبلیغ به کاربران پیشنهاد داد، که با استفاده از آنها نمایش تبلیغ در گوگل، تنها به تطابق بین کلمات کلیدی تعیین شده و عبارتی که کاربر جستجو می کند، بستگی ندارد. بنابراین در صورتی که کاربر کلمه ای را به اشتباه تایپ کند، فضاهای بین کلمات مجزا را زیاد یا کم در نظر بگیرد و… باز هم احتمال پیشنهاد تبلیغ شما به کاربر وجود دارد. این قابلیت را شاید بتوان یکی از کارآمدترین نوآوری های تبلیغات در گوگل در نظر گرفت چرا که نرخ کلیک شما را بالا برده و کاهش هزینه ها را به همراه دارد.

بیشتربدانید: تبلیغ در یوتیوب

 نوآوری های تبلیغات در گوگل

تغییرات در نحوه نمایش تبلیغات متنی

یکی دیگر از نوآوری های تبلیغات در گوگل سال 2018 را می توان تغییر در نحوه نمایش تبلیغات متنی دانست. در گذشته، افراد برای اضافه کردن متن به تبلیغات خود تنها اجازه استفاده از 2 عنوان و یک متن به عنوان توضیحات را داشتند. اما با تغییراتی که اکنون ایجاد شده است، تبلیغ کنندگان می توانند 30 کاراکتر اضافی در عنوان ها و 90 کاراکتر بیشتر در توضیحات استفاده کنند. هدف از ایجاد چنین تغییری این است که فضای بیشتری به متن تبلیغ اختصاص داده شود تا کاربر به راحتی متوجه آن شود.

توسعه اکستنشن های ادوردز

این مورد یکی از محبوب ترین نوآوری های تبلیغات در گوگل سال 2018 است چرا که بر خلاف تصور بسیاری از افراد، استفاده از آنها می تواند منجر به افزایش ضریب کیفی و در نتیجه کاهش هزینه های تبلیغاتی شما می شود. سال گذشته، گوگل به تبلیغ کنندگان این امکان را داد تا برخی از گزینه های ویژه فروششان را در نمایش تبلیغ خود جای دهند. در این شرایط، فرد قبل از آنکه روی تبلیغ کلی کلیک کند، ابتدا از شرایط ویژه خبردار می شد و در نتیجه اول به آنها سر می زد. اما اکنون با استفاده از اد اکستنشن های گوگل ادوردز، اضافه کردن اطلاعات اضافی مانند اطلاعات تماس، گزینه های خدماتی و … کار مشکلی نخواهد بود.

نوآوری های تبلیغات در گوگل

تبلیغات جست و جوی ریسپانسیو

در مقاله قبلی من به این موضوع اشاره کردم که با تغییراتی که در رابط کاربری گوگل ایجاد شده است، تست A-B برای کسب نتیجه بهتر، به راحتی قابل انجام است. حال کاربران می توانند با استفاده از مفاهیمی نظیر یادگیری ماشین، شرایط مختلف را برای تبلیغشان در نظر بگیرند و نتیجه هر یک را بررسی کنند. این مورد نیز یکی دیگر از بهترین نوآوری های تبلیغات در گوگل است چرا که به تبلیغ کنندگان کمک می کند از سرمایه و زمانی که برای انجام این کار صرف می کنند، بهترین نتیجه را کسب نمایند.

با توجه به این الگوریتم های رتبه بندی گوگل هر روز به سمت بهتر شدن در حال حرکت هستند، باید با استفاده از نوآوری های تبلیغات در گوگل تلاش کرد تا جایگاه بهتری در میان رقبا پیدا کرد. نظر شما چیست؟ آیا این نوآوری ها می توانند موجب افزایش بازده تبلیغاتی شوند؟

10 مورد از نوآوری های تبلیغات در گوگل سال 2018 : قسمت دوم
در قسمت اول، در رابطه با تغییراتی که در تبلیغات گوگل ایجاد شده است صحبت کردیم و برخی...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید