تبلیغ در گوگل۲: راه اندازی یک کمپین موفق با هدف جذب سرنخ lead

تبلیغ در گوگل۲: راه اندازی یک کمپین موفق با هدف جذب سرنخ lead

تا اینجای کار توضیح دادیم که راه اندازی یک کمپین تبلیغ در گوگل با هدف جذب سرنخ فقط چند کلیک با ما فاصله دارد اما نتیجه گرفتن و افزایش فروش از طریق آن دورتر از چیزی است که به نظرمان می رسد. برای افزایش بازدهی تبلیغات گوگلی خود و جذب سرنخ های باکیفیت و خوب باید نکته سنجانه، موارد جزئی زیادی را رعایت کنیم. اولین گام، انتخاب هوشمندانه کلمات کلیدی بود که در پست قبلی به آن اشاره کردیم. حالا میرویم سراغ دومین نکته که در راه اندازی یک کمپین موفق گوگل ادوردز (گوگل ادز) با هدف جذب سرنخ باید آن را رعایت کنیم.

تبلیغ در گوگل۲: بهینه سازی صفحه فرود با هدف جذب سرنخ

در اینکه طراحی و محتوای صفحه ای که مخاطبان شما با کلیک بر روی تبلیغ در گوگل شما روی آن فرود می آیند اهمیت دارد، شکی نیست. اما از رعایت قوانین و دستورالعمل های گوگل در طراحی این صفحات هم نباید غافل بود. اگر صفحه ی فرود شما قوانین و دستورالعمل های گوگل را رعایت نکند امکان اینکه تبلیغ گوگلی شما متوقف شود خیلی زیاد است.

اگر می خواهید یک کمپین تبلیغ در گوگل موفق و پربازده راه اندازی کنید که باعث افزایش فروشتان شود و بازگشت سرمایه خوبی برایتان به همراه آورد افراک می تواند به شما کمک کند. اکانت های تازه افتتاح شده ما شامل ۴۵۰ درهم پروموشن کد تبلیغ در گوگل می شوند و مدیریت آنها از طرف ما به صورت رایگان صورت می گیرد. کافی است با ما تماس بگیرید یا در سایت در خواست مشاوه دهید.

شماره تماس: ۰۲۱۲۸۴۲۶۲

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام سود ما در گرو رابطه طولانی مدت ما با مشتریان است. از این رو همواره میکوشیم سود شما را بالاتر ببریم و هزینه تبلیغات در گوگل شما را مدیریت کنیم تا رابطه ما مادام العمر شود.

تبلیغ در گوگل ۲: با پاپ آپ ها و میانبرها خداحافظی کنید

اگر چه پاپ آپ ها و میانبرها برای تبدیل ترافیک آمده از شبکه های اجتماعی و جست و جوی ارگانیک کاربرد دارند، استفاده از آنها خلاف دستورالعمل های گوگل است.

گوگل به بازارایابان و ادوردز کاران تذکر داده که از پاپ آپ های مزاحم و میانبر های جذب سرنخ که مثل تصویر زیر عمل میکنند در صفحه فرود خود استفاده نکنند.

تبلیغ در گوگل

مشکل این میانبر چیست؟ اینکه همه ی فضای صفحه فرود را اشغال کرده و مستقیماً به محتوا و کلمات کلیدی جست و جو شده توسط کاربر، مرتبط نیست و به این ترتیب خط مشی گوگل را نقض میکند.

حالا اینطور نباشد که یک صفحه فرود بلند بالا شامل مقالات علمی طولانی طراحی کنید که کلی کلمه کلیدی در آن گنجانده اید.

گوگل با صفحات فرود فول اسکرین مادامی که محتوای آنها با کلمات کلیدی مورد جست و جو سنخیت داشته و در تجربه کاربر اختلالی ایجاد نکند، مشکلی ندارد.

بیشتربدانید: تبلیغات یوتیوب

برای مثال به صفحه فرود موفق زیر که در مورد بیمه مسافرت است نگاه کنید:

تبلیغ در گوگل

توجه:‌فایل های PDF نمی توانند به عنوان صفحه فرود در نظر گرفته شوند چرا که برای اکثر کاربران به حالت دانلود خودکار عمل میکنند. صفحات کند و آن دسته از صفحات فرودی که نشان دادن محتوا به مخاطب را منط به دانلود فایلی می کنند هم از طرف گوگل ممنوع اعلام شده اند.

پیش از لینک کردن صفحه ی فرود به تبلیغ در گوگل خود، صفحه ی ملزومات صفحه هدف گوگل را با دقت بخوانید.

تبلیغ در گوگل ۲: برای هر کلمه ی کلیدی در تبلیغ گوگل صفحه فرود مختص به آن طراحی کنید

صفحات فرود شما لازم نیست خیلی گران تمام شود و یا بهترین طراحی موجود در دنیا را داشته باشد. به جای تمرکز بیش ازاندازه بر روی طراحی و خارق العاده کردن صفحه فرود، بر روی محتوای آن و ارتباط و هماهنگی موضوعی آن با کلمات کلیدی تمرکز کنید. به این روش تکنیک انطباق پیام message match  گفته می شود.

اساس این تکنیک این است که از زبان هماهنگ و یکسانی در متن تبلیغ و صفحه فرود استفاده شود. مثلاً اگر به فرض مثال تبلیغ شما در مورد افتتاح حساب پی پال است و صفحه ی فرودی که به تبلیغ در گوگل خود لینک می کنید صفحه اصلی وب سایتتان که در آن خدمات مانی گرام، وسترن یونیون و سایر خدمات شما را هم ارائه می دهید اصلاً ایده ی جذابی نیست. بهتر است مخاطب را به صفحه ی فرود مخصوص به همین سرویس ارتباط دهید.

برای رسیدن به این مهم، می توانید از گروه تبلیغات Ad group کمپین تبلیغ در گوگل شما تک کلمه ای باشد. یعنی چه؟ یعنی کمپین شما گروه تبلیغات مختلفی مختص به یک کلمه کلیدی واحد و مشخص داشته باشد. از این راه شما می توانید برای هر کلمه کلیدی تبلیغ در گوگل مختص به خودش را نمایش بدهید.

برای مثال ممکن است به عنوان یک شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت های بین المللی شاید بخواهید مخاطبان هدف خود را بر اساس شهر محل سکونتشان طبقه بندی کنید. به این ترتیب می توانید یک کمپین موقعیت مکانی راه اندازی کنید که در آن هر گروه تبلیغات در آن مختص یک شهر مشخص است که می خواهید خدمات خود را در آنها معرفی کنید.

تبلیغ در گوگل ۲: فراخوان عمل خود را بالا قرار دهید

ممکن است تا به حال یک نکته واحد در همه ی صفحات فرود ها توجه شما را به خود جلب کرده باشد. همه ی آنها فراخوان عملی در قسمت جلو و مرکز صفحه دارند. مهم هم نیست کسب و کار شما در چه صنعتی فعالیت دارد. شما در هر حال زمان محدودی برای برقراری ارتباط با هر بازدید کننده دارید. پس باید سریعاً بروید سر اصل مطلب. در واقع بهتر است فراخوان عمل خود را بالا تر قرار دهید تا نرخ تبدیل خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهید.

نتیجه اینکه

پس همیشه در نظر داشته باشید که فراخوان عمل خود را در بالای صفحه ی فرود تبلیغ در گوگل خود بیاورید. اگر صفحه فرود شما مطابق با قوانین تبلیغاتی گوگل بوده و با متن تبلیغ و کلمات کلیدی تبلیغ گوگلی شما هارمونی داشته و فراخوان عمل متناسبی در جایگاه مناسب داشته باشد حق مطلب را ادا کرده اید و می توانید تبلیغات کلیکی موفقی داشته باشید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید