برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

5 استراتژی تبلیغات کلیکی که باید در سال جدید امتحان کنید

5 استراتژی تبلیغات کلیکی که باید در سال جدید امتحان کنید

با وجود افزایش میزان رقابت در تمامی استراتژی های تبلیغاتی مهم است که از جدید ترین تغییرات و نوآوری های تبلیغات در گوگل آگاه شوید. به این ترتیب می توانید بهترین قیمت گذاری و بودجه بندی را برای تبلیغ در گوگل انجام داده و با کمترین خطا، شاهد تاثیر این روش در افزایش میزان فروش، افزایش بازدید سایت و … باشید. در این مقاله همراه افراک باشید تا شما را با 5 استراتژی تبلیغات کلیکی که حتما باید امتحان کنید، آشنا کنیم.

5 استراتژی تبلیغات کلیکی جدید در دنیای تبلیغات آنلاین

استراتژی تبلیغات کلیکی به عنوان یکی از روش‌های تبلیغات آنلاین، در بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش، تبلیغ دهنده برای هر کلیک که کاربران روی تبلیغاتشان کلیک می‌کنند، هزینه می‌پردازد. در ادامه به 5 استراتژی تبلیغات کلیکی جدید در دنیای تبلیغات آنلاین می پردازیم:

  • استفاده از رسانه های مختلف برای تبلیغات آنلاین

فضای اینترنت روز به روز در حال توسعه است. علاوه بر این افراد روزانه وقت بیشتری را در این فضا برای پیدا کردن پاسخ سوالاتشان صرف می کنند. به همین دلیل است که به تعداد وب سایت ها و شبکه های اجتماعی مختلف اضافه می شود. بنابراین بهتر است که برای برنامه ریزی و بودجه بندی تبلیغاتتان، کمی فراتر از گوگل و بینگ را نگاه کرده و از تاثیر مثبت شبکه های اجتماعی غافل نمانید. بهترین شبکه های اجتماعی که می توانید متناسب با کسب و کارتان انتخاب نمایید، عبارت است از :

استراتژی تبلیغات کلیکی
  • استفاده درست از روش های تبدیل کاربر به مشتری

تمام کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنند، در یک مرحله مشابه از فرآیند خرید نیستند. به عبارت دیگر، برخی از آنها با قصد خرید و برخی دیگر تنها با هدف مقایسه به سایت شما می آیند. بنابراین زمانی که استراتژی تبلیغات کلیکی را تعیین می کنید، باید برای هر یک از این انواع کاربران ، فکری داشته باشید تا آنها را به مشتری تبدیل نمایید. به همین دلیل است که باید در تمامی صفحات سایتتان از گزینه های call to action در قسمت های مشخص استفاده نمایید. استفاده از همین گزینه ها است که باعث بالا بردن نرخ تبدیل تبلیغ و اثربخشی صفحه فرود یا لندینگ پیج می شود.

به همین دلیل بهتر است که قبل از پیاده سازی استراتژی تبلیغات کلیکی مورد نظر، حتما حالت های مختلف کاربر و نیازهای او را در نظر بگیرید، و سعی کنید با استفاده از گزینه های call to action در جای مناسب به آنها پاسخ دهید.

مطلب مرتبط: تبلیغات گوگل چیست؟

  • مخاطب هدفتان را در دسته های مختلف قرار دهید

یکی از اهدافی که هنگام پیاده سازی استراتژی تبیلغات کلیکی دارید، تبدیل کاربر به مشتری است. اما باز هم مشابه با موردی که پیشتر اشاره کردیم، کاربری که 1 روز پیش به سایت شما سر زده است با کاربری که 70 روز به سایت مراجعه کرده است، متفاوت است. بنابراین با آگاهی از وضعیت مشتری می توانید از تکنیک های مختلف و موثر برای هر یک جهت تبدیل وی به مشتری استفاده نمایید. به عنوان مثال با داده هایی که در متن هر تبلیغ برای هر گروه از مشتریان احتمالی قرار می دهید، فرآیند قانع کردن آنها را برای اعتماد و خرید از شما راحتتر پیش می برید.

  • توجه بیشتر به نیاز کاربران

همه می دانیم که انتخاب کلمه کلیدی مناسب تا چه اندازه در موفق بودن تبلیغات شما موثر است. اما این مسئله به این معنا نیست که شما تنها باید به کلمات کلیدی پر طرفدار اهمیت دهید. با توجه به تغییراتی که در تبلیغات کلیکی گوگل در حال ایجاد شدن است، به راحتی می توان نتیجه گرفت که به زودی اهمیت کلمه کلیدی جای خود را به اهمیت نیاز کاربر می دهید. زمانی که شما از نیاز مخاطبتان اطلاعات درستی داشته باشید، می دانید که به جستجوی چه چیزی است و در نتیجه چگونه باید به آن پاسخ داد.

 استراتژی تبلیغات کلیکی
  • استفاده هرچه بهتر از ابزار اتوماسیون سازی

الگوریتم های گوگل روز به روز برای بهتر پاسخ دادن به نیاز مشتری در حال توسعه و پیشرفت هستند. به همین دلیل استفاده از ابزاری نظیر ماشین لرنینگ، هوش مصنوعی و … موجب عملکرد بهتر استراتژی تبلیغات کلیکی شما می شود.

بنابراین تا جایی که امکان دارد از این ابزار اتوماسیون سازی جهت افزایش تاثیر تبلیغتتان استفاده نمایید.

همراهان عزیز بهتر است که برای گرفتن نتیجه مثبت از سرمایه گذاری که در استراتژی تبلیغات کلیکی انجام می دهید، بهتر است که از یک گروه متخصص که در پیاده سازی های تکنیک های مختلف تخصص و تجربه کافی دارند، استفاده نمایید. برای گرفتن مشاوره رایگان می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

5 استراتژی تبلیغات کلیکی که باید در سال جدید امتحان کنید
با وجود افزایش میزان رقابت در تمامی استراتژی های تبلیغاتی مهم است که از جدید ترین تغییرات و...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید