تبلیغات گوگل ارزان – کاهش هزینه تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل ارزان – کاهش هزینه تبلیغات گوگل

زمانی که نوبت به انجام تبلیغات و بازاریابی آنلاین می‌رسد، همه به دنبال کم‌خرج‌ترین و در عین حال نتیجه‌بخش‌ترین رویکرد و استراتژی بازاریابی آنلاین هستند. تبلیغات گوگل یکی از سنتی‌ترین روش‌های تبلیغات آنلاین است که اخیراً شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین و اینستاگرام به عنوان رقیب آن در نظر گرفته می‌شوند. چرا که بسیاری از افراد تصور می‌کنند که هزینه تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی بسیار ارزان‌تر است. هرچند که نمی‌توان گفت که این تصور اشتباه است. اما می‌توان ادعا کرد که روش‌های مختلفی برای کاهش هزینه تبلیغات گوگل ادوردز وجود دارد. اگر شما با عوامل مؤثر بر هزینه نهایی آشنایی داشته باشید می‌توانید از مزایای تبلیغات گوگل ارزان بهره‌مند شوید.

مسلماً زمانی که شما می‌خواهید به معرفی برند، خدمات و محصولاتتان در فضای مجازی بپردازید، نیاز است که از یکی از پلتفرم‌های آنلاین استفاده نمایید. تبلیغات در بینگ یا سایر موتورهای جستجو از گذشته تا کنون توسط بسیاری از کمپانی‌ها قرار گرفته است. چرا که این روزها با توسعه فضای وب، اولین جایی که افراد برای خرید سر می‌زنند، موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ است. اما اولین مسئله‌ای که مطرح می‌شود این است که چگونه می‌توان تبلیغات گوگل ارزان داشت و یا هزینه تبلیغات کلیکی را به حداقل رساند؟ در ادامه نحوه ی کاهش هزینه تبلیغات گوگل را بررسی خواهیم کرد.

نحوه کاهش هزینه تبلیغات گوگل

حتماً می‌دانید که برای کمپین تبلیغاتی در گوگل به اولین چیزی که نیاز دارید یک حساب کاربری گوگل ادوردز است. شما می‌توانید با شارژ و افتتاح حساب فرآیند تبلیغاتی خود را آغاز کنید. منتهی برای کسب نتیجه مطلوب با کمترین هزینه بهتر است که به نکات زیر توجه داشته باشید : پیش از آن لازم به ذکر است که برای شارژ حساب گوگل ادز خود می توانید از خدمات افراک بهره مند شوید.

استفاده از ابزار keyword planner

همه آن چیزی که تبلیغ‌کننده به آن نیاز دارد این است که به ازای کلمات کلیدی تعیین‌شده، تبلیغاتش به کاربران نمایش داده شود. اما کدام کلمه کلیدی کمترین هزینه و بیشترین جستجو را دارد؟ پاسخ این سؤال چندان هم مشکل نیست اگر بتوانید از تمام آنچه گوگل در اختیارتان قرار می‌دهید، بهترین استفاده را داشته باشید. با ابزار keyword planner شما می‌توانید از تمام عبارت‌های ممکن که در حوزه کلمه کلیدی مدنظر شما وجود دارند، مطلع شوید.

بیشتر بخوانید:

انواع تبلیغ در گوگل

انتخاب کلمات کلیدی مرتبط باهم

هرچه که کلمات انتخابی شما به یکدیگر بیشتر مرتبط باشند، شانس اینکه تبلیغ شما به کاربران هدف نمایش داده شود، بیشتر می‌شود. علاوه بر این،احتمال نمایش تبلیغ شما برای عبارات غیر مرتبط کاهش یافته و شانس دریافت کلیک بی‌ثمر نیز کاهش می‌یابد. بنابراین برای داشتن تبلیغات گوگل ارزان، بهتر است که از افراد متخصص جهت انتخاب کلمه کلیدی و تعدادشان استفاده نمایید.

کاهش هزینه تبلیغ در گوگل

زمان‌بندی تبلیغات گوگل

اگر بودجه‌ای که برای تبلیغات آنلاین در نظر گرفته‌اید خیلی زیاد نیست، پس بهتر است که از آن هدفمند استفاده کنید. به این فکر کنید که مخاطب شما چه زمانی از روز و چه روزهایی از هفته از گوگل بیشترین استفاده را دارد. سپس سعی کنید زمان نمایش تبلیغتان را در همین زمان‌ها تعیین کنید. به این ترتیب شما توانسته‌اید تبلیغات گوگل ارزان داشته باشید چرا که از یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های گوگل یعنی زمان‌بندی کردن استفاده کرده‌اید.

همراهان عزیز فراموش نکنید که گوگل همواره در تلاش است تا تجربه کاربری را بهبود ببخشد. به همین دلیل است که روش‌های مختلفی جهت تعیین مخاطب هدف و بودجه‌بندی با استفاده از تکنیک‌های هوشمند و اتوماتیک در اختیار شما قرار داده است. البته استفاده از این روش‌ها در صورتی که نمره کیفی شما چندان بالا نیست، توصیه نمی‌شود چرا که احتمالاً منجر به افزایش هزینه شما می‌شود.

به همین دلیل اخیراً گوگل اعلامیه‌ای برای کاربران تبلیغات گوگل ارزان ارسال کرده است. طی این خبر به افرادی که از خدمات آژانس‌های خدماتی و تبلیغاتی ( که پارتنر رسمی گوگل هستند مانند افراک) استفاده نمی‌کنند، اعلام کرده است که کنترل حساب‌هایشان را به عهده می‌گیرد. بر اساس این خبر، گوگل سعی دارد که بدون افزاش هزینه‌ها، نرخ سهم نمایش، بازگشت هزینه و … را برای هر حساب کاربری بهبود ببخشید.

کلام آخر

توصیه‌ای که ما به شما می‌کنیم این است که انجام تبلیغات گوگل ادز را به عهده یک تیم حرفه‌ای و آشنا به روند انجام کار بسپارید. در این صورت شما می‌توانید شانس خود را برای داشتن تبلیغات گوگل ارزان افزایش دهید. چرا که ما به خوبی می‌دانیم کمپین تبلیغاتی شما به چه چیزی نیاز دارد و چگونه باید به نیازش پاسخ داد. به تجربه ما اعتماد کنید!

تبلیغات گوگل ارزان – کاهش هزینه تبلیغات گوگل
زمانی که نوبت به انجام تبلیغات و بازاریابی آنلاین می‌رسد، همه به دنبال کم‌خرج‌ترین و در عین حال...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید