اسکریپت گوگل ادز چیست؟

اسکریپت گوگل ادز چیست؟

اسکریپت گوگل ادز چیست ؟ پس از ساخت اکانت گوگل ادوردز, نیازمند مدریت اکانت تبلیغات خود در گوگل هستید. بنابراین اگر بخواهید امتیاز کیفی و نرخ کلیک تبلیغ خود را بهبود ببخشید نیاز به اسکریپت های گوگل ادز دارید. افزونه هایی هستند که به تبلیغات خود اضافه میکنید تا هم حرفه ایی تر به نظر برسید و هم برای مخاطبان خود جذاب تر باشید. در این مطلب با اسکریپت گوگل ادز و انواع آن آشنا خواهید شد.

تابه حال با وبسایت هایی رو به رو شده اید که گزینه تماس و یا مسیج داشته باشند؟ با کلیک بر روی آنها به سرعت با شرکت مورد نظر تماس میگیرید. درست حدس زدید; کار اسکریپت ها هستند.
اسکریپت ها, کد های جاوا اسکریپتی هستند که برای کنترل یا اتوماتیک کردن برخی از ویژگی های کمپین تبلیغات در گوگل به کمک شما می آیند.

بیشتر بدانید: تبلیغات یوتیوب

کافی است اطلاعات مختصری از کدهای جاوا داشته باشید تا بر روی کمپین های تبلیغات در گوگل خود اعمالشان کنید.
وقتی میگوییم کد, به این معنی نیست که شما نیاز به کد نویسی داشته باشید. به هیچ وجه!!
هر اسکریپتی که بخواهید به صورت آماده و از قبل نوشته شده برای شما وجود دارد.
به عنوان مثال: اگر شما بخواهید برای تبلیغات خود یک اکستنشن تماس اضافه کنید, باید از اسکریپت تماس ( Call Script) برای تبلیغات خود استفاده کنید.

اسکریپت گوگل ادز

فراموش نکنید کلیک هایی که بر روی اکستنشن های تبلیغات شما میخورد, به عنوان کلیک حساب میشود. بنابراین برای بهبود تبلیغ خود راه بسیار مناسبی است.

چرا از اسکریپت گوگل ادز استفاده میکنیم؟

مهم ترین مزیت اسکریپت ها, صرفه جویی در زمان شما است. با اتوماتیک کردن فرایند های حساب PPC, میتوانید زمان بیشتری را بر روی بهینه سازی عملکرد تبلیغات خود صرف کنید.
نه تنها اسکریپت ها زمان را برای شما میخرند, بلکه فرصت ها و یا مشکلات کوچکی که ممکن است از دست بدهید را برای شما نمایان میکنند.

این بسیار طبیعی است که در روند تبلیغات خود, یک کلمه کلیدی با عملکرد بد را شناسایی نکنید و یا فرصت ساخت یک Ad Group جدید را از دست بدهید.
به همین دلیل این ابزار ها یک کمک بزرگ به شما هستند. میتوانید با کمک اسکریپت ها روند بهینه سازی گوگل ادز خود را به حرفه ایی ترین حالت انجام دهید.

نحوه دسترسی به اسکریپت گوگل ادز

اسکریپت گوگل ادز
  • وارد اکانت گوگل ادز خود شوید.
  • گزینه Tools and Setting را انتخاب کنید.
  •  بر روی گزینه Bulk action کلیک کنید. سپس گزینه Scripts را انتخاب کنید.
  • اسکریپت مورد نظر خود را وارد کنید. در این قسمت اگر کد های شما نیاز به اصلاحات داشته باشد, در سمت چپ صفحه نکاتی نمایان میشود.
    بیشتر مواقع کد ها نیازی به اصلاحات ندارند.
  •  گزینه Run را کلیک کنید. اگر عملیات شما موفقیت آمیز باشد و یا اکستنشن شما به تبلیغ در گوگل اضافه شده باشد. برای شما Finished Successfully نمایان میشود.
اسکریپت گوگل ادز

اگر برای تبلیغات خود نیاز به اسکریپت دارید, برای کارشناسان گروه افراک در خواست خود را ارسال کنید. اگر برای شرکت خود تبلیغ در گوگل انجام داده اید و حال به اسکریپت نیاز دارید, پس از انجام مراحل بالا باید احراز حویت شوید.
این کار را گروه افراک به عنوان پارتنر گوگل برای شما انجام خواهد داد.

انواع اسکریپت گوگل ادز 2019

تعداد اسکریپت ها بسیار زیاد است. ما برای آشنایی بیشتر شما چند نوع از کاربردی ترین های اسکریپت را معرفی خواهیم کرد.
Quality Score Tracker: اسکریپتی که تمام امتیاز کیفی های اکانت گوگل ادز شما را در گوگل به شما گزارش میکند. با استفاده از این اسکریپت حواستان به کاهش کوالیتی اسکور خود خواهد بود. چرا که اگر کاهش پیدا کند, هزینه شما افزایش میابد.
Auction Insights Script: رقبای شما را آنالیز میکند و اطلاعاتی را در یک شیت به شما ارائه میدهد. میتوانید با استفاده از این اسکریپت, نکات مثبت و منفی خود را نسبت به رقبا بسنجید. با استفاده از اطلاعات به دست آمده میتوانید در روند تبلیغات و هزینه های خود تغییراتی ایجاد کنید.
Pause Keywords with 0 Impressions Script: یک اسکریپت مناسب برای شروع کار است. تمام کلمات کلیدی شما را بررسی میکند و به صورت برنامه ریزی شده یا حذف میکند و نمایش آنها را متوقف میکند و در زمان های دیگر نشان میدهد.
این اسکریپت گوگل ادز برای بررسی کلمات کلیدی از طریق نمایش آنها است. اسکریپت های دیگری نیز وجود دارند که بر اساس کوالیتی اسکور و یا نرخ تبدیل پایین بررسی میشوند.
Broken URLs Script: بسیاری از URL ها به خوبی کار نمیکنند و یا با به روز رسانی آنها, URL های قدیمی شکسته میشوند یا ارور 404 میدهند. بنابراین این اسکریپت به شما کمک میکند که کلمات کلیدی خود را بررسی و اصلاح کنید. اگر تبلیغات و کلمات کلیدی شما به درستی بارگیری شوند, برای شما لیبل “link_checked” نمایان میشود.
Account Monthly Budget Pause: با استفاده از این نوع اسکریپت گوگل ادوردز, میتوانید به صورت خودکار زمانی که بودجه کمپین شما در حال اتمام است, آنرا متوقف کنید. به این معنی که میتوانید بودجه خود را زمان بندی کنید. به عنوان مثال: اگر به صورت ماهانه بودجه خود را تنظیم کنید, تمامی کمپین های فعال در اکانت شما پس از گذشت بودجه ماهانه متوقف میشوند.
اسکریپت های دیگری نیز وجود دارد که با استفاده از آنها میتوانید اکستنشن تبلیغات خود را بیشتر کنید. اکستنشن تماس و مسیج یکی از بیشترین درخواست های شما همراهان عزیز بوده است.

نتیجه

در این مطلب اسکریپت گوگل ادز چیست؟ را بررسی کردیم؛ فراموش نکنید که اسکریپت های گوگل ادز هرگز جایگزین تجربه فردی نمیشوند. اما برای بهبود تبلیغ در گوگل بهتر است از آنها استفاده کنید. اسکریپت ها به شما در پیشبرد استراتژی های هزینه و بهینه سازی گوگل ادز بسیار کمک میکند. همین حالا به فکر اسکریپت های تبلیغات خود باشید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با گروه افراک تماس بگیرید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید
  1. سلام وقت بخیر من یک سوال داشتم چطور میتونم از اسکریپت ستاره در تبلیغات ادورز استفاده کنم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

    آیا مفید بود؟