با استراتژی تبلیغات‌ در گوگل هزینه خود را کاهش دهید.  

با استراتژی تبلیغات‌ در گوگل هزینه خود را کاهش دهید.  

برای تعیین قیمت پیشنهادی گوگل به ازای هر کلیک در اکانت گوگل ادز، استراتژی های مختلفی وجود دارد. انجام تبلیغات در گوگل به نوعی شرکت در یک مزایده آنلاین است. پس ممکن است پیشنهادات زیادی برای تعیین قیمت وجود داشته باشند که بسته به هدف و جایگاه نمایشی که مد نظر داریم، باید بهترین آنها را انتخاب کنیم. گوگل به تازگی سه استراتژی پیشنهاد قیمت جدید را به ادوردزکاران معرفی کرد. بگذارید ابتدا از تعریف استراتژی تبلیغات‌ در گوگل پیشنهاد قیمت شروع کنیم.

به زبان ساده، استراتژی تعیین قیمت پیشنهادی، روشی است که گوگل بر أساس آن هزینه ی تبلیغات در گوگل شما را مدیریت می کند تا شما را به اهداف و نتایج مد نظرتان برای هر کمپین، برساند. روش های مختلفی برای  اختصاص هزینه تبلیغات گوگلی، در اختیار شما به عنوان یک ادوردز کار قرار دارد.

در حال حاضر این سه استراتژی تبلیغات‌ در گوگل را برای تعیین هزینه تبلیغات گوگلی می توان پیش گرفت:

 • (Target CPA (Cost Per Acquisition ـ هزینه به ازای هر تبدیل: اگر بالابردن نرخ تبدیل هدف اصلی شما از راه اندازی کمپین تبلیغات در گوگل باشد، این استراتژی بهترین گزینه برای شماست. Cost Per Acquisition هزینه به ازای هر عمل، حداکثر بودجه ایست که حاضرید برای هر تبدیل پرداخت کنید. شما سوخت موتور CPA خود را تامین می کنید و گوگل کمپین تبلیغات در گوگل شما را بر اساس بالاترین نرخ تبدیل تنظیم با توجه به بودجه روزانه شما کسب  می کند.
 • (Target ROAS (Return On Ad Spend ـ هزینه به ازای نرخ بازگشت سرمایه: یکی از استراتژی تبلیغات‌ در گوگل بازگشت سرمایه است، به این ترتیب به دست می آید: تعداد محصولات فروش رفته، تقسیم بر میزان هزینه ای که در اکانت گوگل ادوردز خود کرده اید. به این ترتیب که شما یک نرخ مشخص بازگشت سرمایه را برای گوگل تعریف می کنید و گوگل تبلیغات در شما را بر اساس رسیدن به آن نرخ تنظیم و بودجه می کند.
 • نرخ تبدیل حداکثری Maximize Conversions: این اصطلاح تا حد زیادی واضح و قابل حدس است. شما یک بودجه روزانه برای تبلیغات در گوگل خود اختصاص می دهید و گوگل تلاشش را می کند تا متناسب با بودجه روزانه شما، بیشترین مقدار تبدیل ممکن را برای شما به ارمغان بیاورد.
 • (Enhanced Cost Per Click (ECPC: اینجاست که گوگل، احتمال یک تبدیل را بررسی میکند و بر اساس آن، هزینه هر کلیک را برای شما تعیین میکند. اگر شانس تبدیل برای یک کلمه کلیدی بالا باشد، هزینه ای که برای آن کلمه کلیدی به گوگل پرداخت می کنید افزایش می یابد و بالعکس.

بیشتر بخوانید: تعرفه تبلیغات در گوگل به چه صورت است؟ 

حتماً بخوانید: چطور از کیورد پلنر برای پیش بینی هزینه های تبلیغات در گوگل استفاده کنیم؟

تبلیغ در گوگلنکته: همه ی استراتژی های تبلیغات‌ در گوگل بالا زیرمجموعه تعیین پیشنهاد قیمت هوشمند طبقه بندی می شوند که خودش یکی از شیوه های قیمت گذاری اتوماتیک در تبلیغات گوگلی است.

 • جذب حداکثر میزان کلیک Maximize Clicks: همان طور که از نامش پیداست، گوگل تلاش می کند تا بیشترین میزان کلیک ممکن را بر اساس بودجه روزانه تبلیغ در گوگل شما برایتان جذب کند.
 • تعیین هزینه به ازای هر کلیک به صورت دستی Manual CPC Bidding: در این مورد شما باید تمامی هزینه های کلیک در کلیه گروه تبلیغات در گوگل و جایگاه های تبلیغات خود در گوگل، به صورت دستی تنظیم کنید. اگرچه در این صورت حداکثر میزان کنترل را بر روی هزینه های تبلیغات در گوگل خود دارید،‌ این استراتژی نیازمند رصد و بررسی دقیق تبلیغات به صورت روزانه است که زمان زیادی از شما خواهد گرفت. اما اگر مدیریت اکانت گوگل ادوردز خود را به یک آزانس تبلیغات در گوگل بسپارید، ضمن اینکه در هزینه های خود صرفه جویی کرده اید کار تبلیغات در گوگل خود را به گر.هی متخصص سپرده اید که با صرف زمان کمتری، تنظیمات کمپین ها و تبلیغات شما را برای رسیدن به بهترین نتیجه انجام خواهند داد.در این صورت شما می توانید با صرف کمترین زمان ممکن به بهترین نتیجه در کمپین های تبلیغات گوگلی خود برسید.

تبلیغات در گوگلاگر تا بحال کار تبلیغ در گوگل را انجام نداده اید و تجربه راه اندازی یک کمپین موفق گوگل ادز (گوگل ادوردز) را ندارید، می توانید کار راه اندازی و مدیریت تبلیغات در گوگل خود را به افراک بسپارید. مشاوران ما هرگونه کمکی که در مورد تبلیغات گوگل به آن نیاز دارید در اختیارتان قرار می دهند.

استراتژی تبلیغات‌ در گوگل
 • Target Search Page Location: در این نوع استراتژی شضما از گوگل می خواهید که هزینه های تبلیغاتی شما را به گونه ای تنظیم کند که تبلیغ شما در اولین صفحه نمایش نتایج جست و جوی گوگل نمایش داده شود یا در صدر نتایج جست و جو در گوگل. در این صورت هیچ تضمینی برای نمایش دائمی تبلیغ شما در جایگاه نخست وجود ندارد چراکه امتیاز کیفی، عاملی است که همواره در این زمینه نقش ایفا می کند.
 • Target Outranking Share: این استراتژی بهترین روش برای شما است اگر می خواهید تبلیغ در گوگل شما بالاتر از تبلیغات رقبایتان دیده شود. در زمان هایی که تبلیغ شما و رقیبتان به صورت همزمان نمایش داده می شود،‌ گوگل به صورت اتوماتیک تبلیغ شما را طوری تنظیم می کند که بالاتر از تبلیغ رقیب دیده شود.
 • (CPM Bidding (Cost Per Thousand Impressions: هزینه به ازای هزار نمایش: این استراتژی هزینه ی هر کلیک شما را طوری تنظیم میکند که حداکثر میزان نمایش را داشته باشید و تنها در کمپین های تبلیغ در یوتیوب و تبلیغات نمایشی قابل استفاده است.
 • (vCPM Bidding (Cost Per Viewable Thousand Impressions:بر اساس آنچه گوگل خودش میگوید، یک تبلیغ زمانی واجد شرایط نمایش است که در مورد تبلیغات نمایشی ۱ ثانیه و برای ویدیو ۲ ثانیه از آن قابل مشاهده باشد. این استراتژی هزینه مزایده تبلیغات در گوگل را بر اساس نمایشی که تبلیغ شما واجد شرایط دریافت آن است، تنظیم می کند. این استراتژی تنها برای تبلیغات نمایشی و تبلیغ در یوتیوب کاربرد دارد.
 • (CPV Bidding (Cost Per View در این استراتژی که فقط برای کمپین های تبلیغات ویدیویی کاربرد دارد، هزینه تبلیغ شما برای دریافت حداکثر میزان نمایش تنظیم می شود.
 • Target Impression Share Bidding: با تمرکز بر افزایش آگاهی کاربران از برند شما، این استراتژی پیشنهاد قیمت‌، نمایش تبلیغ شما را برای کلمه کلیدی مشخصی بسیار بالا می برد. شما سهم نمایش مشخصی ( مثلاً ۵۰ یا ۸۰ درصد) را برای یک کلمه کلیدی مشخص، در نظر میگیرید و تبلیغ در گوگل شما بر اساس سهم نمایش انتخابی شما، تنظیم خواهد شد.

گوگل در نظر دارد بعضی از این استراتژی ها را از تبلیغات در گوگل حذف کند، اما باید صبر کنیم و ببینیم چه سرنوشتی در انتظار نحوه تنظیم پینشهادات قیمت تبلیغات در گوگل است. همه چیز با گذر زمان مشخص می شود.

نتیجه اینکه

باید هدف تبلیغاتی خود را خوب بدانید، می خواهید بیشتر دیده شوید و میزان کلیک دریافتی برایتان آنقدرها هم مهم نیست؟ هدفتان بازگشت حداکثر میزان سرمایه است؟ هدف تبلیغاتی شما هر چه که هست، باید بر اساس آن هزینه های تبلیغات گوگلی خود را طوری تنظیم کنید تا به آنچه مد نظرتان هست برسید.

مقالات مرتبط:

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید