کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

بررسی زمان بندی تبلیغات در گوگل

بررسی زمان بندی تبلیغات در گوگل

تبلیغات در گوگل را برای ارتقا سطح کیفی تبلیغات خود زمان بندی کنیم؟

تنظیم زمان بندی مشخص برای تبلیغات در گوگل به نظر خیلی ها مثل آب خوردن است. اما استفاده ی بهینه از این قابلیت در تبلیغات گوگلی، خیلی هم ساده نیست. در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه ی استفاده از قابلیت زمان بندی تبلیغات در گوگل ادز با هدف بهینه سازی عملکرد تبلیغات گوگلی بپردازیم.

تبلیغ در گوگل  نکته: بلافاصله بعد از اینکه کمپین تبلیغات در گوگل خود را ساختید، زمانبندی مشخص را تعریف کنید و استراتژی هزینه مزایده را تعیین نکنید. بعداً میتوانید به قسمت تنظیمات برگشته و گزارش عملکرد را مشاهده کنید.

زمان بندی تبلیغات در گوگل، چه تاثیری بر روی اکانت گوگل ادز دارد؟

تنظیمات زمان بندی تبلیغات در گوگل در سطح کمپین اعمال می شوند و  گوگل را در مورد زمان نمایش تبلیغات شما راهنمایی می کنند. ساده تر بگوییم که تبلیغات شما در زمان هایی که در بازه ی زمان بندی تبلیغات در گوگل شما قرار نگرفته اند، نمایش داده نمی شوند. زمانبندی تبلیغات در گوگل، بازه ی یک هفته ای را شامل می شود… بنابراین شما نمی توانید به گوگل بگویید که در روزهای خاصی از سال تبلیغات شما را نمایش ندهد.

می توانید تعیین کنید چه روزهایی از هفته، تبلیغات شما فعال باشند و زمان آغاز و پایان نمایش تبلیغات در هر روز را هم می توان مشخص کرد. به علاوه می توان چندین زمان بندی را مخصوص یک روز در نظر بگیرید برای مثال یکشنبه ۷ صبح تا ۱۱ صبح و دوشنبه ۱ بعداظهر تا ۷ بعدازظهر، بنابراین می توانید تنظیمات هزینه مزایده bid adjustment برای هر زمان، به صورت مجزا تعریف کنید. درادامه به نحوه تنظیم هزینه ی مزایده هم اشاره خواهیم کرد.

با گوگل ادز می‌توانید علاوه بر تبلیغ در گوگل، تبلیغات یوتیوب نیز انجام دهید. کارشناسان افراک قادرند تبلیغ در گوگل و یوتیوب را برای کسب و کار شما با زمان بندی مناسب و بیشترین بازدهی انجام دهند.

چه زمانی نباید از زمانبندی تبلیغات در گوگل استفاده کرد؟

تنها زمانی که دلیل قانع کننده ای برای زمان بندی تبلیغات گوگلی خود دارید یا اطلاعاتی مبنی بر کم بازده بودن تبلیغات خود در ساعات مشخصی از روز در دست دارید اقدام به زمان بندی تبلیغات در گوگل خود کنید. بر اساس حدس و گمان عمل نکنید و بعد از اینکه عمکرد تبلیغات در گوگل خود در زمان های مختلف بررسی کردید، اقدام به زمان بندی تبلیغ خود کنید.

چرا از زمانبندی تبلیغات در گوگل استفاده کنیم؟

سناریو های مختلفی وجود دارند که زمانبندی تبلیغات در گوگل را توجیه می کنند. همه ی آنها بر پایه تجربه مشتری و بهبود کیفیت کلیک ها و افزایش نرخ تبدیل و به سقف چسباندن نرخ فروش بنا شده اند.

خدمات رسانی در ساعت های مشخصی از روز

اگر خدمات رسانی به مشتریان را در ساعت های مشخصی از روز ارائه می دهید و سرعت ارائه خدمات در کسب وکارتان نقس مهمی ایفا میکند زمان نمایش تبلیغات در گوگل خود را محدود به ساعت های کاری خود کنید. برای مثال تصور کنید خدمات مشاوره آنلاین ارائه می دهیدو افرادی که بر روی تبلیغ شما کلیک می کنند، احتمالاً از نظر روحی در موقعتی هستند که نیاز به کمک داشته و می خواهند خیلی سریع خدمات شما را دریافت کنند. اگر بفهمند که شما آماده ارائه خدمات به آنها نیستید، بعد از کلیک بر روی تبلیغ، دیگر به سمت کسب و کار شما برنخواهند گشت.

فاکتورهای دیگر مانند امکان رزرو نوبت در وب سایت برای ساعت هایی که تبلیغ شما نمایش دارد هم باید در زمان بندی تبلیغات در گوگل لحاظ شود.

شخصیت مشتری های شما

اگر کسب و کار شما B2B است و مشتری ایده آل شما در ساعت های کاری محل کارتان با شما ارتباط برقرار می کنند باید زمان های تبلیغات در گوگل خود را به ساعت های ادری محدود کنید. در این مورد احتمال می رود کاربرانی که خارج از ساعت های کاری بر روی تبلیغ شما کلیک می کنند احتمال اینکه به مشتری شما تبدیل شده و خدمات شما را خریداری کنند کمتر است. در حقیقت، این یک استراتژی کلی برای کسب و کارهای B2Bاست.

اما حواستان باشد دلیل اینکه شما تبلیغات در گوگل خود را خارج از ساعات اداری غیر فعال می کنید چیست؟ اینک فکر میکنید افراد کمتری در این ساعات خدمات شما را جست و جو میکنند… این دلیل خوبی برای محدود کردن زمان نمایش تبلیغ در گوگل نیست. به یاد داشته باشید که تبلیغات کلیکی یک پلتفورم تبلیغاتی در دسترس هستند. مطمئناً اکثریت کلیک ها در طول روزهای هفته و کمتر آنها خارج از ساعات اداری زده میشوند. اما اگر نرخ تبدیل شما برای آن کلیک هایی که خارج از ساعات اداری روی تبلیغ شما کلیک می کنند هم بالا باشد، مسئله ای ندارد. اگر مطمئن نیستید، همیشه بهتر است که زمان بنید تبلیغ خود را روی ۲۴/۷ قرار دهید تا بتوانید اطلاعات کافی در مورد نرخ تبدیل تبلیغ در گوگل  خود به دست بیاورید و در آینده تصمیم بهتری در این مورد اتخاذ کنید.

داده های کافی در دست دارید

اگر اطلاعات کافی برای زمانبندی تبلیغ خود در گوگل، جمع آوری کرده اید وقت آن شده که دست به کار شوید و تبلیغات در گوگل خود را زمان بندی کنید. چنانچه اطلاعات کافی جمع آوری کرده اید و به ایننتیجه رسیده اید که در روزهای مشخص و ساعات خاصی عملکرد تبلیغتان خیلی خوب نیست می توانید زمانبندی مشخصی برای تبلیغات خود لحاظ کنید. اما پیش از آن تنظیمات هزینه مزایده را در نظر بگیرید.

چطور تبلیغ در گوگل را زمان بندی کنیم؟

برای اعمال زمان بندی جدید برای تبلیغات گوگلی خود، کمپین مورد نظر را انتخاب کنید، در قسمت تنظیمات روی گزینه ad schedule کلیک کنید. سپس بر روی دکمه AD SCHEDULE قرمز رنگ کلیک کنید. کمپین مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی گزینه Create Custom Schedul کلیک کنیم. از ویجت زمان و روز برای تنظیم زمانبندی تبلیغ در گوگل خود استفاده کنید. می توانید زمان آغاز و پایان مشخصی برای هر روز در نظر بگیرید و حتی چندین زمان آغاز و پایان نمایش را برای یک روز تعریف کنید. اما این زمان ها نمی توانند با یکدیگر هم پوشانی داشته باشند.

تبلیغات در گوگل

تبلیغ در گوگلنکته: زمانبندی تبلیغ در گوگل، بر اساس موقعیت زمانی اکانت گوگل ادز شما تنظیم می شود. اگر تبلیغات گوگل خود را برا اساس زمان کشور خودتان انجام می دهید به این موضوع دقت داشته باشید. برای مثال اگر منطقه زمانی اکانت گوگل ادوردز (Google Ads) خود را انگلستان تعیین کرده اید، و اکنون در ایران هستید، زمانبندی تبلیغات خود را بر اساس زمان لندن تعیین کنید.

اگر مجبورید که زمان های مشخصی را در مناطق زمانی متفاوتی تعریف کنید باید کمپین های گوناگونی برای هدف قرار دادن مناطق جغرافیایی مختلف راه اندازی و هر یک را به صورت مجزا زمان بندی کنید. ودرست است راهی برای انتخاب منطقه جغرافیایی، بر اساس موقعیت و کاربران هدف نمایش تبلیغات وجود ندارد. شاید باید از گوگل درخواست کنیم که این قابلیت را به گوگل ادز اضافه کند!!

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید