کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

بودجه روزانه تبلیغات در گوگل، چطور هزینه می شود؟

بودجه روزانه تبلیغات در گوگل، چطور هزینه می شود؟

اگر کار تبلیغات در گوگل را به تازگی شروع کرده اید، ممکن است برای بررسی میزان نمایش تبلیغتان، ساعت های مختلفی از شبانه روز را مشغول جست و جوی کلمات کلیدی خود در گوگل باشید تا مطمئن شوید تبلیغتان را بالای صفحه ببینید. بعضی اوقات ممکن است تبلیغ خود را جزو چند لینک اول نبینید. اصلاً ممکن است در برخی از موارد تبلیغ خود را در صفحه اول هم نبینید. قضیه از چه قرار است؟ شما این همه خرج کرده اید که لینک اول دیده شوید و حالا همه ی هزینه های تبلیغاتیتان دارد به باد می رود؟ صبر کنید! به این سادگی ها هم نیست. با مطلب بودجه روزانه تبلیغات در گوگل همراه باشید.

تبلیغات در گوگل می توانند بر اساس بودجه محدود شوند. به این ترتیب که شما می توانید برای گوگل ادوردز مشخص کنید که در طول روز چه مقدار برای تبلیغات گوگلی شما هزینه کند. به این ترتیب گوگل دست و دلبازی را کنار میگذارد و آنقدری که شما برایش تعریف کرده اید در روز هزینه می کند. خب تا اینجای کار که ساده است.

بیشتربدانید: تبلیغ در یوتیوب

قسمت پیچیده موضوع اینجاست که گوگل بر اساس بودجه روزانه شما، تبلیغات در گوگل شما را به صورت رندوم تا جایی نمایش می دهد که در بهینه ترین حالت ممکن نمایش و دریافت کلیک باشد. یعنی اگر شما روزی ده بار جست و جو کنید تا به تبلیغ در گوگل خود برسید ممکن است از این ده بار، گوگل فقط سه بار تبلیغ شما را برای خودتان نمایش دهد. در این صورت تعجب نکنید! سیستم مزایده ای گوگل ادوردز، به این سادگی ها که ممکن است فکر کنید، نیست. حالا که با مفهوم بودجه روزانه آشنا شدیم، باید ببینیم چه تنظیماتی برای هزینه ی این بودجه روزانه در تبلیغات در گوگل وجود دارد. مطلب را تا آخر بخوانید تا با این تنظیمات آشنا شوید.

تبلیغ در گوگلاگر می خواهید هزینه کمپین تبلیغ در گوگل شما به بهترین شکل ممکن مصرف شود و تبلیغات گوگلی شما با کیفیت باشند، افراک می تواند به شما در این زمینه کمک کند. کافی است در سایت در خواست مشاوره بدهید یا با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۶۲ تماس بگیرید. تعرفه های تبلیغات در گوگل ما را هم می توانید از طریق این لینک مشاهده کنید.

گوگل ادز (گوگل ادورز) چطور بودجه روزانه شما را هزینه می کند؟

نحوه توزیع بودجه روزانه شما در طول روز، تعیین کننده دوام بودجه روزانه شما برای گوگل ادز است. گوگل ادوردز امکان انتخاب دو حالت را برای توزیع بودجه ی روزانه تبلیغ در گوگل را در اختیار شما قرار می دهد.

اگر بودجه ی محدودی برای تبلیغات در گوگل کنار گذاشته اید و قصدتان کنترل کردن هزینه های تبلیغاتی است باید از شیوه ی استاندارد توزیع بودجه روزانه استفاده کنید و به گوگل این پیغام را بدهید که بودجه روزانه شما را با سرعت کمتری هزینه کند و این میزان را تا پایان روز هم داشته باشید.

بگذارید کمی بیشتر در مورد این موضوع صحبت کنیم. هنگام راه اندازی کمپین تبلیغات در گوگل یک بودجه روزانه تعیین می کنید. این میزان تعیین می کند که شما بپر طل روز به صورت میانگین چقدر حاضرید برای این کمپین تبلیغات در گوگل خود هزینه کنید. امکان دارد که در روز کمتر از مقدار بودجه روزانه خود هزینه کنید و یا حتی در برخی موارد کمپین شما تا دو برابر بودجه ی روزانه هم  ممکناست خرج کند.

برای بیشتر بازاریابان و ادوردزکاران، بودجه روزانه تبلیغات در گوگل،‌ زمانی مصرف دارد که کاربری بر روی تبلیغ آنها کلیک کند. هر چه تبلیغ گوگلی شما بیشتر کلیک بخورد، بودجه روزانه شما سریع تر به اتمام می رسد. نحوه توزیع بودجه روزانه کمپین تبلیغات در گوگل campaign’s ad delivery مشخص می کند که مقدار بودجه روزانه شما با چه سرعتی تمام شود.

نحوه توزیع  بودجه روزانه تبلیغات در گوگل‌: استاندارد یا سریع؟

نحوه توزیع بودجه به صورت استاندارد: در این حالت گوگل، بودجه روزانه شما را به نحوی توزیع می کند که کل بودجه را در تمام روز برای تبلیغات خود داشته باشید و از تمام شدن ناگهانی بودجه روزانه شما جلوگیری می کند. توزیع بودجه ی روزانه برای ساعت هایی انجام می شود که تبلیغ شما زمانبندی شده و نمایش دارد.

تبلیغات در گوگل
چرا از این شیوه استفاده کنیم؟

اگر می خواهید در طور روز مشتریان احتمالی خود رابه سمت کسب و کار خود جذب کنید، این شیوه توزیع بودجه روزانه توصیه می شود. اگر بودجه ی کمی را به تبلیغات گوگلی خود اختصاص داده اید، این شیوه مانع از این می شود که کل بودجه روزانه خود را در ابتدای روز،‌به اتمام برسانید.

از آنجایی که در این نوع از توزیع، بودجه روزانه شما در طول روز تقسیم می شود ممکن است تبلیغ شما هر زمان که دنبالش می گردید نمایش نداشته باشد اگر محدودیت تبلیغات در گوگل شما بر اساس بودجه تنظیم شده باشد.

مدل توزیع سریع بودجه روزانه به چه دردی می خورد؟

این شیوه از توزیع بودجه روزانه از نظر بسیاری از بازاریابان مناسب نیست. دراین شیوه،‌ ممکن است تمامی بودجه روزانه شما در اولین ساعات روز تمام خواهد شد.

چه زمانی از این شیوه استفاده کنیم؟

اگر چه این شیوه توزیع بدجه روزانه برای اکثر بازاریابان توصیه نمی شود اما اگر تاکیر شما به بیشتر دیدن شدن تبلیغات در گوگل خود در ساعات اولیه روز است، این شیوه مناسب ترین روش است.

مطلب مرتبط: تبلیغ در گوگل چیست؟

تبلیغ در گوگلنکته: در شیوه توزیع سریع بودجه تبلیغات در گوگل، به این دلیل که تبلیغات در گوگل شما در ساعات اولیه روز تعداد دفعات بیشتری نمایش دارد، ممکن است هزینه بیشتری به ازای هر کلیک به تبلیغ شما اختصاص داده شود.

اگر اکانت گوگل ادوردز شما بر اساس بودجه محدود شده باشد، تعداد کلیک های دریافتی شما ممکن است در حالت دوم کمتر از شیوه ی استاندارد باشد و  به این ترتیب، بازگشت سرمایه ی کمتری را برای کسب و کارتان به همراه آورد.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید