فروشگاه اینترنتی خود را با تبلیغات ادوردز رونق دهید.

فروشگاه اینترنتی خود را با تبلیغات ادوردز رونق دهید.

اگر صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید یا تجارت الکترونیک خود را مدیریت می کنید، تبلیغ در گوگل یکی از موثر ترین کانال ها برای افزایش فروش کسب و کارتان است. در این مقاله به فوت های کوزه گری تبلیغات ادوردز می پردازیم  که با رعایت آنها می توانید در مقایسه با رقبا عملکرد به مراتب بهتری داشته باشید. با رعایت این نکته ها می توانید تغییرات جزئی اما تاثیرگذاری بر کمپین های تبلیغاتی گوگل ادوردز خود بگذارید. لازم به ذکر است که شما می توانید برای خرید حساب ادوردز از خدمات افراک بهره مند شوید.

با تبلیغ در گوگل آشنایی دارید؟ به تبلیغات در گوگل فکر کرده اید اما نمی دانید بهتر است این کار را چه زمانی و چطور آغاز کنید؟ می توانید از مشاوره های کارشناسان تیم افراک در این زمینه کمک بگیرید. برای تماس با می توانید از شماره ی زیر استفاده کنید یا در سایت درخواست مشاوره رایگان دهید.

  284262 – 021

۱. عناوین تبلیغات ادوردز خود را بهینه کنید.

گوگل و بینگ امکان وارد کردن چند عنوان در متن هر تبلیغ را به شما می دهند ( تا سه عنوان و ۳۰ کاراکتر در هر تبلیغ)

نکاتی که باید در زمینه ی عنوان تبلیغات در گوگل رعایت کنید:

  • امکان اضافه کردن تعداد زیاد کاراکتر نعمت است اما اگر درست استفاده نشود ممکن است نتیجه ی خوبی به همراه نداشته باشد. بعضی وقت ها لازم است شما از همه ی فضای موجود استفاده کنید اما گاهی هم ضرب المثل قدیمی (کم گوی و گزیده گوی چون دُر) در زمینه ی تبلیغات ادوردز صادق است. خیلی وقت ها یک پیام ساده بسیار گیراتر و موثرتر است.
  • اکثر بازاریابان فراخوان عمل CTA را در عنوان دوم جا می دهند.
  • تضمینی برای نمایش عنوان سوم که جدیداً به تبلیغات ادوردز اضافه شده است وجود ندارد. یعنی باید مراقب باشید چه محتوایی را انتخاب می کنید. اگر مطلب مهمی دارید و می خواهید از تخفیف های جدیدتان حرف بزنید این قسمت اصلاً مناسب این کار نیست.

تبلیغات ادوردز

۲. به لینک موجود در تبلیغ گوگل دقت کنید

لینک مقصد را با لینک نمایش داده شده در تبلیغ اشتباه نگیرید. لینک مقصد ممکن است بسیار طولانی باشد که استفاده از آن در تبلیغ خیلی زیبا نیست. می توانید از لینک نمایشی display URL استفاده کنید و ظاهر تبلیغ خود را بهتر کنید.

تبلیغات ادوردز

گوگل و بینگ لینک نمایشی را با رنگی متضاد نشان می دهند تا از بخش های دیگر تبلیغ متمایز شود. بنابراین می توانید بااین قابلیت به خوبی جلوی چشم مخاطبان خودتان ظاهر شوید.

صدور ویزا کارت و مستر کارت با ایرانیکارت

خرید اکانت ادز : چنانچه حساب تبلیغات ادوردز را خودتان راه اندازی کرده اید و می خواهید هزینه های تبلیغات در گوگل را خودتان پرداخت کنید لازم است تا کردیت کارت داشته باشید. برای دریافت  ویزاکارت و یا مسترکارت می توانید از خدمات سایت ایرانیکارت استفاده کنید.

 

۳. افزونه لینک سایت خود را بهینه کنید.

اگر پیش از این تبلیغات به گوگل را به عنوان گزینه ای برای تبلیغ فروشگاه خود استفاده کرده اید احتمالا با افزونه ی لینک سایت آشنایی دارید. خیلی از صاحبان فروشگاه های اینترنتی از این افزونه ی تبلیغات در گوگل استفاده می کنند اما نتیجه ی لازم را از آن نمیگیرند. در کل، این افزونه برای تبلیغاتی که بیش از یک هدف را مد نظر دارند یا قصد جذب مشتریانی که در جست و جوی خود خیلی هدفمند نیستند را دارند، کاربرد دارد.

برای مثال:

  • کمپین جدید: وقتی شما یک لینک اصلی در تبلیغ می گذارید و می خواهید گزینه های انتخابی دیگری به کاربران ارائه دهید تا ساده تر و سریع تر به چیزی که دنبالش می گردند برسند.
  • کمپینی که تمرکز آن بر روی کلمات کلیدی کلی است: در این مواقع شما از چند کلمه ی کلیدی کلی broad وچند کلمه کلیدی با تطابق عبارت phrase استفاده می کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی انواع افزونه های گوگل ادوردز 

نکات کلیدی در مورد افزونه ی لینک به سایت

ساختار و سلسله مراتب تبلیغات ادوردز شما اهمیت دارد. همان طور که در مثال های بالا می بینید کاربری که از یک مفهوم کلی استفاده می کند ممکن است به فراخوان عمل ها و صفحات فرود متعددی متصل شود. افزونه های سایت که در تبلیغ گوگل شما نمایش داده می شوند بستگی زیادی به ساختار تبلیغات شما در گوگل دارد (اکانت، گروه تبلیغات ad group، کپین)

 

۴. افزونه تماس تبلیغ را به بهترین نحو به کار بگیرید.

بعضی مشتری ها می خواهند قبل از انجام خرید با کسی در این مورد صحبت کنند. شاید می خواهند ببینند آیا جنسی که می خواهند بخرند در بخش فروش ویژه قرار دارد ( درست است که می توانند از وب سایتتان متوجه این موضوع شوند) یا نه با یک متخصص مشورت کنند یا فقط از طریق تماس سفارش خود را ثبت کنند.

بیشتر بخوانید: ویژگی جدید افزونه تماس

این شما هستنید که تشخیص می دهید آیا ثبت سفارش به صورت تلفنی متناسب با مدل کسب و کار شما هست یا نه اما در کل فراهم کردن راه های ارتباطی جدید برای دسترسی مشتریان ایده ی بدی نیست.در این صورت یک افزونه تماس ساده اثر بخش خواهد بود.

نکات خیلی مهم در مورد افزونه تماس در تبلیغات ادوردز

برقراری تماس مانند کلیک بر روی تبلیغ تان عمل می کند.

پیش از قرار دادن افزونه تماس در تبلیغتان، مطمئن شوید که آمادگی لازم برای مدیریت تماس های بالا را دارید و نیروهای شما آماده ی پاسخ گویی به پرسش های کاربران باشند. در غیر اینصورت به خودتان زحمت ندهیدـ بهتر است تماس های کمتری داشته باشید تا اینکه نتوانید خیلی خوب پاسخگوی نیاز مشتریان باشید.

می توانید افزونه تماس خود را زمان بندی کنید، به این ترتیب می توانید تنظیم کنید که این افزونه ها تنها زمانی که کارمندان شما آماده ی پاسخ گویی به مشتریان هستند در تبلیغات گوگلی شما نمایش داشته باشند.

اگر از شماره خودتان استفاده می کنید مطمين شوید که با شماره ای که در صفحه ی فرود خود آورده اید تطابق داشته باشد.

۵. امتیازها و نظرات

به مشتریان بالقوه ی خود این اطمینان را بدهید که منبع معتبری هستید تا برای انجام خرید به شما اعتماد می کنند. گاهی اوقات ستاره دار بودن سایتتان، برایتان اعتبار می آرود. اما انجام این کار هم سخت است و هم آسان

بخش آسان

  • امکان ستاره شدن برایتان هست ( هرچند ممکن است این امکان برایتان غیر فعال شود)
  • اگر حداقل صد نظر یا امتیاز داشته باشید یا گوگل تشخیص دهد که مشتریان شما اطلاعات کافی برای امتیاز دهی در مورد کسب و کار شما را در دست دارند می توانید این قابلیت را برای سایت خود فعال کنید.

بخش سخت

  • گرفتن و جذب نظرات در آغاز، کار ساده ای نیست. اما می ارزد تا برای کسب نظر در این مورد تلاش کنید.
  • فروش محصولات به مراتب از ترغیب یک مشتری راضی به ثبت نظر آسان تر است.

امیدواریم که …

امیدواریم با به کارگیری نکات بالا فروشگاه اینترنتی خود را رونق بیشتری بدهید و فروش خود را به نحو قابل ملاحظه ای افزایش دهید. اینکار نیازمند تخصیص بودجه کافی به تبلیغات در گوگل است. فراموش نکنید که در بازار پررقابت امروز تنها شما نیستید که به تبلیغات پولی برای کسب و کارتان فکر کرده اید. رقبای شما هم حتماُ به فکر تبلیغات ادوردز افتاده اند یا انجام این کار را شروع کرده اند. شما هم می توانید با در نظر گرفتن این نکته ها تبلیغات بهینه ایجاد کنید و از رقبا جلو بیفتید.

اگر در مورد تبلیغات در گوگل نکته ی مبهمی برایتان وجود دارد بخش سوالات متداول ما می تواند اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار دهد.

 

نظر در مورد مطالب سایتاگر سوالی دارید با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.

 

فروشگاه اینترنتی خود را با تبلیغات ادوردز رونق دهید.
اگر صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید یا تجارت الکترونیک خود را مدیریت می کنید، تبلیغ در گوگل یکی...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید