معرفی عوامل موثر بر هزینه تبلیغات در گوگل

معرفی عوامل موثر بر هزینه تبلیغات در گوگل

در میان روش‌های مختلفی که برای انجام تبلیغات اینترنتی وجود دارد، تبلیغ در گوگل یکی از مؤثرترین روش‌های تبلیغاتی است، به شرط آنکه به درستی انجام شود. برای برخی از کسب و کارها تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین، اینستاگرام،یوتیوب و … بهتر و برای برخی دیگر تبلیغ در گوگل ادوردز. به همین دلیل است که قبل از تصمیم‌گیری نهایی در رابطه با سرمایه‌گذاری در یکی از روش‌های تبلیغ اینترنتی، بهتر است که از افراد متخصص در زمینه تبلیغات آنلاین مشورت بگیرید با استفاده از رقابت سنجی که انجام می‌شود، بهترین استراتژی تبلیغاتی برای بیزینس شما پیاده‌سازی می‌شود. اما اولین مسئله‌ای که برای تبلیغات اینترنتی وجود دارد این است که شما چه میزان بودجه برای انجام این کار در نظر گرفته‌اید. البته روش‌های مختلفی برای کاهش هزینه تبلیغ در گوگل و یا اینستاگرام وجود دارد. اما مهم است که شما قبل از هر تصمیمی با عوامل موثر بر هزینه تبلیغات در گوگل آشنایی داشته باشید.

اگر در رابطه با روش‌های کاهش هزینه تبلیغات آنلاین سؤالی دارید، می‌توانید از مقاله‌های زیر استفاده کنید :

عوامل موثر بر هزینه تبلیغات در گوگل

معمولاً افرادی که برای اولین بار قصد انجام تبلیغات در گوگل را دارند، به دلیل اطلاعات کمی که در رابطه با روش‌های قیمت‌گذاری و تعیین بودجه روزانه دارند، نمی‌توانند از سرمایه‌ای که برای انجام این کار در نظر گرفته‌اند، نتیجه مثبتی دریافت کنند.

عوامل موثر بر هزینه تبلیغات در گوگل

هنگام ثبت نام در گوگل ادوردز و ساخت حساب کاربری، طرح‌های مختلفی وجود دارد که با انتخاب یکی از آن‌ها می‌توانید کمپین تبلیغاتی‌تان را در گوگل راه‌اندازی کنید. معمولاً بسیاری از افراد طرح اولیه یعنی 200 درهم را انتخاب می‌کنند. اما سؤالی که برایشان مطرح می‌شود این است که با این میزان هزینه، تا چه زمانی و چقدر می‌توانند تبلیغ در گوگل را انجام دهند؟ جواب این سؤال به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که در ادامه به معرفی مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه تبلیغات در گوگل می‌پردازیم. با در نظر گرفتن این موارد شما اطلاعات دقیق و بهتری از روند تبلیغاتتان در گوگل خواهید داشت.

رقابت سنجی

یکی از اولین اقداماتی که برای تبلیغ در گوگل باید انجام دهید، رقابت سنجی است. با انجام این کار شما شناخت درستی از میزان فعالیت تبلیغاتی رقابتی‌تان خواهید داشت. بنابراین انتخاب کلمه کلیدی مؤثر، کار ساده‌تری خواهد بود. هرچه که میزان رقابت در رابطه با کلمه کلیدی مد نظر شما کمتر باشد، احتمال تأثیرگذاری تبلیغ شما بیشتر خواهد بود. بنابراین میزان رقابت در گوگل، یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه تبلیغات در گوگل است.

زمان‌بندی تبلیغ در گوگل

اگر می‌خواهید از میزان بودجه‌ای که برای تبلیغتان در نظر گرفته‌اید، بهترین نتیجه را دریافت کنید، بهتر است که بودجه تعیین شده را در جای درستی خرج نمایید. به عبارت دیگر شما می‌توانید با زمان‌بندی تبلیغ در گوگل از کلیک‌هایی که بودجه روزانه شما را بیهوده مصرف می‌کنند، جلوگیری کنید. با انجام این کار تبلیغ شما تنها در روز و ساعات خاص به کاربران نمایش داده می‌شود. به عنوان مثال در صورتی که شما می‌خواهید تبلیغتان را تنها برای افراد در ایران نمایش دهید، می‌توانید زمان‌بندی تبلیغ را برای روزهای شنبه و یکشنبه قرار دهید.

مکان نمایش تبلیغ

نکته بعدی که به عنوان یکی از عوامل موثر بر هزینه تبلیغات در گوگل در نظر گرفته می‌شود، موقعیت نمایش تبلیغ شما در گوگل است. اینکه تبلیغ شما قبل از پست‌های ارگانیک نمایش داده شود یا در انتهای صفحه، صفحه اول گوگل باشد یا نه و … از جمله مواردی هستند که بودجه لازم برای تبلیغ را معین می‌کنند. به عنوان مثال اگر شما قصد تبلیغ در صفحه اول گوگل و در ابتدای صفحه را داشته باشید، مسلماً باید هزینه بیشتری بپردازید.

عوامل موثر بر هزینه تبلیغات در گوگل

میزان بودجه روزانه

بعد از ایجاد حساب گوگل ادوردز، شما باید میزان بودجه روزانه را تعیین نمایید. بودجه روزانه به مقدار هزینه‌ای گفته می‌شود که صرف کلیک‌های شما در یک روز می‌شود. به عنوان مثال تصور کنید شما به طور کلی 200 درهم بودجه دارید. اگر بودجه روزانه را 10 تعیین کرده باشید، یعنی تبلیغ شما 20 روز نمایش داده می‌شود.

نکته‌ای مهم در رابطه با بودجه روزانه

در صورتی که بودجه روزانه شما با توجه به بازخوردی که تبلیغتان در گوگل دارد، کمتر باشد، گوگل می‌تواند تا 2 برابر آن را تغییر دهید. با افزایش میزان بودجه برای یک روز، از میزان بودجه برای روزهای دیگر کاسته می‌شود تا تعادل در روزهای دیگر برقرار شود.

همراهان عزیز اگر با عوامل موثر بر هزینه تبلیغات در گوگل به درستی آشنایی داشته باشید حتی با کمترین سرمایه نیز می‌توانید نتیجه دلخواهتان را دریافت نمایید.

معرفی عوامل موثر بر هزینه تبلیغات در گوگل
در میان روش‌های مختلفی که برای انجام تبلیغات اینترنتی وجود دارد، تبلیغ در گوگل یکی از مؤثرترین روش‌های...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید