روش های کاهش هزینه CPA تبلیغات گوگل چیست؟

روش های کاهش هزینه CPA تبلیغات گوگل چیست؟

معمولا زمانی که در گوگل به دنبال چیزی می گردید، پاسخی برای سوال خود پیدا می کنید، اما اگر از گوگل در مورد روش های کاهش هزینه CPA تبلیغات گوگل سوال کنید، نتیجه جالبی نمی گیرید. روش های مختلفی برای قیمت گذاری در تبلیغ در گوگل وجود دارد که برخی از آنها به صورت هوشمند، CPA را هدف قرار می دهند. در مقاله ای که در مورد روش های قیمت گذاری تبلیغ در Google Adwords برای شما عزیزان آماده کردیم، بیان کردیم که هدف گیری CPA برای تبلیغ کنندگانی مناسب است که می خواهند به ازای بودجه ای که تعیین کرده اند، تا جایی که امکان دارد، نرخ تبدیل خود را بالا ببرند. اما این نوع قیمت گذاری لزوما منجر به کاهش هزینه هایشان نخواهد شد!

CPA یعنی چی؟

بر اساس تعریفی که گوگل از این مفهوم ارائه می دهد :

“هزینه ای که تبلیغ کنندگان به ازای به دست آوردن هر مشتری می پردازند، که بر اساس تقسیم کل هزینه های نرخ تبدیل به تعداد تبدیل هایی که حاصل شده است، CPA گفته می شود. گوگل CPA را براساس نمره کیفی شما تعیین می کند. “

 CPA را می توان به نوعی نشانگر ROI کمپین تبلیغاتی شما نیز دانست. بنابراین زمانی که شما بتوانید مقدار هزینه ای که برای این پارامتر می کنید را کاهش دهید، می توانید بازده بیشتری از سرمایه ای که برای این کار انجام داده اید، دریافت کنید.

جالب است بدانید که متوسط هزینه ای که برای تعیین این پارامتر در نظر گرفته می شود، برای کسب و کارهای مختلف، متفاوت است. به عنوان مثال برای کمپین های تبلیغاتی که در حوزه سفر و گردشگری فعالیت می کنند این هزینه چیزی حدد 18.01 دلار است، در حالی که برای سایت های فعال در زمینه های قانونی این هزینه به 200.16 دلار می رسد! بنابراین می توان نتیجه گرفت که ارزش هر نرخ تبدیلی برای هر کسب و کار متفاوت است.

کاهش هزینه CPA تبلیغات گوگل

انواع روش های کاهش هزینه CPA تبلیغات گوگل

روش هایی که در ادامه به معرفی آن‌ها می پردازیم، تا حد زیادی تکنیکی هستند و به همین دلیل توصیه می کنیم که هنگام استفاده از آنها، نظر افراد متخصص در زمینه تبلیغ در گوگل را جویا شوید. بنابراین اگر نیاز به مشاوره دارید، می توانید از طریق لینک زیر با مشاوران ما در ارتباط باشید :

تبلیغ در گوگل

تعیین موقعیت جغرافیایی هنگام تبلیغ در گوگل

زمانی که شما موقعیت جغرافیایی تبلیغتان را در گوگل تعیین نمی کنید، به احتمال زیاد نرخ تبدیلتان را کاهش می دهید. بنابراین اگر احساس می کنید که هزینه های شما بیش از اندازه بالا است، بهتر است که از گوگل آنلایتیکس Google Analytics برای بررسی نتیجه های دریافتی استفاده کنید.

برای انجام این کار می توانید به منوی Audience ، سپس Geo  و در نهایت Location مراجعه نمایید تا بر اساس داده هایی که مشاهده می کنید، ببینید که از کدام یک از مناطق جغرافیایی بالاترین نرخ تبدیل کاربر به مشتری را داشته اید.

با وجود این که شما با تعیین موقعیت جغرافیایی به نوعی ترافیک سایت خود را کاهش میدهید، اما می توانید از یکی از کارآمدترین روش های کاهش هزینه CPA تبلیغات گوگل استفاده کنید که منجر به افزایش ROI شما می شود. در تبلیغات بنری گوگل می‌توانید؛ سن، کشور، علایق کاربران خود را مشخص کنید.

برای دریافت اطلاعات دقیق درباره هزینه تبلیغ در یوتیوب و گوگل می توانید با کارشناسان افراک تماس بگیرید.

بهبود نمره کیفی یا Quality Score از طریق بهبود ساختار تبلیغ

اول از همه باید بدانید که گوگل برای تعیین CPA به نمره کیفی تبلیغ کننده توجه می کند. بنابراین اگر شما این نمره را بهبود بخشید، می توانید هزینه CPA را کاهش دهید. پارامترهای مختلفی جهت تعیین نمره کیفی شما مورد آنالیز قرار می گیرند، که یکی از آنها، نرخ ارتباط یا Relevancy است. بنابراین مهم است که شما جهت کاهش هزینه CPA تبلیغات گوگل به ساختار کمپین تبلیغاتیتان توجه داشته باشید به گونه ای که تا حد امکان از کلمات کلیدی مرتبط برای آنها استفاده کنید. در این صورت است که شما می توانید نرخ CTR را افزایش داده و در نتیجه نمره کیفیتان را بهبود دهید. بنابراین مهمترین مواردی که در این زمینه باید مد نظر داشته باشید، عبارت است از :

از کلمات کلیدی که CTR آنها کمتر از 1.5 درصد است استفاده نکنید چرا که معمولا دارای نرخ تبدیل بالایی نیستند.

سعی کنید از صفحه فرودی استفاده کنید که تا حد زیادی امکانات لازم جهت پاسخگویی به نیاز کاربر را شامل می شود.

استفاده از توابع If تبلیغات در گوگل

به طور کلی تمامی کمپین های بازاریابی برای این که متوجه میزان اثربخشی استراتژی تبلیغاتی خود شوند، باید مسیر زیر را طی کنند :

  • تست
  • بهینه سازی
  • رفع مشکلات
  • تکرار

خوشبختانه افرادی که در زمینه بازارایابی تبلیغ در گوگل استفاده می کنند، می توانند از مزایای توابع IF استفاده نمایند. با استفاده از این توابع، تبلیغ کنندگان می توانند اطمینان حاصل کنند که تبلیغشان تنها در شرایط دلخواهی که مد نظر آنهاست، نمایش داده می شود. به عنوان مثال، یکی از قوانینی که توسط تبلیغ کننده تعیین می شود، عبارت است از : “تنها زمانی تبلیغ مرا نشان بده که کاربر از تلفن همراهش استفاده می کند”

استفاده از این قوانین هنگام راه اندازی کمپین تبلیغاتی گوگل به طور کلی دارای دو مزیت زیر است :

  • با توجه به قوانینی که تعیین می شود، احتمال این که تبلیغ تنها در دید افراد درست قرار گیرد، افزایش پیدا می کند و در نتیجه احتمال آنکه کلیک بخورد نیز بالا می رود. و در نتیجه با افزایش نرخ کلیک، شما می توانید نمره کیفیتان را افزایش دهید و در نهایت شاهد کاهش هزینه CPA تبلیغات گوگل باشید.
  • زمانی که شرایط اختصاصی برای نمایش تبلیغتان تعیین کرده اید، احتما پرداخت برای کلیک های غیر مربوط را کاهش داده اید.
کاهش هزینه CPA تبلیغات گوگل

زمان بندی تبلیغات در گوگل

در مقاله ای که در رابطه با عدم نمایش تبلیغ در گوگل در اختیار شما عزیزان قرار دادیم، به این مورد اشاره کردیم که با زمان بندی تبلیغ در گوگل که از طریق همان حساب گوگل ادوردز نیز انجام می شود، تبلیغ شما تنها زمانی به کاربر نمایش داده می شود که شما تعیین کرده باشید. اما جالب است بدانید که با زمان بندی تبلیغ در گوگل شما می توانید روشی برای کاهش هزینه CPA تبلیغات گوگل را پیاده سازی کرده باشید.

استفاده از یادگیری ماشین یا Machine Learning برای کاهش هزینه تبلیغ در گوگل

استفاده از فناوری هایی نظیر یادگیری ماشین و یا هوش مصنوعی AI منجر به بهبود تجربه کاربر هنگام جستجو در گوگل شده است. با استفاده از تکینک های یادگیری ماشین، تبلیغ کنندگان می توانند نرخ تبدیل خود را بهبود ببخشند و در نتیجه نرخ عملکرد خود را بالا برند.

همان طور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، هدف گیری CPA جهت قیمت گذاری به عنوان یکی از روش های قیمت گذاری هوشمند در نظر گرفته می شود. اما جالب است بدانید که این هوشمندانه عمل کردن گوگل، مبتنی بر استفاده از یادگیری ماشین است.

توجه داشته باشید که استفاده از این فناوری به طور کلی یکی از روش های کاهش هزینه CPA تبلیغات گوگل شناخته می شود، اما نه برای تمامی صنایع. پس قبل از این که بخواهید از این روش هوشمندسازی استفاده کنید، بهتر است که با فرد مطلع از این امر، مشورت نمایید.

روش های کاهش هزینه CPA تبلیغات گوگل برای هر کمپین تبلیغاتی می تواند متفاوت باشد و نتیجه های مختلفی داشته باشد. بنابراین اطمینان حاصل کنید، روشی که انتخاب کرده اید، شما را به هدفتان یعنی کاهش هزینه تبلیغ در گوگل نزدیک می کند.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید